בפנדה ירידת המחירים של AMD נכנסה לתוקף וקונרו הגיע לחנות - עמוד 7 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בפנדה ירידת המחירים של AMD נכנסה לתוקף וקונרו הגיע לחנות

The Coolest

Recommended Posts

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מניח שמעבדי ה AM3 יעבדו עם זיכרון DDR3, ואז השאלה היא - האם בקר הזיכרון במעבד יתמוך בשני סוגי הזיכרון (DDR2 ו DDR3)? אם כן - זה מצויין.

אם לא - השידרוג יצריך החלפת זיכרון (וגם זאת בהנחה שזיכרון ה DDR2 וה DDR3 עובדים באותו סוקט ובאותם מתחים), אבל כיוון שזיכרון DDR3 כנראה יהיה מהיר יותר, הלוח למעשה יגביל אותך, ואז תצטרך להחליף לוח, ובעצם לא עשית כלום...

יותר מדיי הנחות ויותר מדיי לא ברור...

http://dailytech.com/article.aspx?newsid=3169

ולסיכום:

• לוחות הנושאים את שקע AM2 יוכלו לשאת גם מעבדים בשקע AM3. אם כי שקע AM3 עצמו, לא יוכל לשאת מעבדי AM2. במילים אחרות, למעבדי AM3 יהיו פחות מ- 940 רגליים.
  • מבחינת ארכיטקטורה, AM3 יהיה המימוש של הארכיטקטורה הבאה של - ה- K8L. הוא יכלול בקר זיכרון DDR3 מובנה, אך כדי להתאים ל- AM2, הוא יוכל לעבוד עם זיכרונות גם כן.

קראתי ידיעה נוספת מאתר אחד שאומרת של- AM3 יהיו 939 רגליים, ולכן מעבדי AM2 לא יוכלו לשבת בתוך לוחות AM3. זה לא כך כך משנה משום שלכל מי שיש לוח AM2 יכול להיות רגוע בקשר לעתיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://dailytech.com/article.aspx?newsid=3169

• לוחות הנושאים את שקע AM2 יוכלו לשאת גם מעבדים בשקע AM3. אם כי שקע AM3 עצמו, לא יוכל לשאת מעבדי AM2. במילים אחרות, למעבדי AM3 יהיו פחות מ- 940 רגליים.
  • מבחינת ארכיטקטורה, AM3 יהיה המימוש של הארכיטקטורה הבאה של - ה- K8L. הוא יכלול בקר זיכרון DDR3 מובנה, אך כדי להתאים ל- AM2, הוא יוכל לעבוד עם זיכרונות DDR2 גם כן.

קראתי ידיעה נוספת מאתר אחד שאומרת של- AM3 יהיו 939 רגליים, ולכן מעבדי AM2 לא יוכלו לשבת בתוך לוחות AM3. זה לא כך כך משנה משום שלכל מי שיש לוח AM2 יכול להיות רגוע בקשר לעתיד...

טוב לדעת, אבל מעבד AM3 בלוח שמיועד למעבד AM2 יתפקד בנחיתות כמובן - ה AM3 מיועד לעבוד עם HyperTransport 3.0 (תדר של 5200MHz לפי מה שהבנתי מהכתבה), וכמובן עם זיכרון DDR3, שהוא כמובן מהיר יותר (לפחות הוא אמור להיות), מה שיפגע בביצועים אם ה HTT יהיה רק 2000MHz והזיכרון יהיה רק DDR2. השאלה היא כרגע האם תהיה בעיה דומה למה שקורה עם לוחות ישנים למעבדי אינטל בסוקט 775 ומעבדי ה Core 2 Duo - יש התאמה פיזית בין התושבות של מעבדי הפנטיום 4 הראשונים לסוקט 775 ומעבדי הקונרו, אבל פתאום מערכת החשמל של הלוח לא מתאימה, אין עידכוני ללוחות הישנים (זה פחות קריטי) וכד'.

אני מניח שלאינטל תהיה בעיה דומה עם מרובעי הליבות שלה - הם בטח יידרשו FSB גבוה מזה שהלוח מסוגל לספק, אבל עדיין יוכלו לעבוד עם הלוחות הקיימים בנחיתות כלשהי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב לדעת, אבל מעבד AM3 בלוח שמיועד למעבד AM2 יתפקד בנחיתות כמובן - ה AM3 מיועד לעבוד עם HyperTransport 3.0 (תדר של 5200MHz לפי מה שהבנתי מהכתבה), וכמובן עם זיכרון DDR3, שהוא כמובן מהיר יותר (לפחות הוא אמור להיות), מה שיפגע בביצועים אם ה HTT יהיה רק 2000MHz והזיכרון יהיה רק DDR2. השאלה היא כרגע האם תהיה בעיה דומה למה שקורה עם לוחות ישנים למעבדי אינטל בסוקט 775 ומעבדי ה Core 2 Duo - יש התאמה פיזית בין התושבות של מעבדי הפנטיום 4 הראשונים לסוקט 775 ומעבדי הקונרו, אבל פתאום מערכת החשמל של הלוח לא מתאימה, אין עידכוני ללוחות הישנים (זה פחות קריטי) וכד'.

