איזה הבדל יש בין דיסק קשיח 7200RPM לבין 5400RPM - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הבדל יש בין דיסק קשיח 7200RPM לבין 5400RPM

dinay

Recommended Posts

אני מתכוון לקנות דיסק קשיח נוסף למחשב שלי , אני מתכנן לקנות של , 40 GB

יש להם דגם של 5400 RPM וגם דגם של 7200 RPM

השאלה פה היא יותר עקרונית בל מקרה , האם יש הבדל גדול בין הביצועים של שתי הדגמים ? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון לקנות דיסק קשיח נוסף למחשב שלי , אני מתכנן לקנות של , 40 GB

יש להם דגם של 5400 RPM וגם דגם של 7200 RPM

השאלה פה היא יותר עקרונית בל מקרה , האם יש הבדל גדול בין הביצועים של שתי הדגמים ? ???

הבדל עצום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל של שמים וארץ, מניסיון.

Wiz - ה- 60Gb 7200RPM שלי יושב במארז מידי מסכן שבקושי מתחלף האוויר שם ואני לא שומע אותו בוכה....

זה כי דיסקים קשיחים לא בוכים... אבל יום אחד כשהוא יתחיל להשמיע קליקים, אנחנו נשמע אותך בוכה ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבדל של שמים וארץ, מניסיון.

Wiz - ה- 60Gb 7200RPM שלי יושב במארז מידי מסכן שבקושי מתחלף האוויר שם ואני לא שומע אותו בוכה....

זה כי דיסקים קשיחים לא בוכים... אבל יום אחד כשהוא יתחיל להשמיע קליקים, אנחנו נשמע אותך בוכה ;)

הרד-דיסקים יכולים לשרוד גם 10 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיש הבדל בביצועים/ מהירות זה ברור לחלוטין

השאלה שלי היתה מה ההבדל בביצועים , ובכמה יש הבדל בביצועים

זמן החיפוש של 7200 נמוך ב 33% בערך (משמעותי לעבודה עם הרבה קבצים קטנים וכשהדיסק מפוצל - FRAGMENTED)

כמובן שזה לא אומר שהפיצול לא פוגע בו, רק שכונן 7200 מפוצל יעבוד בערך כמו 5400 במצב אידיאלי.

מהירות ההעברה הרצופה של דיסק 7200 גבוהה ב 33% מדיסק 5400 בהנחה ששניהם מאותו דור (אותה צפיפות נתונים לפלטה).

זמן החיפוש כמעט לא משתנה עם השנים כי הוא קשור למגבלות מכניות של מהירות הסיבוב ומהירות הראש, אבל מהירות ההעברה עולה ישירות עם צפיפות המידע כך שכונן 80/5400 סביר שיהיה מהיר מ 40/7200 בעבודה עם קבצים גדולים, אבל ה 7200 תמיד יהיה בעל זמני גישה נמוכים יותר.

עוד אפשר להגיד שהבדל המחירים היום פשוט לא משמעותי, לפחות עד 60GB, כך שאין שום סיבה לקנות כונן 5400.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...