מפלגת חד"ש - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפלגת חד"ש

Kurt

Recommended Posts

כח העניין של יהודים חילוניים התחיל עם הקמת מדינת .

בשנות ה30 לא היה אפשר כמעט להפריד הין לאום לדת, הם הלכו יד ביד ולא היה מתקבל עד הדעת להפריד ביניהם.

מה איזה שטויות מה לפני שנות השלושים לא היו יהודים חלוניים :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חילוניות במשמעות של היום לא היתה קיימת. יש הבדל בין לא להיות מחובר לדת כמו שאנחנו רואים אותה היום לבין לא להיות מחובר לדת בתחילת המאה שעברה.

אכילת חזיר, שמירת השבת למשל, אלא היו מעשים שלא יעשו גם ע"י חילוניים כביכול.

אני חושב שאי אפשר להשוות בין השניים, ככה שזה ויכוח יחסית עקר בעניין הזה.

בכל אופן, כוונתי היתה לשילוב בין דת ללאום כמו שהוא נתפס בתחילת המאה שעברה, ולא כמו שהוא נתפס היום. יש מעט מאוד מדינות היום בהן הדת מופרדת לחלוטין מהמדינה. גם בארה"ב הכביכול נאורה יש כ"כ הרבה red-necks וכהנצרות תקועה עמוק בחוקה ובחוקיה של כל מדינה ומדינה.

ועדיין, חזרה לדיון, הפקעת אזרחות, או טרנספר הם מעשים שלא ריאלי לעשות אותם היום ולו מהסיבה הכי פשוטה של מרי אזרחי שיכול להתרחש שלידו מהומות אוקטובר 2000 יראו כמו הפגנת תמיכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל כך הרבה סיבות שזה לא ריאלי והכי קלה לחשוב עליה היא שארה"ב לא תמכור לנו או חלפים וגרמניה לא טנקים (והמרכבה בנוי הרבה מאד מחלקים גרמנים כמו מנוע,גיר)

בארה"ב דרך אגב בחוקה יש הפרדה בין דת ומדינה ולכן בית המשפט העליון שם יכול לבטל כל חוק בסיגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורתית כן, מעשית זה לא מתבצע וכנראה לא יתבצע לעולם.

ע"ע חוק נגד נישואים חד מיניים שאסורים ע"פ הנצרות ולכן אסורים כם ע"פ חוקי המדינה, לדוגמא קליפורניה, שם גם ביהמ"ש לא הצליח להפוך את החוק על פיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חילוניות במשמעות של היום לא היתה קיימת. יש הבדל בין לא להיות מחובר לדת כמו שאנחנו רואים אותה היום לבין לא להיות מחובר לדת בתחילת המאה שעברה.

אכילת חזיר, שמירת השבת למשל, אלא היו מעשים שלא יעשו גם ע"י חילוניים כביכול.

אני חושב שאי אפשר להשוות בין השניים, ככה שזה ויכוח יחסית עקר בעניין הזה.

בכל אופן, כוונתי היתה לשילוב בין דת ללאום כמו שהוא נתפס בתחילת המאה שעברה, ולא כמו שהוא נתפס היום. יש מעט מאוד מדינות היום בהן הדת מופרדת לחלוטין מהמדינה. גם בארה"ב הכביכול נאורה יש כ"כ הרבה red-necks וכהנצרות תקועה עמוק בחוקה ובחוקיה של כל מדינה ומדינה.

ולמה אתה חושב שכל חילוני היום אוכל חזיר?

או שחילונים של המאה שעברה היו שומרי שבת?

ממש ממש לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להפנות אותך למספר מאמרים שעוסקים ביהדות חילונית והתפתחותה לאורך השנים, אבל זהו באמת דיון עקר שסוטה מן העיקר בפתיל הזה.

הכל התחיל במינוח "דת" שאני השתמשתי בו איפה ש"לאום" היה מתאים יותר.

עדיין, אפרטהייד מכל סוג שהוא לא מקובל, וליברמן מייצג אותו יפה מאוד, אז אם מפלגה כמו חד"ש יוצאת כנגד דיעה שכזו, אין מה להאשים אותה, להיפך, יש לברך על היוזמה.

שלא לדבר על אמרות כגון "אני שונא ערבים ורוצה לגרש אותם" מקוממות אותי מראש, כי כמו שאומרים שכל הערבים מחבלים אפשר לומר שכל היהודים חושבים כמו האימרה הזו. שתיהן תפיסות עולם מעוותות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב

אתה מניח שיש לפחות רוב מייצג של יהודים חילונים בתקופתנו שאוכלים חזיר

ולפחות רוב מייצג של יהודים חילונים מהמאה שעברה ששמרו שבת

הראשון פשוט לא נכון, השני לא בטוח שהוא נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרוב בימינו חילוני.

הרוב בשנות ה30 של המאה הקודמת היה מסורתי/דתי.

אלו עובדות.

אבל מה קרה לדיון המקורי?

מה איזה שטויות הרב בימינו חילוני? :screwy: אולי בארץ(גם לא בטוח) אבל רוב היהודים בעולם לא חילונים

בשנות השלושים נגיד בברית המועצות לשעבר חלק גדול מהיהודים לא שמר שבת(למשל סבא שלי) ואכל חזיר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי לנחש, למדת עליו בשיעור היסטוריה?? טמבל.

אני לא קורא להשמדה המונית של ערבי , פשוט אין להם מקום במדינה, שלא נדבר בארץ

גם היטלר לא קרא להשמדה של כל היהודים, הוא אמר שאין להם מקום בין העם הגרמני.

פשוט הוא לא מצא שום פתרון ריאלי אחר חוץ מלהשמיד אותם, ואני בטוח שאם תחשוב מספיק טוב גם לא תמצא פתרון ריאלי אחר לבעיית "הערבים" לפיך דעותיך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...