AK 47 AND M16/4? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AK 47 AND M16/4?

Pease Brother

Recommended Posts

• תגובות 93
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בטח שהגליל הוא נחות

הוא עקום, כבד, מסורבל ובנוסף להכל שופך קנה כמו כלום

אתה יודע שאתה לא צריך לנקות את הנשק אחרי כל מחסנית כן?

שפיכת קנה זה מדד לאיכות של הרכיבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב המעצורים שנגרמים במהלך ירי בm16 וכל סוגיו לא נגרמים בגלל הנשק אלא בגלל המחסניות

עובדה שהצבא האמריקני משתמש במחסניות פעם אחת

ובגלל שלצבא הישראלי אין תקציב מספיק גדול בשביל להשתמש במחסניות פעם אחת הוא "ממחזר" אותם

ובגלל זה רוב המעצורים הם מעצורי מחסנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]dunno about the galil or the AK47, but I did have the mini galil (glilon). it's 15cm shorter than the M4/Carbine M16, and thanks to the slightly higher weight and slightly lower fire rate, it is the only one of the two that can be controlled at full auto for a range of 25m.[/ltr]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי, אבל השאלה "מה יותר טוב AK-47 או M16" היא פשוט מפגרת. זה כמו לשאול "מה יותר טוב למבורגיני דיאבלו או האמר". אז נכון, הלמבורגיני נוסעת הרבה יותר מהר, יפה יותר וחסכונית יותר, אבל תנסו לנסוע איתה בשטח ותראו איך היא מתפרקת.

זה אותו דבר בעולם הנשקים - לכל יש יתרונות וחסרונות משלו, וכל מיועד לשימוש אחר. M16 (וכל נגזרותיו במהלך השנים, כולל M4) הוא קל, נוח, מודולרי ומדויק - אבל הוא שביר כמו צעצוע. המתפסים עלולים להשבר בכל רגע, כמו גם הקת וידית האחיזה. בנוסף לכך, ריבוי החלקים בתוך הנשק הופך אותו רגיש יותר ללכלוך וקשה לניקוי.

לעומתו, ה-AK-47 (למען ההגינות כדאי לציין שיש המון דגמים של רוס"רים מסדרת AK) הוא כבד (ולא רק שהנשק עצמו כבד, אלא גם המחסניות והתחמושת, מה שאומר שבשורה התחתונה לוחמים יכולים לשאת פחות תחמושת), לא מדויק ולא מודולרי. אבל מה? הוא מאוד עמיד בזעזועים ועמיד יותר ללכלוך בזכות זה שיש לו מעט חלקים, והם יותר מסיביים ולכן מושפעים פחות מחול, אבק וכו'.

בסופו של דבר, בחירת הנשק מתבצעת כתלות במשימה, ובמקרה של צה"ל, שעוסק בתקופה הנוכחית בעיקר בלוחמה בשטח בנוי בשטחים ובשטח סבוך בדרום לבנון (היכן שמודולריות היא קריטית להרכבת אמצעים אופטיים שונים) אין שום ספק שה-M16 הוא נשק עדיף בהרבה על פני ה-AK47.

לעומת זאת, בתנאי שטח אחרים ובמשימות אחרות, ייתכן מאוד כי ה-AK47 היה עדיף.

נ.ב. זה ממש, אבל ממש לא משנה אחרי כמה מאות או אלפי כדורים הנשק שופך קנה. אם תגיע למצב שבו שפכת קנה עם רוס"ר אז הבעיה היא בך (אתה מפגר במקרה הטוב, ומת במקרה הפחות טוב) ולא בנשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח שהגליל הוא נחות

הוא עקום, כבד, מסורבל ובנוסף להכל שופך קנה כמו כלום

אתה יודע שאתה לא צריך לנקות את הנשק אחרי כל מחסנית כן?

שפיכת קנה זה מדד לאיכות של הרכיבים

וואי וואי כמה שאתה צעיייייייייייייייר...... כבר הסבירו לך לא פעם ולא פעמיים.... שפיכת קנה זה הדבר הכי פחות חשוב בנשקים מהסוג הזה...

M16 M4 AK47 אלו רובי סער.... ושוב אני אומר רובי סער..... שיורים איתם בבודדת לא באוטומט....הבנת :kopfpatsch:...

גם אם יהיה לאחד מהם שפיכת קנה של 300 כדור זה לא משנה....

זה הדבר האחרון שגורם לך לבחור אחד על פני השני...

