כדאיות רכישת מחשב חדש 5-6k - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כדאיות רכישת מחשב חדש 5-6k

yuvalri1

Recommended Posts

שלום לכולם.

אני מעוניין לקנות מחשב חדש, בעיקר למשחקים (בסדר גודל 5 - 6 K). אני די כבד בנוגע לביצועים, ז"א - אני מפעיל את OBLIVION ן QUAKE4 על רמות גרפיות

גבוהות למדי יחסית למה שה9800 שלי מסוגל, אבל אני לא רוצה להתפשר על איכות הגרפיקה.

לכן חשבתי על שילוב של ה805 וה7900GT לאור ההמלצות הרבות שאתם מעניקים לזוג הזה.

אבל - כידוע עוד חודשים משיקה את סדרת המעבדים החדשה שלה - ואני קצת חושש לקנות מעבד שיחשב מיושן עוד זמן לא רב (תקנו אותי אם אני טועה).

האם יהיה מעבד בLINE החדש ששווה להמתין בשבילו - שיהיה אטרקטיבי מבחינת מחיר כמו ה805 וייתן ביצועים טובים ממנו?

כמו כן - האם ההשקה תוזיל בצורה משמעותית את הסדרה הישנה - באופן שאפילו אם לא כדאי לרכוש מעבד חדיש - עדיין כדאי להמתין בשביל ההוזלה?

מבחינת OVERCLOCKING - לא לקחת בחשבון....

לא אחרי שעשיתי UNDERCLOCKING ל9800 שלי וזה דפק אותו

(ב DOOM3 בזמנו היו לי ארטיפקטים בצורת נקודות אדומות ולבנות בטירוף. כל TWEAK אפשרי בSOFTWARE לא עבד... אז לבדוק את העניין פתחתי את הCASE וכיוונתי מאוורר שולחני לתוכו - נעלמו הארטיפקטס. הורדתי את הCLOCK - ואחרי זה ניהיו לי ארטיפקטים בכל המשחקים! יאמר להגנתי שלא

עשיתי OVER לכרטיס לפני זה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחכה לקונרו... :xyxthumbs:

המחירים של D 805 יפלו כמובן אבל לא יודע עד לאן המעבד גם ככה לא יקר(850 שקל) אולי הוא יגיע ל700-750 שקל לאחר שהקונרו יתפס כאן..

אני אישית הייתי מחכה לקונרו.. והייתי מקבל את המעבד הכי חדיש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט.

קונרו 2.4 יעלה 300$, כלומר קרוב ל2000 שקלים.

פנטיום D 805 עולה 150$ עלובים.

בתקציב של 5-6 אלף, אין מה לדבר על הקונרו בכלל, וה805 לא ייפול במחיר כי אין לו לאן. וגם לא ראיתי שום פרסום על מחליף שלו.

בנוסף, הוא מעבד שבקלות נותן ביצועים של מעבדים שעולים פי 2 ממנו.

תראה, אם היה לך 7.5 ומעלה, הייתי אומר ששווה להמתין לקונרו. בתקציב שלך, אין לך למה. זה לא שביולי יהיה לך עוד כסף, וזה לא שה805 הוא מעבד גרוע. הוא יחזיק לך 3 שנים בלי שום בעיה, בהערכה גסה.

אני לא הייתי מתלבט, וקונה כבר היום מפרט כזה:

כמות. מוצרים סה"כ

1 HEC Win420 420W 20/24PIN 425 ש"ח

1 Intel Pentium D 805 Dual Core 2.66Ghz LGA 775 Box 855 ש"ח

1 eVGA GeForce 7900GT 256MB PCI-E 1,990 ש"ח

1 CoolerMaster Centurion 5 CAC-T05 410 ש"ח

2 Samsung 512MB DDR2 667 Original 710 ש"ח

1 Gigabyte GA-8I945PG Intel 945P Chipset LGA 775 599 ש"ח

1 Western Digital 250GB SATA II KS 16MB 7200RPM 625 ש"ח

1 Cooling Freezer 7 Pro 150 ש"ח

1 GSA-4167B DVDRW Bulk Black 265 ש"ח

סה"כ 6,029 ש"ח

pandas.co.il

למעשה, לאחד מחברי הקרובים ביותר הרכבתי בדיוק את אותו מפרט אתמול בלילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה יופי קיוויתי לשמוע תשובה כזאת :)

וכן - המעבד שלי הוא 2.4

בכל מקרה - אני לא מבין גדול מידי אז רק כמה שאלות אם אפשר:

1. בנוגע למארז - במה עדיף המארז הזה על זולים יותר? לא שזה יקר להחריד - לפי מה שראיתי המינימום בסביבות ה280 וזה מגיע עד ל800 פלוס, כך שזה סביר בהחלט בעיקרון. בכל מקרה, הנקודה שלי היא שלא אכפת לי מהצורה החיצונית - אבל כמובן שאני לא רוצה להתפשר על איכות (זרימת אוויר, נוחות תפעול יחסית טובה - זה בעיקר).

