ניו יורק, ניו יורק.... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניו יורק, ניו יורק....

udicol

Recommended Posts

תפעילו את הקופקט דיסק , שימו דיסק של פרנק סינאטרה .....דמיינו לעצמכם את ניו יורק ... - "ניו יורק ... ניו יורק.....". :dazzler1:

Start spreading the news

I'm leaving today

I want to be a part of it, New York, New York

These vagabond shoes

Are longing to stray

And make a brand new start of it

New York, New York

I want to wake up in the city that never sleeps

To find I'm king of the hill, top of the heap

These little town blues

Are melting away

I'll brand a brand new start of it

In old New York

If I can make it there

I'll make it anywhere

It's up to you, New York, New York.

I want to wake up in the city that never sleeps

To find I'm king of the hill, top of the heap

These little town blues

Are melting away

I'll brand a brand new start of it

In old New York

If I can make it there

I'll make it anywhere

It's up to you, New York, New York.

כן זה מרגש. פרנק סינאטרה הגדול, וכמותיו גדולים אחרים עשו את ניו-יורק לרומנטית וסמל החופש והחירות.

לא מדובר בתזכורת לציון מותו או הולדתו של פרנק ידידינו. הפתיח נועד לנסות להזכיר לנו בצורה טיפה שונה וביזארית את הפיגוע בתאומים.

מה עשיתם באותו יום? איך הגבתם למראה הביניינים הקורסים?

עם כל הביקורת הקשה (והצודקת לפעמים) נגד תעשיייני העולם הגדול (הגלובליזציה והניצול של מדינות העולם השלישי) עדיין אני חושב כי החירות וחופש העשייה של האדם המודרני שמייצגת ניו-יורק (כך לפחות אני מפרש את פסל החירות) היא האופציה היחידה.

הפיגוע הצליח להזכיר לעולם את הסכנה הגלומה בטרוריסטים בין לאומיים . מושג חדש? כנראה שכן. כדילמה של ארה"ב ערב מלחמת העולם ה-II האם לתקוף את גרמניה או לחכות ל-"פרל-הארבור" שבדיעבד הצליח לרכז את כל דעת הקהל ביפאנים הארורים.

אכן נקודת מפנה חשובה שמזכירה לנו נשכחות בעבר. כבר הספקנו לשכוח את המלחמה בסאדם וכבר מדינות העולם החופשי נמצאות בדילמת מלחה"ע II : הלתקוף או לא לתקוף? (את סאדם כמובן).

יום רביעי ה- 11 בספטמר , יום השנה לפיגוע בתאומים .

קישורים נבחרים:

תמונת היום בניו-יורק

גלריית תמונות של העיר ניו-יורק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א?

תשמע הפיגוע הזה פקח לאמריקנים את העיניים ועצוב להגיד את זה אבל זה מצויין בשבילנו. יאללה עוד חודשיים מחסלים את סדאם, אחרי זה את חומייני ואולי אסאד הבא בתור. שוב, עתוב לומר, אבל רק הרווחנו מהפיגוע הזה..

בקשר לניו-יורק: ברור שהעיר השתנתה, פגעו באחד הסמלים הכי מפורסמים שלה, אבל לא יודע איך ההשפעה מתבטאת שם. נהיו פרנואידים זה כן.. :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א?

תשמע הפיגוע הזה פקח לאמריקנים את העיניים ועצוב להגיד את זה אבל זה מצויין בשבילנו. יאללה עוד חודשיים מחסלים את סדאם, אחרי זה את חומייני ואולי אסאד הבא בתור. שוב, עתוב לומר, אבל רק הרווחנו מהפיגוע הזה..

בקשר לניו-יורק: ברור שהעיר השתנתה, פגעו באחד הסמלים הכי מפורסמים שלה, אבל לא יודע איך ההשפעה מתבטאת שם. נהיו פרנואידים זה כן.. :hat:

צודק, האמריקאים אטומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמריקאים אטומים? אתה יודע מה אומרים על האמריקאים?

"אתה האמריקאי אין שום דבר שיוכל להפתיע..." או משהו כזה במקום להפתיע, לא מוצא כרגע את הספר ששם הציטוט.

וזה נכון. הם לא אטומים. בכלל לא. הפיגוע היה הלם בשבילם, בשבילם אין כזה דבר, והם דואגים לדברים אחרים. אין להם מספיק בעיות מבית, הם דואגים מה קורה איתנו ועם אפריקה, ולך תדע איפה.... משעמם להם. באו 4 , ו2 נכנסו בתאומים.

