חיבור רמקולים ישנים אך טובים למחשב - שאלה(תמונות) - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור רמקולים ישנים אך טובים למחשב - שאלה(תמונות)

Street-Fighter

Recommended Posts

במידה ולמערכת הזו יש גם טייפ (סביר להניח). ישנה קלטת שקונים בחנויות כמו אייס או כולי אוזן וכו', אשר מאפשרת לחבר את המחשב למערכת.

האיכות כמובן הרבה פחות טובה, אבל כשאין ברירה נאלצים להסתפק בזה.

Anatoli.

רעיון מה זה עקום, אבל נחמד :lol: לא חשבתי על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה עקום בזה? זה הפיתרון המעשי היחיד.

במקמום לקנות רסיבר ב-1500 שקלים (יש גם בפחות, אבל הם בכלל גרועים. הפיתרון הזול ביותר יהיה מגבר סטיראו משומש מלפני 20 שנה בכמה מאות שקלים) שסביר להניח שלא יתאים לרמקולים ויישמע זוועה בכל מקרה, עדיף לקנות ב-20 שקלים את הקלטת הזו ולקבל איכות כמעט זהה. לא כל רסיבר מתאים לכל , ובמערכות שהגיעו בתור חבילה אחת, המגבר הותאם ספציפית לרמקולים של המערכת.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש מערכת סטריאו עם רסיבר של LUXMAN ושני של ALTEAC (רמקולים גדולים כאלו עם תיבה מעץ, 12 ק"ג כל אחד), פטיפון וטייפ דאבל בנפרד. המערכת בערך בת 30 שנה... והסאונד פצצה.

לפני כמה חודשים שמנו אותה אצל טכנאי לסטריאו, לסדר כמה תקלות קטנות כי לא השתמשנו בה שנים, והוא גם אמר שזו מערכת ממש מצוינת ושהיום לא מייצרים איכויות כאלו. אז אל תגיד שהדברים האלה נשמעים זוועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א: אל תנסה להטיף לי מוסר על המערכות מהשנים האילו, כי זה פשוט לא יילך לך. אני שמעתי המון מערכות מהימים ההם, ואף התחלתי את דרכי בתחום עם מערכות מהשנים המדוברות.

ב: אני לא אמרתי שהם זוועה. אמרתי שהתאמה של מגבר לרמקולים ישנים כאילו לא תהייה קלה, ואם הוא סתם יבחר מגבר ויחבר אליו את הרמקולים האיכות תהייה זוועה. אל תשכח שאנחנו מדברים על שדרשו מהמגברים דברים אחרים ממה שיש היום, והמאפיינים שלהם היו שונים לגמרי. החל מחוומרי הוופרים, ועד למעגל ה-XO. רסיבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו שלא יקר מדיי ומתאים לרמקולים שכאילו הוא ה-AV-7 של Nakamichi, שקצת בעייתי למצוא אותו בארץ.

ג: העובדה שהטכנאי אמר לך שהמערכת נשמעת פצצה, לא אומרת שהיא באמת נשמעת פצצה. אני לא אומר שהיא לא, אבל כל אחד מגדיר משהו אחר בתור פצצה. אם אתה חושב שמה שייצרו פעם אוטומטית טוב יותר מכל מה שיש היום, אתה טועה, ובגדול. הרמקולים מהשנים שאתה מדבר עליהם מעולים ביחס למחיר הנמוך שלהם (וזו הסיבה שאת צעדיי הראשונים בתחום עשיתי עם מערכת שכזו). עם זאת, גם היום יודעים לייצא מעולים, ואפילו טובים יותר מבעבר. כיום ישנם תיכנונים כל כך הזויים, שבשנים ההן לא העזו אפילו להגות אותם.

ד"א, איפה בכלל ראית שאמרתי שהמערכות האילו נשמעות זוועה? ניסיתי למצוא דבר מה דומה בדבריי, אך פשוט לא הצלחתי.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) אני לא מנסה להטיף לך מוסר!

2) אמרתי שלפי דעתי הסאונד פצצה והוספתי את הערת הטכנאי כחיזוק.

