התקנת מהירות שעון ל- 1800 AMD - כיצד? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקנת מהירות שעון ל- 1800 AMD - כיצד?

weinman

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה התקנתי מחשב חדש ולאחר שהכל עובד כשורה אני מעוניין להביא אותו למצב אופטימלי (לא OC).

הביוס מציג מהירות שעון (1529.5) הנמוכה מהמהירות הפוטנציאלית של המעבד (1800).

שאלתי היא: כיצד להתקין את המהירות הנכונה ובאיזה אמצעים יש לעשות זאת (סוויצים, ביוס ו/או אחרים).

אני זקוק למערכת מהירה אך יציבה מאוד ואוברקלוקיג לכשעצמו לא מעניין אותי.

סוג המעבד +AMD 1800

סוג לוח: GA-7VRX-PLUS rev. 02

גירסת ביוס F9

זיכרון: 512MB PC266 DDR

מערכת הפעלה: OS - 2000 pro

תודה מראש על כל עזרה

עמיר וינשטיין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

XP1800+=1530MHZ

אתה בסדר גמור. ה-1800+ מציין שיטת דירוג של שממצבת את המעבד הזה כשווה ערך (מבחינת ביצועים) למעבד במהירות 1.8GHZ.

למעשה הוא קצת יותר מהיר ובערך שווה למעבד במהירות 1.9-2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה 1800+ לא אמור לעבוד ב 1800 מה"צ - אלא ב 1533.

1800 מה"צ זה מעבד 2200+...

השם הוא כדי שידעו לאיזה דגם של המעבד מקביל.

מעבדי לא :nono: עובדים באותו העיקרון כמו מעבדי , וזה למה המה"צ של המעבדים שלהם נמוכים יותר.

אבל המעבדים של מציגים ביצועים דומים ואפילו יותר טובים מהמעבדים של באותה הרמה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועים של מעבד לא נמדדים ע"פ "כמות" המגה"צים שלו, אלא ע"פ מספר גורמים. במקרה הזה AMD מחליטים ללכת על פתרון "חכם" יותר מאשר על כח עיבוד ברוטאלי, כמו שאינטל אהבת לעשות, והכל לשם מטרות שיווקיות. מה שאני מסביר לך כאן זה על רגל אחת, כי אני לא רוצה להכנס למושגים טכניים

כשאינטל הוציע את מעבד הפנטיום 4 הIPC(Instruction Per Clock - היו נמוכות מאוד לעומת מהירות מגה"צים גבוה שהיית אמורה לפצות על-כך, למרות זאת אפילו מעבדי הDuron של AMD היו יותר מהירים מהמעבדים האלה בבדיקות מסויימות. לעומת המעבדים של אינטל המעבדים של AMD מסוגלים לבצע הרבה יותר IPC's במהירות שעון נמוכה יותר, וזה בעיקר בזכרות טכנלוגית הQuanti Speed שיש למעבדים שלהם. בתור חברה(כמו כל חברה) ששואבת להכנס לשוק הMain Stream ומערכות הOEM, אי אם די ניתקלה בצורך פשוט, להסביר לקהל הבלתי מיודע, שהמעבדים שלה יותר מהירים במהירויות שעון נמוכות יותר, אז היא החליטה לעשות זאת ע"י חזרה לשיטת הPR RATING(שהיית בתקופת הPentium 1 נהוגה ע"י Cyrix וAMD, בתקופת הK5), שעכשיו נקראת XP RATING, ובה נוקפים במהירות המעבד ומבחינת ביצועים דה-פקטו לעומת מעבדים מקבילים(של אינטל). לכן, המעבד שלך עובד ב1533 וזו המהירות האופטימאלית עבורו, והוא מוגדר כמו שצריך. בפועל המעבד שלך עובד אפילו יותר מהר ממעבד פנטיום 4 1800.

להלן חומר מהאתר של AMD שמסביר לך את הנושא:

http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/DownloadableAssets/26169b_Performance-Overview.pdf

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...