MacOS לפיסי.... - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

MacOS לפיסי....

kookie

Recommended Posts

מערכת ההפעלה אשר תצא לשוק ה PC תהיה MacOS 10.2 שתקרא Jaguar אמורה לשלב את היציבות של UNIX וידידותיות התפעול של ה Mac וייתכן שהיא אפילו תהווה, בשלב מסוים, תחרות ל .

קשה לי להאמין שמערכת הפעלה שעולה 200$ תיהיה מתחרה ללינוקס או אפילו לוינדוס של מיקרוסופט שעולה 100$~

חוץ מזה שהיא בטח מבוססת BSD כמו MacOS X, אז ההבדלים בינה לבין FreeBSD או שדי קרוב לBSD כמו סלקוור יהיה רק מראה. :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עוד מערכת הפעלה

מה ההבדל בין מנדרייק לרד האט ? הבדלים זניחים לא הבדלים של יום ולילה ובכל זאת אנשים מנסים את שניהם

אז מה ימנע מאנשים לנסות את המאק OS לפיסי אני יודע שאני ישר יקנה (יוריד) ברגע שיוצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שמערכת הפעלה שעולה 200$ תיהיה מתחרה ללינוקס או אפילו לוינדוס של מיקרוסופט שעולה 100$~

לא קיימת גירסת PC ל-OS X, אז איך אתה יכול לדבר על מחירים? ???

מעבר לזה, ה-OS X שכן קיימת (הגירסה למק) עולה $130 ולא $200.

חוץ מזה שהיא בטח מבוססת BSD כמו MacOS X,

אם "היא תהיה", היא לא תהיה כמו OS X, היא תהיה OS X.

מבלבל? ;D

הסבר: בין מערכת ההפעלה לבין המחשב המיועד (x86, מק וכן הלאה...) יש הפרדה לוגית.

אם יש לך קומפיילר cross platform כמו GCC, ואם המערכת נכתבה ב-ANSI C סטנדרטי זאת משימה אפשרית ומעשית לקמפל את המערכת למחשב שונה לגמרי. דוגמאות טובות הן Windows NT4 למעבדי אלפא, הפצות לינוקס ומערכות BSD* למגוון פלטפורמות שונות וכן הלאה.

הדבר היחידי שהוא בפירוש platform specific הוא דרייברים (וגם לזה יש פתרונות עם cross platform DDKs כמו WinDriver).

בקיצור, אם אפל יחליטו להוציא גרסת OS X ל-PC היא לא תהיה מערכת BSD* חדשה, אלא פשוט אותה OS X המוכרת אחרי קימפול מחדש + שינויים של דרייברים.

אז ההבדלים בינה לבין FreeBSD או לינוקס שדי קרוב לBSD כמו סלקוור יהיה רק מראה. :-\

ידידי, ההבדלים שיש לך בין BSD* לבין OS X הם עצומים.

חלק מהקרנל מבוסס על FreeBSD וה-CLI הוא אכן BSD, אבל כאן זה בערך נגמר.

בקיצור נמרץ,

ה-API שונה לגמרי- Cocoa, Carbon ו-Classic (תחת אמולציה) מול ה-API של ה-Toolbox התורן ב-BSD (למשל QT או GTK).

הסביבה הגראפית שונה לחלוטין- גם ממשק המשתמש (Aqua) וגם ה-subsystems שאחראים לתצוגה (Quartz/DisplayPDF לדו-מימד, OpenGL לתלת מימד ו-QuickTime לווידאו).

מערכת הקבצים העקרית שונה- HFS, HFS+ (אם כי נוספה תמיכה ב-UFS היוניקסי).

וכן הלאה והלאה, OS X היא פשוט חיה אחרת מכל מערכת יוניקס (או posix compliant) אחרת שאתה מכיר. נקודה.

אני לא מבין , אז מה עושה חברת הגדולה ? מעצבת מארזים ?

מעצבת מארזים, מרכיבה, מייצרת מסכים ועוד ועוד..

Apple שייכת למועדון מצומצם של חברות שמפתחות ומייצרות בעצמן מחשבים ואת מערכת ההפעלה שלהם (אתה יכול לכלול בקבוצה הזאת את IBM עם AIX, את Sun עם סולריס, את SGI עם Irix ועוד כמה). ההבדל הוא שבניגוד לרב החברות "במועדון" הזה, ממוקדת גם בשוק הביתי ולא רק בשוק תחנות העבודה.

התוצאה ראויה להערכה מהרבה בחינות, גם אם יש לא פחות סיבות שהופכות את המחשבים שלהם לרכישה מפוקפקת (מחיר, ביצועים, בעיות עברית ועוד...).

מעבר לזה, יש להם משמעות היסטורית, הם היו הראשונים שהוציאו לשוק מערכת הפעלה עם ממשק גראפי (ב-1983 עם הליזה).

במשך כ-10 השנים שלאחר מכן הובילה מבחינה טכנולוגית והייתה מקור לחיקוי, לאחר מכן נוצר מפנה כשהחיקוי (NT4) עלה על המקור והיום עם OS X נסגר שוב הפער ויש לאפל מערכת שלא עושה בושות מול המתחרים. האם זאת סיבה מספיק טובה לעבור למק? לדעתי לא, אבל זה יהיה פיספוס לא להכיר בהשגים הטכנולוגיים של ובהשגים שלה בתחום הנדסת האנוש.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...