מה יוצא לATi ולNvidia מלשווק כרטיסים ש"נפתחים"? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה יוצא לATi ולNvidia מלשווק כרטיסים ש"נפתחים"?

Guarding angel

Recommended Posts

לא ממש הבנתי את הרעיון

לשווק כרטיסים שנפתחים לכרטיסים טובים מאוד כמו המקוריים למשל ה2GTO שנפתח לX850XT PE וכמו שמשווקת כרטיסים כמו ה6200 ש"נפתחים"

ל6600GT?

כי הם רוצים שליטה בשוק גם מכיוון ה OC , למשל אם היו עושים כטיסים לא נפתחים ו ATI כן אז הם היו מפסידים במכירות. חוץ מזה שלא כל הכטיסים נפתחים, ובגלל שלפעמים הם מייצרים כרטסים יות חזקים עם בעיות בצינרות, אז הם סוגרים אותם ומכריזים על שם כרטיס נמך ממנו למשל ה 6600GT וה 6200 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החברות לא מיצרות כרטיסים ש-'נפתחים'.

יותר זול להם ליצר ליין כרטיסים מסוים עם כל הצינורות ואז לסגור חלק מאשר לפתוח עוד פס יצור בשביל כרטיסים ללא צינורות מיותרים.

כך נוצר מצב שיש כרטיסים שהצינורות המיותרים בהם יכולים להפתח ואז הכרטיס יהיה עוצמתי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה6600GT וה6200 יש להם אותה ... ההבדל הוא בכמה צינורות פתוחים... אם הם לא היו מייצרים כרטיסים שנפתחים אז הם היו צריכים לייצר נפרדת ל6200 וליבה נפרדת ל6600GT מה שאומר שהכפלת את ההוצאות פיתוח.... בנוסף כל שמיועדת במקור ל6600GT אבל חלק מהצינורות שלה נדפקו והם הרוסים אז לא זורקים אותה לפח אלה מעבירים אותה פשוט ל6200 ככה שגם העלויות יצור יותר נמוכות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

חוץ מזה, לי למשל יש 6800 רגיל, אז אני יכול לפתוח לו 4 צינורות בשביל להביא אותו ל16 צינורות (כמו 6800gt)

אבל זה עדיין לא מגיע לרמה של GT, כי הליבה והזיכרונות רצים לאט יותר מאשר בGT רגיל, ויש גבול כמה אוברקלוק

יכול להביא אותך, ולכן זה לא בדיוק מגיע לאותה רמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה6600GT וה6200 יש להם אותה ... ההבדל הוא בכמה צינורות פתוחים... אם הם לא היו מייצרים כרטיסים שנפתחים אז הם היו צריכים לייצר נפרדת ל6200 וליבה נפרדת ל6600GT מה שאומר שהכפלת את ההוצאות פיתוח.... בנוסף כל שמיועדת במקור ל6600GT אבל חלק מהצינורות שלה נדפקו והם הרוסים אז לא זורקים אותה לפח אלה מעבירים אותה פשוט ל6200 ככה שגם העלויות יצור יותר נמוכות...

הגויני למדי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שקורה זה שהם מפסידים בכל זאת,אם הם שמים את ה6600GT בפס ייצור עם ה6200 וב6200 סוגרים את הצינורות ,וכשהם מוכרים אותם אז מן הסתם על ה6200 הם ירוויחו פחות בהרבה(5-9%),מה6600GT למרות שעל שניהם הם הוציאו את אותן ההוצאות......נשמע לי לא הגיוני ולא ברור....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-6600 הרגיל יש כמו של ה-6200. ה-6600GT לא קשור לעניין.

ולא מוכרים ליבה פגומה אלא צינורות עיבוד פגומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה שקורה זה שהם מפסידים בכל זאת,אם הם שמים את ה6600GT בפס ייצור עם ה6200 וב6200 סוגרים את הצינורות ,וכשהם מוכרים אותם אז מן הסתם על ה6200 הם ירוויחו פחות בהרבה(5-9%),מה6600GT למרות שעל שניהם הם הוציאו את אותן ההוצאות......נשמע לי לא הגיוני ולא ברור....

הנה אני אתן לך דוגמה

אחד העובדים יצא לשירותים ולא השגיח לשניה על היצור , היה איזה תתקלה במכונה ורק כשהו חזק מהשירותים הוא סידר את זה

אז מה עם הליבות שנוצרו כשהייתה תקלה ?!

יש להם 4 צינורות שלא עובדים ...

אז במקום לזרוק לפח הם מוכרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה אני אתן לך דוגמה

אחד העובדים יצא לשירותים ולא השגיח לשניה על היצור , היה איזה תתקלה במכונה ורק כשהו חזק מהשירותים הוא סידר את זה

אז מה עם הליבות שנוצרו כשהייתה תקלה ?!

יש להם 4 צינורות שלא עובדים ...

אז במקום לזרוק לפח הם מוכרים

וזה קורה להם כל כך הרבה עד שהם החליטו להוציא סדרה שלמה של 6200?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמא נחמדה, אבל לא בדיוק ככה זה הולך...

למשל,

כל הליבות של ה6800 למיניהם הם אותן ליבות, שעברו אותו תהליך ייצור

בסוף התהליך ייצור, מעבירים את כל הליבות בדיקה מסויימת, שמראה מה איכות הליבה

ואז הליבות הכי איכותיות הולכות לאולטרה, הליבות הפחות איכותיות הולכות לGT

והשאר הולכות לרגיל (NU), כמובן יש גם כאלה שנכשלו בבדיקת איכות לגמרי ואז הן נזרקות

אבל מה, הסתבר שבעצם חלק גדול מהליבות שמגיעות לNU הן דווקא לא כאלה גרועות, והן יותר

ממסוגלות לעמוד בפתיחה של 4 צינורות (Quad אחד - הצינורות "באים" בקבוצות של 4)

זה לפחות מה שקרה ב6800 בAGP, לעומת זאת ב6800 בPCI-E (מן הסתם תהליך ייצור שונה)

זה לא בדיוק הלך ככה, ולכן אין סיכוי כמעט למצוא שאפשר לפתוח אותה (רק הראשונות ממש, אחר כך כבר לא)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...