אבל! רק להגיד לך, שזה כן השפיע עליהם. הם חיים את חייהם כמו כל יום רגיל שהיה לפני, רק את הימים האלו ליד ה 11 הם חיים כמו שאנחנו חיים. זה השפיע על ניו יורק. לא יכול להגיד לך אמריקה - אבל ניו יורק. הפיגוע בתאומים בשבילם היה פיגוע במגדלי החירות.

הם לא אטומים. לגמרי לא. הפיגוע השפיע על כל ניו יורק. לא כמו אצלנו, באופן כללי, שזה מפשיע על כולם ביחד, אלא על כל אחד לחוד, באופן אישי ושונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אגיד ומה אומר.

הייתי באוטובוס צבאי בדרך מאילת הרחוקה עם שאר החבר'ה שלי אחרי נופש ע"ח דוד (החלף סם בשם עיברי). היינו בכביש הערבה - לא קולטים כלום: לא פלאפונים, לא רדיו, לא כלום. מתחילים להגיע שמועות, לא ברור איך.. מדליקים את הרדיו באוטובוס - לא קולט כלום.. נוסעים נוסעים... שמעתי על מטוס שהתרסק - חשבתי ססנה, חשבתי טעות, לא קבלתי, לא הבנתי. כשידעתי יותר, כשהיינו, מקץ זמן מה, אחרי עליות סדום ועצרנו בצד, במקום שהרדיו פעל, אני מתבייש להגיד - מעט שמחתי.. כן שמחתי... זה באמת נורא, אבל הרגשתי שזה יעזור לנו - כל מה שקרה שם, זה לטובה כי זה יעזור לנו.. כמה אנוכי מצידי (כזכור באותה תקופה, על אף "תמיכה" רישמית, כמעט *כל* הצהרות הממשל כללו ביקורות איומות עלינו וכמוהם כמעט *כל* המדיה שם). אכן זה נורא.. אבל וידוי לי נוסף אליכם: גם כשחזרתי הביתה באותו לילה וראיתי את ה בטלויזיה, וכבר הבנתי הרבה יותר מה באמת קרה, פשוט שמחתי. בושה. בושה לי. אבל אני אומר את האמת וזה מה שקרה אז.

כמובן שהתחושה הזו עברה.

אני לא יכול לקרא לה שמחה לאיד, מאחר והם לא אוייבי, ואפילו לא מתנגדי. זו הייתה יותר שמחה של הקלה, שמחה של "אנחנו לא לבד", "עזרה", "סימפטיה", "הבנה".. אז תהרגו אותי וזהו, אבל כך הרגשתי.

בכל אופן, זה באמת האסון ששינה את העולם, לפעמים, אפילו בד"כ, אני מסתכל על תמונות שלה, של ניו-יורק, או ישנים יותר וכו' - ולא מאמין... איפה הם? ואז נזכר... הם אינם :-\ .

סי'יו all.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באותו זמן, נסעתי באוטובוס לחבר (תקופת מלווה, כמה ימים לפני הסוף...), האמת גם הייתי בטוח מטוס קל, לא נורא, והתנגש זה בגג.

ואיזה אחד, חייל, צעק מגיע להם, לאמריקאים שירגישו קצת ממה שאנחנו מרגישים.

בתור ניו-יורקרי (יליד ניו-יורק, למי שלא הבין) זה הפריע לי. אבל פחות. זה יותר הפריע לי בגלל סיבה אחרת.

מי כאן, היה ליד פיגוע בזמן התרחשותו? מי היה בין המחלצים? מי היה בין משפחות הנפגעים? אם לא הייתם נסו לדמיין, פיגוע בדיזינגוף, ואז אתם נזכרתם, אחותכם נסעה לשם, לקנות משהו עם חברה שלה, מריצים טלפונים והיא לא עונה! מה עושים? אתם גרים 15 ברגל משם, מתחילים לרוץ ועושים את זה ב 7. מגיעים, מתקשרים, ואין תשובה. מתחיל להכנס לאזור הפיגוע, לראות, אולי, בדרך עוזר לחלץ, כי לא הייתה ברירה.... ואז....

