בחינה בלשון - צריך עזרה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחינה בלשון - צריך עזרה

NiTRo37

Recommended Posts

אם אני זוכר נכון....

שיכול עיצורים (הבלעות)- כאשר ישנה מילה שבעבר היו לה שתי עיצורים אותו דבר ברצף. לדוגמא אסע. המילה המקורית היא אננסע (נ' אחת שורשית ונ' של עתיד אני חושב), אז שיכול עיצורים גורם לשתי העיצורים להתחבר ולהפוך לאות אחת. יוצאת המילה אנסע, אבל זו שגיאה חמורה להגיד אנסע אומרים אסע, וכאן מגיע הקטע של הידמות מלאה.

הידמות מלאה-כאשר יש האות שמתקבלת אחרי שיכול עיצורים "נעלמת" ובמקומה יבוא דגש חזק משלים. המילה אנסע הופכת להיות לאסע. הנ' נעלמת ובמקומה יבוא דגם חזק משלים באחת האותיות.

בכל מקרה זה התהליך המלא

xyyzw=xyzw=xzw

ולמילה שלנו זה ככה: אננסע=אנסע=אסע. כאשר מהמילה אננסע למילה אנסע יש שיכול עיצורים, ומהמילה אנסע למילה אסע יש הדמות מלאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללללללללללללללללללללללללללללאאאאא וווואוווו ממש לא נכון זה הבלעות ולא שיכול

שיכול זה בעיקר בביניין התפעל (אני חושב שרק אבל לא סגור על זה) כאשר ה'ת' של התפעל מחליפה מקום עם האות השורשית הראשונה כמו.......אמ....לא עולה לי דוגמא אז אני ימציא משו.. התאבד->האתבד - כלומר ה'א' החליפה מקום עם ה'ת'

אם אתה רוצה דוגמא טיפה יותר קשה יש את הזדמן התהליך הוא כזה התזמן->הזתמן->הזדמן - פה יש תהליך של שיכול אבל יש גם הידמות חלקית בקוליות של ה'ת' מה שהפך אותה ל'ד'

בהצלחה

אגבב אל תחשבו אני יושב על 70 בלשון!! (שבכול השאר יש לי 90) :nixweiss::kopfpatsch:

אגב ההתאבד בשלוף זה לא בגלל שיש לי מחשבות אובדניות זה בגלל שהאוואי של כול העולם ואחותו עכשיו זה משו כמו "אוףףף חולה מת בא לי להתאבד כבר..."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון....

שיכול עיצורים (הבלעות)- כאשר ישנה מילה שבעבר היו לה שתי עיצורים אותו דבר ברצף. לדוגמא אסע. המילה המקורית היא אננסע (נ' אחת שורשית ונ' של עתיד אני חושב), אז שיכול עיצורים גורם לשתי העיצורים להתחבר ולהפוך לאות אחת. יוצאת המילה אנסע, אבל זו שגיאה חמורה להגיד אנסע אומרים אסע, וכאן מגיע הקטע של הידמות מלאה.

הידמות מלאה-כאשר יש האות שמתקבלת אחרי שיכול עיצורים "נעלמת" ובמקומה יבוא דגש חזק משלים. המילה אנסע הופכת להיות לאסע. הנ' נעלמת ובמקומה יבוא דגם חזק משלים באחת האותיות.

בכל מקרה זה התהליך המלא

xyyzw=xyzw=xzw

ולמילה שלנו זה ככה: אננסע=אנסע=אסע. כאשר מהמילה אננסע למילה אנסע יש שיכול עיצורים, ומהמילה אנסע למילה אסע יש הדמות מלאה.

שיכול עיצורים זה לא הבלעה.

שיכול עיצורים זו אחת התופעות של בנין התפעל.

כאשר הת' של הבנין ופ' הפועל מחליפים את מקומם.

עריכה:

הוא הספיק לפני :P כמו כן, הוא נתן דוגמא :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידמות מלאה זה כשאות נהפכת לאות שלידה ואז מתרחשת התלכדות ויש דגש

לא

----

בוא ניקח לדוגמא את המילה נסע

בנין נפעל, ויש דגש חזק משלים על הנ'

היה צריך להיות ננסע (וזה לא קשור להתלכדות\הבלעה) אך זה נסע, מדוע?

נ' - פ' הפועל נפלה, ובמקומה בה דגש חזק משלים באות שלפני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הידמות מלאה היא הדמות שבה אות מסוימת הופכת לאות שלידה ואז מתלכדת איתה ולאות הזו שמים דגש חזק משלים.

הידמות חלקית תבוא במילים הבאות -

התצלם - הצתלם - הצטלם. זו נראה לי הדמות חלקים בנחציות

התזמן - הזתמן - הזדמן.

מלאה מתרחשת לדוגמה -

היתדיין [דן] - הידדיין - הידיין.

היתדמה - הידדמה - הידמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=174051.msg1488993#msg1488993 date=1143757980]

^^ חח נכון אני הוצאתי 91 בלשון ואין לי מושג על מה אתם מדברים

רק מראה שלומדים דברים שלא צריך בחיים

אותו דבר רק שאני הוצאתי 60 ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...