אודיו לרכב.. - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אודיו לרכב..

Access Denied

Recommended Posts

לא נכון!!!!!!!!!!! יש את PIONEER דגם TS-A6991S שהם חזקים במיוחד!!!!!!!! הצליל בוא נקי והוא והבאסים שלו מספיק חזקים בשביל רכב!!!!!!!!! והם ממש איכותיים, אני בטוח שגם לא תשים אותם על פול ווליום כי אתה תהיה חירש אחריי כמה זמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אנשים פה אומרים שטויות לצערי.. לא שאני מזלזל בפורום הזה, פשוט רובו מחשבים ומעטים הם האנשים שמבינים במערכות לאוטו.

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=news.asp

אחד מהאתרים הטובים.. תוכל להתייעץ איתם שם בקשר למערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הרמקולים של הפיוניר, למחירים שלו הם הכי טובים, סאונד נקי ובאסים מספיק חזקים בשביל לשמוע ........הוא אמר עד 1000 שקל שזה לא ממש הרבה בשביל מערכת נורמלית עם מגבר וסאב......אם הוא רוצה במחיר של עד 1000 שקל אז זו האפשרות היחידה שלו שהיא ממש טובה ובהחלט אמורה לעשות את העבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב כרגע לרדת מרמקולים אחוריים בנוסף..

אז איך השילוב הזה:

רדיו דיסק PIONEER דגם DEH-P3700MP

סט קומפוננט מבית MOREL דגם Dotech MKII

סה"ך 1750, יוצא כדאי?

לא, אתה חייב אחוריים, כדיי שייתנו לך את הבאסים, אחרת זה פשוט לא שווה..........קח את מה שהצעתי לך אתה לא תתאכזב, יש אותם באוטו של אבא שלי ואני אומר לך זה סוס!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לי לעשות לך קצת סדר בראש...

דברים בסיסיים שאתה לוקח:

pioneer deh-p3750mp

וסט קומפוננט מקדימה (לא ידוע איזה עדיין)

עכשיו ככה.. בהתחלה אמרת שאתה רוצה מערכת נורמלית שישמעו בה טוב.. לא משהו מוגזם..

ועכשיו אתה בא ואומר שאתה רוצה את ה dotech שנחשב לסט קומפוננט טוב מאוד. אתה צריך לעשות לעצמך סדר עדיפיות. אתה צריך להחליט אם אתה רוצה מערכת מושלמת עכשיו עם צליל בינוני, או מערכת לא מושלמת עם צליל בינוני- אבל עם אפשרות להוסיף חלקים בעתיד ולבנות משהו רציני עם עומק... (אני מציג את זה ככה רק כדי שתבין איך זה הולך)

אני אמרתי לך לקחת את הרדיו דיסק, morel pulse, ועוד 6.5" מאחורה בגלל התקציב הנמוך.. ואח"כ להוסיף סאב ומגבר כשיהיה את הכסף, כי בלעדיהם אי אפשר.

לקחת את ה morel dotech זה סתם ביזבוז כסף.

מערכת בסיסית הולכת ככה..

רדיו דיסק, סט קומפוננט מקדימה, מגבר וסאב. זה המינימום במערכת נורמלית שכדי שהיא תשמע טוב, לא צריך את החלקים הכי טובים, אלא מערכת כזאת עם כל הרכיבים שכתבתי, וכמובן אפשר להוסיף את ה 6.5" מאחורה אחרי שיש הכל כי הם לא עולים הרבה כסף.

כתבתי בהתחלה שהייתי לוקח רדיו דיסק, סט קומפוננט, ורמקול 6.5" מאחורה בגלל שאין לך תקציב למגבר וסאב, ובעתיד תוסיף.

לקחת רק את הרדיו דיסק ואת ה morel dotech זה לא לעשות הרבה. הצליל שזה ישמיע הוא יהיה על הפנים.. חסר עומק ובאסים.. יותר מדי צלילים גבוהים.

בקיצור בזבוז כסף.

אם אתה רוצה כבר עכשיו מערכת נורמלית שתשמע יחיסת טוב ולא תצטרך לשפר בעתיד ולהוסיף מגבר וסאב אז תקח את ה pioneer deh-p3750mp, morel pulse 5/6, ועוד איזה 6x9 של פיוניר מאחורה שיהווה תחליף קטן לסאב וצליל אחורי חמוד.. למרות שזה לא הדבר האמיתי, זה מה שיש בתקציב הזה.

