צריך קצת הסבר על המצע ודעה על העבודה - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך קצת הסבר על המצע ודעה על העבודה

joni

Recommended Posts

אני בנוער העובד והתוודע לי שאנחנו תומכים בעבודה וסתם עיניין ועכשיו מבקשים מחלקנו מי שמסכים לעזור בכל מיני דברים הבעייה היא שאני לא ממש מכיר את העבודה ולא יודע אם אני מאמין בה אז אם מישהו יכול לתת לי חוות דעת ולהסביר לי עלייה , במיוחד על כל הקטע הזה של "חיסול העוני" וכיצד העלת השכר מינימום יפגע במשק .

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי אלו שמתנגדים להלעאת רף שכר המינימום, ההסבר הוא פשוט מאוד

אתה בתור עסק צריך לשלם יותר כסף למשכרת לעובדים אז תיהיה פחות ריווחי, תיהיה פחות ריווחי לא תיהיה לך ברירה אלא להעלות את מחירי הסחורה\שירותים שאתה נותן, אבל מצד שני יש לך מתחרים בעיקר מארצות מזרח אסיה כמו סין , והם מוכרים סחורה דומה סחורה שלך רק ביותר זול, ולכן אף אחד לא קונה את הסחורה שלך ואתה שוקע ונאלץ לסגור את העסק שלך.

אני חושב שהבעיה בארץ היא לא שכר המינימום עצמו כי אם שוק קטן מאוד שאין בו מתחרים, כאשר אין מתחרים, או כל החברות שהן כביכול "מתחרות" אחת בשניה הן בעצם שייכות לאותם בעלים, קח לדוגמא אנשים בעיקר נשים שעובדות כקופאיות בסופרמרטקים, לא משנה באיזו סופר הן עובדות, קלאבמרקט, קוסמוס, שופרסל, היפר נטו, כולן עובדות בדיוק באותן תנאים, קרי שכר מינימום כיוון שכל החברות בהן הן עובדות כולן שייכות לנוחי דנקנר

כאשר אתה הבעלים של חברות שהיו אמורות להתחרות אחת בשניה, אתה למעשה שולט שליטה מוחלטת על המחירים של הסחורות וגם על השכר של כל מי שעובד אצלך, מי שלא מרוצה מהשכר שאתה נותן לו, יתקשה מאוד למצוא עבודה דומה בחברה אחרת כי אתה שולט בכל החברות המתחרות וגם שם תנאי השכר זהים כי אתה המחליט, ומה שאתה מחוייב לו בתנאים אלו זה החוק ולפי החוק אתה חייב לשלם את שכר המינימום, אז אתה פשוט משלם שכר מינימום וזהו.

הפתרון הוא לא להעלות את שכר המינימום , יכול להיות שאפילו אפשר לבטל אותו, אלא התערבות ממשלתית במקרים של השתלטות של תאגידים על חברות אחרות, המהלך האחרון בו התאפשר לשופר-סל לקנות את המתחרה שלה שנקלעה לקשיים רשת קלאבמארקט היה אסון וביטוי לחולשה של הממונה על ההגבלים העסקיים, כאשר יש מספיק חברות שמתחרות אחת בשניה, אפשר אז אפילו לבטל את שכר המינימום כי אז החברות יתחרו בינהן על שמירת העובדים הטובים וקידום שלהם, אבל זה יכול לקרות רק כאשר באמת יש תחרות אמיתית בין לפחות 4 -5 חברות

מנגנון נוסף שאירופה וארה"ב נוקטות בו הוא להטיל מכס על סחורות מיובאות מסין וארצות אחרות שמציפות את השוק בסחורה כמעט בחינם

לא שמת לך איך מחירי ה- למשל צנחו במאות אחוזים תוך שנה מ-בערך 1000 ש"ח ועד מחיר רצפה של 250 ש"ח ?

למה זה קורה ? כי בסין יש אלפי מפעלים שמעסיקים כפריים אומללים בשכר עבדות של 50$ לחודש, בייצור הלחמה והרכבה של מכשירי DVD

אז כאשר הסחורות זולות מדי באופן קיצוני ברור שלטווח הקצר המעמד הבינוני זה שיש לו מזומנים נהנה ממוצרי צריכה זולים

אבל בטווח הארוך זה ממוטט את השוק המקומי ואת הצמיחה המקומית של אותה מדינה, ולכן אנשים נאלצים לעבוד קשה מאוד תמורת מעט מאוד כסף

כי הם פשוט נאלצים להתחרות בכפריים האומללים של סין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...