ארקדי המלך - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ארקדי המלך

DAVIDD

Recommended Posts

חלאס כבר, כמה אתם יכולים למרוח את הת'רד הזה..??

אין אף עסק בארץ שתורם "סתם".

תרומה נחשבת להוצאה מוכרת ומתקזזת לו במס הכנסה, כך שבמקום לשלם את זה כמיסים - הוא תורם את זה, עוזר לאנשים נזקקים, ואפילו מקבל אהדה.

מבחינתו - אחלה עיסקה. מבחינת האנשים שקיבלו את התרומה - אחלה מתנה.

תרומה....... לא תרומה.......... מה זה משנה? מה זה אכפת לכם מה הוא מרוויח או לא מרוויח מזה?

זה כסף שלו? כסף שהוא לא חייב לתת לכם? והוא מחליט לתת לכם? תגידו תודה ותסתמו את הפה.

חס וחלילה לא התלוננתי על המניעים שלו... זה ברור שהרוב הגדול של העשירים בעולם לא תורמים סתם אלה בגלל מנעים שיווקיים גרידא... ואין בזה שום דבר פסול... אבל עוד פעם לא היתה כאן שום תרומה... כשהוט קונה את LOST זה נקרא תרומה? כשיס קונה את עקרות בית נואשות זה נקרא תרומה? לא, נכון? בדיוק אותו דבר כשהוא קונה את הזכויות שידור של המונדיאל זה לא תרומה...

ואני יודע שתרומה זה הוצעה מוכרת אבל עד כמה שאני זוכר זה לא ממש הולך ככה... זה כאילו אתה תורם מיליון ואתה מקבל איזה רבע מיליון הנחה במיסים... בכל מקרה ההנחה הזאת עלתה לך 750 אלף (או משהו כזה...) אני ישאל את אבא שלי מכר אולי הוא יודע (הוא רו"ח...)

אוקיי נסביר-1) כשאמרתי שרוב התרומות נעשות ע"י חברות ולא ע"י אנשים פרטיים- התכוונתי שאל תתפוס מכל העשירים כאלה צדיקים שתורמים- רוב התרומות שנתרמות בארץ הן מחברות ולא מהאנשים-(אגב ממש ממניעים שיווקיים כי זה בסטנדרטים של חברות היום אחוז מסוים להפריש חזרה לחברה-למה שם אתה לא מתלונן שזה לשיווק ולא מטוב לב נטו?) וגם ממניעי מס הכנסה כאלה ואחרים שאני לא כל כך בקיא בהם - פשוט אתם אומרים כל כך הרבה עשירים תורמים- חברות תורמות- לא העשירים- ושום שרי אריסון- צדיקה סבבה? גם השני שהבאת- אחלה- העשירון העליון במדינה הזו לא מורכב משניהם...

כנ"ל זה לא ממש מעניין אותי המניעים שלהם וזה די ברור שברוב הפעמים זה רק ממניעים פרסומיים... ואני לא מאשים אותם על זה... זה חוקי לךגמרי ואין שום דבר רע בזה לדעתי לפחות...

2) אולי אני טועה- תרומה לא חייבת להתבטא במענק כספי גרידא - תרומה ככל הבנתי (אולי אני טועה ואתה בטח תתקן אותי) היא להביא "משהו" שמביא תועלת למישהו אחר - מבלי לחייב אותו על כך- ובכן אם ככה אני רואה את זה כתרומה- אפילו אם היא מהמניעים הכי אגואיסטים שיש.

למה כשחברה הולכת במסגרת יום "תרומה לציבור" לנקות איזה חוף, אתה חושב שאכפת לה מהחוף? לא-זה צעד שיווקי גרידא. אבל מישהו מתלונן על המניעים? מה זה משנה מה המניעים?!

תרומה זה יכול להיות מלא דברים ויש מלא סוגים של תרומה ואפשר לתרום במלא שיטות... אבל מה שהוא עשה זה לא תרומה זה עסקים... הוא קונה את הזכויות והוא ירוויח מזה כסף אחר כך (או לפחות ינסה להרוויח...) זה לא תרומה...

ועפפתם קצת עם המניעים שלו- הוא בעצם רוצה להשתלט על העולם.

לא המניעים שלו הם שפשוט לא נסגיר אותו לצרפת... בשביל שיווק ופירסום אין בעיה אבל באמת... זה ממש מגעיל... מה כל מיליונר יבוא עכשיו יזרוק כמה מיליונים יוכל להסתתר כאן לעד?

ולכל אלה שמאשימים את המדינה בזה שהיא לא קנתה אתהזכויות על המונדיאל... קודם כל לא טוב לכם עם זה שהם מבקשים כסף תפסיקו לקנות... כולם בוכים על זה שבמקשים מהם לקנות כל הזמן ערוצים מיוחדים לספורט...מקודם שבת של כדורגל ועכשיו עם המונדיאל... וגם עם ערוץ 5+... אולי תפסיקו לקנות את כל אלה? פשוט תפסיקו... תעשו חרם עליהם וזהו... אם לא תיכענו אז יכולים לקראות רק שני דברים צארלטון תיכנה ותמכור את הזכויות למישהו שישדר את המשחקים או שצארלטון פשוט תישאר בלי צופים ותחזור חזרה למקום שממנה היא באה (אנגליה? אני לא זוכר ממש...)

דבר שני אין חוק שמחייב את המדינה לקנות את המונדיאל בכל סכום שירצו... ערוץ הציעה סכום שנראה להם הוגן צארלטון הציעה יותר וצארלטון זכתה... אין למדינה מה לעשות היא לא יכולה לרוקן את הקופה על המונדיאל... ויש לערוץ 1 דברים אחרים לעשות עם הכסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 105
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...