אז מה הייתרון של DDR2 בכלל?? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז מה הייתרון של DDR2 בכלל??

jacko_il

Recommended Posts

שלום לכולם, אחרי חפירות בפורום וקריאת כתבות ומאמרים ברחבי הרשת + הסברים טכניים ובעיקר אחרי יציאת תושבת ה AM2 שה"ייתרון" הגדול והברור שלה הוא תמיכה ב DDR2 אני עדיין לא מצליח להבין מה הייתרון של ה DDR2 על ??! תאורטית הבנתי את העקרון - הבקר מושך שני בייטים במקום אחד בכל קלוק של הזכרון. יופי סבבה, אבל התזמונים שלהם לפי מה שראיתי ממש נמוכים - 800MHZ בתזמונים של 5-5-5-14 אמור לתפקד בדיוק (אם לא פחות טוב) כמו DDR400 2.5-3-3-7.. אז מה לעזאזל הייתרון שלו בכלל ? אולי מחיר ? מה אני מפספס פה / לא מבין נכון ? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם וגם DDR2 מושכים נתונים בקצב כפול מתדר השעון. זה לא ההבדל.

ההבדל הוא ש- עובד במתח של 2.5V בעוד ש- במתח של 1.8V. בגלל זה, ובגלל מספר סיבות נוספות, זכרון יהיה יעיל יותר מבחינת הספק, ולכן יוכל לעלות לתדר מהיר יותר בעתיד (בערך כפול).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעמוד הקודם אני כתבתי את הכל בצורה יפה מאד (לפי דעתי), הנה:

יתרונות:

1- אחד מהיתרונות הבולטים ביותר של ה-DDR2 הוא שהציפ זיכרון עובד בחצי מהמהירות של הציפ, 1/0 כך שעבור 400DDR2 הציפ 1/0 עובד ב-200Mhz אך ציפ הזיכרון עובד ב-100Mhz בלבד. על מנת להעביר את אותה כמות מידע, ציפ הזיכרון משתמש ב 4, n Pre-fetch כך, שעבור כל מחזור שעון 4 bits נשלחים לציפ. 1/0 מאחר והציפ 1/0 פועל בכפליים מהירות מאשר הציפ זיכרון, יש לו שני מחזורי שעון זמן לשלוח את ארבעת ה-bits ל-FSB בדיוק כמו שזיכרון עושה... לכן לזיכרון DDR2 400Mhz יש בדיוק אותו רוחב פס תיאורטי שיש ל- 400Mhz שניהם מסוגלים להעביר תיאורטית 3.2 GB/s. נוסף לכך הציפים של זיכרון DDR2 פועלים בתדר שהנו מחצית מזה של רגיל. זו הסיבה של-DDR2 יש המון מרווח להעלאת התדר בעתיד בניגוד ל- שמתקרב לשיא התדר האפשרי.

2-שיפור נסוף של ה- לעומת ה-DDR הוא המתח הנדרש להפעיל את המודל, שירד מ-2.5V ל-1.8V שעוזר להקטנת החום הנוצר מפעולת הזיכרון.

3-שיפור נסוף של ה- לעומת ה-DDR הוא העובדה ש- תומך בעוד שתי תוכנות חדשות שמשפרות את איכות האות. הראשונה היא: driver calibration Off chip, אשר משגיחה על האות ומכוונת אותו לתחום האופטימלי. והתוכנה השניה היא: die termination On, אשר עוזרת להקטנת ההפרעות לאות. כלומר עבור זיכרון רגיל, האות מסתיים בלוח האם, מה שגורם לכך שישנם יותר מקרים בהם האות "מדלג" בתוך המודול זיכרון ויוצר הפרעה לאותות ליגיטימיים. ע"י יישום של נגד Terminator על כל ציפ זיכרון על המודול, אות שלא אמור לצאת מהמודול לא יוצא... כמובן שיש ביישום נגד כזה ניגדו אינטרסים עם הצורך להקטין את החום הנפלט מהמודול מאחר ונגדים בפעולה פולטים חום, מה שמביא לצורך במפזר חום על המודול...

