על LCD ודברים אחרים... - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

על LCD ודברים אחרים...

Fabian

Recommended Posts

יש לי מסך "LCD TFT 17 ורק רציתי לשאול אם מסכי LCD טובים יותר מבחינת קרינה ורמת הצגה.

אחרת, למה הם עולים יותר?

חבר שלי אמר לי שהמסכים לא כ"כ טובים למשחקים, מכיוון שתדרי הריענון שלהם נמוכים, אבל יש למסך שלי

תדר של 75HZ שזה יותר גבוה מהמסך הקודם שלי, שלו היה 60HZ.

חוץ מזה, שהמסך תומך עד רזולוציה של 1024X768 ומסכים אחרים מגיעים עד 1200X1600.

הכרטיס מסך שלי די מיושן, אז אם אני אחליף אותו, יהיה לי יותר אפשרויות לרזולוציה או שזה תלוי במסך ולא בכרטיס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכויים שהמסך שלך מסוגל לעבוד ברזולוצייה יותר גבוהה (אלא אם הוא ישן, מה הדגם שלו?), איזה כרטיס מסך יש לך עכשיו (למרות שגם יחסית ישנים יעבדו יופי ברזולוציות גבוהות מ- 1024/786)?

בקשר לסוגיית המשחקים, קצב הריענון לא ממש קשור לזה, אלא איזשהו נתון אחר, אני לא זוכר משהו, אב תכף יבוא מישהו ויסביר לך.

אם המסך הקודם שלך היה מסוגל לעבוד ב 1024/768 ב-60 הרץ בלבד, אז הוא היה ישן מאוד, או שלא הגדרת את הדרייברים נכון. מסך מודרני יעבוד ב-100 הרץ לפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מסך LCD יש מה שנקרא רזולוציה אופטימלית שבה הוא מציג את התמונה הכי ברורה והכי נקיה בקצב ריענון טוב.

תבדוק במפרט הטכני של המסך שלך ותראה מה רשום עליו זה אמור להיות 1024X768 או 1024X1280 לפחות. רזולוציה נמוכה מידי תיתן לך תמונה מטושטשת משהו וגבוהה מדי - לא תקבל תמונה. זה לא קשור בכלל לכרטיס מסך.

באופן כללי מסכי LCD כמעט ולא פולטים קרינה, הם עדיין עולים הרבה כסף בגלל שבהתליך הייצור 57% מהם נהרסים והחברות מתמחרות אותם גבוה כדי לכסות את העלויות וגם להרויח...אולי תמציא להם שיטת ייצור טובה יותר ותהיה המליונר הישראלי הבא.

צ'או

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מסך של MIRO מדגם FP175.

זה לא נקרא מסך ישן!

וחוץ מזה, שקראתי שמסכי LCD לא יכולים להגיע לקצב רענון של 100 הרץ.

המקסימום הוא 85 או משהו כזה.

חוץ מזה, ברזולוציה של 800\600 אז התצוגה בכלל נראית מטושטשת לגמרי, וככל שמורידים את קצב הרענון, התצוגה מתחדדת

יותר. האם זה אמור להיות ככה? למה זה קורה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...