מישהו מכיר איזה תוכנה שיכולה לבדוק את תקינות כרטיס המסך? ואני לא מתכוון ל3DMARK. - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מכיר איזה תוכנה שיכולה לבדוק את תקינות כרטיס המסך? ואני לא מתכוון ל3DMARK.

samtex

Recommended Posts

אני זקוק לתוכנה שיכולה לבדוק את כרטיס המסך מבחינת תקינותו החומרית [ולא או ARTIFACT] אם יש תוכנה כזאת בכלל[משהו כמו MEMTEST רק שMEMTEST היא לזיכרון] וגם אם ידוע למישהו אם יש תוכנה שיכולה לבדוק את תקינות דבר כזה כמו "כרטיס טכנאי" שיש לטכנאי מחשבים ובעזרתו הם יכולים לוודא בעיה חומרתית ספציפית בלוח האם.

אודה למי שמתמצא בנושא ויוכל להשיב לי :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קיימת תוכנה אשר יכולה להגיד בוודאות אם כרטיס מסך הינו תקול או לא.

הדרך הטובה ביותר בשביל לבדוק אם הכרטיס מסך תקין לגמרי היא הפעלה של יישום גרפי אשר מאמץ את הכרטיס מסך עד הסוף.

תוכנה כמו היא טובה מהסיבה הפשוטה שהיא ממש מאמצת את הכ.מ עד הסוף וגם תפעיל את כל הטכנולוגיות שבהם תומכות כרטיסי המסך של היום.

בכל אופן עדיף לדעתי משחק כבד שתומך בDX9 כמו HL2 או Q4 וכד' כדי לבדוק את הכ.מ באינטנסיביות כי ה3dmark יש לו הפסקות בין בדיקה לבדיקה.

אם אתה רוצה לבדוק אם כ.מ עומד בעומס אך רוצה לעשות זאת במהירות, נסה לחפש, ישנם אפליקציות שמריצות אנימציות גרפיות (ATi Tool יש בה גם גרפית קטנה וגם יש לה אפשרות לבדוק Artifacts שזה מצויין בשביל לבדוק תקינות של כ.מ במידה מסויימת)

לגבי בדיקה של , ישנו כרטיס שמתלבש על סלוט הPCI שמציג על הצג שלו (באמצעות 2 תווים במסך 6 סיגמנט) דיווח ישירות מהביוס וע"י כך ניתן לגלות באופן ספציפי יותר מה הבעיה באותו לוח וגם על חלק מהכרטיסים הללו יש גם אפשרות לבדוק אם המתחים תקינים.

בכל אופן, אין תרופת פלא ולא תמיד ניתן להגיד בוודאות שמשהו תקין ברגע אחד. בשביל לדעת אם משהו תקין או לא אתה צריך לבדוק בעצמך, ואין יותר מידי קיצורי דרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע בביטחה שלא קיימת תוכנה שיכולה לבדוק את הכרטיס או את לוח האם?האם אתה מכיר את כל התוכנות בעולם? לא שאני בא לזלזל בידע שלך אבל אני רק רוצה להבין.כי את התוכנות שנתת לי אני כבר מכיר ובנוסף להן עוד תוכנות אבל בכל מקרה תודה. אם עובדת לי לאט ומראה גרפיקה לא מי יודע מה בכמה מהמבחנים שלה [חוץ מארטיפקטים וכדומה] היא לא אומרת לי שהכרטיס לא תקין אלא הוא פשוט לא מספיק חזק כדי לעמוד במעמסות הללו אבל הוא תקין לחלוטין וזה כבר קשור לא רק לכרטיס אלא למכלול המחשב כולו .אני זקוק לתוכנה  שיכולה לאתר תקלה ספציפית בכרטיס בהתאם לנתונים שלו ונתוני המחשב ומה שהם אמורים לספק כדי לדעת אם הכרטיס שלי לא תקין ואז ללכת להחליף אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Razorback2

אם הייתה תוכנה כזאת לכרטיסי מסך אני מאמין שרובנו היינו מכירים אותה , אני לא נתקלתי בדבר כזה

