השמדת הכור העראקי. - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השמדת הכור העראקי.

duk4u

Recommended Posts

• תגובות 186
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אין לי כח לגוגל

וואלה נשמע קטלני הטיל אבל נשמע לא הגיוני הם יעני יעשו תחרות המטוס יטוס ימינה הטיס ימינה המטוס ירד למטה הטיל למטה

(אני יודע שבמהירות שהם טסים זה לא יקרה אבל בכל זאת..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטוס מוגבל בתימרונים שלו. הטיל מהיר ממנו בד"כ פי 2 ויותר (ויש לו מרחב תימורנים טוב יותר אם אני לא טועה).

ברור שמטוס יכול לחמוק מטיל אבל זה קשה מאד מול טיל מודרני.

תחשוב על ההבדל בין מכונית לאופנוע . האופנוע מהיר יותר, ויכול להסתובב טוב יותר. איך אתה בתור מכונית תתחמק ממנו (כמובן שבמטוס זה על 3 מימדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רדאר.

הוא משגר קרניים לאיפה שהוא חושב שהמטוס נמצא, ולפי ההחזר הוא יודע מה מהירות המטוס ולאיזה כיוון הוא.

או שהוא עוקב אחרי החום של המנוע של המטוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

bunker buster לא יעזרו לנו בשיט, חוץ מזה שהטווח האפקטיבי שלהם הוא 10 מטר, אין להם מספיק כוח נפץ כדי להשמיד את המטרות.

לאיראן יש צבא מודרני, מכמ"ים, טילי SAM חדישים, וחיל אוויר שמורכב בין שאר הדברים גם מF15 ומF14 שנקנו לפני מהפכת האייטולות.

אם ראיתם את הסרט בתקיפת הכור העיראקי היה לנו הרבה מזל, לאיראן אי שום מטרה יחידה שאפשר לנטרל, לא ידועים לנו כל אתרי הגרעין שלהם(בין שאר הדברים יש כבר עדויות שיש להם צנטרפוגות העשרה ומעבדות ניידות). בסופו של דבר חלק גדול מאתרי הגרעין חסין מפני מתקפות אוויר קונבציאונליות, שלנו או של כל מדינה אחרת.

לא רציני. 10 מטרים של בטון מזויין זה הרבה מאוד - סדר גודל של בונקר אטומי.

F-15? לא בטוח. F-14? בהחלט, וכבר יותר משלושים שנה שהדרך היחידה להשיג להם חלקי חילוף היא קניבליזציה של F-14 אחרים... זה לא משאיר להם הרבה מטוסים. F-14 ישן מול F-15I? האירנים יצטרכו הרבה מאוד מזל...

אתה לא צריך להשמיד את כל המטרות - תפגע במספיק ותוכנית הגרעין שלהם תידחה בכמה שנים. מה רע?

הפצצה היחידה שיכולה לאיים באמת על הבונקרים שלהם (כמה עשרות מטרים מתחת לאדמה+ שיכבת בטון...) זה "האמא של כל הפצצות"... 7 טון חומר נפץ, שנזרק ממטוס תובלה... וזה לא ריאלי להביא לשם אחד כזה...

אתה חושב על ה- Daisy Cutter? היא לא תגרד את הבונקרים. המטרה שלה להשמיד מטרות מעל הקרקע.

והאמא של כל הפצצות לא תזיז לבונקר, זאת פצצת דלק אוויר טובה בלפורר כל דבר שעל פני הקרקע, אבל יש לה כוח חדירה אפסי.

זו פצצה רגילה, לא דלק-אוויר. אבל באמת אין לה חדירה.

* אני מאמין שאפשר להעמיס את "האמא של כל הפצצות" על B-2/B-52.

* הם גם יכולים לנחות על הנומ"ט האמריקאית, לא? כלומר לא חייב מטוס תדלוק. (זה אפשרי ל-F15\F16?)

ה- MOAB (כמו ה- Daisy Cutter, רק קצת יותר גדולה) נוכדה להשלכה מהרקולסים בלבד.

מטוסי F-15 ו- F-16 לא מסוגלים לנחות על נושאות . כני הנסע שלהם לא יכולים לעמוד במכה ואין להם וו עצירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כושר החדירה של הפצצות הוא 10 פיט לא 10 מטר טעות שלי כבר עברתי על זה בת'ראד.

יש להם גם F15, ויש להם גם F14 בקשר לחלקים תאמין לי שיש לי הרגשה שהם קיבלו מספיק חלקים מקאטר, איחוד האמירויות וערב הסעודית בדרכים שחורות.

יש להם חיל אוויר, יש להם המון נשקי נ"ט מתקדמים, ככה שכדי להשמיד מספיק אתרים אנחנו נצתרך להרים את כל חיל האוויר ונספוג אבידות מאוד כבדות.

בהתחשב שחוץ מטייסת אחת חלק גדול מהאתרים פשוט מחוץ לטווח התקיפה של המטוסים שלנו זאת אופציה לא ריאלית במיוחד.

