מכוניות שלט... - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכוניות שלט...

Reppix

Recommended Posts

מישהו מכיר את הספורט המוטורי הזה?

כרגע בארץ יש שלושה מסלולים "פעילים", אחד בראשון לציון, מסלול כביש, ושני מסלולי שטח, במזכרת בית ובפארק אשכול.

כרגע מסלולי השטח לא ממש פעילים מבחינה תחרותית, אבל מסלול הכביש פעיל מאוד (כל יום שישי מסיעים בו באופן קבוע).

יש מכוניות שמונעות על ידי מנועי דלק, ויש מכוניות שמונעות על ידי מנועים חשמליים.

אשמח לתגובות :)

אם אתם מפקפקים ביכולת של המכוניות כביש, אתם מוזמנים להסתכל בסרט הבא: http://videos.radiocontrolzone.com/100cwh.zip

זו, אגב, המכונית שיש לי (העברתי אותה סדנת שיפורים רצינית): http://www.traxxas.com/products/nitro/tmaxx/trx_tmaxx.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתחת תיבת פאנדורה. :D;)

באמת הופתעתי לראות מכוניות כתחביב רציני ולא משחק ילדים.אני מתעסק עם טיסנים בשבתות, ואנחנו מטיסים באיזור באר שבע.

tisan_1.jpg

אמנם לא קשור, אבל אנחנו גם מסיעים מכוניות שטח. כמובן הטיסנים יותר רצים אצלינו, ויותר מהירים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזור באר שבע? אתה מכיר אחד שקוראים לו טל ארושס? יש לו T-Maxx. יש לך מכונית או רק טיסן?

לגבי התמונה, בטיסנים אני לא מבין בכלל, זה טיסן סילון או משהו דומה? תפרט קצת :) מה הבלון גז עושה שם?

Ghost Dogg, באזור התעשיה במערב ראשון, בסוף חניון שצמוד לבניין של מכבי שירותי , שנמצא ליד ACE. כל יום שישי בשתיים בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה : לגבי טל - אני לא ממש מכיר אותו.

הטיסן הנראה בתמונה, הוא טיסן ממונע בעזרת טורבינת גז. אני לא חושב שמדובר במנוע סילון, כיוון שאין מנוע סילון בגדלים מיניאטורים כאילו.

אני חובב טיסנים, אך מפאט תקציבי הדל, אינני מרשה לעצמי לרכוש אחד. בבאר שבע ישנה קבוצה שמטיסה כל שבת במנחת חצרים ובמנחת האנדרטה. אני מגיע לשם מפעם לפעם, ואני מטיס עם חבר שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Reppix,

תוכל להמליץ על חנות שמתמחה בתחום הזה? (באיזור המרכז)

אני מעוניין לקנות מכונית כביש עם מנוע בנזין.

פעם חיפשתי דרך מודעות, אבל אחרי שראיתי אותם במציאות הם היו בין מצב בינוני למצב רע.. לכן אני מחפש חדש או משומש אבל במצב טוב מאוד.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חנות מצויינת בראשון ברוטשילד לא רחוק מההצטלבות עם שד' בן גוריון (או שזה בגין..) לי יש מכונית בנזין מצויינת שקניתי לפני מספר שנים (רב מאוד) בלמעלה (אז) בסביבות 2,000-2,500 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, בארץ, לא קונים, כולם גנבים, תחמנים ושקרנים, ללא יוצא מהכלל. בארץ כדאי לקנות רק דלק ומערכות רדיו, דלק - כי אסור לשלוח דברים דליקים בדואר, רדיו - המערכות רדיו של מכוניות השלט עובדות בתדרים לא חוקיים (מטוסים ומערכות קשר שונות עובדות על התדרים האלו) ולכן המערכות מוחרמות במכס. אם בכל זאת מתעקשים לקנות בארץ, אז צריך להתכונן לשלם פי 1.5-5 מהמחיר בחו"ל, ולפעמים להתפשר על רכיבים פחות טובים, שכן הטובים לא במלאי.

לגבי החנות גלקסיה בראשון, חנות מגעילה לדעתי. החנות המועדפת עלי בארץ היא "שלט רחוק" בהרצליה, מנהל אותה בחור הוגן למדי.

