הצעת חוק: תואר תורני שווה לתואר אקדמאי - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצעת חוק: תואר תורני שווה לתואר אקדמאי

The Grey Matter

Recommended Posts

יש לי כמה תיקונים:

* העלוקה בהודעה הקודמת שלי היא החרידים.

* אני לא אחסוך את דעתי פן את, הילה, תעלבי. מצטער ככה זה לא עובד. אני מוצא לנכון להגיד מה שאני חושב: אני שונא כל דעה שמבוססת על הבסיס של כוח על טבעי, בלתי נראה, בלתי נשמע, במקום לא ידוע. בקיצור אמונה בכלום. לדעתי האישית כל מחשבה שהעתיד שלך מבוסס ע"פ גורל או מזל או כל דבר דומה לזה פשוט מחליאה אותי. אני רואה דבר קודם, אני רואה הליכה לאחורה, אני רואה השפעות של מושגים שנקבעו ע"י אלוהים :) יודע מי. מבחינתי מושיקו שחיי לפני 2000 שנה היה יכול לקום על הצד הלא נכון בבוקר ולהחליט שהכאב בישבן שלו נעשה ע"י כוחות חיצויניים שמענישים אותו על מעשים שהוא עולל, כשלמעשה הייתה אבן קטנה שננעצה בגבו במשך כל השינה. זה קל לברוח לעולם מדומה, זה קל להגיד שאתה לא אחראי למה שקורה, אלא זה אלוהים שהחליט את ההחלטה או השפיעה עליה. זה קל להתפלל לאלוהים כשקשה ולא לחפש את הכוח בעצמך. זה קל מאוד - בתור אדם טיפש לפני 2000 שנה אני רואה את זה לפיתרון מעולה. אני לא רואה את זה לפיתרון עכשיו, כשניתן להוכיח שכל הניסים והנפלאות מבוססים על דמיון פרוע של סופרים ראדיקאלים שאיפלו לא חיו באותה תקופה כשהמקרים המסופרים בתנ"ך קרו אלא כתבו את התנ"ך הקדוש ע"פ סיפורים שהתגלגלו במשך כמה דורות (דבר הידוע לשיפור ודיוק העובדות), אני אדגיש ואוסיף שהם היו מאוד מאוד קנאים לדת הם היו יכולים לשנות עובדה בשביל להציג את אלוהים באור יותר טוב שום דבר לא נחסך להשגת המטרה: שליטה המונית. אם תחשבו על זה עובד עד היום וחבל. אני לא מבין איך ניתן לקבוע הלכה. מי נותן את הזכות לאדם X להגיד לי שכחלק מהאמונה שלי אני צריך להגיד את זה או ללכת לשם. מי קבע שהוא יכול להגיד לי? הוא בן תמותה כמוני. ואם אני הייתי רב ומחליט שלזרוק אבנים על ערבים זאת מצוות אלוהים מישהו היה יכול להתכווח איתי? אחרי כמה דורות זה היה ננעץ במנהגים ונחשב לקדוש. אותו דבר לדעתי עושים החרידים כל היום. הם עושים מה שמס' אנשים שאין להם כל זכות לעשות קבעו. בין אם זה היום או לפני 2000 שנה. הם נולדים לזה ומחונכים ככה בלי אפשרות לבחור הם חיילים במשחק חולני.

הבעיה מתחילה כשזומבים בשירות הדת האלה מתחילים לקבוע לי איך לחיות את החיים שלי. אני את דעתי לא מסתיר, אבל לא מנסה לחפות על אף אחד. לצערי היד הדתית נעוצה עוד בשורשים של המדינה הזאת (ראה מגילת העצמאות) ואני מאוד מצטער על זה. אני לא מוכן לשלם לאנשים בריאים שעוסקים כל חייהם ב... כלום. אני מעדיף להעביר את הכסף לפיתוח ועשייה במקום בלבול מוח בלתי פוסק. אני נחרד מלראות כיצד הזרועה הדתית סוחטת עוד ועוד מהמדינה הזאת. חסר! אין לנו! איפה אלוהים? הא אני יודע הוא בטח פועל ע"פ השיקולים שלו והסבל שלנו הוא חלק מהMaster Plan שלו. אתם בטח יודעים איך קוראים לזה, נכון? שמה של התופעה היא סדיסם! הריי אלוהים הוא זה ששולט. אולהים שולח אלינו מחבלים. ככה שאם אנחנו רוצים לפתור את הבעיה אנחנו לא צריכים לנהל מלחמה עם הערבים, אלא עם אלוהים. צריכים לקחת שיעורים מדון קישוט. הוא מומחה בנושא.

מצידי שכל חרידי יפנה 8 שעות מהיום שלו לעבודה, כמו כל אזרח ואחרי זה הוא מוזמן לעשות כרצונו.

* בקשר לתואר. מבלי כל הדעה שלי על הדת והחרידים אני רוצה להגיד שהקרטריונים בתארים הדתיים לא נקבעים ע"פ סטנדרטים עולמיים. תוכנית הלימודים שם לא חופפת בשום צורה את מה שלומדים באונ' ולא מופקחת ע"י שום גוף ממשלתי. עד שהדתיים יתאימו את עצמם אלינו, העולם, הם לא צריכים לקבל אשרה כזאת. חוץ מיזה שהם, בניגוד לאוניברסיה לומדים לא איך שזה אולי קרה, אלא איך אלוהים קשור לזה ומה הוא הרגיש אחרי הבגידה האחורנה של ב"י בו ולמה הוא הכה אותם. באונ' לומדים את זה מהרבה כיוונים ולא בצורה סובייקטיבית כמו בשיטה החרידית.

* מה שכן יש לי כבוד אליו זאת המסורת. חגים שבהם מרגישים קרובים אחד אל השני (וברור שלא אל אלוהים) חגים שבהם מרגישים כיאלו המקורות שלנו זהים (ולא האמונה זהה) זה אני אוהב ומכבד, למרות שזה מוכתם בכתמים דתיים עדיין יש לי כבוד לזה ואני מרגיש חלק מיזה, מהעם היהודי החדש והחכם. מה שכן אני עורך את כל החגים וזה כולל פסח, ראש השנה שבועות וכל שאר שלא חובה לעשות. את זה אני עושה כי אני מרגיש שזה מאחד אותי עם נעם היהודי ולא מרצה את ה'.

כנסו ל http://www.hofesh.org.il/ ותמצאו מידע מעניין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...