פורסם דו"ח העוני, ישראל במצב גרוע מאיי פעם. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פורסם דו"ח העוני, ישראל במצב גרוע מאיי פעם.

rk666

Recommended Posts

אדם ב', נקרא לו ז'אקו, רוצה.. הוא לא רוצה כלום. הוא רוצה לראות כדורגל בשבת ולהתעסק עם קוזינות. עד שאחת מאלו נכנסת לו להריון ככה בטעות - "בובה תראי נהיית פרה מגעילה, תשמרי על איך שאת נראית או שאני מעיף אותך" - "לא ז'אקו כפרה אני בהריון" - "עעעה".

מתקיים מאותה משכורת (+ מעשה נוכלות מזדמן) אבל רואה כדורגל, יושב בשכונה בכיף ומתלונן שדופקים אותו.

ברור שאנשים כאלה צריך להכחיד בעזרת K600 מרוכז, אבל קשה לי להאמין (ובעצם אני יודע שזה לא כך) שכל מי ששייך למה שמוגדר כ"שכבות חלשות" הוא כזה. מה גם שאין בכלל הרבה אנשים שקוראים להם ז'אקו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קל לך להגיד, בתור מי שעובד בהייטק ומרוויח כמה כפולות מהשכר הממוצע (כדבריך)

עשית מתישהו סיבוב בשוק של מי שאין לו השכלה או ידע בהייטק (זה לא משנה אם רכשת את השכלתך לאופן אוטו דידקטי או לימודים גבוהים).

היית בלשכה? אתה יודע איזה עבודות מציעים שם? שכר רעב שגורם לאנשים לחשוב "אם ככה אני מקבל באבטלה, למה לעבוד בשביל זה?(

למה לעבוד? אני אגיד לך למה לעבוד. כי המדינה לא תתן לו ברירה. זה לא קצבת אבטלה - או - עבודה.

זה תקח כל עבודה שמציעים לך, או שלא יהיה לך אוכל.

ולהגיד לך את האמת? המדינה אשמה בזה, לא בגלל שדמי האבטלה גבוהים, אלא כי השכר (אני לא מדבר על הממוצע, אלא על מה שרוב המשק מרוויח) נמוך מאוד מאוד מאוד.

אי אפשר לעשות הרבה עם 3.5K. (רק תתחיל למנות הוצאות... חשמל, מים, גז, טלפון, שכר-דירה או משכנתא, ואל תשכח שגם צריך לאכול)

ואללה, ומי שמסיבות רפואיות לא היה בצבא, לא קיבל מענק שחרור, אין לו הורים עשירים, הוא לא גאון, עובד, ורוצה להצליח בתואר?

כל הדברים הללו דיי מתנגשים.

אני לא מבין, איך אתה מציע לפתור את זה? על ידי חקיקה? המגזר הפרטי משלם את מה שהוא חייב. כך זה היה וכך זה יהיה.

אם המשכורות יעלו מעבר למה שכלכלי לשלם, לא יהיה מגזר פרטי.

אם שכר המינימום היה 2000 שקל לחודש, אולי "דלתא" לא היו מעבירים קווי ייצור שלמים לירדן, למשל. אם הוא היה 6000 שקל לחודש,

היו 20 אחוזי אבטלה.

אין מה לעשות, היצע וביקוש.

מעבר למשרות במגזר הציבורי, לממשלה אין - ואסור שתהיה - שום דרך לווסת את שוק העבודה.

הדרך היחידה של הממשלה להיטיב בקטע הזה עם הציבור הוא ליזום מעבר מעבודות כפיים לעבודות עתירות ידע, ואת זה אפשר לעשות רק באמצעות חינוך ותשתיות (בפעם ה10000), והכי חשוב - השקעה במגזר העסקים הפרטי, גם אם זה אומר לתת כסף לאינטל, או להוריד את מס החברות ל20 אחוז, או לקצץ בתשלומי קצבאות

בשביל לבנות עוד פארק היי-טק.

