למבינים באמת-מפרט למערכת עריכת וידאו-התלבטות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למבינים באמת-מפרט למערכת עריכת וידאו-התלבטות

tal h

Recommended Posts

לאלה המבינים בוידאו-

אני עורך וידאו במקצועי,ועובד עם מחשבים וכרטיסי עריכה יקרים מאוד (CANOPUS למי שמכיר)

יש לי 3 מערכות עריכה ממוחשבות, אני רוצה לבנות רביעית חזקה.

אינני משחק משחקים בכלל , כך שהכל לצרכי עבודה של עריכת וידאו , אז התיחסו בהתאם:

אני רוצה לקנות מחשב חדש,ויש לי התלבטות:

1. מעבד- האם לקנות מעבד פנטיום 3.2 64 ביט, או 2.8 DUAL CORE? האם ההבדלים יהיו מורגשים? אם כן עד כמה? (אחוזים)

2. לוח אם - אני נעול רק על למיניהם בלבד-

במידה ואני ייקח DUAL , הבנתי שלוח תומך הוא רק עם ציפסט 955/945.

האם לקחת את דגם P5WD2 PREMIUM, או P5LD2 DELUX? מה הבדלים מבחינת עבודה?

3. כרטיס מסך- כמובן PCI E - לוידאו חשוב שבב רק של ATI.

חשבתי לכיוון של ה X800 GTO או סדרת ה 1300/1600. מה ההבדלים ביניהם? (אל תשכחו- לא למשחקים)

(בעבר עבדתי באחד המחשבים עם 6600GT והחזרתי אותו כי הוא לא טוב וחלש לוידאו)

4. שאלה בנוגע לדיסק קשיח-

התקנת , על דיסק RAPTOR 36GB, מהיר של 10,000 , לעומת על דיסק SATA2 "רגיל", תיהיה הבדל משמעותית?

אשמח לתשובות ענייניות ממבינים.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל יומיים אתה קונה מחשב חדש?

מה זה עניינך לא הבנתי

אם אתה מתעסק עם עריכת וידאו, תרכוש מק ולא פי סי.

היום ה PC יותר חזק מה Mac ולא במעט, IBM נחו על זרי הדפנה יותר מדי זמן ה x86 השיג אותם

ערוץ 10 צילום והפקות

כל עוד אתה מתעסק עם תוכנות מקצועיות (שמיועדות בין היתר למערכות Workstation כמו Dual Xeon או Dual Opteron) אתה תרוויח המון מ DualCore, תוכנות כאלה יודעות לנצל ריבוי ליבות בצורה מצוינת (יש להן נסיון של כמה שנים)

בקשר ללוח אם תיקח P5LD2 (לא הדלוקס, הוא סתם יקר)

חשוב יותר הזכרון...

תלך על X1300, אולי ה AVIVO יועיל לך במשהו, אין אותו ב X800GTO

בקשר לדיסק קשיח כל עוד רק המ"ה תהיה על הראפטור, אז כל מה שיהיה יותר מהיר זה הטעינה של ה Windows

אם אתה לא תעשה לעצמך איזה RAID של ראפטורים ותשמור את העריכות על ה RAID הזה אתה לא תרוויח הרבה ביצועים מזה בעבודה השוטפת שלך, אלא יותר בוינדוס עצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למשיבים.

מקינטוש אני לא ייקח בחיים, לא כי הוא לא טוב, פשוט לי הוא לא יהיה טוב.

אני עובד עם כרטיס שלא יתאים טוב אליו,ואני צריך לחלוק את העבודות יחד עם כל המחשבים,ככה שזה לא בא בחשבון.

XEON זה טוב אך יקר ומיותר.

1. בקשר ללוח אם תיקח P5LD2 (לא הדלוקס, הוא סתם יקר)

2. חשוב יותר הזכרון...

