מחשב לעריכת וידאו וגרפיקה ב6000 (ללא צגים) - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לעריכת וידאו וגרפיקה ב6000 (ללא צגים)

kl00m

Recommended Posts

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם כשכתוב 14A, וברוב הספקים, המגבלה האמיתית היא 20A.

ומה? האינטל 900 לא מושך? תסתכל פה:

http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce6600gt-oc_3.htm

ההבדל בין ה 6600GT ל 6600 לא גדול.

לא יודע מאיפה הבאת את הקטע עם ה-14A שהופכים ל-20A, אני לא קונה את זה.

ה-6600GT מושך על כל הריילים בסטוק 47W. ל-6600 יש גם מהירות שעון נמוכה יותר, וגם מתח נמוך יותר. תוסיף לזה את העובדה שיש גם את הזכרון הגרפי שיושב על ה-3.3v. לא נשארת עם הרבה על ה-12v. אל תראה לי בדיקות של 6600GT ותגיד שההבדלים לא גדולים, זה BS.

ה-915G מושך, אבל מעט, מעט מאוד.

ד"א יש טעות בקישור שלך, החסרת שם l בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

It's important to remember that even though there are two "independent" 12V lines, they still draw from the same main source. It's highly unlikely that there are two separate 120VAC:12VDC power conversion devices in a PSU; this would be much too costly and inefficient. There is only one 12VDC source, and the two lines draw from the same transformer. Each line is coming from the same 12VDC source, but through its own "controlled gateway".

PSU makers' specs are misleading in that thay rate the current capacity of each 12V rail independently. What really matters is the total 12V current: Generally, up to 20A is available on any one 12V line assuming the total 12V current capacity of the PSU is not exceed.

What the above means is that you don't need to worry about imbalances in power draw on the 12V lines as long as no single rail is asked to deliver more than 20A. PSU makers seem to mark each line for max current on a purely arbitrary basis, probably more for marketing reasons than any other. A PSU rated for 32A max on the 12V lines can be labelled many different ways:

12V1: 18A, 12V2: 14A

12V1: 17A, 12V2: 15A

12V1: 16A, 12V2: 16A

12V1: 15A, 12V2: 17A

12V1: 14A, 12V2: 18A

It could be marked 20A + 12A, but being a cautious bunch, the engineers will probably not specify more than 18A on any one line. This gives 2A headroom to allow some room for error for the current limiting circuit

.

לגבי הצריכה של 6600, תסתכל פה. אני לא מוצא שום בדיקה של 6600 ב BURN.:

http://www.extreme.outervision.com/index.jsp

ה 900 מושך מעט מאוד. יש לך נתון? אני מBS'ט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט שלך נחמד, אולי הוא אפילו נכון, אבל הוא מתעלם מהגנות Overcurrent שקיימות בכל ספק עדכני. המגבלה על 20A באמת כתובה ב-ATX12V העדכני, אבל זה לא אומר שכל ספק באמת ייתן לך למשוך את כל ה-20A האלה בלי לסגור לך את הברז באמצע.

לגבי הצריכה של 6600, תסתכל פה. אני לא מוצא שום בדיקה של 6600 ב BURN.:

http://www.extreme.outervision.com/index.jsp

אם אתה באמת לא מסוגל למצוא את הסתירה בין הנתונים של Xbit לבין האתר הזה, אתה יכול לבקש עזרה.

בכל מקרה, כל ילד יודע שלא מסתמכים על מחשבוני ספקים. גם אני לא מוצא שם בדיקה ב-Burn או איזושהי בדיקה בכלל.

לגבי הצריכה של ה-915G - ?4 צינורות עיבוד על 333Mhz ו-0MB - כמה נראה לך שהוא צורך?

שוב פעם - ל-6600 יש מתח יותר נמוך ו-40% פחות מהירות יחסית ל-6600GT. באמת נראה לך שיש להם צריכה דומה?