זה העתיד של המדינה, במיוחד מדינת שאין לה שום משאב טבע וכל מה שהיא יכולה להציע בשוק העולמי זה ידע.

כל מה שאינו הייטק (או ספק שירותים להייטק) יכחד כאן, ואת זה אנחנו רואים כבר עכשיו.

זה תהליך כואב, כמובן, אבל הכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, הנה.

שימו לב להבדלים.

אדם א', נקרא לו איתי, רוצה ללמוד. הוא הולך ועובד כשליח פיצה\שומר\איש מחסן בKSP ( :screwy:), מקבל שכר מינימום (וקצת, כי הוא מחונך, מתורבת ומקפיד על היגיינה), ומשקיע את זה בלימודים. בהחלט אפשרי, ממשכורת של 3000-4000 ש"ח לחודש + מענק שחרור, להתקיים כסטודנט.

קשה, אבל אפשרי.

אדם ב', נקרא לו ז'אקו, רוצה.. הוא לא רוצה כלום. הוא רוצה לראות כדורגל בשבת ולהתעסק עם קוזינות. עד שאחת מאלו נכנסת לו להריון ככה בטעות - "בובה תראי נהיית פרה מגעילה, תשמרי על איך שאת נראית או שאני מעיף אותך" - "לא ז'אקו כפרה אני בהריון" - "עעעה".

מתקיים מאותה משכורת (+ מעשה נוכלות מזדמן) אבל רואה כדורגל, יושב בשכונה בכיף ומתלונן שדופקים אותו.

choose your side...

אין לך צבעים בעולם?

יש אנשים מהסוג השני, אבל הם ממש מיעוט, אנשים כאלה צריך להעלים...

למה לעבוד? אני אגיד לך למה לעבוד. כי המדינה לא תתן לו ברירה. זה לא קצבת אבטלה - או - עבודה.

זה תקח כל עבודה שמציעים לך, או שלא יהיה לך אוכל.

שמע, אני בעד,

אבל אתה חייב להבין שלפעמים במצב האבסורדי של היום, קורה שמציעים לך בלשכה גם סכום נמוך יותר ממה שאתה מקבל במשך החצי שנה באבטלה.

יש עבודות שגם נותנים לך פחות ממינימום, (משרות חלקיות וכאלה, ואנשים כאלה הם עניים מרודים, שלא נכללים בסטטיסטיקה, יש הרבה משרות כאלה).

אגב לא ענית לי, עשית סיבוב בשוק העבודה שהוא לא הייטק?

אני לא מבין, איך אתה מציע לפתור את זה? על ידי חקיקה? המגזר הפרטי משלם את מה שהוא חייב. כך זה היה וכך זה יהיה.

אם המשכורות יעלו מעבר למה שכלכלי לשלם, לא יהיה מגזר פרטי.

אם שכר המינימום היה 2000 שקל לחודש, אולי "דלתא" לא היו מעבירים קווי ייצור שלמים לירדן, למשל. אם הוא היה 6000 שקל לחודש,

היו 20 אחוזי אבטלה.

אין מה לעשות, היצע וביקוש.

תגיד לי אתה עושה צחוק?

ב2000 שקל לחודש, זוג בקושי מתקיים, שלא נדבר על ילד שהוא הוצאות חבל"ז.

ב2000 שקל לחודש אתה מקבע מגזר מסויים (העניים) וגורם לבעלי העסקים להרוויח יותר, ע"ח מי שאין לו, ולא בצדק,

אין לי בעיה שירוויחו, אבל שיתנו לחיות.

אם המפעל היה מנוהל כמו שצריך, הוא לא היה צריך להעביר פסי ייצור טקסטיל לירדן.

מעבר למשרות במגזר הציבורי, לממשלה אין - ואסור שתהיה - שום דרך לווסת את שוק העבודה.