תלך על X1300, אולי ה AVIVO יועיל לך במשהו, אין אותו ב X800GTO

3. בקשר לדיסק קשיח כל עוד רק המ"ה תהיה על הראפטור, אז כל מה שיהיה יותר מהיר זה הטעינה של ה Windows

אם אתה לא תעשה לעצמך איזה RAID של ראפטורים ותשמור את העריכות על ה RAID הזה אתה לא תרוויח הרבה ביצועים מזה בעבודה השוטפת שלך, אלא יותר בוינדוס עצמו

1. שמעתי עליו,אבל מה ההבדל בינו לבין ה W, חוץ מהציפסט החדש יותר? יציב יותר? טוב יותר? תוספות?

2. AVIVO לא יעזור לי בכלל, אני לא דוגם ומוציא למוניטור דרך כרטיס מסך אלא דרך כרטיס העריכה שלי (שהוא לבד עולה 8000)

אני לא ממש מכיר את הסדרה החדשה של ה X1300 ו X1600, מה ההבדלים ביניהם לעומת ה X800?

יש לי מחשב אחד עם X700, שהוא חלש קצת. בשאר אני עובד עם 9600XT שעושים עבודה נפלאה, אני רוצה משהו שמשתווה אליו וקצת יותר.

3. כמובן שיהיה בו רק מערכת הפעלה.

RAID אני לא ישים סרטים, כי "חבל" לי על המקום. בדגימה של חומר רב מאוד (כל שעה 13 GB), חשוב יותר הכמות ולא המהירות.

לכן אין לי טעם לקחת 2 דיסקים של 200 ולחבר אותם "כאחד".

זה שהמערכת הפעלה תרוץ מהר יותר, כך גם התוכנות עריכה ירוצו מהר יותר כי הם מותקנות עליו. זה נכון?

תודה רבה לך, אתה עוזר מאוד.

כל יומיים אתה קונה מחשב חדש?

אם אתה מתעסק עם עריכת , תרכוש ולא פי סי.

זה היה ציני או ברצינות?

כשתגיע למצב שמחשב הוא פרנסה שלך, ולא "מכונת משחקים" להעביר בו את הזמן, תבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה למשיבים.

מקינטוש אני לא ייקח בחיים, לא כי הוא לא טוב, פשוט לי הוא לא יהיה טוב.

אני עובד עם כרטיס שלא יתאים טוב אליו,ואני צריך לחלוק את העבודות יחד עם כל המחשבים,ככה שזה לא בא בחשבון.

XEON זה טוב אך יקר ומיותר.

1. שמעתי עליו,אבל מה ההבדל בינו לבין ה W, חוץ מהציפסט החדש יותר? יציב יותר? טוב יותר? תוספות?

2. AVIVO לא יעזור לי בכלל, אני לא דוגם ומוציא למוניטור דרך כרטיס מסך אלא דרך כרטיס העריכה שלי (שהוא לבד עולה 8000)

אני לא ממש מכיר את הסדרה החדשה של ה X1300 ו X1600, מה ההבדלים ביניהם לעומת ה X800?

יש לי מחשב אחד עם X700, שהוא חלש קצת. בשאר אני עובד עם 9600XT שעושים עבודה נפלאה, אני רוצה משהו שמשתווה אליו וקצת יותר.

3. כמובן שיהיה בו רק מערכת הפעלה.

RAID אני לא ישים סרטים, כי "חבל" לי על המקום. בדגימה של חומר רב מאוד (כל שעה 13 GB), חשוב יותר הכמות ולא המהירות.

לכן אין לי טעם לקחת 2 דיסקים של 200 ולחבר אותם "כאחד".

זה שהמערכת הפעלה תרוץ מהר יותר, כך גם התוכנות עריכה ירוצו מהר יותר כי הם מותקנות עליו. זה נכון?

תודה רבה לך, אתה עוזר מאוד.

זה היה ציני או ברצינות?

כשתגיע למצב שמחשב הוא פרנסה שלך, ולא "מכונת משחקים" להעביר בו את הזמן, תבין.