כרגע המגבלה הגדולה של איראן זה ידע טכני ודלק גרעיני ברגע שזה יושלם, כפי שאמרתי הם יוכלו להרכיב את הפצצה אפילו על גבי משאיות שהוסבו למתקני העשרה ומעבדות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שרוצה להוריד את הסרטון למחשב, ולא לסבול מהנגון המובנה שלהם

שיעתיק את הלינק למטה וידביק בתוך FlashGet (או מנהל הורדות אחר...מה שיש לכם)

הנה הלינק - גודל קובץ 158.3MB

א"כ אפשר לפתוח את הסרטון עם נגון Flash או , או להמיר לDIVX\XVID\WMV עם תוכנה מתאימה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטוס מוגבל בתימרונים שלו. הטיל מהיר ממנו בד"כ פי 2 ויותר (ויש לו מרחב תימורנים טוב יותר אם אני לא טועה).

תחשוב על ההבדל בין מכונית לאופנוע . האופנוע מהיר יותר, ויכול להסתובב טוב יותר. איך אתה בתור מכונית תתחמק ממנו (כמובן שבמטוס זה על 3 מימדים)

דוגמא לא טובה , מכונית פונה יותר מהר מאופנוע ,פשוט יש יותר אחיזה. (4 נקודות מגע עם הכביש לעומת 2 באופנוע)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטת ההכשרה בחיל האוויר הישראלי שונה במהותה .

בעוד שבארה"ב עובדים על מאסות והעלאת כמות עצומה של כלים אוויריים , בארץ אין הרבה כלים לבזבז , ומכשירים את הטייסים להפיק את המירב מהמטוסים .

היה בזמנו אימון משותף של ארה"ב וישראל בקרבות אוויר - אחד על אחד .

אני לא מוכן להתחייב על מספרים , אבל IAF לקחו בענק , אולי אחד החברים זוכר את התוצאה .. :P

220:20

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי בטיל ובמטוס.

הפטריוט לדוגמה יכול לטוס במעל 5 מאך(לפי וויקפדיה). נגיד והמטוס טס ב2 מאך, הוא מהיר ממנו פי 2.5, כלומר הוא ישיג אותו - אם הוא ינעל עליו.

וIG, משתמשים היום בתותחים נגד מטוסים? חשבתי שצהל משתמש בדברים כאלה רק כדי להוריד בניינים.

בקשר ללראות את הB2, הוא טס די גבוה ובלילה - איך אתה חושב על לראות אותו?!

בטח שמשתמשים בתותחים... גם הוולקן 20 מ"מ נחשב כתותח...

ואל תחשוב שהB2 לא מנצנץ ואין לו תאורה וכו... בקיצור, הוא לא "בלתי נראה"...

טיל אולי בעל יכולת תימרון טובה יותר, אבל במהירות שבה הוא נע הוא יעשה סיבובים ברדיוס גדול יותר- מה שעושה אותו בעל יכולת תימרון יחסית נמוכה יותר... במיוחד מול עם היגוי ווקטורי :)

לגבי האורך של הF-15... זה 19.5~ מטר ;)... כנראה התבלבלתי עם מטוס אחר לגבי ה23 מטר :P

והF15\ 16 באמת לא נעדו לנחות על נושאות ... בשביל זה פיתחו את הF 18 וה-F14...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטת ההכשרה בחיל האוויר הישראלי שונה במהותה .

בעוד שבארה"ב עובדים על מאסות והעלאת כמות עצומה של כלים אוויריים , בארץ אין הרבה כלים לבזבז , ומכשירים את הטייסים להפיק את המירב מהמטוסים .

קשקושי ביצים.

תפסיקו לחשוב שהטייסים שלנו רמבויים ושאין עלהם.

כשלא היינו מוכנים מספיק כמו במלחמת יום כיפור - טייסות שלמות נימחקו, טייסים חירבנו בסרבל מרוב פחד, חלקם אפילו לא רצה לעלות לטיסות !.

יש לא מעט סיפורים מרתקים \ עצובים על יום כיפור.

אחרי ששת הימים כולם הלכו כמו טווסים.

מלחמת יום כיפור החזירה אותנו למציאות.

בכלל על פירות מלחמת ששת הימים אנו משלמים עד היום בצורת כיבוש ..

אנחנו משלמים על החלטות מפגרות של קברניטי המדינה דאז ... שהיו חסרי ראייה ותכנון לעתיד.

וכ"ו אבל זה נושא אחר.

הטייסים שלנו בני אדם כמו כל הטייסים בעולם.

מה ששונה זה מסלול השרות של טייס קרב בחייל האוויר מול טייס קרב אמריקאי.

בארה"ב אתה כל כמה שנים מחליף טייסת וסוגי .

אתה יכול להיות טייס טובלה X שנים ואז לעבור לטייסת קרב ואז לעבור לטייסת קלה ... ולצאת להדרכה ... וכו"

בארץ אתה או טייס קרב או תובלה או סיור/קישור לא גם וגם וגם ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...