איזה צבע שהוא איכותי, חזק ובולט לקנות למארז??? - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה צבע שהוא איכותי, חזק ובולט לקנות למארז???

yuval1101

Recommended Posts

היי :hi:

קניתי לא מזמן סכיני פיסול, ועשיתי איתם שבלונות מגניבות ואני רוצה להשתמש בהם בשביל לצבוע על המארז את הצורות שעשיתי.

בקיצור יש לי הכול חוץ מצבע, על איזה צבע אתם ממליצים שאני יכול לקנות אותו בכל חנות כמו ACE וכאלה, שהוא יהיה חזק ובולט מאוד ( בולט לא מבחינה פיזית ) ולא צבע כזה כמו תכלת שהוא בהיר מדי, וגם שהוא יהיה מאוד איכותי ולא יורד???

אני גם אשמח לקבל הצעות לצבעים על בצבע קרם, כסף, ושחור :)

תודה רבה, יובל :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון כדי שזה יהיה איכותי ולא יירד אתה צריך להשתמש ב- פריימר ספריי דופלי קולור שיכבה ראשונה.

ואחר כך בכל ספריי צבע שאתה רוצה.. הרמה היותר גבוהה של הצבעים עולה בסביבות ה-25-60.

אם אתה רוצה שזה יהיה בולט ועמיד אתה צריך לעשות מספר שכבות של צבע ולסיום אתה יכול להשתמש בציפוי לק ספריי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עולה בסביבות ה-20 שקלים.

שום דבר לא חובה. אמרתי לך את הנוסחה לאיכות הכי טובה.. (שתוכל לעשות באופן בייתי)

כמובן שאם תוותר על הלקה זה יוריד טיפה מן איכות הגימור..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות את זה במחלקת הצבע של ACE והום-סנטר.

הלקה הזו עולה בסביבות ה 25 שקלים.

היא משפרת את הגימור בכך שהויא מוסיפה שכבה עמידה יותר נגד שריטות ומכות, בנוסף היא תופסת פחות כתמי שמן מהידיים והצבע נשמר לאורך זמן . ואם זה לקה מבריקה אז היא פשוט עושה אפקט של ברק בנוסף להכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה :xyxthumbs:

אתם יכולים להסביר לי איך בדיוק לצבוע ( אני יודע שזה נשמע מוזר אבל אני לא רוצה לטעות ), כלומר כמה שכבות לצבוע מכל דבר ובאיזה עובי כל אחת, כלומר כמה זמן לרסס על אותו מקום. ואם יש משהוא שאני צריך לדעת אז תגידו לי בבקשה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באדיבות MasTER NarGila (נמצא בהודעות נבחרות) + מספר תוספות שלי

1. שיוף מלא עד להורדת כל הצבע הישן מן המארז

1.5 לאחר שהורדת את כל הצבא הישן יש לנקות בעזרת מגבון נייר וטיפה אלכוהול או חומר לניקוי חלנות את הכל

2. צביעת שכבה ראשונית של ספריי פרימייר (תפקיד הספריי הוא לקשור את הצבע בצורה טובה יותר את המארז)

3. זמן ייבוש ככתוב על ספריי הפרמייר.

3.5 לפני שמתחילים לצבוע עם ספריי הצבע יש לשים אותו בקערת מים פושרים-חמים, דבר הגורם לתנועת החלקיקים של הצבע לנוע יותר מהר מה שמיעל ומשפר את אופן ההתזה של הספריי

4. צביעה של שכבה ראשונית בספריי הצבע האמיתי שבו אנו רוצים את המארז

5. ליטוש עדין עם נייר מים רצוי להתחיל בנייר בדרגת 500 GRIT בערך.

6. צביעה של שכבה נוספת וזמן לייבוש כמובן

7. ליטוש עדין עם נייר מים בדרגה של 800 GRIT

8. שוב, צביעה של שכבה נוספת

9. ליטוש עדין עם נייר מים בדרגה של 1200 GRIT

10. צביעת השכבה הסופית ומתן ייבוש סופי למשך 24 שעות

11. אחרי שגמרת לצבוע עם הספריי יש להעמיד אותו הפוך ושהוא הפוך לתת שפריץ קטן כדי להוציא את הצבע שנשאר בקשית (שומר על טריות הספריי לאורך שנים.)

וכמובן להשאיר אותו הפוך. (תמיד שמסיימים לצבוע תשאירו את הספריי הפוך עד לפעם הבא ששוב תתצבעו..

