קיום בכבוד לקשישים? לא בישראל... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

קיום בכבוד לקשישים? לא בישראל...

תמיד מחייך

Recommended Posts

"אנחנו חיים בחברה שמאוד כואב לחיות בה. אני בת 71 וזוכרת תקופות אחרות לגמרי. היום מתייחסים לאנשים כמו אל נייר טואלט - משתמשים וזורקים". במילים הללו מקבלת פנינה פירסטון, בת 71 מירושלים, את החלטת בג"ץ לדחות את העתירה בנושא הקיצוץ בקצבאות, "עתירת הקיום בכבוד".

1,300 שקלים בחודש היא מרוויחה אחרי הקיצוץ בגימלה. 1,300 שקלים. זה מספיק בקושי לצרכים הבסיסיים, היא אומרת. על מותרות אין בכלל מה לדבר. "אני, כאישה עצמאית שפרנסה את ילדיה כל החיים, צריכה לשאול את בנותיי האם אני יכולה לעשות טיפול שיניים, או לסייד את הבית?

"רק התשלום על חימום לחודש עולה על ההקצבה. כסבתא אני לא יכולה להזמין בשבת או בחג את הילדים והנכדים לארוחות. היום קשיש שחי מהקצבה לא יכול לתת לנכדו אפילו פרוסה עם קוטג'. סבא וסבתא זו רקמת חיים, אבל השאלה היכן מתקיים מרכז החיים, משתנה כאשר הסבתא כבר אינה יכולה לארח בגלל מצוקה כלכלית.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3183476,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שזה עצוב וכואב שיש אנשים שככה הם חיים אבל אני חושב שהאשמה נופלת גם עליהם

למה הם לא חסכו במהלך חייהם? מה הם חשבו שתמיד הם יקבלו כסף איכשהו? מחבותו של כל אדם לחסוך לשעת זקנה

אדם לא יכול לצפות שהמדינה תממן אותו (כן גם אדם שעבד על החיים שלו ושילם מסים עדיין חייב לחסוך ולא לצפות שהמדינה תשלם לו אחרי פרישה)

הרעיון של הקצבאות הוא לעזור לאלו שקשה להם לזמן מסוים לא לאפשר לאנשים לחיות על הקצבאות למשך שנים

בדיוק כמו שדמי אבטלה אתה מפסיק לקבל אחרי זמן מסוים (זה גם סוג של קצבא)

נושא הזקנים בארץ הוא באמת כאוב אבל להגיד שהאשמה היא רק בממשלה זה פשוט שקר

הבעיה הכי גדולה במדינה זה השימוש הבזבוז כספים העצום שקיים

גם כסף שהולך למטרות נכונות בגדול מבוזבז ומוציאים יותר ממה שבאמת צריך

זה כולל את הבעיה של השחיתות בארץ ושחברות זוכות ללא מכרזים בעבודות ממשלתיות בגלל שהם עם קשרים נכונים

וזה כולל את זה שמשרדי הממשלה פשוט מנוהלים תקציבית לא נכון

אני בטוח שאם היו לוקחים איזה רואה חשבון חיצוני שיבדוק את הספרים של הצבא יגלו בזבוזי ענק שהיה בכיף אפשר לחסוך עם ניהול נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס...הזקנים האלה...סתם בכיינים, שתלך לעבוד! בדיוק קראתי שרכבתי

ישראל מחפש עובדי מסילות, זאת עבודה יותר מראויה לאיזה זקן בן 70....

בושה שהם לא חוסכים...

רק שאלה קטנה, איך למשל אישה שאין לה איזשהו ביטוח או קופת גמל

שחיה בזמנים יותר פשוטים יכלה לדעת לאן תתקדם הכלכלה העולמית בכלל

והישראלית בפרט?

או איך אישה מבוגרת שאת כל חסכונותיה הוציאה על העלייה לארץ בשנת 1990

צריכה לחסוך כאשר היא הגיעה לארץ כבר בגיל 73?