בוא נלך בגישה שונה. כאן יש את צריכת החשמל של ה-9600Pro. נניח שצריכת החשמל של ה-X600Pro מההשוואה אצל Anandtech היא פי 2 מהצריכה של ה-9600Pro (למרות שזה בעצם עדכון לאותה הליבה). לפי Anandtech ה-6600 צורך 10W פחות מה-X600Pro. תעשה את החשבון בעצמך.

4983.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההגנות :

A quick glance at the required over current protection reveals that the OCP need only kick in when the current is at 150% of the rated maximum for +12V. Note that it is 150% of the total +12V capacity, not the capacity for the separate rails. Separate OCP circuits for the various +12V rails is only specified in the (not required) 240VA current limiting section that immediately follows the OCP section

.

לגבי צריכה של כרטיסי מסך ומחשבונים עוד לא הבאת נתון ממשי. הכל ספקולציות והערכות ומה לעשות אני סומך על המחשבון המומלץ של יותר מאשר על הספקולציות שלך. נכון, המחשבון תמיד לוקח את הקצה הגבוה של הליין, אז נוריד 10 וואט? 20 וואט? עדיין אתה רחוק מאוד מהמקסימום 1.5 אמפר שלך. שים לב שהסטייה מהבדיקה בפועל ל GT שהבאתי היא 10 וואט בסה"כ ומה לעשות תנאים של משחק הם תמיד פחות מ BURN. אז לטעון ש"כל ילד יודע" זה BBBBS.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הציטוט שהבאת וגם התמונה מתייחסים ל-EPS12V, אני לא מבין איך זה רלוונטי.

לגבי ה-6600 - המחשבון הזה, כמו כל מחשבון וואטים, לא מסתמך על שום נתון מוחשי, אלא על ספקולציות. אם הייתה להם בדיקה רצינית, הם היו מפרסמים אותה. להסתמך על זה זה באמת BS. המחשבון לא לוקח את הקצה העליון ולא לוקח נתוני Burn, הוא לוקח נתונים מופרכים, שלא כל כך ברור מאיפה הם הגיעו.

בינתיים גם אתה לא הבאת שום נתון מוחשי, ואיכשהו אני מאפשר לעצמי להניח שאם תוריד לכרטיס מסויים מתח ו-40% מהתדר שלה, צריכת החשמל אכן תרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

EPS מתייחס לתקן לספקי סרברים. שם התחיל כל עניין ריבוי הריילים. אם שם ה OCP נכנס לפעולה ב 150% טואלי אז תהיה בטוח שבספקי ATX2 זה לא מחמיר יותר, מה שמבטל את טענתך לגבי הגנות זרם למיניהן.

לגבי המחשבון - זה המחשבון שמומלץ ע"י אקסטרים. בשבילי הם אוטוריטה. וזה מה שהם כותבים בבירור:

Listed Wattages are based on the maximum Wattages per component group.

Example 1: CD-ROM Drive A consumes 10W but there is a CD-ROM Drive B that consumes 20W - 20W will be used for equation.

Example 2: Motherboard A consumes 25W but there is a Motherboard B that consumes 40W - 40W will be used for equation. Regular users with average components may end up with power overhead of 5-20%.

לגבי 40% פחות - בלינק שאתה הבאת מ XBITS רואים שה 9600 המומהר ב 30% לוקח בערך 1.5WATT יותר מהלא מומהר, שזה כ 7.5% הבדל. אני מסכים שהצריכה תרד אבל אם הקראיתי לך שה GT לוקח כ 50 וואט במשחק (לא ב BURN) אז אפילו 20% פחות זה עדיין 40 וואט וזה לא מקסימום 1.5 אמפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע מה זה EPS12V

אבל אנשים שעושים שימוש לא נכון בספק בד"כ לא משתמשים בספקי EPS12V, לכן שם זה פחות חשוב

לגבי המחשבון וואטים, אני עוד לא ראיתי ראיה רצינית לאמיתות הנתונים, איזשהו מקור שממנו הם נלקחו. זה עוד לפני שמדברים על חלוקה לריילים.

לגבי ה-9600Pro המומהר, אתה שוכח ששם הם לא שינו מתחים. מה לעשות שהמתח משחק תפקיד די משמעותי בצריכת חשמל של כל רכיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...