האם אפשר להחליף MB ללא פירמוט הדיסק? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר להחליף MB ללא פירמוט הדיסק?

davidz

Recommended Posts

נשרף לי הלוח אם (socket A) >:( שמבוסס על VIA KT400 chipset . קניתי אחר במקום, שמבובב על nForce2 Ultra400 chipset.

אני יודע שאם אני פשוט אחליף לוח אצטרך כנראה לפרמט מחדש את ההארד דיסק.

האם יש דרכים לעשות זאת ללא פירמוט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שיש דרכים עד זה שזה בלתי אפשרי החלפתי 3 פעמים לוחות אם למחשבים וה4 בדרך לשלושתם פרמטתי בלי ברירה גם לגבי ה4 לא נראה לי שתיהיה ברירה...

נראה לי שתצטרך להשלים עם זה...עוד לא המציאו לזה פיתרון...אולי בקרוב.. :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן פורמט הוא האפשרות המומלצת, למרות ששמעתי שאפשר לעשות את זה ב-2 דרכים אחרות לפחות:

1. להגדיר את בקרי ה IDE כבקרים פשוטים (סטנדרטיים), ואז להחליף לוח. ההנחה מאחורי החשיבה הזו היא שמערכת ההפעלה לא יודעת איך בדיוק לגשת לדיסק הקשיח אם הבקר אליו מחובר הדיסק הוא ייחודי ללוח הזה. הדרייבר של בקר סטנדרטי אמור לעבוד בכל הלוחות.

2. צריך למחוק ברג'יסטרי ערכים מסויימים, לא זוכר מה בדיוק - את ה ControlSet או את ה Enum. כאן ההנחה היא שמחיקת הערכים שגורמים לזיהוי הלוח באופן ספציפי, יגרמו למערכת ההפעלה לעבוד עם כל לוח (כמובן שצריך לזהות את הלוח מההתחלה).

אני חייב לציין שלא ניסיתי אף אחת מהאפשרויות בעצמי, כך שאני לא יודע אם הן אכן עובדות.

בכל מקרה, במקרה שלך כבר החלפת לוח, כך שלא נראה לי שתוכל לשנות את בקרי ה IDE או את הרג'יסטרי מהסיבה הפשוטה שמערכת ההפעלה פשוט לא תעלה עם הלוח החדש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התראד הזה מראה כמה אנשים חושבים שאין מנוס מהתקנה מחדש של חלונות במקרה של החלפת לוח, שזה לא נכון.

כפי שנאמר מעלי ישנם כמה דרכים. הדרך הכי קלה ומומלצת לדעתי זה החלפת בקר הIDE לבקר סטנדרטי, אבל שיטה זו לא תועיל לפותח התראד מכיוון שצריך לעשות את הפעולה מראש לפני החלפת הלוח, אחרת חלונות לא יעלה אם הצ'יפסט שונה.

בכל אופן זאת השיטה:

נכנסים למנהל ההתקנים -> בקרי IDE ATA/ATAPI -> ובוחרים את הX Controller בין אם זה VIA, , SiS וכו'.

לחצן ימני -> עדכון מנהל התקן. בוחרים את האפשרות השנייה והבא. בוחרים את האפשרות השנייה שוב "אל תחפש..."

ואז בוחרים ב"Standart Dual Channel PCI IDE Controller", הבא וזהו.

אני השתמשתי בשיטה הזאת מספר פעמים והיא עובדת מעולה ללא תופעות לוואי ובעיות כאלה או אחרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התראד הזה מראה כמה אנשים חושבים שאין מנוס מהתקנה מחדש של חלונות במקרה של החלפת לוח, שזה לא נכון.

כפי שנאמר מעלי ישנם כמה דרכים. הדרך הכי קלה ומומלצת לדעתי זה החלפת בקר הIDE לבקר סטנדרטי, אבל שיטה זו לא תועיל לפותח התראד מכיוון שצריך לעשות את הפעולה מראש לפני החלפת הלוח, אחרת חלונות לא יעלה אם הצ'יפסט שונה.

בכל אופן זאת השיטה:

נכנסים למנהל ההתקנים -> בקרי IDE ATA/ATAPI -> ובוחרים את הX Controller בין אם זה VIA, , SiS וכו'.

לחצן ימני -> עדכון מנהל התקן. בוחרים את האפשרות השנייה והבא. בוחרים את האפשרות השנייה שוב "אל תחפש..."

ואז בוחרים ב"Standart Dual Channel PCI IDE Controller", הבא וזהו.

אני השתמשתי בשיטה הזאת מספר פעמים והיא עובדת מעולה ללא תופעות לוואי ובעיות כאלה או אחרות.

את זה אני אמור לעשות עם הלוח המקורי? אם כן אז...זה בלתי אפשרי מכיוון שהוא לא תקין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר להחליף ללא פרמוט ההארד דיסק פשוט תתקין את החלונות מחדש אחרי שהרכבה . ההתקנה פשוט תחליף 2-3 קבצים שתפקידם הוא קבצי קישור ללוח , אצלי זה עבד . אל תשכח בטעינה הראשונה יראה שגיאות תוכנה פשוט תפעיל מחדש את המחשב שיטען את החלונות נכון . אם זה לא יעבוד אז רק פירמוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק אתמול תהיתי איך אפשר לעשות את זה והנה לינק שמסביר בדיוק מה צריך לעשות:

http://www.theeldergeek.com/replace_motherboard.htm

שים לב שאת הRepair צריך לעשות לא דרך הRecovery Console אלא בשלב שאחריו.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...