OT-

שם: 3DGud

עם ממוצע הודעות כזה עוד שעתיים אתה עוקף אותו :cool2:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע בביטחה שלא קיימת תוכנה שיכולה לבדוק את הכרטיס או את לוח האם?האם אתה מכיר את כל התוכנות בעולם? לא שאני בא לזלזל בידע שלך אבל אני רק רוצה להבין.כי את התוכנות שנתת לי אני כבר מכיר ובנוסף להן עוד תוכנות אבל בכל מקרה תודה. אם עובדת לי לאט ומראה גרפיקה לא מי יודע מה בכמה מהמבחנים שלה [חוץ מארטיפקטים וכדומה] היא לא אומרת לי שהכרטיס לא תקין אלא הוא פשוט לא מספיק חזק כדי לעמוד במעמסות הללו אבל הוא תקין לחלוטין וזה כבר קשור לא רק לכרטיס אלא למכלול המחשב כולו .אני זקוק לתוכנה  שיכולה לאתר תקלה ספציפית בכרטיס בהתאם לנתונים שלו ונתוני המחשב ומה שהם אמורים לספק כדי לדעת אם הכרטיס שלי לא תקין ואז ללכת להחליף אותו.

לפני יומיים אני כתבתי באופן מאוד מפורט למה זה בלתי אפשרי ובגלל תקלה פתאומית עם האינטרנט נמחק לי כל ההודעה, עכשיו אין לי זמן לפרט הרבה אבל אני בטוח שאין תוכנה כזאת מכיוון שזה בלתי אפשרי לבנות תוכנה כזאת כי אין לה על מה להתבסס על מנת למצוא תקלות ספציפיות בכרטיסי מסך\לוחות אם Whatever. הדרך היחידה שבה דבר כזה יהיה אפשרי זה רק אם היצרן יוסיף מעגל מיוחד ללוח שמטרתו לבדוק תקלות בעצמו ואז לדווח לך באמצעות תוכנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי אחי ,תודה. זאת אומרת שאין לי שום דרך בעולם לבדוק אם כרטיס המסך שלי תקין מכנית ופיזית ואין בו תקלה כלשהיא חוץ מתוכנות:3DMARK

ATI TOOL ,ARTIFACT TESTER וכו'?

ועוד דבר :אם אתה אומר שלתוכנה לבדיקת לוח אם/כרטיס מסך, WHATEVER אין על מה להתבסס, אז איך זה שתוכנת MEMTEST סורקת את תקינותו המכנית של הזיכרון ומראה בהודעת שגיאה[עם מספרים/קודים כאלה] אם יש בו תקלה כלשהיא ואז אפשר לדעת שיש תקלה בזכרון ולהחליף זיכרון. אם כך על סמך מה עובדת התוכנה הזאת או תוכנה כמו MEMORY SCAN? אולי יש בכל זאת איזשהיא תוכנה DIAGNOSIC שעובדת בDOS וסורקת רכיבי מחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה הבנתי אחי ,תודה. זאת אומרת שאין לי שום דרך בעולם לבדוק אם כרטיס המסך שלי תקין מכנית ופיזית ואין בו תקלה כלשהיא חוץ מתוכנות:3DMARK

ATI TOOL ,ARTIFACT TESTER וכו'?

ועוד דבר :אם אתה אומר שלתוכנה לבדיקת לוח אם/כרטיס מסך, WHATEVER אין על מה להתבסס, אז איך זה שתוכנת MEMTEST סורקת את תקינותו המכנית של הזיכרון ומראה בהודעת שגיאה[עם מספרים/קודים כאלה] אם יש בו תקלה כלשהיא ואז אפשר לדעת שיש תקלה בזכרון ולהחליף זיכרון. אם כך על סמך מה עובדת התוכנה הזאת או תוכנה כמו MEMORY SCAN? אולי יש בכל זאת איזשהיא תוכנה DIAGNOSIC שעובדת בDOS וסורקת רכיבי מחשב?

בדיוק הסברתי את זה בתגובה שנמחקה לי.

מה שהתוכנה הזאת עושה זה בעצם הדבר הבא:

התוכנה כותבת מידע לכתובות בזכרון ואז היא מנסה לקרוא מאותן הכתובות והתוכנה בודקת האם מה שנקרא זהה למה שנכתב. אם המידע לא זהה אז יש שגיאות בזכרון.

כמובן שהתוכנה עושה את הפעולה הזאת בלופ אינסופי כלומר חוזרת על הפעולה הזאת עד שאתה יוצא ממנה והתוכנה גם כותבת מידע בפורמטים (מספרים, אותיות ובאופן אקראי) שונים ע"מ לגלות תקלות שונות בזכרון במקרה הספציפי הזה יש לתוכנה משהו להתבסס עליו ע"מ לדעת אם ישנה תקלה או לא אך לא כך הדבר כשזה נוגע ללוח אם\כ.מ וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...