4-יתרון נסוף של ה- הוא ה-additive latency, מה שמשפר את הדרך בה "פקודה" מנוהלת בתוך הציפ , מה ששומר על רצף טוב יותר של תנועות מידע באופן כללי במודול ושימוש איכותי יותר בכל הרוחב פס הקיים. באופן מעשי ה-additive latency מונעת משתי פקודות ממצב שבו הן יגרמו לסלוטים (banks) שונים להיות בקונפליקט אחד עם השני. תופעה זו של קונפליקט מכונה גם: Bubble ("בועה"), וגורמת לניתוק רצף המידע בזיכרון DDR קונבנציונלי

חסרונות:

החיסרון היקרי של ה-DDR2 הוא זמן איחזור ארוך יותר. הביצועים של נממדים בכמה תכונות שונות שלו, כמו "רוחב פס הזיכרון" ו"זמן איחזור"

שמירה על רצף מידע טוב על כל הרוחב פס, טוב לאופליקציות שקוראות רצפים ארוכים של מידע מסודר, בעוד שזמן איחזור קצר טוב לאפליקציות שמחפשות לכתוב ולקרוא מידע אקראי בכמויות גדולות (לדוגמה: "שרת")

בגלל המהירות הנמוכה יותר של הציפים של הזיכרון DDR2, לא מתחרה הייטב עם ה-DDR כשמדובר בזמן איחזור. בזמן שעבור DDR ניתןל הגיע לזמני איחזור של:

5-2-2-2 (כשנמוך יותר טוב יותר), עבור DDR2 זמני האיחזור שנקבעו בתקן של: JEDEC ל-DDR2 533 הם 12-4-4-4.

ב-DDR הגיעו גם ל-1.5-2-2-5 (זכרונות GeiL ONE)

ב-DDR2 יש גם 5-5-5-15 וגם 3-2-2-8 וגם 3-2-3-8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה הייתרון של בכלל?? , התשובה: למכור

כמה נחמד שיש יתרונות תיאורטיים , אבל היתרון המעשי זה מכירות , כמו SATA , SATA 2 , PCI-E ו-DDR2

בקיצור רוצו לחנויות תחליפו לוח-אם , כרטיס-מסך , כוננים קשיחים ,

מקדם מכירות מספר אחד , זה החלפת סלוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היתרון של DDR2 הוא גם נובע מזה שעל כל מודול אפשר לשים עד 2GB, ז"א עד 8GB סה"כ על הלוח אם.

חוץ מזה, למרות שה-DDR2 לא כל כך מרשים הוא עדיין מספיק מהיר כדי להתחרות עם , והוא העתיד, בגלל שיכול מאד להיות

ש-DDR3 ישתמש באותם סלוטים ואותו "INTERFACE" כמו ה-, מה שאומר במקום לשדרג לוח ומעבד (במקרה של AMD) אתה רק צריך חדש וזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהיה קצת יותר רציני.

אתה יודע שהיתרון של ה- זה לא רק הפן הרווחי מבחינה כלכלית.

אני מאוד רציני , אבל עזוב , אני לא רוצה לקלקל את חגיגת הקניות

השיפור האמיתי זה הקונרו וכרטיסי מסך , כל השאר זה שטויות , ממש לא חשובות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד רציני , אבל עזוב , אני לא רוצה לקלקל את חגיגת הקניות

השיפור האמיתי זה הקונרו וכרטיסי מסך , כל השאר זה שטויות , ממש לא חשובות

אף אחד לא מכריח אותך לקנות , מה אתה רוצה?

וכמו שהוספתי בסוף העמוד הקודם הוא העתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר רק על , אני מתכוון לכל החלפות הסלוטים והתקנים אחרים

DDR2 זה לא העתיד , זה היסטוריה , עד הכניסה של ב-2007

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol:

אתה לא באמת חושב ככה נכון??

עתיד של מי?

עתיד של מה?

כמה זמן הוא כבר בשוק, עשית חישוב?

מה הוא שווה בדיוק, כבר ראית?

מה אורך החיים של באופן ממצוע עשית חישוב? (מכאן תסיק עוד כמה זמן נשאר לה לפרפר לנו מול העיניים)

זה אחד הדברים הכי מיותרים בשוק הנוכחי וזאת עובדה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובשורה התחתונה: כמו כל טכנולוגיה חדשה שנוחתת בשוק המחשבים, ה- לא מהווה שיפור באופן מיידי עם הצגתו. אך התיכנון שלו מאשפר שיפור עתידי עם השיפור הכללי בטכנולוגיות מקבילות.

כלום מסכימים איתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...