אם אתה רוצה את "הדבר האמיתי" את תצטרך לקנות את ה pioneer deh-p3750mp, morel pulse 5/6, ועוד איזה 6.5" מאחורה, ובעתיד כשיהיה כסף להוסיף מגבר וסאב.

אחרי שתחליט תודיע לנו  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים פה אומרים שטויות לצערי.. לא שאני מזלזל בפורום הזה, פשוט רובו מחשבים ומעטים הם האנשים שמבינים במערכות לאוטו.

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=news.asp

אחד מהאתרים הטובים.. תוכל להתייעץ איתם שם בקשר למערכת.

עם כל הכבוד לך התקנתי עשרות מערכות לרכב ולא בסטנדרטים של 1500 ש"ח .

בקשר לרמקולים שהצעת לו הם לא משהו ה MOREL PULSE וה DOTECH לא נחשבים לטובים מאוד .

לקחת רדיו 3750 זה לא שטות עם רמקולים כאלו ??צריך לפחות להתאים את הפאנל גם לשאר החלקים וזה מניסיון.

יש המון סוגים של רמקולים קומפוננטים ואני חושב שעד מחיר של 1000 ש"ח הMBQUART 216D הם הכי טובים שקיימים .

בנוגע לבאסים כדי לא להשתגע אני ממליץ ללכת על 10*7 איכותי של KICKER או את ה LIGHTNING AUDIO מסדרת BOLT הרמקול מצויין וחזק .

מאיפה הגעת למסקנה שרמקול 9*6 הוא לא טוב ,אני שמעתי אוטו עם 4 9*6 מאחורה ותאמין לי שלא היה צריך סאב באוטו והאיכות צליל הייתה מצוינת .

תראה לקרוא כתבות זה נחמד להתקין מערכת ולכוון אותה נכון זה קצת יותר מסובך .

הבחור מחיפה אם תרצה שלח לי פרטי אני אפנה אותך למישהו בחיפה שיטפל בך טוב בעסק הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה אומר שעם 4 רמקולים של 6x9 שמעת טוב זה יכול להיות.

אבל אם אתה הקשבת אליהם ביחס לקומפוננט מקדימה ו 6x9 מאחורה לדוגמא הם נופלים ובהרבה...

ה Morel pulse זה אחלה סט במחיר הזה, הוא לא מחפש סט במחיר של 1000 שקל מהסיבה הפשוטה שאין לו את הכסף... תיהיה מציאותי

וה dotech הוא כן סט מצויין והרבה מסכימים איתי.

עוד פעם בפעם השניה, רמקולים של 7x10/6x9 לא מביאים באסים אמיתיים כמו שצריך.. הם מדמים סאב וסאונד מאחורה. לא יותר ולא פחות.. להתקין אולי אני לא יודע, אבל לקרוא את החוברת באנגלית ולכוון את המערכת שתשמע כמו שאתה רוצה זה לא בעיה...

אני שוב אכתוב שעל סמך מה שאנשים כתבו פה אני ממליץ לך לעיין בפורום שציינתי.

http://www.autosound.co.il/main.asp?url=content/01-07-2002-Theory-Rear-Fill.html

כמה דברים מהמאמר:

ראשית נבהיר דבר חשוב - שלב התקנת רמקולים אחוריים מגיע רק לאחר שהפרונט קיבל צורה סופית. כלומר רק אחרי שיש לכם במה מוסיקלית נכונה ופתרתם את כל הבעיות עם הבאסים. המילוי האחורי נושא תפקיד משני ביותר. נציין עוד שהכתבה עוסקת ברמקולים אחוריים, שנועדו ליצור תחושת מרחב ולא לשרת את הנוסעים מאחור, מכיוון שבמצב ממוצע מערכת סטריאו נבנית עבור הנהג ושכנו מימין.

באולם הופעות טיפוסי רוב הצליל מגיע ישירות מהבמה אל אזני הקהל. באותו זמן חלק ממנו מוחזר ע"י הקירות וגופים אחרים בתוך האולם. למרות שהאות המוחזר חלש בהרבה מזה שמגיע אלינו ישירות, הוא אחראי לתחושת המרחב, שמאפיינת הופעות חיות.

מספר כללים חשובים:

א. אין להתקין טוויטרים מאחור. עדיף להשקיע את הכסף בטוויטרים הראשיים מקדימה.