2. גם לא בשמיים - 150 שח - אבל רק ליידע:

COOLING נחוץ גם אם אין לי כוונה לOVERCLOCKING

?

3.ושאלה קצת פחות קשורה - ברשתות לדוגמת פנדה, אני מניח שאתן להם לבצע את ההרכבה (במיוחד בכל מה שקשור להחלפת הHEATSINKS)...

יש לי במחשב AUDIGY 2... האם ניתן להגיע עם המחשב הישן ושהם יבצעו את ההתקנה כחלק מהתשלום על ההתקנה כולה?

4.שאלה אחרונה ודי - כעת ברשותי 2 מחשבים, מחוברים בכבל רגיל, כאשר אחד מחובר דרך ALE130 .

עם עוד מחשב - יהיה צורך בנתב. מה העונש המדובר? +3 כרטיסי אל חוטיים? או שאפשר לחסוך אחד ולחבר ישירות לנטב? זה בטח גם לא קל על הכיס..... האם יהיה צורך להחליף את המודם הזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.המארז עדיף בגלל איכות ההרכבה המעולה שלו , והמראה החדשני,

2.הקירור הנוסף אומנם לא חובה אבל , מבחינתי אם אני יכול לשבת בשקט נפשי ,

בעוד שהמעבד שלי קריר , ואני יודע שיש לי אפשרות לאוברקלוק אז אני רגוע...

3.הם לא יחייבו אותך על כל רכיב שתביא להם להרכבה , הרכבה משלמים פעם אחת על מחשב שלם.

4.פנה לפורום ואינטרנט(פה כמובן) - בקשר לראוטר זה יכול לעלות 150 ש"ח ומעלה ואפשר להשתמש בחיבור חוטי רגיל אם אני לא טועה...

עמילו

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה יופי קיוויתי לשמוע תשובה כזאת :)

וכן - המעבד שלי הוא 2.4

אל תשווה את הפנטיום 2.4 שלך לקונרו 2.4. זה כמו להשוות ממותה לפיל של ימינו עם מוח כפול (WTF).

בכל מקרה - אני לא מבין גדול מידי אז רק כמה שאלות אם אפשר:

1. בנוגע למארז - במה עדיף המארז הזה על זולים יותר? לא שזה יקר להחריד - לפי מה שראיתי המינימום בסביבות ה280 וזה מגיע עד ל800 פלוס, כך שזה סביר בהחלט בעיקרון. בכל מקרה, הנקודה שלי היא שלא אכפת לי מהצורה החיצונית - אבל כמובן שאני לא רוצה להתפשר על איכות (זרימת אוויר, נוחות תפעול יחסית טובה - זה בעיקר).

המארז שנתתי לך הוא מאיכות בניה מצויינת והוא מביא נוחות תפעול של ב800 שקל לשוק נמוך בהרבה. הוא המארז הטוב ביותר בטווח המחיר שלו, נקודה.

המראה שלו סולידי ולא צעקני, והוא עונה על כל הדרישות שלך.

2. גם לא בשמיים - 150 שח - אבל רק ליידע:

COOLING נחוץ גם אם אין לי כוונה לOVERCLOCKING

?

הקירור של אינטל זוועתי. יש הפרשי טמפרטורות של 60 אל מול 40 מעלות בשימוש בקירור צד שלישי לעומת קירור סטוק! וזה במנוחה, ללא . מה גם שהקירור של עושה רעש של שואב אבק. אז כן, זה די חובה.

בכל מקרה, לא לעשות למעבד הזה זה בזבוז. אם אתה לא מבין באוברקלוק, תחזור אלינו אחרי הקניה לפורום המתאים, וידריכו אותך שלב אחרי שלב. באופן עקרוני קופיף עם תסמונת דאון יכול להמהיר את המעבד הזה, וחבל לא לעשות את זה.

3.ושאלה קצת פחות קשורה - ברשתות לדוגמת פנדה, אני מניח שאתן להם לבצע את ההרכבה (במיוחד בכל מה שקשור להחלפת הHEATSINKS)...

יש לי במחשב AUDIGY 2... האם ניתן להגיע עם המחשב הישן ושהם יבצעו את ההתקנה כחלק מהתשלום על ההתקנה כולה?

כן, אבל קח בחשבון שהתקנה של מחשב חדש היא לא חינם, אתה משלם עליה 150 שקל. אתה לקוח משלם, אתה יכול לדרוש מה שאתה רוצה. אבל תהרוג אותי, אני לא מבין מה הבעיה להוציא כרטיס קול ממחשב אחד ולהכניס אותו למחשב שני. אתה מפחד לפתוח את המארז? אל תדאג, זה לא כמו של פילם, שום דבר בפנים לא יישרף אם תסתכל פנימה...

4.שאלה אחרונה ודי - כעת ברשותי 2 מחשבים, מחוברים בכבל רגיל, כאשר אחד מחובר דרך ALE130 .

