חיבור רמקולים ישנים אך טובים למחשב - שאלה(תמונות) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור רמקולים ישנים אך טובים למחשב - שאלה(תמונות)

Street-Fighter

Recommended Posts

יש לי ישנים בבית, שאף אחד לא משתמש בהם, והם די חזקים, ואני רוצה לחבר אותם למחשב, ואני לא יודע איך. האם אפשר לחבר את הרמקולים ישירות למחשב, או שצריך לחבר אותם ל"מערכת" ואת המערכת לחבר למחשב.

זאת תמונה של הכאבל של הרמקול:

149914881489150015121502151114.th.jpg

אני יכול לחבר את הכאבל הזה(כמובן שתי אז שני כאבלים כאלה) ישירות למחשב? (איכשהו, או ע"י קנית כאבל מסויים?)

זאת תמונה מאחורי המערכת, אליה מתחבר הרמקול(כמובן שיש שני ושני שקעים כאלו):

151315111506149914881489150015.th.jpg

וזאת תמונה של שני שקעים מאחורי המערכת שאני לא יודע מה הם ואולי אליהם צריך לחבר איזה שהוא כאבל מהמחשב:

149514971489149315121492150514.th.jpg

בקשתי היא שתסבירו לי מה אני צריך לקנות כדי לחבר אותם למחשב, עם או בלי המערכת הזאת.

תודה ,

גדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל החיבור הזה נקרא RCA. למחשב אתה מחבר PLL.

בעיקרון אתה יכול לקנות מתאם, RCA ל-PLL, אבל לפני זה אתה צריך לברר את הצריכה החשמלית של הרמקולים האלה, כי אם הם צורכים יותר מההספק של הכרטיס קול אתה יכול לשרוף את היציאות של הכרטיס קול שלך (או שסתם לא תשמע כלום). בת'כלס עדיף לך לחבר את הרסיבר למחשב ואת הרמקולים לרסיבר, אם יש לך כניסת AUDIO-IN ברסיבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין כלום בתחום האודיו והקולנוע הביתי אז שתי שאלות לי אליך:

1) מה זה הרסיבר? המערכת עצמה?

2) לאן אני מחבר את הרסיבר במחשב?

3) איך אני בודק את את ההספק של הכרטיס קול שלי?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) הרסיבר הוא ה"קופסא" אליה אתה מחבר את הרמקולים, צריך גם להיות בה טיונר של רדיו ועוד פונק'.

2) מהמחשב, מהיציאה של הכרטיס קול, אתה מחבר כבל (כבל RCA-PLL) ל- AUDIO-IN ברסיבר, לחיבורים LEFT ו- RIGHT. שים לב שאתה צריך כבל כשבצד אחד יש חיבור PLL יחיד, ובצד השני פיצול לשני RCA (בשביל ה- LEFT ו- RIGHT).

3) נראה לי שזה רשום איפה שהוא במפרט, אבל 99% שזה לא יעבוד (חיבור הרמקולים ישירות). תוכל גם לשאול בחנות האלק' הקרובה לביתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) הרסיבר הוא ה"קופסא" אליה אתה מחבר את הרמקולים, צריך גם להיות בה טיונר של רדיו ועוד פונק'.

2) מהמחשב, מהיציאה של הכרטיס קול, אתה מחבר כבל (כבל RCA-PLL) ל- AUDIO-IN ברסיבר, לחיבורים LEFT ו- RIGHT. שים לב שאתה צריך כבל כשבצד אחד יש חיבור PLL יחיד, ובצד השני פיצול לשני RCA (בשביל ה- LEFT ו- RIGHT).

3) נראה לי שזה רשום איפה שהוא במפרט, אבל 99% שזה לא יעבוד (חיבור הרמקולים ישירות). תוכל גם לשאול בחנות האלק' הקרובה לביתך.

קודם כל תודה רבה!

ועוד שאלה לי אליך: התמונה השלישית ששמתי אתה אומר שהיא חיבור האודיו אין? כלומר משם אני מחבר למחשב?

וכמה בערך עולה הכבל הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א: החיבור של הרמקולים שלך הוא רק לצורך הנוחות. ברוב המיקרים מעדיפים להותיר את המוליכים חשופים ולאפשר לך לבחור את סוג החיבור הנדרש.

ב: אל תנסה אפילו לחבר את הרמקולים ישירות למחשב, תוכל לשרוף את כרטיס הקול (ואולי אף מעבר לכך). שום כרטיס קול לא יוכל להניע אותם.

ג: במידה ואכן רשום לך בכניסה שבמערכת phono כמו שנראה לי, אז כפי שכבר הוסבר זו כניסת פטיפון. מכאן שלא תוכל לחבר אליה את המחשב. הסיבה היא שלפטיפון אות מוצא שונה במתחים שלו (כתלות בתדר) והקדם מגבר מותאם למתחים אילו וליישורם. במידה ותחבר אות של מחשב שכולל כבר מתחים נכונים תקבל עיוותים גבוהים בצורה קיצונית, דבר שיהפוך את העניין ללא שמיע.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ולמערכת הזו יש גם טייפ (סביר להניח). ישנה קלטת שקונים בחנויות כמו אייס או כולי אוזן וכו', אשר מאפשרת לחבר את המחשב למערכת.

האיכות כמובן הרבה פחות טובה, אבל כשאין ברירה נאלצים להסתפק בזה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לרסיבר, תלוי באיזה רסיבר מדובר ואיך הוא יתאים לרמקולים המדוברים. קשה לדעת בלי לשמוע.

בנוגע לקלטת, פשוטו כמשמעו. זו קלטת של טייפ סטנדרטי אשר יוצא ממנה חוט שמתחבר ליציאה הקול במחשב.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...