אני מניח שלאינטל תהיה בעיה דומה עם מרובעי הליבות שלה - הם בטח יידרשו FSB גבוה מזה שהלוח מסוגל לספק, אבל עדיין יוכלו לעבוד עם הלוחות הקיימים בנחיתות כלשהי.

HTT לא מגביל ולכן זה פחות בעייתי

הזכרונות כנראה בהחלט יהיו היותר מגבילים

למרות שלפי טענות מסוימות ה- אמור להיות בעל 240 פינים, תואם ל-DDR2

לא ברור אם מבחינה לוגית הוא גם יהיה תואם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

HTT לא מגביל ולכן זה פחות בעייתי

הזכרונות כנראה בהחלט יהיו היותר מגבילים

למרות שלפי טענות מסוימות ה-DDR3 אמור להיות בעל 240 פינים, תואם ל-DDR2

לא ברור אם מבחינה לוגית הוא גם יהיה תואם

1. באמת מעניינת ההשפעה של ה HTT כאשר משתמשים במעבד מרובה ליבות. עבור מעבד חד ליבתי, כבר הוכיחו שההשפעה היא מינימלית - גם ב HTT של 1200MHz (מכפלה של 3 ל HTT), ההבדל בביצועים היה זניח. אני לא יודע אם מישהו טרח לבדוק את זה כאשר המעבד הוא כפול ליבה ושתי הליבות בעומס - אולי באתר הזה יבדקו את הנושא. ייתכן בהחלט שה HTT משפיע על ביצועי המעבד כאשר נעשה שימוש ב-2 ליבות, שלא לדבר על 4 ליבות.

2. בקשר ל DDR3 - אם הוא מתאים פיזית, כלומר הוא בעל 240 פינים, הבעיות היחידות שאני רואה הן עניין המתחים - הלוח לא יוכל לספק לזיכרון את המתחים המתאימים לזיכרון, ועניין המהירויות - הגביש שנותן את התדר ל BUS שבין המעבד לזיכרון לא יוכל לייצר את התדרים שבהם יכול לעבוד ה DDR3. בקשר להתאמה לוגית - מכיוון שהחיבור בין המעבד לזיכרון נעשה על BUS נפרד, אני מניח שיהיה ניתן ליצור/לתכנת בקר זיכרון שידע לעבוד עם התכנון הלוגי של , ויהפוך את הנתונים לכאלו של בתוך המעבד עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.

http://www.monarchcomputer.com/Merchant2/graphics/00000002/Athlon-x2-Chart.jpg

אני לא חושב שהתקשורת בין הליבות היא דרך ה-HTT אלא מתבצעת בתוך המעבד

זה הרי היה אחד החסרונות של ה-Pentium D

התקשורת הייתה דרך הגשר הצפוני וחזרה לליבה השנייה

אם ב- זה דרך ה-MCP אין הרבה יתרון (למעט ה-Full Duplex והרוחב פס הגבוה של ה-HTT על פני ה-FSB)

2.

איזו בעיה יש לך לספק מתח יותר נמוך מאשר של ה-DDR2?

מקסימום תוספת של הגדרות ביוס

לגבי הגביש זה מצריך בדיקה, לדעתי זה תלוי בבקר יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ליאור, לא לזה התכוונתי כשדיברתי על השפעת ה HTT בעומס על מעבד מרובה ליבות. התכוונתי למצב שבו הליבות ניגשות ביחד לגשר הצפוני לצורך גישה לדיסק הקשיח, כרטיס הקול, כרטיס המסך ולמעשה לכל התקן המחובר למחשב (למעט הזיכרון, שהרי עבורו יש BUS נפרד). ברור לי שכרגע, גם כרטיס המסך "הכי חזק" לא יוכל להעמיס את ה HTT, אך מה יקרה אם הליבות ירצו לגשת למספר התקנים במקביל - האם ה HTT יהפוך לצוואר בקבוק?

2. אני דיי בטוח שהשליטה על מתחים תלויה הרבה יותר ברכיבי החומרה שבדרך מאשר בתוכנה (ה במקרה זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישהו יודע מתי תהיה הירידה הדרסטית במחירי המעבדים של AMD? (אם מישהו יכול לשער תאריך).

ועל איזה ירידה אנחנו מדברים בשביל המעבד הבא:

AMD 64 3800 Dual Socket 939 Tray

מה יהיה טווח המחירים שלו אחרי הירידה הדרסטית להערכתכם?

תודה לכל העונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...