ואת הסוף, זה לא משנה. בין אם זו היא, או לא, זה לא משנה. ד"א, זה כמעט אמיתי. עדות אמיתית, שאני זוכר. לא זוכר אם זה היה אח, או אחות, וכמה זמן מרחק, ואיפה בדיוק, אבל הבנתם את הרעיון.

ועכשיו אחרי שנכנסתם לזה, דמיינו אתכם שם, זה אתם, ואחותכם (חס וחלילה!) מה אתם מרגישים? אתם המחלצים - מרימים את האבן, הופכים גופה, לראות אם היא חייה. תופסים יד, ללא גוף. כמות הדם. והניקיון שאחרי...

עכשיו אחרי שאתם בתחושה כזאת, למי אתם מאחלים את זה? למי תאחלו את זה בעולם (עזבו אותי מערבים....אחרים...)? למי? למדינה שטוענת שהיא תומכת? ואתם טוענים שלא? שמספקת סיוע אדיר, גם כלכלי (6מיליארד, לפי סיפרה אחרונה שלי) גם צבאי, וגם מדיני....

הם חייבים לתמוך בנו.? ממש לא! כל מה שהם עושים, מתקבל בברכה.

קיבלתם יד, יד! לא אצבע, כי קורה הרבה שתאם לא יודעים! הכמות של ההגנה שאנחנו מקבלים מהם! העזרה! קיבלתם יד, ואתם מבקשים את כל הגוף, ואחיו , אחותו, דודתו, והשכן מלמטה!

מה נראה לכם? בן לאדן זה טוב לנו? סדאם חוסיין? למה מה? סאדם ישן, עסוק בצליפה על ערבים! לא יתקוף, אם לא יתקפו אותו...

הם מחסלים טרור שלהם! כמו שהם צריכים. מה אתם מצפים, שיחסלו טרור כאן? כמו באפגאן? הפצצה מאסיבית מהאוויר ? לא לא לא. אחרת היינו עושים את זה.

בהנחה שסדאם יותקף, אחריו הם ישבו על האף. אולי קצת סוריה, אבל לא יגעו בערפאת! יתנו לנו "אישור" להעיף אותו קיבינמט, אבל זהו...

חכו שביבי יבחר..

לא מאחל לאף אחד, א אחד, ערבי, ישראלי, אמריקאי או כל אחד אחר, לחיות את היום יום שאנחנו חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם טועים בדבר אחד הפיגוע השפיע לא רק על ניו יורק על כל המיסחר בעולם!!!

ראה איזה צרות עכשיו בארצות הברית אנשים שלפני שבוע היה להם עבודה אם תקציב ענק עכשיו מוכנים לעבוד בתור מנקי רחובות!!!

ולא רק שם גם זה השפיע על הכלכלה אצלינו!!

ראה את הדולר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם טועים בדבר אחד הפיגוע השפיע לא רק על ניו יורק על כל המיסחר בעולם!!!

ראה איזה צרות עכשיו בארצות הברית אנשים שלפני שבוע היה להם עבודה אם תקציב ענק עכשיו מוכנים לעבוד בתור מנקי רחובות!!!

ולא רק שם גם זה השפיע על הכלכלה אצלינו!!

ראה את הדולר

תגיד - מי אמר שזה השפיע רק על ניו יורק? אף אחד לא אמר את זה. אם כבר אמרו שזה לא השפיע עליהם.. ואני ניסיתצ להוכיח שכן..

מדובר כאן על איך ניו יורק נפגעה, אין זמן ומקום בת'רד לדון על כמו מי שנפגע.

כולה דולר!! ובקשר לשורה השניה שלך! לא נכון. אלו אנשים עם יכלות וביקוש במקומות הנכונים. יש ביקוש בחברות הקטנות. זה לא יציב, ולך תבנה קריירה בעולם שכל חברה קטנה קורסת אבל זה מה יש!

די כבר! למה יש מיתון? כי זה היה צפוי. אנשים חזו שיהיה מיתון, ויש. חזו לשבועיים שדולר ירד, וירד, ואז אמרו שהוא יעלה חזרה, ונחשו מה קרה@! הוא עלה!

יאללה בואנה נגיד ככה: המצב ישתפר וצוקי יצא אדם מאוד מאוד אמיד, כל כך אמיד, שיעשה מסיבות אצלו באחוזה וכולכם מוזמנים לגור שם.

תנו לי שבוע ויש לכם הזמנות בדואר.

חברה מטומטמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...