אם אתה צריך כ.מ. רק שיראה על המסך מהש אתה עושה ורוב ה"רינדור" והעבודה מתבצעת מהכרטיס העריכה השני שלך, אז אני ממליץ על X1300 :

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_273_618_1244&products_id=11816

ולגבי מעבד אני ממליץ על DC 2.8 שעולה כ1500 שח...

הארדיסק עדיף לך סאטה2 כי זה בינתיים החיבור הכי מהיר שיש ואתה תוכל למצוא לך בארדים בנפחים של 300-400 GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה

בעבודה מקצועית של , אני לא צריך כרטיס מסך שיראה על המסך מה אני עובד.

קרטיס קנופוס נעזר הרבה ו"לוקח" כוח מהכרטיס מסך, במידה והוא עם ציפ של ATI.

לכן אני מקקיע בכרטיס מסך טוב עם תעכונת DIRECT 3D, כי זו התכונה שהמערכת צריכה כדי לערוך בזמן אמת

(זמן אמת= אני רואה את האפקטים ללא צורך ברנדור).

1. לגבי מעבד אני באמת חושב לקחת את הדואל. מה ההבדל בין 820, ל 830 ?

2. הארד דיסק- אני חושב אחד שיהיה למערת , האם זה יהיה RAPTOR36...

נפחים גדולים אני לא צריך 400, פשוט יש לי 4 של 200, ועוד 2 של 250, זה במחשב אחד, בשני יש עוד- נפח לא הבעיה שלי.

אני חושב על האם המערכת תיהיה מהירה עם RAPTOR רק לעמרכת הפעלה והתקנת תוכנות בלבד.

3. עוד לא הבנתי מה ההבדלים בין ה X800/X850, לבין הX1300/X1600. שניהם סדרת רדאון, אז מה ההבדל?

(מדוע ה X1300, זול יותר מה X800GTO? זה אומר שהוא חלש ממנו, לא?)

תודה רבה, אתם עוזרים לי מאוד... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

urib

שמת לב שאתה משווה Quad Core מול Dual Core?

בכל מקרה, גם השירות של וגם הזמינות בשוק לא משהו

בארץ הם לא בחירה נבונה

מה גם שאני מניח שלפותח הת'רד יש תוכנה חוקית שעליה הוא שילם במקרה הטוב מאות דולרים

אני בספק שהוא ירכוש עוד אחת

ו זנחו את ה PPC לגמרי, גם בשולחניים וגם בניידים

ערוץ 10 צילום והפקות

1. צ'יפסט שמיועד לשוק אחר לגמרי (מעבדי Edition, אוברקלוקרים)

2. אם אתה מחפש משהו שיהיה יותר חזק מה 9600XT לך על X1600XT, הוא יותר חזק ממנו

3. התוכנות עצמן יעלו יותר מהר (טעינה), אבל לאחר מכן הן נמצאות בזכרון הראשי (RAM), אז הרבה אתה לא תרוויח מהראפטור

ההבדל בין 820 ל 830 הוא בתדר, 3.0GHz מול 2.8GHz (כמובן 830 ו 820 בהתאמה), אם תחליט לרכוש כזה אני ממליץ לך לחכות שבוע ולקחת את הסדרה החדשה יותר 930 ו 920 בהתאמה

ה X1300 יותר חלש מה X800 אבל יותר חדש ממנו, לך על משהו באמצע כמו X1600XT

BUNG שים לב שהוא מחפש כרטיס מסך יותר חזק מ 9600XT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגבי התוכנות.

1.לגבי הכרטיס 1600XT לא ממש מצאתי פרטים עליו, וראיתי שרק ספייר מייצרת אותו,(לא מצאתי עוד), והחברה הזו לא נשמעת לי...

(רגיל לאסוס,גיגהבייט).

תוכל לעזור לי לדעת לעיו פרטים טכניים ואולי השוואה לכרטיסים שהזכרתי? (לינק או משהו)

2. הבנתי את ההבדל בין 820, ל 830.

מה אומר שייצא 920? מה יבדיל בינו לבין 820? (והמחיר?)