והמגזר הציבורי הוא סקטור הגדול ביותר היום,

אז דווקא היא כן יכולה לווסת.

הדרך היחידה של הממשלה להיטיב בקטע הזה עם הציבור הוא ליזום מעבר מעבודות כפיים לעבודות עתירות ידע, ואת זה אפשר לעשות רק באמצעות חינוך ותשתיות (בפעם ה10000), והכי חשוב - השקעה במגזר העסקים הפרטי, גם אם זה אומר לתת כסף לאינטל, או להוריד את מס החברות ל20 אחוז, או לקצץ בתשלומי קצבאות

בשביל לבנות עוד פארק היי-טק.

זה העתיד של המדינה, במיוחד מדינת שאין לה שום משאב טבע וכל מה שהיא יכולה להציע בשוק העולמי זה ידע.

כל מה שאינו הייטק (או ספק שירותים להייטק) יכחד כאן, ואת זה אנחנו רואים כבר עכשיו.

זה תהליך כואב, כמובן, אבל הכרחי.

בתור מי שאני מחשיב בתור אדם משכיל, לא הייתי מצפה ממנו, שיגיד שכלכלה יכולה להיות מושתתת רק על ענף אחד...

רוב האנשים, מה לעשות, לא עובדים בהייטק, אלא בlotech,

כלכלה ומדינה צריכה להיות אחת "שמספקת את צרכיה", דבר כזה ייצור עוד מקומות עבודה, יקטין את הייבוא (אני בעד מכסי מגן, אם יהיה ייצור של הכל בארץ, זה לגיטימי)

ויבריא את הכלכלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא כי לעולם לא תוכל להתחרות בכוח היצור של המזרח הרחוק, כמו שאמרת 2000 שקל בארץ לא מכלכלים משפחה, אבל בסין זה המון כסף ומשפחה יכולה להתפרנס מזה. מפעלי לאו טק לא מבריאים את הכלכלה בכלכלה הגלובלית של היום, יצור בפועל במדינות המערביות לא כלכלי, כשהמתחרים שמיצאים במדינות העולם השלישי משלמות שליש ממך על היצור המחיר שלהם הרבה יותר תחרותי משלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TeaTime אמר את זה מצויין.

ישראל לא יכולה להתחרות בשוק העולמי בlow-tech, אין לה משאבים בשביל כך. לא משאבי טבע גולמיים בשביל ייצור, לא כוח עבודה זול, ולא יתרון יחסי.

ישראל גם לא יכולה להתחרות בשוק העולמי בסחורות גולמיות כי אין לה. למעט מפעלי ים המלח, אין כאן מחצבים ואוצרות טבע.

ישראל יכולה להתחרות רק בתעשיות עתירות ידע, לא רק הייטק קונבנציונלי אלא תעשיות צבאיות, ביוטכנולוגיה וכו'.

אלו התחומים שחשוב שיצמחו, גם על חשבון התחומים האחרים.

לא הצעתי להוריד את שכר המינימום ל2000 שקל, כל מה שהתיימרתי להציג הוא את הבעייתיות במנגנון שכר המינימום.

אפילו אם המפעל, מהדוגמא הקודמת, מנוהל נכון, איך אפשר להצדיק תשלום של פי 2-5 תמורת אותה עבודה שתעשה במדינה אחרת?

ברגע שהוא נשאר כאן משיקולי ציונות, הוא חדל להיות תחרותי. אף אחד לא ישקיע במפעל שמבוסס על ציונות.

אני מניח שאתה מבין מדוע לא ניתן יהיה להעלות את השכר באופן מלאכותי, למרות שאינו מאפשר קיום ברווחה כיום (ואולי כן, 3500 לאדם אחד זה אפשרי).

וכן, ראיתי אנשים שלא עובדים בהייטק. למעשה, כרגע אני מתגורר, זמנית, באיזור "לא משהו" (אמצע חולון, בשנה האחרונה).