3)

שסביר להניח שלא יתאים לרמקולים ויישמע זוועה בכל מקרה
ציטוט שלך.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה שכל הוויכוח הזה הוא בגלל שלא הבנת אותי. הכוונה שלי במשפט שציטטת הייתה שאין טעם לקנות רסיבר על פני חיבור קלטת, שכן האיכות שתנפק החלפה של הרסיבר לא תעלה על זו שתופק מהמערכת בעזרת חיבור של הקלטת. וזאת עקב חוסר התאמה של הרמקולים למגבר שהוא יקנה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא ששני אילו, הם הדברים שלא צריך להתאים. ההספק הוא שטות. לצורך העניין אני אשתמש בדוגמא של המגבר שפורפרות שלי שהוא רק 18W לערוץ, ומצליח להזיז גם שהדרישה של המינימום שלהם גבוהה יותר ממה שהמגבר מספק. ולמרות הכל המגבר מצליח לפוצץ אותם על רבע מהעוצמה.

גם התנגדות היא נתון שהוא דיי תלוי באויר. המגבר שלי שהוא 8אוהם (והוא שפורפרתי, ולכן צריך התנגדות של 8אוהם או כמה שקרוב יותר) הצליח להזיז את הדיינאודיו 42/52 טוב יותר מאשר את המוניטור 7 של פרדיים, את ה-602 של B&W, ואת ה-9.5 של וורפידל (ועוד רבים וטובים לצורך העניין). אם תסתכל על הנתונים תראה שלפי הנתונים זה אמור להיות ההיפך הגמור, שכן הדיינאודיו בעל התנגדותש ל 4 אוהם בלבד (נומינלית) ובכל נצילות של 86דציבל בלבד.

הסיבה היא שההספק הנמדד הוא המקסימום שבו הרמקול יעמוד לאורך שבריר שנייה מבלי להיפגם. וההתנגדות נמדדת בתדר של 1kHz, ואין להסיק ממנה לשאר הסקאלה, שבה, ד"א, ההתנגדות יכולה לרדת ל-2 אוהם ואף פחות, ולעלות ל-80 אוהם ואף יותר.

המבחן היחיד שהמגבר והרמקול צריכים לעבור בכדי שהם יתאימו, הוא מבחן המציאות. בלא בחינה מעשית (שלך או של אדם אחר), לא ניתן להסיק דבר על פי הנתונים.

אני בטוח שבמידה ואתה מתעניין בתחום, וייצא לך בעתיד לעבור "מסע" של קניית מערכת (לא לבוא ולקנות לפי דעות של אנשים, אלא באמת לשמוע לפי טעמך המוסיקלי), תבין בעצמך שרוב האנשים בכלל לא מסתכלים על הנתונים בכדי להתאים את הרמקול למגבר, אלא שומעים כמה שיותר צירופים. אני לצורך העניין, לא ידעתי מה ההספק וההתנגדות של הרמקול שלי עד אחרי שהחלטתי לרכוש אותו, ורק אז הסתכלתי באחורי הרמקול בכדי לבדוק מה רשום. אני מכיר עוד הרבה אנשים שעשו כך. למען האמת, אני לא אגזים בזאת שאומר שכל אדם שיצא לי להכיר בתחום הזה, לא מתסכל בכלל על הנתונים כשהוא מחפש שיתאימו למגבר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבקש בבקשה לחזור לחזור לנושא.

לפני מה שאני מבין מכם רסיבר זה דבר יקר. אני לא יודע אם מה שאני מחפש זה רסיבר. אז ככה: אני מחפש משהו שיהיה לו חיבור לחשמל(כדי לספק את המתח), ושיתחבר לרמקולים מצד אחד ולמחשב מצד שני, וזהו, הדבר הכי פשוט שיש , כמה זה יעלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אתה צריך רסיבר. וכמו שכבר הוסבר פה זה יכול לעלות לך כמה מאות שקלים, אם לא יותר מאלף. אתה בטוח שאין לך AUDIO-IN?

איך לבחור אותו- את זה אני כבר לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כל מה שאתה מחפש הוא משהו שיחבר את המחשב, אז קודם כל נסה לעשות כמו שהצעתי עם הקלטת הזו. במקרה הכי גרוע תפסיד 20 שקלים.

במידה ואין לך בעיה להוציא כסף, קח את הרמקולים לחנות יד שנייה כמו רדיו הכוכב ברחוב המלך ג'ורג' (מספר 91 אם זכור לי נכון) ותקנה אצלם משהו נחמד בכמה מאות שקלים. הם גם נותנים אחריות לכמה חודשים על מה שהם מוכרים. וגם תוכל במקום לחבר את הרמקולים ולשמוע מה הם שווים עם כל מגבר. הרוב המוחלט של המגבר אצלם מאפשרים חיבור המחשב, תאמת איתם לפני שאתה רוכש (במידה ומשהו יישמע לך טוב).

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...