קורס חובשים בצבא - כמה שאלות . - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קורס חובשים בצבא - כמה שאלות .

Bug2000

Recommended Posts

מה המצב :xyxthumbs:

אני יודע שרוב האנשים פה עוד צעירים ולא יודעים הרבה על הצבא, אבל בכל זאת אני אולי מישהו כן יוכל לענות לי השאלות ...

אז ככה.

סיימתי טירונות והיתי אמור לעלות לפלוגה המבצעית בבסיס מסווג. בכדי לשרת בבסיס הזה יש צורך לעבור סיווג בטחוני, אבל לא עשיתי את הסיווג בגלל שבאותו הרגע יצאתי לקורס נגביסטים.

בקיצור אמרו לי שישלימו לי את הסיווג ובלה בלה, אבל כמו הרבה דברים בצבא לא הכל הולך כמו שמתכננים ולא הוציאו אותי מסיבות כאלה ואחרות לסיווג.

בקיצור היום המ"מ מתקשר ואומר שאני יכול לצאת לקורס חובשים אם אני רוצה .

בגדול זה קורס איכותי וזה, אבל השאלה שלי היא מה הסיכוי שאני יצא לקורס מ"כים אחרי זה ??

ואם מישהו פה היה חובש ... כמה משלמים משכורת בקורס עצמו ?? וכמה בשירות הסדיר ??

ובכלל ספרו לי כל מה שאתם יודעים על הקורס.

מקווה שתצליחו לעזור לי בהתלבטות :\

נ.ב מחר אני צריך להחזיר תשובה ואני מנסה להעזר בכל מי שאני יכול .

תודה מראש :silly:.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס נחמד .. לא קשה במיוחד..אני מקווה שאתה לא מפחד ממזרקים ודם :nono:

אורכו של הקורס בסביבות ה3.5 חודשים ! אני מעריך שאתה ביחידה קרבית כלשהי מכיוון שעברת הכשרת נגב ואולי סיירת מסויימת (מסווג אמרת לא?!?!)...

תשמע רוב הסיכויים שלא תצא לקורס מכ"ים.. מכיוון של מוותרים כל כך בקלות על חובשים קרביים .. הם תופסים כוננות שעות על גבי שעות וחובה על הימצאות חובש אחד לפחות בכול מוצב !

לכן סיכוייך למכ"ים קטנים מאוד.. אבל זה תלוי גם בך... אם תפגין כישורי מנהיגות, קור רוח במצבי לחץ.. שקט נפשי והתנהגות הולמת.. לא יוכלו שלא לשלוח אותך בהקצאה כלשהי!

רק בשביל שתדע שזה אפשרי אומנם קלוש אבל אפשרי... לדוגמא חובש קרבי בפלחה"ן גבעתי אני חושב (לא סגור על זה אולי פלס"ר).. יצא לקורס מכ"ים והיום הוא מ"מ בגדוד צבר!

הסיפורים האלו לא רבים.. דבר המעיד על הקושי הטמון בכך!

מקווה שעזרתי לך... אם יש לך איזה ספקות או שאלות שרצית לשאול אתה יכול לפנות אלי בפרטי!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קורס חובשים בבה"ד 10 3 וחצי חודשים

האממ משכורת 352.50 משכורת טוראי +תלויי ברמת הסיכון ואיפה אתה משרת

בקורס המשכורת בסיס של טוראי כמו שכתבתי למעלה

אם תלך לגדודים תיהיה חובש קרבי , תלויי בפרופיל , גם לא בטוח שתעבור את הקורס , קורס מאד קשה !!!!.

יש גם חובש מרפאה שזה כמו שהיה לך בטירונות חופ"ל

באיזה חייל אתה ?

מה אתה עושה ?

ובכללי בישביל מידע נוסף תיכנס לפורם מורעלי צה"ל בהייד פארק ותשאל שם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...