(למי שלא הבין- כאשר אנו הופכים את הספריי הצבע יורד למטה ואינו יכול לחדור לקשית ולכן במצב הזה ניתן לרוקן את הקישית מבלי שיחדור אליה צבע נוסף ויסתום אותה.)

11. אחרי שהכל התייבש תוסיף שכבה אחת של לקה, ולייבוש של כמה שעות טובות.

(שיטת זו היא שיטת צביעה מומלצת בלבד ובעלת התוצאות הטובות ביותר אין חובה ללטש כלל)

יש לצבוע שכבות דקות בלבד, לא לחזור על אותה נק' פעמיים ולצבוע בסיסטמטיות קווים ישרים וזורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!!!

רק תסביר לי מה עושה הליטוש??? וכמה עולה נייר מים ואיפה אפשר להשיג אותו???

ואותו תהליך של צביעה יהיה גם טוב בשביל לצבוע על הקיר של החדר???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככל שהפח יותר חלק התוצאה יותר טובה. הליטוש דואג שהפח יהיה חלק..

נייר שיוף-מים עולה כמה שקלים.. תצתייד ב-20 שקלים ותקנה כמות שתספיק לך להרבה זמן..

אתה יכול לקנות את זה ב-ACE ,הום סנטר וכ"ו.

לצבוע קיר זה משהו אחר.

קיר לא צריך לשייף, רק אם אתה צריך לעשות תיקוני שפכטל , שלאחר שהם מתייבשים, משייפים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא רוצה באמת את הכי טוב זו השישיה המובילה.

הם כולם בערך באותה רמה:

GLASSO

PPG

STANDOX

DuPont

ICI

SIKKENS

וכמובן כדי להגיע לתוצאות המקצועיות ביותר אתה צריך להשתמש בטינר לדילול, במקשים לצבע ולקה. חשוב לעבוד במקום מוגן מפני אבקנים אבק וחרקים. ואת הצבא לייבש בעזרת מייבש אוויר

אם אתה רציני ורוצה את הצבעים של אחת החברות האלו (אני ממליץ על STANDOX) אז יש חנות ביצחק שדה 37, תל אביב בשם "טופ קולור".

או " ברק" בתחילת רחוב סלמה, תל אביב.

אם כל הכבוד קריילון נמצא קצת יותר למטה ברשימה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, בקשר לשיוף אני לא יודע איך לשייף בדיוק בצורה של השבלונה כדי שהשבלונה תצא אחידה ועל מנת לא לכער את החלק שלש המארז שאני לא אצבע, אז אני צריך כאן עזרה :-\

ומה שהבנתי עד כה הוא שצריך בתחילה להשתמש בפריימר ספריי דופלי קולור, אחר"כ בצבע הרצוי לצבוע 3 שכבות שוות ואלרי כל צביעה ללטש עם נייר מים בדרגה מסוימת, ולסיום לעשות ציפוי לק ספריי.

אני רק לא הבנתי מה עושים עם הטינר לדילול, איך ולמה??? ואם יש עוד משהוא אז תגיד :xyxthumbs:

עכשיו, אני גם אשמח אם אני אקבל אותו הסבר על צביעה במארז לגבי צביעה על הקיר עם שבלונה ועם ספריי :smile1:

ובקשר לשאלה איזה שבלונה אני עושה, אני עושה לי, לאחי, לאחותי, למלא חברים וחברות וכאלה, לכן זאת לא תהיה שבלונה אחת, בנתיים אי אראה לך שתי שבלונות

ואם תהיה מעוניין אני אראה לך עוד, אבל תהיה בטוח שאני אעלה בפורום את כל מה שעשיתי

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שבלונות כאלה,לפי דעתי, יהיה לך מאוד קשה לעשות אותם...כנס לפה לתלמד קצת על שבלונות

STENCILREVOLUTION.COM

וסתם בשביל להראות לך מה אפשר לעשות עם שבלונה:

http://www.stencilrevolution.com/photopost/showphoto.php?photo=37771&cat=501

ובקשר לצביעה עם ספריי - את המחשב אתה שם על הצד כלומר שהחלק שאתה צובע יהיה ישר ושלא ינזל למטה

דבר שני תרסס מרחוק אבל לא יותר מדי כי אז יהיה לך תריבוע של הדף בצדדים,

ובקשר לאיך להכין שבלונה - תקנה מפל(MAPAL) בארטא או חנות גרפיקה אחרת, תיקנה אקזקטור(סכין מנתחים)

ועם 2 אלה תכין שבלונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...