פעם הבאה תקשיב למה שאומרים לך ותלמד...אל תנסה ללכת ראש בראש עם אנשים שמבינים טיפה יותר ממך :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשווה נשקים עם מחשבים.... כי זה כל כך לא קשור אחד לשני

אם ייצא לך לעשות תרפ"לים\תרג"דים\תראג"דים\תרח"טים (בספק אם ייצא לך)... תאמין ששפיכת קנה זה יהיה הדבר האחרון שתחשוב עליו

וגם לא תמיד צריך להסתמך רק על נתונים יבשים על נייר, ועל סיפורים של חבר של חבר של... בלה בלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עונה בתור חייל כרגע (רובאי 02 מורחב = רובאי 03 ללא זריקת רימון)

יריתי בטירונות שלי ב: גליל, גלילון, נגב, M16 , M16 מקוצרר , M16 מנוסר, M16 מעובה , MAG , והיה עוד משהו אני חושב

אני אומר לכם

נשק זה

עם טוב כל מה שצריך זה כדור אחד, למה אתם מתחילים לריב על כמה כדורים הוא יורה ומתי נשפך הקנה

אני אישית אהבתי את הגליל

הוא יותר כבד מהM16 אבל לא נורא, הירי בו היה טוב יותר

זה מבחינתי האישית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני רואה שזה יילך לאט לאט איתך... שוב :pissed:

נשקי סער הם לא כמו נגב ומאג שהם נשקים בעל קצב אש גבוה מאוד שהקנה שלהם מתחמם במהירות וזה למה סוחבים עם המאג והנגב קנס"פ (קנה ספייר)..

שיודעים בוודאות שיצטרכו להחליף קנה בזמן הקרוב...

נשקי סער הם נשקים שיורים איתם בבודדת...(הרי אתה לא תיקח M16 ותירה באוטומט על מחבל שנמצא 80 מטר ממך כי אתה לא תפגע בו.. ואם כן אז אתה רק תפצע אותו.. אתה תירה בבודדת כמו בכול שאר המקרים ותכוון על מנת שתוכל לחסל אותו במספר כדורים) במצב בודדת זה אפילו לא משנה אם תירה 800 כדור ... עדיין לא יקרה כלום לקנה כי בזמן שאתה יורה כדור ועוד כדור הקנה מספיק "להתקרר" (זה לא באמת להתקרר... זה לחצי גזים שמתווסתים)...אז זה ממש לא משנה הנתון הזה... ובנוסף הוא לא מהווה פקטור בכלל בבחירת ...

אני מקווה שאתה מבין סוף סוף.....

אל תשווה נשקים עם מחשבים.... כי זה כל כך לא קשור אחד לשני

אם ייצא לך לעשות תרפ"לים\תרג"דים\תראג"דים\תרח"טים (בספק אם ייצא לך)... תאמין ששפיכת קנה זה יהיה הדבר האחרון שתחשוב עליו

וגם לא תמיד צריך להסתמך רק על נתונים יבשים על נייר, ועל סיפורים של חבר של חבר של... בלה בלה..

הנה תקשיב לו... :xyxthumbs: עוד אחד מני רבים שמנסה להסביר לך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב קשה :kopfpatsch: :kopfpatsch:

מה לא מובן במשפט

"זה מצביע על איכות רכיבים"

זה כמו שאני עכשיו יגיד לך מה אכפת לך כמה שניות עושה המערכת שלך ב- PI 1M הרי אתה לא צריך את זה לשימוש שוטף

אבל שוב - זה מצביע על חוזק של מערכת.

בכלי זה מצביע על איכות רכיבים, ולפעמים גם על תקיעות

פעם הבאה שתדבר על יריה בבודדת שאין לזה קשר למה שאמרתי אני אשאיר אותך לדבר עם עצמך או עם הקיר במקרה הטוב

נמאס לחזור על אותו הדבר ולקבל את אותה התשובה שמנותקת מההודעה המקורית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן במשפט

זה כמו שאני עכשיו יגיד לך מה אכפת לך כמה שניות עושה המערכת שלך ב- PI 1M הרי אתה לא צריך את זה לשימוש שוטף

פעם הבאה שתדבר על יריה בבודדת שאין לזה קשר למה שאמרתי אני אשאיר אותך לדבר עם עצמך או עם הקיר במקרה הטוב

אבל אתה מודע לזה שזה לא חשוב בכלל שבוחרים ... מה חשוב לך "חוזק מערכת"... זה לא שאתה הולך לתת למחבל ת'נשק בראש... אתה יורה בו... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא מובן במשפט

בוא נדבר ברצינות כשתעשה טירונות, אחרי שתירה במטטה המקולל את ה80-100 כדורים המסכנים...

וגם אז... לא נראה לי שתבין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...