בכמה פיקסלים לצלם? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בכמה פיקסלים לצלם?

תימנה

Recommended Posts

האם ניתן להבחין בהבדל שבין תמונה שצולמה ב 2mp לבין תמונה שצולמה ב 6mp על גבי צג המחשב ברזולוציה של 1024x768 ?

המצלמה שלי היא FUJI F-10 בעלת 6.3MP וואינני מדפיס את התמונות. באיזו רזולוציה מומלץ להשתמש?

תודה, :jump:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מסך ברזולוציה של 1024X768 אתה רואה 0.8Mpixel

כל תמונה שתצולם מעל הרזולוציה הזאת תראה אותו דבר על המסך בגודל מלא

ההבדל הוא שבתמונה שצולמה ברזולוציה גבוה יותר תוכל לעשות יותר zoom עם פחות פגיעה באיכות התמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התיאוריה שלי היא כזו (יש לי 4MP) - התמונה תצולם פעם אחת. אי אפשר לשחזר.

מקום לא חסר לי (יש לי 512MB על המצלמה, ומקום בלתי מוגבל במחשב - צריבת דיסקים).

מסקנה - תמיד לצלם על האיכות הגבוהה ביותר. אח"כ תעשה עם זה מה שבא לך (עריכה, הקטנה, קרופ...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שואל משום שלקחתי תמונה שצלמתי ב 6MP והקטנתי אותה לגודל של 2MP ושלחתי לשני חברים. לטענתם, הם ראו הבדל ברור בין שתי התמונות באיכות. היתכן?

כשאתה מקטין לא בכפולות של 4 אתה יורד באיכות גם אם הרזולוציה של המסך נמוכה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, ככלל כדאי לצלם ברזולוצייה ואיכות כמה שיותר גבוהות , הסיבות היחידות לצלם בפחות הוא חוסר מקום בכרטיס הזכרון וצורך בצילום מהיר רציף , ואולי גם רצון שהתמונות יתפסו פחות על המחשב או על דיסק הגיבוי בלי הרבה מאמץ של המרות וכו'... (וגם במקרה כזה עדיף רזולוצייה מקסימלית רק עם איכות נמוכה יותר).

תמונה ברזולוצייה גבוהה יותר תשמור על הפרטים העדינים של התמונה , תאפשר עריכה ברמה הרבה יותר טובה ומדוייקת (ואולי זה יהיה הנכד שלך בעתיד שירצה לעשות את אותה עריכה) , תאפר לעשות קרופ ברמת פירוט גבוהה יותר , תאפשר להשתמש בזום ממוחשב ברמת פרטים גבוה יותר והכי קשור לעניין התרד - צילום ברזולוצייה גבוהה יהיה פחות רגיש (בצפייה) לחסרונות אלגוריתם הדחיסה JPEG.

ככה שאם הקטנת את התמונה ודחסת אותה , אכן יש מצב לצפייה פחות איכותית בתמונה. סיבה נוספת יכולה להיות ביחסי הרזולוצייה ויכולות הצגת התמונות של התוכנה בה השתמשו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...