ב. הרמקולים האחוריים לא צריכים להיות גדולים. גודל אופטימלי הוא 3.5"-4"; אפשר להשתמש ב- 5"; בקוטר 6.5" מיותר; הבחירה הפופולרית של 6"x9" היא אבסורד. במערכות ברמה בינונית אפשר אפילו להשאיר את הרמקולים המקוריים, אך אם אתם דואגים שרמת העיוותים תהווה בעיה לשאר המערכת, עדיף לרכוש קטנים ואיכותיים (לא מפוארים מדי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כנראה לא מבין משהו פשוט ,אתה יכול לשים מורל HYBRID באוטו ולשמוע חרא ולשים את ה XTANT של מורל ולשמוע טוב ,הכל תלוי במתקין ובכיוונים.

אם שמים קומפוננטים מקדימה אתה חייב סאב של 6.5 לא ממלא את החלל שנותר , 9*6 או 10*7 כן עושה את זה .

אין הצדקה לשים בכל אוטו סאב בטח לא במחיר של סאב איכותי .

הDOTECH הוא סט פשוט לעומת ה MBQUART אפילו מסדרת דיסקוס שזה הכי פשוט שלהם .

שוב פעם אל תסתכל על הנייר כי הוא בסך הכל נותן לך נתונים שלא תמיד נכונים תסתכל בשטח ותבין שיש הבדל עצום בין הרצוי למצוי .

אתה כנראה לא שמעת מספיק מערכות בשביל להבין שרמקול של 10*7/9*6 נותן באס טוב לייעוד שלו הוא לא בא למלא את המקום של הסאב ,זה כמו להשוות ביתי גדול לסטאליט השאלה איך אתה אוהב לשמוע .

דעתי שבאוטו נורמלי צריך להיות קומפוננטים מקדימה ,MID בדלתות מאחורה וסאב - זאת רק דעתי, יכול מישהו לטעון שזה לא מה שהוא אוהב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כבר יש להתקין?

רק את הקרוסאובר צריך לכוון וזהו.

את השאר הדברים צריך לכוון דרך הרדיו דיסק שזה כל אחד מקריאה של חצי שעה של חוברת ההוראות עושה.. תעשה טובה איזה מתקין ואיזה שטויות... אולי רק לאטום קצת את הדלתות וזהו. ואני יוצא מנקודת הנחה שכן מישהו מיקצועי מתקין את המערכת.

ההתקנה של הרכיב לא יכולה לשנות את צלילו, אולי בקטנה אבל את רובו מה שמשנה זה הכיוון דרך הרדיו.

מסכים איתך שצריך סאב ו 6.5" מאחורה לא נותן באסים, אבל אם היית קורא כנראה, היית מבין שאמרתי שיקנה את זה במקרה והוא רוצה לשפר את המערכת בעתיד ולהוסיף מגבר וסאב... אתה חוזר על מה שאני אומר.

במקרה והוא לא רצה, שיקנה את הקומפוננט ועוד 6x9 מאחורה, לא צריך 7x10.

מה הקטע בדיוק עם סאב איכותי? ה pioneer 305c עושה את העבודה כמו שצריך.. כמו שהוא כתב הוא לא אודיופיל או משהו, הוא צריך משהו נורמלי.. ועוד איזה מגבר חמוד וסגרנו. זה לא יוצא הרבה כסף במיוחד בשביל המיימד הנוסף שזה נותן.

ה dotech הוא ממש לא סט פשוט. הרבה אנשים אוהבים את הצליל שלו בהשוואה ל mbquart. חוץ מזה, מלא אנשים אומרים שהצליל שלו צורם מדי (mbquart), לא בטוח שהוא יאהב אותו. את ה mbquart צריך לשמוע לפני הקניה, זה לא סט שקונים אותו על בליינד ומקווים לטוב.

ואני כן שמעתי מספיק מערכות.. הייתי במלא מפגשים ואני מבין בדברים האלה. ואתה כנראה לא מבין מה הייעוד של 6x9 / 7x10. הם בשביל מערכות בינוניות ממוצעות לאנשים שלא מחפשים את המקסימום. "נותן באס טוב לייעוד שלו" הייעוד שלו זה לא לתת באסים.

ועוד פעם אתה חוזר על מה שאמרתי.. קומפוננט מקדימה, קטן מאחורה (אולי אפילו עדיף לו לקחת 4", זה מה שממליצים) וכמובן מגבר וסאב...

עריכה:

אויל כדאי גם לך לקרוא את המאמר וכמה דברים נוספים באתר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנה זה ממש לא לחבר ולכוון אקולייזר.

קודם כל צריך להתקין בצורה איכותית שתמנע וויברציות ותחזיק חזק.

דבר שני - ככל שאתה עולה בתדר הכיווניות של הצליל עולה, כלומר סט קומפוננט אי אפשר סתם לשים וזהו, צריך למקם את הטווטרים בצורה אופטימלית אחרת לא תקבל צליל טוב.

