מעבדי VIA במחשב לשרת ביתי (+מה אם הלוח אם המשולב שלהם?) - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבדי VIA במחשב לשרת ביתי (+מה אם הלוח אם המשולב שלהם?)

Ewingum

Recommended Posts

(כמו שאחרים אולי שמו לב) אני חושב על להכין שרת ביתי, לא חיית ביצועים אלא משהו פשוט.

איך אתם חושבים יתפקד מעבד העזרא של VIA בתור מעבד לשרת ביתי פשוט, נתב+שרת (PHP, FTP וכו')?

כמו כן, האם כבר יש את הלוחות אם המשולבים האלה (כולל מעבד OB) בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהVIA יעבוד בסדר גמור

(לי יש ניסיון טוב איתם...)

אבל איפה בארץ אפשר להשיג מערכות עם ה C3?

בארה"ב הם ממש זולים...

http://www.walmart.com/catalog/product_listing.gsp?cat=96356&dept=3944&path=0%3A3944%3A3951%3A41937%3A86796%3A96356&bti=0&sb=61

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בארץ, וזה לוח של פוסי צ'יפס(PC CHIPS), אתה יכול במאה שקל יותר לקנות בנדל דומה רק עם SOCKET A ודורון. זה עולה בסביבות 400 ומשהו עם הCYRIX ו500 ו.. עם הדורון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תומך מצוין . לך על זה. אלא אם בא לך להוסיף לדיורון. (אמיר אומר: C3 ועוד זכרון)

לא עדיף דיורון ועוד זכרון? אחרי הכל מדובר בסה"כ בהפרש מצחיק של 100 ש"ח.

לעומת זאת. תראה את ההפרש בביצועים בהשוואה של tomshardware.com.

שים לב שטום בדק במבחנים האלה מעבד C3 מהיר יותר מזה שבלוחות "Gigapro" והשווה אותם למעבד איטי יותר מהדיורון 1200, ככה שההפרש בין הלוחות האלה אמור להיות אפילו גדול יותר.

8709348.gif

2044767.gif

הפרש עצום בביצועים בשביל הבדל מאוד קטן במחיר :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה, אבל בשביל זה לרדת לביצועים שמקבילים לפנטיום 2 266MHz? :-\

אני בטוח שתוכל לעשות Downclocking לדיורון ולהוריד את הוולטאז' של המאוורר אם זה כל כך חשוב לך.

חוץ מזה, כמו שאמרת גם במחשב עם C3 עדיין צריך מאוורר בספק שעושה לא מעט רעש.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבדים של VIA ממש איטיים.

אם אני הייתי בונה מערכת ללא קירור אקטיבי הייתי לוקח טולאטין 1200 ושם לו את הבאס על 66MHZ שזה נותן 800 מה"ז.

אם הלוח טוב הוא גם יתן להוריד את המתח ל 1.3V שזה מספיק לו במהירות הזו, זה יתן לו הספק של כ 12 וואט שזה מעט מספיק בשביל פסיבי.

זה עדיין מהיר משמעותית מהמעבד של VIA ולא יקר במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או לצורך העניין שם פנטיום 3 כלשהו SLOT1 עם קירור פאסיבי.. IBM/DELL מכרו מחשבים כאלה במהירויות של (לפחות) 733 מגה"צ...

השאלה כמה יצא לו הנזק הזה כלכלית... (או שאולי יותר זול אפילו זה זה יד שניה..)

לי בבית כרגע יש שרת שהוא דיורון 1200.. תוהה מה לעשות על מנת שהבחור יעשה פחות רעש בלי להוציא יותר מדי כסף..

לפניכן הוא היה 633 עם מאוורר פיצפון ואז הספק היווה את הבעיה.. עכשיו הבעיה סתם גדלה פי כמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור מים :)

אפשר לחפש איזה וולקנו7 (לא 7+) ולשים עליו מאוורר ג'נרי 80ממ 2500 סל"ד, כמעט לא ניתן לשמוע את זה.

אם לא תמצא V7 אז AX7 עם אותו מאוורר ג'נרי אבל זה יוצא יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...