אני מבין את המנטליות של האנשים האלו. הם חושבים על הקיום היומיומי, אבל הם היו עושים את זה גם לו היו מיליונרים. יש להם מנטליות, אה, "פשוטה".

אותה מנטליות לא מאפשרת להם לקשר בין המעשים שלהם היום לעתיד שלהם מחר, ועד שהיא לא תשתנה, הם לעולם יאשימו את כווולם בצרות שלהם,

מלבד את עצמם.

טראגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסמור האכזרי בחוכמתו אמר משהו שאתם צריכים לשים לב אליו.

המנטליות של האדם הקטן.

כולם סומכים על כולם שיעשו אתהעבודה אבל הבן אדם עצמו, עצלן ולא מוכן להזיז את עצמו בשביל שיהיה לו עם מה לגמור את החודש.

דוגמא קלאסית לבית הז*נות שהלך בחברת החשמל:

א, בחור נחמד גיל 30+ התחיל לעבוד בחברת חשמל, ונתן את כל כולו, הגיע בזמנים, החתים כרטיסים ונתן תפוקה של 90 100 אחוז. אחרי 5 שנים הוא קיבל קביעות בחברה, ומשום מה במקום לעבוד יותר טוב הוא ירד לתפוקה של 60 אחוז! למה? האם יתכן שהפלצן הזה(יש עוד הרבה כמוהו.) רק חשב על הקביעות כל ה5 שנים? יכול להיות שהוא ידע ש"בסדר יש לי קביעות יש לי גב לא צריך לעבוד כל כך קשה אחר כך?".

הקיצר, לאבות שלנו לא היה כלום, והם אנשים משכמם ומעל שהצליחו לפרנס אותנו עד אחרי הצבא(+ העבודות שעשינו מהצד. ;) ) ומשם אתה יודע ומבין שזהו, יאללה, תתחיל לזוז, תגרום נחת ושקט להורים.

ויש בהמות, כן בהמות שהייתי מרעיב אותם אם הם לא היו משלימים את המכסה הענקית שהייתי מטיל עליהם. תארו לכם אישה שהולכת לעבוד בגיהוץ, בת 60 ככה, לקבל 20 שקל לשעה בשביל לתמוך ב2 הילדים הבבונים שלה(הייתי אומר 30 פלוס.) שמתנהגים כמו קופים, אוכלים מגהקים משעשעים את עצמם ויושנים. כן אין שום דבר מועיל מקיומם, אבל הם ממשיכים להיות לנטל על אימם הזקנה.(שעובדת אצלנו.) והם לא חולים, בריאים לחלוטין.

ביבי הוא אדם שעשה דברים נפלאים, והתחיל ברפורמות חשובות וקריטיות.

ואני לא מרחם על העניים החדשים, יש לציבור הישראלי המטומטם מין דפקט גנטי, לדוגמא: אני אדם עצלן את מיטב שנותי ביליתי ולא שמתי ז, על כולם, עכשיו אני סתם בהמה עניה, סתכלו על הפרצוף שלי. :'( . תדאגו לי. והציבור אם זה תלוי בו, ירחם יסלח וימשיך להזרים תקציבים.

מה שאני אומר, מה שכל בן אדם שמכיר את המנטליות הדפוקה, שמכיר את העניים שהם דור שלישי למקבלי הקיצבאות, ויודע שהם לא יצאו לעבוד אם לא ירגישו את חוסר הביטחון.

זה מטריף!! בא לי לבלוע אותם ולירוק אותם על הריצפה.

חבר שלי הוא בעל מגבלה גופנית, כן קשה לו אבל מה הוא פטריוט, כשדיברו איתו על לקבל קיצבה מהמדינה הוא התבייש ואמר,(אתם לא תאמינו.) למה לחיות על חשבון המדינה, היא גם ככה במצב קשה.(וזה היה בשנת 2000.) מיותר לציין שהוא לאחר 3 שנים הסכים, ועדיין היום מתבייש בזה.

