האלפיון העליון, המאיון העליון והעשירון העליון... - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האלפיון העליון, המאיון העליון והעשירון העליון...

MoRtZkInG

Recommended Posts

לא הייתי משתמש במילה להעמיס...

אבל...

אבל הבנק ששבעלותה (הפועלים) הוא בנק ישראלי שעושה למעלה ממיליארד (אלף מיליונים) שקל רווח ברבעון.

הכסף הזה, מה לעשות, מגיע גם מהאזרחים ומדינת היא שמאפשרת את מסגרת פעולתו של הבנק במדינה.

והכלכלה הישראלית היא המניע אותו.

לכן ברור שהמס' הכנסה שהוא מחזיר למדינה צריך להיות בהתאם.

וזו גם תשובה למי שאמר שהעשירים לא מקבלים יותר "שירותים" מכל בן-אדם אחר. זה אולי נראה נכון ברמה הפרטית

אך סך הכל הכלכלה הישראלית היא זו שמאפשרת את רווחי הבנק. כמו הצלחה של כל עסק משמעותי.

ברור שמורה שמרוויח משכורת רעב למרות עמלו הגבוהה לא צפוי להחזיר למדינה חלק ניכר ממשכורתו על "ההזדמנות" המדהימה

שהמדינה איפשרה לו בתור מורה במדינה שמתגמלת את מחנכיה בשכר מהנמוך בעולם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אבל העשיר גם ככה משלם יותר! הוא צורך יותר ודברים יקרים יותר (70+ מס על מכוניות שהוא קונה), בנוסף עשירים משקיעים את ההכנסה הפנויה שלהם חזרה במשק

ממש...

העניים באמת משקיעים את -כל- הכסף שלהם חזרה במשק.

העשירים פותחים תיק מניות בחו"ל. שדרך אגב אין עליו מיסוי משמעותי כיום.

העשירים חוסכים בתוך המשפחה.

העשירים צוברים הון...

העניים באמת לא עושים את הדברים האלה וככה כל הכסף שלהם בצורה כזו או אחרת מושקע חזרה במשק/מדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק, נכון?

אם אתה מתכוון שהעניים משקיעים את כל הכסף שלהם חזרה במשק בכך שהעניים גומרים את כל המשכורת שלהם, אתה ממש מצחיק. נגיד משפחה עם הכנסה מעוטה של 5000 שקל (הורה אחד עובד-שכר-מינימום והורה אחד מובטל). נניח שהם מוציאים את כל הכסף שלהם על שכ"ד\משכנתא, חשבונות ואוכל. הם מוציאים לכל היותר (במקרה הבריא) 5000 שקל בחודש. לעומת זאת אדם עשיר מוציא בחודש הרבה אלפי שקלים - גם אם זה במותרות הוא מכניס ומגלגל כסף חזרה למשק.

העשירים עם ההון שהם "צוברים" להם, עושים כל מיני דברים קטנים כמו לפתוח מפעלים בעצמם (וורטהיימר, אריסון) ולהעסיק עובדים שיקבלו משכורת או לסחור בהשקעות (לדוגמא, מניות או אג"חים של חברות הן מה שמכניס לחברה כסף מזומן כדי לבצע פעילויות) ודברים פעוטים כאלה. ממש עצוב, אה..

הכי מרגיז שהמדינה דוחפת את היד לכיס כל הזמן: על השכר החודשי לבעלי שכר גבוה, לוקחים בערך 50 אחוז (מס הכנסה ו60 אחוז אם מחשיבים גם ביטוח לאומי), על השקעות לוקחים 20-25 אחוז מהרווח (תלוי בסוג ההשקעה, גם בהשקעה בחו"ל). זכית בלוטו? יופי. המדינה רוצה 25 אחוז.

לי לדוגמא, אחרי שהמדינה לוקחת כמעט 50 אחוז מהמשכורת נשאר לי בנטו שכר שהוא עדיין גבוה מהממוצע במשק (ברוטו, אני לא מתלונן). עדיין בכסף שלי אני מממן אנשים שבוחרים (ויש כאלה, תאמין לי - חלקם קרובי משפחה פרזיטים שלי) לא ללכת לעבוד ולהתלונן כי הקיצבה שהם מקבלים כמעט זהה למשכורת מינימום.

