מעוניין לדחוס 2 מחשבים (עם לוחות ATX) לשטח קטן יחסית - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעוניין לדחוס 2 מחשבים (עם לוחות ATX) לשטח קטן יחסית

montigo

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני מעוניין לדחוף 2 מחשבים בתצורת ATX לשטח יחסית קטן.

עד היום הייתי עובד עם מארז Mid Tower גדול יחסית (Antec, Chieftec וכו') - ולהחזיק 2 מארזים גדולים כאלו לא בא בחשבון!

הנה מפרט משוער של המחשבים (עוד לא נרכשו, למרות שחלק מהרכיבים כבר אצלי):

מחשב 1: לוח ATX, מעבד 64, כרטיס גרפי קליל, 0/1 כרטיסים נוספים, 0 כוננים חיצוניים, 1-2 דיסקים קשיחים.

מחשב 2: לוח ATX, מעבד 64 DualCore או לחילופין 2 מעבדי Opteron DualCore, כרטיס גרפי קליל, 0/1 כרטיסים נוספים, 0 כוננים חיצוניים, 1-3 דיסקים קשיחים.

את שניהם אני רוצה לדחוף לשטח כמה שיותר קטן. רוב הציוד יחובר ב-USB/Firewire ולא בתוך המחשב, לכן כמעט אין כוננים וכרטיסים!

כל הקונסטרוקציה הזו ככל הנראה תוצב מחוץ לחדר, והכבלים הרלוונטים (דיגיטלים בלבד) יועברו דרך הקיר אל החדר שלי.

מה האופציות העמודות בפני?

1. האם יש מארז שיכול להכיל בתוכו 2 לוחות אם ATX? (לאו דווקא בפורמט Tower, אני פתוח להצעות).

2. אולי יש לכם הצעות למארזים ספציפים שיהיו קטנים ויתאימו למחשב שהוא כמעט ללא כרטיסים וללא כונני 5.25?

3. אולי בכלל כדאי לבנות מארז בעצמי? יש לכם עצות, דוגמאות או מדריכים בנושא?

תודה רבה מראש! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכם.

א. אני חושב שלא הסברתי עצמי נכון - עמכם הסליחה. אני לא מעוניין במארז עד כדי כך קטן! אין לי בעיה לשים אפילו מארז אחד גדול מסוג Mid Tower או Rack. אבל 2 מארזים גדולים של Mid Tower זה יותר מדי!

ב. אני לא מעוניין בכרטיס Onboard - אחד המחשבים יהיה מחובר ל-2 מסכים ב-DVI (ככל הנראה עם ה-Matrox P650 שברשותי). המחשב השני יחובר לצג השלישי גם הוא ב-DVI.

ג. אחד המחשבים כבר קיים (לוח ATX, מעבד Athlon64 3200, ג'יגה וחצי זיכרון) את השני עוד לא קניתי (לוח ATX, מעבד Athlon64 DualCore או לחילופין 2 מעבדי Opteron DualCore). לכן זה עקרוני שיהיה לי מקום ל-2 לוחות ATX.

ד. שימו לב שרצוי שיהיה קירור נאות (ועדיין לא רועש מדי)

מחד: מדובר על 2 לוחות אם, 2-3 , 3-5 דיסקים קשיחים!

מאידך: רוב הסיכויים שיהיו רק 2-3 כרטיסים שאינם מתחממים (קירור פאסיבי), לא יהיו כונני 5.25, כך זרימת האוויר תהיה טובה.

אז מה דעתכם?

יש בכלל מוצר כזה שמסוגל לאכסן 2 מחשבים במארז אחד? אולי מסוג TOWER גדול, או אולי מסוג RACK?

יש ספקי כוח שיודעים להתמודד עם זה? (2 חיבורים ללוחות אם, הספק גבוה, וכו')

אולי אתם בכלל ממליצים על בנייה של מארז בעצמי (חתיכת פרוייקט שיפול עלי) או על 2 מארזי ATX שהם הכי קטנים מסוג ATX?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין למיטב ידיעתי מארז מסוים ל-2 לוחות פרט לכאלה המיועדים לשרתים (ובהתאם מיועדים ללוחות בתקן Extended ATX)

שם גם הקירור הרבה פחות טוב ומסתמך עם הקירור שיש בחוות שרתים.

אם יש לך את הזמן, הידע והחומרים לבנות מארז מפרספקס בעצמך זאת האופציה הטובה ביותר, זה ייתן לך שליטה מלאה על התיכנון והבנייה, איך בדיוק כל דבר ייראה ויתאים. מה שנקרא Costum Made.

אם אין את האפשרות אז שני מארזי Midi Tower קטנים יחסית (למשל CoolerMaster Centurion כל הסדרה, יש יותר קטנים יש יותר גדולים), Cooling Silentium, הם זהים פרט למראה, וכו' וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

אני חושב שאני לא אלך על בניה בעצמי. אין לי את הידע ולא את החומרים. אני בטח אבזבז על זה כמות יפה של זמן, מה שאין לי ;D

אז האופציה המועדפת כרגע היא: לקחת 2 איכותיים וכמה שיותר קטנים שיוכלו להכיל לוח ATX.

יש המלצות נוספות על כאלו?

---------------

חשבתי על רעיון נוסף!

בוא נגיד שאני לא שם אף כרטיס פרט לכרטיס גרפי, ואז אני משתמש ב-AGP RISER

AGP%20103-150.jpg

ע"מ שהכרטיס הגרפי יורכב במקביל ללוח אם ולא בניצב אליו.

אז אולי אפשר לקחת מארז שטוח (סטייל RACK) ולהציב למטה את הלוח אם. מעליו אציב את הכרטיס הגרפי והדיסקים הקשיחים - במקביל ללוח אם.

מה דעתכם? יש כאלו שטוחים שלא עולים הון תועפות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעלו לך יותר מדי

יש מארזים שוכבים של ושל ושל SilverStone ושל CoolerMaster וכו' וכו' (הבנת את הרעיון)

פשוט תעשה סיור באתרים של החנויות ותסתכל מה מתאים לך

תעשה רשימה לפי התקציב ויהיה קל לנפות משם את הפחות טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...