ואילו האחרים, "זה מגיע לי, תתנו לי, אני אשרוף אתכם אם לא תתנו לי."

לבעוט בהם בפנים. ולתת להם לדעת אחת ולתמיד, אתם גרמתם לזה! לא שום דבר אחר, אתם והחינוך הבהמי שלכם, ההתנהגות המגעילה שלכם שהעברתם והשרשתם בילדיכם.

חבר'ה זה מעגל נצחי שרק גודל.

הנה לדוגמא הערבים משלמים 600 מיליון שקל בשנה מיסים, בקיצבאות לוקחים 4 וחצי מיליארד.

ואני לא בדיוק אוהב אותם, כאלה שמתרבים בשביל להרוס אותך(כן כן הפתעה, כמו הבדואי עם ה50 ילדים שמקבל 30 אלף שקל בחודש.) צריכים לרסן אותם חזק.

לדעתי, לא להעביר תיקצוב לישיבות שלא מלמדים לימודי חול לפחות 5 שעות ביממה. ומניסיון, יש אולי ממש בקושי כמה מאות של אברכים עילוים שצריך לתקצב אותם, ואת כל שאר האחרים להעיף.(כמובן לא לפגוע בלימודי הקודש.)

בקיצור, לחייב אותם לצאת לעבוד נטו.

אבל אייך יצאו לעבוד בלי השכלה?

מי שצריך לקבל תיקצוב, זה נכים זקנים וחולים.(ובימינו יש הרבה חולים מדומים.)

הקיצר, יש הרבה הרבה חורים שצריך לסתום, שהמנוע יפעל כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק דיי גדול מהעניים הם אנשים זקנים, שבנו את הארץ הזאת, קיצצו להם את הקיצבאות, וזרקו אותם לאשפתות.

אני לא יכול לסלוח על דברים כאלה.

אלו אנשים שלא כמו שביבי אומר, הם לא יכולים ללכת לעבוד!

אפשר להוציא הרבה אנשים מהעוני עם חברתית סוציאלית נכונה

נכון שיש גם בעיה מנטלית לחלק מהעניים, אבל לא כל אחד יכול לצאת מזה, וזה לא צריך לגרור את כל מי שקצת חלש למטה.

אם מחלקים את העוגה, שלפחות יחלקו אותה באופן שווה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק דיי גדול מהעניים הם אנשים זקנים, שבנו את הארץ הזאת, קיצצו להם את הקיצבאות, וזרקו אותם לאשפתות.

אני לא יכול לסלוח על דברים כאלה.

אלו אנשים שלא כמו שביבי אומר, הם לא יכולים ללכת לעבוד!

אפשר להוציא הרבה אנשים מהעוני עם חברתית סוציאלית נכונה

נכון שיש גם בעיה מנטלית לחלק מהעניים, אבל לא כל אחד יכול לצאת מזה, וזה לא צריך לגרור את כל מי שקצת חלש למטה.

[b]אם מחלקים את העוגה, שלפחות יחלקו אותה באופן שווה.

או, זה משפט שהייתי רוצה להתעכב עליו דקה-שתיים.

מהי לדעתך חלוקה שווה של העוגה? מי מקבל יותר, ומי פחות?

שוב, האם אני, שמשלם מעל 10K בחודש כמיסים שונים ומשונים ומקבל 0 שקלים (כן, אפס שקלים) מהמדינה, האם אני אוכל משהו מהעוגה הזו?

כמובן שלא.

בקיצור, זה הכל שאלה של מי לוקח יותר מהעוגה. שיוויון בטוח אין. וכל עוד הקצבאות הן דרך פרנסה לגיטימית, לעולם לא יהיה לקשישים כסף להתקיים בכבוד.

עצוב, אבל ככה זה בחיים. אגב, לא ביבי הביא את קרנות הפנסיה למצב אליו הגיעו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...