נו? אז מה הנקודה בסופו של דבר? המצב חרא. עד שמקילים קצת מהעומס שיש על אלה שמרוויחים, העניים כועסים למה לא נותנים להם עוד.

זהר.

נ"ב

בימים אלה אני מחפש דירה באזור המרכז. אני לא מצליח להבין איך מישהו שמרוויח משכורת מינימום יכול לגור בכל מיני מקומות כמו כפר סבא, רעננה או הוד השרון. שכ"ד גבוה בצורה מטורפת, ארנונה יקרה בצורה לא נורמלית ואם מישהו חושב על לקנות דירה, שיתחיל לגייס לפחות מיליון (!) שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, וורטהיימר הוא אחד מאותם עשירים שאני מאוד מעריך - הוא באמת משקיע כל הזמן ודואג להשתמש בהון שלו למטרות התעשייה (מעבר לזה שהוא משקיע בארץ, אם זה משתלם או לא). מעבר לזה, את כל הונו הוא צבר ממסגרייה קטנה שהוא הקים... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צוחק, נכון?

אם אתה מתכוון שהעניים משקיעים את כל הכסף שלהם חזרה במשק בכך שהעניים גומרים את כל המשכורת שלהם, אתה ממש מצחיק. נגיד משפחה עם הכנסה מעוטה של 5000 שקל (הורה אחד עובד-שכר-מינימום והורה אחד מובטל). נניח שהם מוציאים את כל הכסף שלהם על שכ"ד\משכנתא, חשבונות ואוכל. הם מוציאים לכל היותר (במקרה הבריא) 5000 שקל בחודש. לעומת זאת אדם עשיר מוציא בחודש הרבה אלפי שקלים - גם אם זה במותרות הוא מכניס ומגלגל כסף חזרה למשק.

העשירים עם ההון שהם "צוברים" להם, עושים כל מיני דברים קטנים כמו לפתוח מפעלים בעצמם (וורטהיימר, אריסון) ולהעסיק עובדים שיקבלו משכורת או לסחור בהשקעות (לדוגמא, מניות או אג"חים של חברות הן מה שמכניס לחברה כסף מזומן כדי לבצע פעילויות) ודברים פעוטים כאלה. ממש עצוב, אה..

הכי מרגיז שהמדינה דוחפת את היד לכיס כל הזמן: על השכר החודשי לבעלי שכר גבוה, לוקחים בערך 50 אחוז (מס הכנסה ו60 אחוז אם מחשיבים גם ביטוח לאומי), על השקעות לוקחים 20-25 אחוז מהרווח (תלוי בסוג ההשקעה, גם בהשקעה בחו"ל). זכית בלוטו? יופי. המדינה רוצה 25 אחוז.

לי לדוגמא, אחרי שהמדינה לוקחת כמעט 50 אחוז מהמשכורת נשאר לי בנטו שכר שהוא עדיין גבוה מהממוצע במשק (ברוטו, אני לא מתלונן). עדיין בכסף שלי אני מממן אנשים שבוחרים (ויש כאלה, תאמין לי - חלקם קרובי משפחה פרזיטים שלי) לא ללכת לעבוד ולהתלונן כי הקיצבה שהם מקבלים כמעט זהה למשכורת מינימום.

נו? אז מה הנקודה בסופו של דבר? המצב חרא. עד שמקילים קצת מהעומס שיש על אלה שמרוויחים, העניים כועסים למה לא נותנים להם עוד.

זהר.

נ"ב

בימים אלה אני מחפש דירה באזור המרכז. אני לא מצליח להבין איך מישהו שמרוויח משכורת מינימום יכול לגור בכל מיני מקומות כמו כפר סבא, רעננה או הוד השרון. שכ"ד גבוה בצורה מטורפת, ארנונה יקרה בצורה לא נורמלית ואם מישהו חושב על לקנות דירה, שיתחיל לגייס לפחות מיליון (!) שקל.

יפה... לרגע חשבתי שאולי אתה מתכוון לחלוק עלי.

אני שמח שהסכמת עם דברי שהעניים מוציאים את כל כספם במשק הישראלי.

בעוד העשירים לא מוציאים את כל כספם במשק הישראלי.

אני שמח שגם אמרת שאני ממש מצחיק.

