עזרה בקניית מצלמה - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקניית מצלמה

t-mac

Recommended Posts

להכל... טיולים, משפחה... לכל מה שייצא...

בשביל זה אתה צריך אולטרה-זום? ???

ה- dslr מה שאני הצעתי הן יותר איכותיות מהרגילות הקטנות...

לא רק שהן לא DSLR, הן לא יותר איכותיות. ה-F11 של פוג'י נכנסת לתקציב ונותנת איכות תמונה טובה יותר מכל המצלמות שציינת, וגם היא וגם ה-A610 של קאנון יותר שימושיות מהן עבור מרבית האנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני אגלה לך סוד: החיישן של ה-F11 יותר טוב גם מזה של ה-S9000. למה פוג'י לא שמים אותו במצלמות אחרות? זה מה ששואלים רבים וטובים בפורומים אחרים בעולם. לאף אחד אין ממש מושג מה מנחה אותם לשים את החיישן הקטן הטוב ביותר בעולם דווקא במצלמת כיס די פשוטה.

הניחוש שלי לגבי ה-S5200 הוא שמדובר בחסכון בעלויות הייצור. למצלמה הזו יש כנראה עדשה יקרה יותר מזו של ה-F11 ו-EVF, ולכן פוג'י בחרו בחיישן קטן ופחות איכותי כדי לקצץ עלויות.

במקרה של ה-S9000 (וה-E900) מדובר כנראה בשיקולי שיווק. פוג'י הניחו בצדק ש-9MP עושה יותר רושם מ-6MP, ולכן הלכו על חיישן "מרשים" יותר. העובדה שהחיישן של ה-F11 טוב יותר ממילא לא מגיעה לקהל הרחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להסביר אולי למה לא לקחת IS S2 \ S5200 במקום הF11? זה נראה די מוזר, משום שלדעתי ולפי הנתונים בהשוואה בdpreview זה נראה להפך.

היה צריך להתלבט בין S2\S5200 אז אני לא מבין איך הגעת לזה, תסביר בבקשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש שתי סיבות שהיו גורמות לי לבחור ב-F11:?

1. ISO גבוה שמיש. דבר שלא ממש קיים באף מצלמת שאינה DSLR. ה-S5200 וה-S9000 מציעות ISO 1600, אבל האיכות שלו לא קרובה למה שה-F11 (וה-F10 לפניה) נותנת. המשמעות של ISO כזה על צילומים באור חלש גדולה מאוד. מול שימוש בפלאש ישיר (השוואה כאן), ISO גבוה עושה את ההבדל בין תמונה מצויינת עם אור טבעי לבין תמונת פוטו-רצח שלא ראויה לשימוש מלבד לזיהוי פלילי ;)

2. גודל קומפקטי מאוד. זה יתרון משמעותי מאוד על כל מצלמות ה-DSLR ועל כל הקומפקטיות המנופחות שתמחפשות להן. אפשר לקחת את המצלמה לכל מקום מבלי לחשוב פעמיים, לא רק לטיולים ולצילומים מתוכננים.

קיימים עוד הבדלים בינה לבין ה-S5200, כמו עדשה מעט יותר רחבה או איכות טובה יותר ב-ISO נמוך, אבל השניים שלמעלה הם היתרונות הגדולים יותר.

לגבי ה-A610, יש לה שני יתרונות לא מבוטלים על הפוג'י - מסך מסתובב ועינית אופטית, אבל אני עדיין חושב שה-F11 שווה את העוד 500 ש"ח שהיא עולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע, אז הקנון A610 יותר טובה מהקנון S1-SI?

אם היא יותר טובה, אז עדיף את הפוג'י...

לפי מה שהסקתי, יש 3 דגמים שאני עכשיו חושב עליהם:

1. Canon S1-IS (מה שאני הצעתי)

2. Canon A610 (מה שאתם הצעתם)

3. Fugi F11 (מה שאתם הצעתם)

מה הכי טוב כאן לפי נתונים?

כי בעצם מה שמושך אותי למה שאני הצעתי זה הזום, אבל אני מעדיף את מה שהכי טוב, מהו?

תודה רבה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-S1 היא מצלמה ישנה ולא רלוונטית. ה-S2 היא הדגם העכשווי.

באופן אישי הייתי מעדיף גם את ה-A610 וגם את ה-F11 על רוב מצלמות האולטרה-זום. הן פשוט יותר שימושיות ביום-יום. מצד שני, אם הזום הארוך חשוב לך, תצטרך לבחור במשהו אחר. לדעתי כל נושא הזום הארוך מוערך יתר על המידה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה ממליץ על ה - A610?

כן, עליה או על ה-F11.

יש הבדל גדול בין הקנון הזה לבין הפוג'י שאמרת?

באור חדר או באור חלש אחר בהחלט יש. הפוג'י מאפשררת לצלם בלי פלאש בהרבה יותר מקרים.

למה לא כדיי עם זום גדול?

כי זה בא לעיתים קרובות על חשבון הצד הרחב כי זה בא *תמיד* על חשבון הגודל והמשקל. ה-A610 הרבה יותר קומפקטית מה-S2, וה-F11 הרבה יותר קומפקטית מה-S5200. המשמעות היא שיהיה לך הרבה יותר מעשי לקחת איתך את המצלמה לכל מקום, במיוחד במקרה של ה-F11 שהיא ממש קטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה שאני משגע אותך, אבל יש לי שאלה אחרונה...

אני את האמת לא רוצה כל כך להשקיע הרבה מאוד כסף..., אבל מעניין אותי האם יש הבדל גדול בין הפוג'י F11 לבין הקנון A610?

תודה רבה...

עריכה:

מצאתי עכשיו של אולימפוס sp500 ב 1500 שקל... כדאיי?

או ה - Z3 של מינולטה ב-1300?

(שניהם מחודשים, אבל העיקרון רק... הם טובים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Z3 ב-1300 ש"ח זאת אופציה לא רעה - יש לה מייצב תנועה, תושבת לפלאש חיצוני ועדשה מעט יותר רחבה מהמתחרות (35mm מול 38mm ברוב מצלמות האולטרה-זום), אבל מצד שני יש לה מסך LCD ממש מעפן והיא יוצרה ע"י חברה שהפסיקה לייצר מצלמות. ה-SP500 סתמית מאוד.

אם אתה ממש לחוץ בכסף, לך על ה-A610. היא מצויינת ואני בטוח שתהיה מאוד מרוצה ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...