זה שאתה אומר חכה שבוע, זה אומר שאני יכול לחכות גם חודש-חודשיים? הרי הבטחות של "מתי יגיע" זה לא תמיד נכון...

אני לא לחוץ על המערכת אבל לפחות לקנות שבוע הבא לכל המאוחר.

אשמח לתשובות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאן יש השוואות ביניהם

http://www.tomshardware.com/2005/10/06/ati_enters_the_x1000_promised_land/page14.html

וההבדל בין ה 920 ל 820 הוא הבדל גדול יחסיתונראה לי שיש הבדל גם בתהליך הייצור של המעבד

עדיף לחכות אבל אם זה לחוץ כל כך תקנה

יש כאן הרבה השוואות

http://www.tomshardware.com/2005/12/28/intels_65_nm_process_breathes_fire_into_double_core_extreme_edition/page15.html

תעבור בין העמודים ותראה את ההבדלים בין המעבדים {תחפש גם מבחנים של עריכת וידאו רשום למעלה }

מצאתי מבחנים של וידאו קבל

http://www.tomshardware.com/2005/12/28/intels_65_nm_process_breathes_fire_into_double_core_extreme_edition/page19.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שראיתי מהאתר של תום,

ההבדלים בין X800GTO לבין X1600XT, שהם דיי דומים במחיר בארץ.

ה1600 :

מעבד 590 מהיר מגהרץ, זיכרון 1.39 גיגהרץ, והוא 3,

וה 800:

מעבד 475 מגהרץ, של 490/980.

כלומר מה שאני אמור להסיק מזה שהוא חזק יותר? ויהיה לי קנייה משתלמת יותר?

(שוב -לא משחק משחקים בכלל)

ולא הבנתי מה ההבדל בין 8 ל 9 במעבד.

תודה לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שראיתי מהאתר של תום' date='

ההבדלים בין X800GTO לבין X1600XT, שהם דיי דומים במחיר בארץ.

ה1600 :

מעבד 590 מהיר מגהרץ, זיכרון 1.39 גיגהרץ, והוא 3,

וה 800:

מעבד 475 מגהרץ, של 490/980.

כלומר מה שאני אמור להסיק מזה שהוא חזק יותר? ויהיה לי קנייה משתלמת יותר?

(שוב -לא משחק משחקים בכלל)

ולא הבנתי מה ההבדל בין 8 ל 9 במעבד.

תודה לך

[/quote']

הסדרה החדשה יותר ה***X1 היא תומכת ביותר פיצ'רים מהסדרה הישנה יותר(**X8).. הדברים שיש לסדרה החדשה הם תמיכה בSM3(לא יודע עד כמה זה קירטי בשבילך ובעצם זה לרוב למשחקים אז זה לא אמור לעניין אותך זה סתם לידע כללי) AVIVO, וע דדברים שונים... כמובן גם מהירויות שעון... אני חושב שX1600XT יהיה הבחירה המעולה בשבילך...

לגבי המעבד, סדרת ה8 היא סדרה ישנה יותר וה9 היא חדשה יותר.. ה9 היא תהליך של 65NM וליבת פרסלר וה8 הוא 90NM וליבה אחרת שאני לא זוכר את שמה נראה לי פרסקוט אבל אני ממש לא בטוח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי הגיעה המעבד 930 לארץ כך שלא תצטרך לחכות

http://www.pandas.co.il/product_info.php?products_id=12721

את השאלה מה ההבדל בין המעבדים עדיף לך לשאול בפורום המתאים שם הם יותר מבינים בזה מאשר פה

כרגע המחיר של ה 9X0 גבוה. תצטרך לחכות קצת. להערכתי לא הרבה אבל לא יודע כמה בדיוק.

ההבדל העקרוני בין ה 8X0 ל 9X0 הוא תהליך יצור של 90 מיקרון לעומת 65 מיקרון, כלומר פחות חום ואוברקלוק גבוה משמעותית.

אם תקנה קרור טוב, אז 920 יהיה מצויין. תעשה לו נחמד ותעבור את ביצועי 940.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...