אין ספק שלא חסרים פרזיטים בארץ שמסרבים ללכת לעבודה וחיים על קצבאות...

אבל האוכלוסייה המבוגרת, נכים והחולים הם לא המקרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם היא לא יכלה לראות שצריך לחסוך לגיל זקנה, היא גם לא צפתה שהמדינה תתן לה את הכסף

[

מי אמר שהיא לא חסכה? וגם אין סיבה לחסוך סכומים גדולים כאשר המדינה אמורה לדאוג לך אחרי שאתה משלם ביטוח לאומי ומסים שונים לאורך עשרות שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס...הזקנים האלה...סתם בכיינים, שתלך לעבוד! בדיוק קראתי שרכבתי

ישראל מחפש עובדי מסילות, זאת עבודה יותר מראויה לאיזה זקן בן 70....

בושה שהם לא חוסכים...

רק שאלה קטנה, איך למשל אישה שאין לה איזשהו ביטוח או קופת גמל

שחיה בזמנים יותר פשוטים יכלה לדעת לאן תתקדם הכלכלה העולמית בכלל

והישראלית בפרט?

או איך אישה מבוגרת שאת כל חסכונותיה הוציאה על העלייה לארץ בשנת 1990

צריכה לחסוך כאשר היא הגיעה לארץ כבר בגיל 73?

אין ספק שלא חסרים פרזיטים בארץ שמסרבים ללכת לעבודה וחיים על קצבאות...

אבל האוכלוסייה המבוגרת, נכים והחולים הם לא המקרה.

למה לא פשוט להוציא חוק שמי שמגיע לגיל 65 מוצאים אותו להורג , וואלה אתה יודע כמה כסף המדינה תרוויח מזה, וואו וואו חבל על זמן ...

כל פעם אני מופתע מחדש מרמת הטמטום של הגולשים כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^^^^^^^

אתה צודק, צריך להגדיל להם את הקיצבה ל 4500 שקל. באותה הזדמנות נוסיף למשפחות חד הוריות 2000 שקל + 500 עבור כל ילד, למובטלים נגדיל את הקצבה ל 5000 שקל . לדוסים נוסיף כמה אלפים.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אתה סתם מגזים... בסך הכל הבקשה היא להחזיר לקשישים את קצבת הזקנה שקוצצה להם באכזריות ובלי שום פרופורציות. רובם שילמו ומשלמים ביטוח לאומי, מסים למיניהם וארנונה ולכן אין שום סיבה שהמדינה תתנכר להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שזה עצוב וכואב שיש אנשים שככה הם חיים אבל אני חושב שהאשמה נופלת גם עליהם

למה הם לא חסכו במהלך חייהם? מה הם חשבו שתמיד הם יקבלו כסף איכשהו? מחבותו של כל אדם לחסוך לשעת זקנה

תגיד, אתה אידיוט? האנשים האלו שילמו מיסים וביטוח לאומי כל חייהם כ-ד-י שתהיה להם קצבה כזאת! זה וקופת גמל. אבל המדינה מכרה אותן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir

אתה פה האידיוט ביטוח לאומי ומסים אתה משלם כדי לקבל שירותים כמו שירותי ושירותים של יום יום מהמדינה כמו גם דמי אבטלה ונכון גם קצבת זקנה אבל הקצבה לא מיועדת לממן לך את החיים הקצבה נועדה לעזור.

בשביל "משכורת" אתה צריך לשים כסף לפנסיה. זה בדיוק בשביל מה הפנסיה קיימת ואם לא חסכת אתה תהיה בבעיה כשתהיה זקן

בשום מדינה בעולם אין כזה דבר שנותנים קצבה לזקנים שתממן אותן לגמרי יש מדינות עם יותר ויש עם פחות אבל בשום פנים ואופן הקצבה לא נועדה להחליף פנסיה היא באה לעזור בנוסף לא להחליף.

