איך אני הופך 12 וואלט ל7.5 מיוצב?-למבינים באלקטרוניקה - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך אני הופך 12 וואלט ל7.5 מיוצב?-למבינים באלקטרוניקה

miki26

Recommended Posts

חברים אולי זה לא קשור כל כך אבל פתחתי נושא חדש לגבי שאלה מאוד דומה לזאת שנשאלה פה אז אם מישהו יכול להגיב בבקשה אני אודה לו מאוד כי זה די חשוב לי...

תודה מראש ומצטער (אם יש על מה..),

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים 6 דיודות של אמפר (עבות יותר) בטור להזנה של ה-LCD. התוצאה שזה גם מיוצב, וגם בלי יותר מדי כאבי ראש... תהנה (מתח הפריצה בדיודות סיליקון הוא כ-0.7 ובגרמניות זה 0.8 אז תוכל להשקיע ולשים 3 סיליקון ו-3 גרמניות ולקבל 7.5 וולט מיוצב ומדויק... אבל שים פיוז של אמפר בטור שיגן על המסך שלך! כמובן שתצטרך קודם לבדוק את כל העניין אם הוא יעבוד מחוץ למארז המחשב ובלי לחבר את המסך היקר שלך)

דיודת זנר או מייצב זה קצת מורכב כי צריך לשים שם גם קבלים ודברים. מישהו גם כתב על דיודת זנר של 7.5 וולט... לא חושב שכאלה קיימות :-)

סייג לחוכמה שתיקה ! ממש ככה.

במיקרה הזה משתמשים בדיודת זנר, ויש כל מיני מתחי פריצה, זה נע בין וולט בודדים ל-300 וולט אפילו. (לא משתמשים בדיודות רגילות בשביל ישומים כאלה !!!)

אתה לוקח דיודת זנר של 7.5 וולט ונגד טורי ומחבר את זה למקור המתח, והנגד הטורי יחושב ע"י הזרם המקסימלי שאתה רוצה ועוד איזה תוספת קטנה בזרם,

למשל אם הזרם המקסימלי הוא 100mA, אז הרי יושב על הנגד 4.5 וולט ולכן בערך הנידרש הוא 45 אום, אבל תיקח טיפה למטה, למשל 40 אום !

נ.ב. הדיודה חייבת להיות בממתח אחורי !! ז"א לשים אותה כאילו הפוך, בניגוד לכיוון הזרם.

הוספתי שרטוט לשם בהירות

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה מתברר שלקחתי את הנגדים הנכונים בדיוק כי יצא לי 7.69 וואלט מיוצב והמסך עובד אחלה פשוט במעגל הראשון שיצא לי 10 לא הלחמתי נכון כי התבלבלתי....

תודה לכל העונים אבל LM350 זה הדבר להשתמש בו בישום כזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה ישמע קצת מטומטם אבל מה שהוא צריך זה לחבר את כבל חשמל(אדום) של מה שהוא רוצה לצהוב במולקס ואת הכבל אדמה(שחור) לאדום במולקס או שאני טועה וסתם מבלבל אנשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה ישמע קצת מטומטם אבל מה שהוא צריך זה לחבר את כבל חשמל(אדום) של מה שהוא רוצה לצהוב במולקס ואת הכבל אדמה(שחור) לאדום במולקס או שאני טועה וסתם מבלבל אנשים?

צודק... המסך גם אמור לעבוד עם טיפה פחות... אבל זה תלוי אם הוא צריך 0 וולט או אדמה (זה לא אותו דבר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שאני מבין אתה רוצה לפוצץ את הספק כוח, אסור לחבר את הכבל האדום לצהוב או לא יודע.

מה שכן ניתן לעשות הוא לחבר את הכבל האדום לכניסת מינוס של המסך ואת הכבל הצהוב לכניסת פלוס של המסך, וככה נקבל מתח של 7 וולט, יכול להיות שזה יעבוד עם 7 וולט טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שכן ניתן לעשות הוא לחבר את הכבל האדום לכניסת מינוס של המסך ואת הכבל הצהוב לכניסת פלוס של המסך, וככה נקבל מתח של 7 וולט, יכול להיות שזה יעבוד עם 7 וולט טוב.

זה בדיוק מה שאני אמרתי
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנחש שמקור המתח יציב פחות או יותר... אבל הצריכה אינה קבועה... בכל אופן לLCD ? אני חושב שמומלץ לקנות מייצב מתח פשוט... וכמובן אתה צריך מולטי מטר כדי לכוון את מייצב בדיוק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מנחש שמקור המתח יציב פחות או יותר... אבל הצריכה אינה קבועה... בכל אופן לLCD ? אני חושב שמומלץ לקנות מייצב מתח פשוט... וכמובן אתה צריך מולטי מטר כדי לכוון את מייצב בדיוק..

אתה יכול להסביר לי מה זה אומר בדיוק?

כיאני אמור לקנות מייצב מתח ולחבר למעגל שלי.. אני אמור לכוון אותו איכשהוא?אני פשוט מחבר לפי הרגליים הנכונות וזהו לא?

תודה מראש,

עודד ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איהיה על המייצב בורג קטן, ואתה מכוון אותו עם מברג, ומחבר מולטימטר, ואתה מסובב את הבורג עד שאתה רואה במולטימטר 7.5 וולט!

יש מייצבים שונים...

יש מייצב קבוע, שאתה קונה אותו שהוא אמור לייצב לך ל7.5V וזהו... אז המולטי מטר הוא בישביל לוודא את זה.. =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...