מפרט למחשב לעבודה משרדית + מסך ב-6,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למחשב לעבודה משרדית + מסך ב-6,000 ש"ח

TUCG

Recommended Posts

אבא שלי צריך מחשב חדש לעבודה שלו והתבקשתי ליצור מפרט מתאים.

תקציב: כ-6,000 ש"ח, כאשר אני צופה כי רוב הכסף ילך על המסך.

המחשב ישומש לעבודה משרדית בתוכנות שרטוט גרפי כבדות ולפיכך, יש לי מספרים פרמטרים שיש להביא בחשבון:

• הזיכרון צריך להיות לפחות 1 ג'יגה-בייט.
  • המעבד צריך לעבוד במהירות יחסית גבוהה. כרגע הוא עובד על מחשב עם מעבד AthlonXP 2500+ והכול רץ בסדר אז מעבד דומה בהחלט יספיק.

• לא צריך כרטיס מסך כבד. המחשב הזה לא ישומש למשחקים. אבל אני חושב שכדאי שכרטיס המסך יחזיק זיכרון של 256 מגה-בייט. כרגע הוא עובד על כרטיס מסך GF4Ti4400 עם 128 מגה-בייט זיכרון ולפעמים העניינים לא רצים חלק. לפי אתר התוכנה, זה בגלל מחסור בזיכרון בכרטיס. יש כרטיסי מסך זולים ופשוטים אבל עם כמות זיכרון כזו?

• אבא שלי רוצה מסך LCD טוב בגודל 19 אינטש. אני מצפה לתדר רענון סביר (85 הרץ) ברזולוציה 1280x1024 במסך כזה. אפשרי?
  • לא צריך כל מיני אבזרי גיימרים במחשב, כמו רמקולים במאות שקלים או עכבר אלחוטי-אופטי-ארגונומי במאתיים ש"ח. אבל יהיה נחמד אם תמצאו לוח אם עם כרטיס קול טוב On-Board. אז, כאמור: עכבר אופטי פשוט (50-60 ש"ח?), מקלדת ב-20 שקל (תאמינו לי, אלו המקלדות הכי טובות) ואל תוסיפו רמקולים, כנראה שהוא פשוט ישתמש באוזניות הטובות שיש לי כשהוא צריך אודיו.

• כונן קשיח של 120 ג'יגה-בייט. הוא עובד עם קבצים גדולים ומגבה הרבה.
  • שאר הפיצ'פעקס - צורב פשוט, פלופי זול ובבקשה בבקשה - מארז נוח ושקט (שזה תלוי גם בספק הכוח, אני מניח)

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבקשה:

P4 2.66 Ghz S-775 2x1M Cache DUAL-CORE

Thermaltake Golden Orb II

GIGABYTE 8I945P-G s775, DDR2, SATA2, PCI-E

DDR II 667 1GB DUAL CHANEL(2 x 512MB)

MAXTOR 160GB (8MB) SATA II

Powercolor X550 256MB, TV, DVI, PCI-E

Sound On Board 5.1 High Definition

DVD Recorders LG 4167B +x16 -x8 Dual x6 (EC)

On Board 10/100/1000

HEC Compucase CI-69U6 400W

Logitech Internet Pro Black

Logitech Optical Wheel Mouse S90 Black

SAMSUNG 940B 19'' LCD 8ms DVI

Price of Pakage 6009

Total price 6009 ¤

for payments 12 X 547 ¤

www.ksp.co.il

מעבד כפול ליבה + גוף קירור שקט של Thermaltake

לוח אם איכותי מבוסס צ'יפסט 945P (כולל כרטיס קול מובנה איכותי, כרטיס רשת 1GB, התקן SataII, Raid)

זיכרון 1GB 667MHZ של Micron/Spectek

הרדיסק SataII, צורב דו שכבתי עם פעולה שקטה

מארז איכותי ומרווח עם ספק 400W של HEC

מקלדת ועכבר אופטי Logitech

מסך LCD איכותי של (קונטרסט 700:1, בהירות 300cdm, זוויות צפיה 160/160)

מחיר כולל הרכבה במעבדה. נלקח מאחת אפשרויות "מחשבים במבצע" עם מספר שינויים ותוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתוכנות כאלה רוחב הפס משמעותי (למשל כשעושים REBUILD), לכן אם אינך מתכנן OC רצוי מאוד לקחת מעבד שעובד בבאס 800. לכן, כדאי להגדיל את התקציב

עריכה: כמו שאמרתי קודם, רצוי 2 גיגה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא הספקתי לעבור על כל המפרט שהציע JC Denton אבל זה נראה די בסדר.