מה גם שהתקנה טובה חוסכת בעיות.

שווה לשלם עוד קצת למתקין איכותי שיעשה עבודה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי, אני יוצא מנקודת הנחה שהוא מתקין את המערכת אצל מתקין מקצועי ולא אצל סתם...

בקשר לרכיבים עצמם, אם אתה רוצה ללכת על ה mbquart הייתי ממליץ לך לשמוע קודם את הסט ואז החליט.

יש מספר לא קטן של אנשים שלא אוהבים את הצליל שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כבר יש להתקין?

רק את הקרוסאובר צריך לכוון וזהו.

את השאר הדברים צריך לכוון דרך הרדיו דיסק שזה כל אחד מקריאה של חצי שעה של חוברת ההוראות עושה.. תעשה טובה איזה מתקין ואיזה שטויות... אולי רק לאטום קצת את הדלתות וזהו. ואני יוצא מנקודת הנחה שכן מישהו מיקצועי מתקין את המערכת.

ההתקנה של הרכיב לא יכולה לשנות את צלילו, אולי בקטנה אבל את רובו מה שמשנה זה הכיוון דרך הרדיו.

מסכים איתך שצריך סאב ו 6.5" מאחורה לא נותן באסים, אבל אם היית קורא כנראה, היית מבין שאמרתי שיקנה את זה במקרה והוא רוצה לשפר את המערכת בעתיד ולהוסיף מגבר וסאב... אתה חוזר על מה שאני אומר.

במקרה והוא לא רצה, שיקנה את הקומפוננט ועוד 6x9 מאחורה, לא צריך 7x10.

מה הקטע בדיוק עם סאב איכותי? ה pioneer 305c עושה את העבודה כמו שצריך.. כמו שהוא כתב הוא לא אודיופיל או משהו, הוא צריך משהו נורמלי.. ועוד איזה מגבר חמוד וסגרנו. זה לא יוצא הרבה כסף במיוחד בשביל המיימד הנוסף שזה נותן.

ה dotech הוא ממש לא סט פשוט. הרבה אנשים אוהבים את הצליל שלו בהשוואה ל mbquart. חוץ מזה, מלא אנשים אומרים שהצליל שלו צורם מדי (mbquart), לא בטוח שהוא יאהב אותו. את ה mbquart צריך לשמוע לפני הקניה, זה לא סט שקונים אותו על בליינד ומקווים לטוב.

ואני כן שמעתי מספיק מערכות.. הייתי במלא מפגשים ואני מבין בדברים האלה. ואתה כנראה לא מבין מה הייעוד של 6x9 / 7x10. הם בשביל מערכות בינוניות ממוצעות לאנשים שלא מחפשים את המקסימום. "נותן באס טוב לייעוד שלו" הייעוד שלו זה לא לתת באסים.

ועוד פעם אתה חוזר על מה שאמרתי.. קומפוננט מקדימה, קטן מאחורה (אולי אפילו עדיף לו לקחת 4", זה מה שממליצים) וכמובן מגבר וסאב...

עריכה:

אויל כדאי גם לך לקרוא את המאמר וכמה דברים נוספים באתר...

אולי כדאי שבמקום לקרוא מאמרים שבאמת שלא עוזרים לך תבצע את העבודה ואחרי זה תגיד לי שאני צודק ואתה טועה ,קומפוננטים זה לא לחבר רק את הקרוס ,בקומפוננט יש טריק נחמד מאוד שאפשר להפוך פאזה ולקבוע שהרמקול במקום שיידפוק כמו שצריך יידפוק הפוך - וכן אתה יכול להגיד לי שאני מדבר שטויות אבל יש מערכות שזה משפר את הסאונד - אתה שמעת על זה ??? קראת על זה ??? אתה יודע על מה אני מדבר בכלל ??

שתדע לך שלפי דעתי מי ששם LIGHTNING AUDIO 6*9 מסדרת BOLT באוטו ולא משתגע לא צריך סאב .

צריך קצת להתעסק עם זה בשביל לחלק עצות לאנשים וכל המפגשים שהיית בהם כנראה הגיעו האנשים הלא נכונים כי יש מערכות איכותיות ויש סתם מערכות רעש .

שתבין זה לא משהו אישי נגדך.

Uber Scorpion צודק צריך לשים DYNAMITE כדי שלא יהיו רעשים ומומלץ לשים קצת צמר סלעים כדי למלא את הנפח שיש בדלת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...