D-Me3, קודם תחליט מה אתה רוצה - כביש או שטח.

כביש - 1/10 חשמלי, 1/10 דלק, 1/8 דלק. כל מכוניות הכביש מצוידות בהנעה 4x4.

שטח: מסלול - טראק 2x4 (מבנה של מעין טנדר) 1/10 חשמלי, טראק 2x4 1/10 דלק, באגי 4x4 1/8 דלק.

ליד הבית - מאנסטר טראק (ביג-פוט) 1/10 חשמלי, מאנסטר 1/10 דלק, מאנסטר 1/8 דלק, טראק 4x4 1/10 דלק.

ההבדל בין 1/8 ל-1/10 - גודל (לא תמיד ההבדל משמעותי, אבל בעיקר גודל המנוע (1/10 - 2.1/2.5 סמ"ק - עד 1.2 כ"ס, 1/8 - 3.5 סמ"ק - עד 2.5 כ"ס).

אם אתה לא מתכנן להגיע למסלול ולהסיע עם כולם, אין סיבה שתקנה מכונית כביש, להסיע במגרש חניה זה משעמם והורס את האוטו (איכות כביש ולכלוך). אבל אם בכל זאת תרצה כביש - ה-1/10 חשמלית או דלק מאוד נחמדות, קטנות וזריזות. ה-1/8 מדהימות, כוח אדיר, מהירויות שעוברות את ה-150 קמ"ש בקלות, אבל הן מאוד יקרות וקשות לשליטה, ואם אתה נכנס בבטון/מכונית אחרת בטעות, הלכו כמה מאות דולרים לפחות. פעם, כשהיתה ליגה פעילה של דלק 1/8, ניתן היה לעשות ביטוח צד שלישי להתנגשויות ;)

לגבי השטח, המכונית האולטימטיבית להסעה סתם בשביל הכיף היא כמובן ה-Monster truck, גלגלים ענקיים, הרבה כוח בסל"ד נמוך וכמובן 4x4.

את הבאגי 1/8 אפשר להשוות לכביש 1/8, כוח אדיר, אבל היא הרבה יותר קלה לשליטה, והיא מאוד יקרה, ואפשר להסיע אותה סתם ככה, לא חייבים מסלול.

הטראקים 2x4 משעממים אם הם לא במסלול, הטראק 4x4 דומה לבאגי, יותר חלש, אבל בעל עבירות גבוהה יותר.

הותיקים בתחום ממליצים להכנס לתחביב עם כלשהי, ולא דלק, אני לא מסכים איתם, מה שחשוב - תקשיב למנוסים ממך, ותצטייד בהמון סבלנות.

אחרי שתחליט לאיזה כיוון אתה הולך (החלטה שלך, לפי מה שאתה אוהב), אני אתן לך המלצות על מכוניות מתאימות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nי קונה מטוס על שלט בונים אותו פעם היתעסקתי בזה אבל כבר לא :P

בניתי אחד גדול פעם, שעבד על תדר של 2.4 ג'יגה, בא יום אחד מישהו בשכונה, שם צלחת לווין, הטסתי אותו מעליה, אבדתי קשר עם המטוס, ורסקתי אותו על עץ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואללה. גדול.

אני גם חולה על הדברים האלה.

מישהו יודע איפה אפשר להתעסק עם הדברים האלה באיזור השרון ? נתניה ? חדרה ? רעננה ?

בנתניה, ליד IKEA, יש מסלול של Mini Z - מכוניות קטנות מאוד (בגודל כף יד).

אגב, כנסו לאתרים האלה:

http://touring-car.up.co.il

http://www.hdracing.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Nי קונה מטוס על שלט בונים אותו פעם היתעסקתי בזה אבל כבר לא :P

בניתי אחד גדול פעם, שעבד על תדר של 2.4 ג'יגה, בא יום אחד מישהו בשכונה, שם צלחת לווין, הטסתי אותו מעליה, אבדתי קשר עם המטוס, ורסקתי אותו על עץ...

לא הגיוני בכלל. תדר 2.4Ghz הוא תדר מיקרו, אתה צריך משדרים גדולים ומצברים כדי לשדר בתדר זה.

חוץ מזה צלחת לווין קולטת ולא משדרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...