עם עוד מחשב - יהיה צורך בנתב. מה העונש המדובר? +3 כרטיסי אל חוטיים? או שאפשר לחסוך אחד ולחבר ישירות לנטב? זה בטח גם לא קל על הכיס..... האם יהיה צורך להחליף את המודם הזה?

נתב עולה כ400 שקל, והוא מתחבר למחשב הראשי בחיבור חוטי. שני המחשבים הנוספים צריכים כרטיסי רשת אלחוטיים, שזה עוד 180 שקל לכרטיס. קנס לא קטן. תאכלס, אם אין לך לאפטופ ואתה לא רוצה לקרוא WALLA בשרותים, וכל המחשבים שלך נייחים - חוטי עולה 200 שקל, ואליו מתחברים כל המחשבים בלי בעיה. קצת לדפוק קליפסים לפאנלים כדי להצניע את החוטים, לא קרה כלום.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא השוותי את המעבד 2.4 שלי לקונרו :)

AVATAR פשוט הניח שזה המעבד שברשותי והוא צדק...

בנוגע לפתיחת המארז - YOU CAN REST ASSURED כבר שיחקתי עם הקרביים של מחשבים בחיים. אבל לא משהו גרנדיוזי ברמה שאני מרגיש בטוח מספיק להרכיב את כל העניין לבד...

אני יכול להכניס סטיק , להחליף כרטיסים ולמצוא את הJUMPER כדי לנטרל את הON BOARD SOUND

אבל לא להרכיב את הלוח, המעבד והמאווררים...

אני מפחד לפקשש למשהו, כמו לשרוף רכיב עם חשמל סטטי או לא להתקין את האיוורור כמו שצריך... חבל על הכסף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגרי הרכבת המחשב לבד זה גם הנאה עזוב את ה200 שקל שאתה מרוויח אתה נהנה רצח מזה..

ואתה עובד כמו שצריך מסדר כמו שנוח לך הכול..

במעבדה לך תדע על איזה עובד תיפול יש מלא טכנאים לא מקצועיים אני אישית מעדיף להרכיב לבד בבית בשקט ואם תצתרך אתה תמיד יכול לשאול בפורום..

ואתה תרגיש יותר נוח שהמחשב הורכב בידייך.. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ... נראה אולי :smile1:

נחשוב על זה עד מועד הקנייה... עדיין יש לי חששות. מה שאתה אומר בטוח תופס לHARDWARE GURUS אבל מה בנוגע ל"עמחה" ;)

אני יותר בקטע של הSOFTWARE... אני שומר על המחשב TOP-NOTCH... כל יום מריץ TuneUp Utilities CLEANUP, J16, CCLEANER

AD_AWARE, O&O DEFRAG.... סרביסים חיוניים בלבד... כמובן KASPERSKY וLOOK N STOP....

הכל חייב לתקתק! :hat:

בנוגע למפרט של DR.NOOB - כמה שאלות:

1. אין צורך בקירור כלשהו לכרטיס המסך בנוסף לקירור המעבד (בהנחה שלא עושים אוברקלוק)?

2. שמתי לב שהספק שהמלצת הוא 420W, אבל במפרט הזה: http://hwzone.co.il/specslist/view/5/ הספק הוא 400W...

לפחות לעין הלא מקצועית שלי, המפרטים די דומים.

האם זה בגלל שלא נכלל שם קירור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור לכרטיס מסך זה אפשרי אבל זה לא MUST כמו למעבד. אולי בהמשך הדרך, זה יעלה לך 180 שקלים. דוגמא לקירור טוב: http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=55_851_1606&products_id=8204

המפרטים לא דומים - נחסך שם כסף על מארז, על הספק (אל תסתכל על וואטים. מה שמעניין זה כמה אמפר הספק נותן על כל רייל של 12V, נתונים שנמצאים באתר היצרן), על הדיסק הקשיח, ועל הקירור למעבד - כל זה כדי לדחוף 2GB. גם המחיר של כל סטיק של 1GB שמצוטט שם נמוך מרוב החנויות שאני מכיר, ככה שזה לא פרקטי עבורך, אלא אם כן תתחיל לפצל קניה בין חנויות.

ההבדל בין המפרטים נובע מכך שהמפרט ההוא יותר "ספרטני" ולא מפנק מבחינת כל המסביב כדי לספק עוד נפח , אבל היות ונפח זה לא ISSUE כבעיית שדרוג, ותמיד תוכל להוסיף גם עוד 2 סטיקים של 1GB (כלומר ל3GB!) למערכת הקיימת שלך אם יעלה הצורך, אז אני לא רואה 2GB ברגע הקניה כצורך עליון בתקציב הנוכחי, ומעדיף לפנק את הפריפריה של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, תודה על ההסברים המעמיקים.

תרשה לי להציק עוד קצת -

האם בלוח 945P שהצעת, הזכרונות ירדו מ667 ל- 533?

והאם כדאי להשקיע יותר על כרטיס המסך - לדוגמה לדגם המואץ של BFG (כולל אחריות LIFE TIME.. אבל תוספת 400 שח )?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...