למרות שאני לא זוכר שהדבחתי בשום חלק מההודעה שלי

רק כדי להבהיר

זה שהעשירים מוציאים יותר כסף במשק זו לא נקודה שחלקתי עליה...

פשוט הגבתי על הודעה שמשיהו אמר שהעשירים מחזירים את חלק מההכנסה הפנויה שלהם למשק.

אז הגבתי שהם גם בד"כ משאירים יותר הון שלא חוזר למשק מאשר עניים שמשקיעים את כל משכורתם חזרה למשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעית קליטה קשה, או שאתה עושה את עצמך ?

זה שמדובר ב"כל משכורתם" של ה"עניים", לא אומר שהם מחזירים יותר כסף למשק.

באחוזים מהמשכורת שלהם? כן. בסכום אבסולוטי? מה פתאום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה שהעשירון העליון צריך לשלם הרבה יותר מיסים מהעשירון התחתון אין על זה עוררין אבל המשכורת הנטו שלו עדיין צריך להיות יותר גבוה מהעשירון מתחתיו . בחברה בריאה המיסי הממשלה צריכים לבוא יותר מימיסים עוקיפים מאשר מיסים ישירים . המס היחסי על מכונית צריך להיות יותר גבוה ממס על לחם כי מכונית זה מותרות ולחם זה לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על זה שהעשירון העליון צריך לשלם הרבה יותר מיסים מהעשירון התחתון אין על זה עוררין

ואם הייתי אומר לך שאם היית מעלה פה את תקרת המס בעוד 5% האנשים שמשלמים לך משכורת היו לוקחים את העסק למקום אחר שיותר משתלם להם ?

ואז המדינה הייתה צריכה לשלם בעצם יותר למובטלים, כי היו יותר מובטלים .

הדרך הנכונה היא הורדת מיסוי על שכבת הביניים (הייתי מציע לתת לי נקודות זיכוי במס מהמשכנתא שאני משלם)

ועידוד המובטלים ללכת לעבוד (ע"י מיסוי שלילי)

לכל מטבע בסופו של דבר יש שני צדדים

ככה גם בכלכלה -גם + הוא גם - במקום אחר

צריך לנסות שהפלוסים יעלו על המינוסים אבל חוסר וודאות תמיד קיים במשק

נראה מה יעשה שר האוצר שלנו

הורדת המע"מ הייתה צעד נכון

אבל יש דברים יותר נכונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך בעית קליטה קשה, או שאתה עושה את עצמך ?

זה שמדובר ב"כל משכורתם" של ה"עניים", לא אומר שהם מחזירים יותר כסף למשק.

באחוזים מהמשכורת שלהם? כן. בסכום אבסולוטי? מה פתאום.

לא אמרתי שהם מחזירים יותר כסף למשק.

אמרתי רק שהם מחזירים את כל משכורתם.

עוד נקודה היא שמן הסתם מעמד הביניים, השכירים ובעלי המקצועות החופשיים הוא המעמד הכי גדול בישראל

והוא זה שכנראה מחזיר הכי הרבה כסף לשוק. כמו כן נושא בנטל מיסוי גבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם Realmagic.

גם בצורה הזאת שהמדינה נכנסת לאנשים לתוך הכיסים, עד לכיס..ואי אפשר להסביר אפילו את החוצפה הזאת.

לא מספיק המס שאנחנו משלמים.

ולא נדבר על מה שהבנקים התחילו לעשות, הם רק יגמרו לגירושים, לסגירת עסקים ולריבים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשירים לא מקבלים שום זכויות יתר מהמדינה, משלמים את רוב הוצאות המדינה (משהו כמו חמישים אחוז מהמס מגיע מעשר אחוז מהאנשים, איסתרא נתן פעם את המספרים המדויקים)

ואם אני זוכר נכון 75 אחוז מגיע מ20 אחוז.

מעמד הביינים נושא בנטל המס, אבל לא הוא זה שמביא את רוב הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר לי את הויכוח על מחירי מוצרי היסוד . פוליטיקאים עושים את הקריירה שלהם ע"י התפת הממשלה על זה שהיא מעלה את מחירי מוצרי היסוד למרות שכול התעשיה סובלת ממחירי המוצרים הנמוכים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...