הבאס כל כך משנה? כי אני רואה שבאס גדול מגדיל מאוד את מחיר המעבד. אולי יש משהו מקביל ל- עם באס 800 ומחיר רציונלי יותר?

אני בספק אם התקציב יוכל לעלות אז בוא נראה מה נוכל לשנות במחלקות האחרות. קודם כל, בשביל מה לוח אם שתומך ב-7 ערוצי סאונד? המחשב הזה לא צריך אודיו קטלני. במקרה הקיצוני, יהיו לו שני רמקולים וסאב. שנית, לא צריך מקלדת ב-60 ש"ח. מניסיון, המקלדות של ה-20 שקל הכי בסיסיות הן הכי טובות וזה גם לא אוכל את הלב כשהן מתקלקלות. לגבי דיסק קשיח - לא צריך 160 ג'יגה אם כבר יש צורב DVD טוב על המחשב כי אז יש אפשרות תמידית לגיבויים. תורידו הילוך ל-120 ג'יגה, גם אם זה רק 100 שקל פחות.

לגבי הזיכרון, אבא שלי כרגע עובד על המחשב עם 768MB זיכרון וזה מספיק לו לעבודות שלו. 1 ג'יגה אמור להספיק לכל דבר, לעת עתה. כשיהיה צורך, יהיה אפשר להוסיף עוד סטיק של 1GB.

המממ... יש לי גוף קירור של ג'יגה-בייט Aerocool שזכיתי בו בתחרות ב-HWZ בערך בימי הביניים והוא שוכב לי על מדף ספרים באריזה שלו וצובר אבק. אפשר להשתמש בו במקום הת'רמלת'ייק? או שעבר זמנו?

נ.ב. KSP בחירה טובה. יש להם סניף במרחק 15 דקות הליכה מהבית שלי. יקל על כל התהליך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- בקשר למעבד, אם הוא הסתדר עם Athon 2500 וזיכרון 786MB, אני מניח שיורגש שיפור ניכר עם מעבד כפול ליבה ו-1GB..עקרונית ניתן למצוא מעבד כפול ליבה של 2.8 עם באס 800 ב-1090 ש"ח ללא , אך לא כחלק מחבילה.

- כמעט כל לוח כיום מגיע עם כרטיס קול 7.1 מבוסס על זה או אחר..כך שאין תוספת מחיר כאן..

- אפשר לקחת מקלדת ב-20 ש"ח, אבל אל תצפה לכל הפונקציות והנוחות בשימוש של מקלדת כמו זו שבמפרט.

- לגבי ההרדיסק, אני רואה שאתה לא כ"כ מעודכן.. :). הפרש המחיר כיום בין כונן 120GB לכונן 160GB הוא אפסי (בלי קשר, הכונן במפרט מגיע כחלק מהחבילה במבצע ולכן נמכר במחיר יותר זול מאשר אם תקנה אחד כזה בנפרד)

- הקירור Aerocool Extreme לא יתאים לסוקט (מתאים ל-478, ול- ו-Duron).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה. תודה רבה. רק כמה דברים:

- אני רואה שיש כרטיס מסך זול יותר ב-KSP שהוא: 6200 Max 256MB TurboCache, PCI-E (BULK) של ג'יגה-בייט. זה לא מחשב לגיימר, אז אתה לא חושב שכרטיס כזה יספיק (זול יותר ב-150 ש"ח)?

- האם יש שיפור משמעותי בביצועים במעבר מבאס של 533 ל-800? עד כמה?

- אני לא מוצא בשום מקום מידע על תדרי הרענון והרזזולוציות של המסך שהבאת (בעצם של שום מסך של , יש להם בלאגן מעצבן באתר). רק "רזולוציה אופטימלית 1280x1024". מה זה אומר? והאם אפשרי למצוא 19" LCD שתומך ברזולוציות גבוהות יותר (אבל לא ב-65 הרץ...)?

שוב, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, קח אותו עם הקרור סטוק מ KSP וקנה את זה בנועה:

http://www.noacomp.co.il/product.asp?productid=4399

תעשה לו OC מתון מבאס 133 ל 166 ויהיה לך ביצועים דומים ל 840.

כרטיס המסך - בגלל הבאנדל אני חושב שההבדל יהיה קטן יותר, וכדאי את ה 550 בשביל לסובב את הגופים ובשביל לא לקחת מהזכרון של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...