הכספים שהגברת שלמה לביטוח לאומי הולכים לממן את כל הטיפולים הבריאותים שהיא מקבלת אל תשכח שהיא לא משלמת מחיר מלא לתרופות (לרובן לפחות) ולפעולות רפואיות אחרות מאיפה אתה חושב הכסף בה בדיוק מהירח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא פשוט להוציא חוק שמי שמגיע לגיל 65 מוצאים אותו להורג , וואלה אתה יודע כמה כסף המדינה תרוויח מזה, וואו וואו חבל על זמן ...

כל פעם אני מופתע מחדש מרמת הטמטום של הגולשים כאן

תלמד לקרוא את ההודעות עד סופן, מה שרשמתי בחלק העליון של ההודעה

היה ואני חושב שכל בנאדם עם שכל בריא הבין את זה כציניות בעיקר מכיוון

שלאחר מכן פירשתי באופן מידי את דעותיי האמיתיות...

לכן המטומטם היחיד פה....זה אתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Vitnir

אתה פה האידיוט ביטוח לאומי ומסים אתה משלם כדי לקבל שירותים כמו שירותי ושירותים של יום יום מהמדינה כמו גם דמי אבטלה ונכון גם קצבת זקנה אבל הקצבה לא מיועדת לממן לך את החיים הקצבה נועדה לעזור.

בשביל "משכורת" אתה צריך לשים כסף לפנסיה. זה בדיוק בשביל מה הפנסיה קיימת ואם לא חסכת אתה תהיה בבעיה כשתהיה זקן

בשום מדינה בעולם אין כזה דבר שנותנים קצבה לזקנים שתממן אותן לגמרי יש מדינות עם יותר ויש עם פחות אבל בשום פנים ואופן הקצבה לא נועדה להחליף פנסיה היא באה לעזור בנוסף לא להחליף.

הכספים שהגברת שלמה לביטוח לאומי הולכים לממן את כל הטיפולים הבריאותים שהיא מקבלת אל תשכח שהיא לא משלמת מחיר מלא לתרופות (לרובן לפחות) ולפעולות רפואיות אחרות מאיפה אתה חושב הכסף בה בדיוק מהירח?

דבר ראשון, זאת היא...

לא לכל אדם יש יכולת לחסוך במהלך חייו מה לעשות, ופה בדיוק באה קצבת הזקנה.

קצבת הזקנה נועדה לאפשר קיום בכבוד גם אחרי שאתה פרשת לפנסיה,

מה שאתה חסכת או המעביד משלם לך זה האקטרא שתפקידו לשמור לך על רמת החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...וכמובן, ישנן גם קופות גמל אבל הבנקים מזמן מכרו אותן.

כן צרייך להסתמך על ביטוח לאומי ועל פנסיה/קצבת זקנה כזאת או אחרת, כי אם לא אז באיזו מן מדינה אנו חיים? מדינה שלא תיתן לך למות בכבוד? אז כבר עדיף אנרכיה. כל הנקודה שאנחנו חיים במדינה מסודרת (אעלק) תחת ממשל היא שיהיה לנו על מי לסמוך - על המשטרה, החוק והצבא להגנה, על בתי המשפט להרשעה וענישה, על מערכת הבריאות (אגב, למה אנחנו משלמים לקופות חולים? אה, אופס, כדי שידאגו לבריאותינו...) ועל ביטוח לאומי כדי שידאגו לנו כשנזדקן, אם וחלילה נאבד את העבודה או חלילה את בן/בת-הזוג אשר מהווים מפרנס עיקרי במשפחה וכיו"ב.

בסין באמת אף אחד לא סומך על קצבת זקנה/פנסיה כי פשוט מאד לא נהוגה שם אחת. אז אתה יודע מה קורה שם? הגברים מפרנסים את ההורים שלהם עד סוף ימיהם וההורים "משתדלים" להביא רק בן (מדיניות ילד אחד בלבד...), גם אם זה אומר להרוג בת בכורה שכבר נולדה. אתה יודע שהיחס שם בין נשים לגברים הוא 1:5?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...