החסרונות/יתרונות בעבודה עם 512*2 אל מול סטיק אחד של 1GB - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החסרונות/יתרונות בעבודה עם 512*2 אל מול סטיק אחד של 1GB

tsvika

Recommended Posts

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמעט כל חיסרונות ויתרונות נאמרו כאן .

מה שאני רוצה להוסיף , זה על הגבלות בקר זיכרון מובנה של מעבדי .

S754 - שני סטיקים של 512MB (ברוב המקרים double-side) ירידת ביצועים ו(או) פחות OC .

S939 סטפינג DO - שני סטיקים של 512MB . במקרה ויהיה צורך להוסיף זיכרונות , אז כל ארבעה סלוטים תפסים --->ירידת ביצועים ו(או) פחות OC .

S939 סטפינג - -------------||------------------------||----------------------||---------->פחות OC ו2T .

צריך לא לשכוח את זה ...כל הקטע הזה מאוד מעצבן אותי .

1GB יותר יקר מ 2x 512MB

עוד לא יצא לי לראות הפוך בארץ הקודש

זה היה ככה עוד לפני זמן קצר , אבל עכשיו אני רואה שהמחירים ירדו ויש הרבה יותר הצעות . ברוב המקרים 1GB עולה פחות מזוג של 512MB של אותה חברה ודגם .

ברוב היישומים יש עדיפות לגודל של על גבי המהירות , אני מדבר על מקרים כשאין מספיק פנוי ... 2X1GB כבר עולה מחיר מאוד סביר .

כמו שכבר אמרו כמעט אין בשוק סטיקים 1GB עם ביצועים . DDR500 3-3-3-8 נחשב לטוב מאוד .

כי היום 1GB פשוט כבר לא מספיק גם למשחקים

לפחות עוד מישהו חושב כמוני .

כשלפני כמה ימים אמרתי אותם דברים באיזה תרד פה בפורום ... פשוט קיללו אותי על זה .

מה הכי מוזר moderator פשוט סגר את דיון .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם בקרי הזכרון של ה-A64 די מוגבלים בקטע הזה, אבל ככה גם כל בקר אחר (הרי גם 875P לא ייתן תוצאות יותר טובות), בגלל זה זה הפתרון

בכל מקרה, צריך לאזן, אפשר להגיע לתוצאות לא רעות בכלל גם עם סוקט 939 ו-2x1GB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה ככה עוד לפני זמן קצר , אבל עכשיו אני רואה שהמחירים ירדו ויש הרבה יותר הצעות . ברוב המקרים 1GB עולה פחות מזוג של 512MB של אותה חברה ודגם .

ברוב היישומים יש עדיפות לגודל של על גבי המהירות , אני מדבר על מקרים כשאין מספיק פנוי ... 2X1GB כבר עולה מחיר מאוד סביר .

כמו שכבר אמרו כמעט אין בשוק סטיקים 1GB עם ביצועים . DDR500 3-3-3-8 נחשב לטוב מאוד .

כי היום 1GB פשוט כבר לא מספיק גם למשחקים

לפחות עוד מישהו חושב כמוני .

כשלפני כמה ימים אמרתי אותם דברים באיזה תרד פה בפורום ... פשוט קיללו אותי על זה .

מה הכי מוזר moderator פשוט סגר את דיון .

1. להיום אין משחק שדורש יותר מ512MB (אני עד היום משדרג בנפח הזה לזכרונות טובים יותר) אז 1GB זה דיי ויותר.

2. באופן כללי בלי קשר ללוח ולמעבד סטיק אחד של 1GB יהיה פחות נוח לאוברקלוק לעומת נפחים קטנים יותר ולכן משתמשים בהם לשרתים.

3. במקרים מאוד קיצוניים (שמשאביי המערכת עמוסים מעל לנפח של הRAM) בנפח גדול יותר יהיו עדיפים אבל לרוב אנו שומרים על המחשב שלנו ממצבים קיצוניים כאלו ועדיפ להשקיע על זוג של שיעבדו בDC ובעצם יפיקו יותר ביצועים והיו טובים יותר לOC .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. להיום אין משחק שדורש יותר מ512MB (אני עד היום משדרג בנפח הזה לזכרונות טובים יותר) אז 1GB זה דיי ויותר.

ברור לך שאין שום בסיס להסקה לוגית כזו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, צריך לאזן, אפשר להגיע לתוצאות לא רעות בכלל גם עם סוקט 939 ו-2x1GB

בערך לזה היתה הכוונה שלי בהודעה הקודמת .

בגלל זה DDR2 זה הפתרון

DDR2 ... לא מדבר אליי . עד שסוקט M2 לא יכנס , אני לא חושב שאגע בהם .

כל בקר אחר (הרי גם 875P לא ייתן תוצאות יותר טובות)

היתה לי מערכת מבוססת P4C800-E , מכרתי אותה לחבר שיביא מחו"ל 4X512MB של חברת KINGMAX . אולי אני לא יודע את כל הפרטים ...

אבל מערכת עובדת מציין . 250X15  1:1 .

היום1GB זה המינימום בשביל gaming mashine . אני חוזר מינימום .

טוב זה דעתך האישית שהולכת נגד דעתי אישית . אני יכול לחיות עם זה . ואתה ?

IMHO בקרוב מאוד תשנה את דעתך ותסתכל קצת "קדימה" ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK , לגביי הנפח נכנעתי (המבט לעתיד הרחוק).  :silly:

לשכן שלי יש מערכת A64 3200/DFI Ultra-D/6600GT/512MB וכל משחק טס לו (ותאמינו לי יש לו את כל המשחקים והוא נהנה).

כנ"ל גם לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לך שאין שום בסיס להסקה לוגית כזו?

אני דווקא הולך עם SUB X .

מעטים מאוד המשחקים שצריכים כמות מעל 512 ושלא נדבר על זה שיש לך ג'יגה

בדיוק באותה מידה שבכרטיסי מסך אנחנו לא רואים את המעבר ל 512 שווה משהו מבחינת ביצועים .

וגם לא לשכוח שגם שיש לך 256 על כרטיס מסך הם מחולקים ליחידות קטנות של 64 בשביל הביצועים והמהירות .

ותראה לי משחק אחד שיושב על ה WIN שצורך מעל 300 מגה מהזיכרון ( למעט אולי באטלפילד - וגם זה לא בטוח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת A64 3200/DFI Ultra-D/6600GT/512MB וכל משחק טס לו

תלוי איזה הגדרות של גרפיקה הוא משתמש . בטוח שלא הכי גבוהות עם 6600GT .

-לפני הרבה זמן מישהו סיפר לי שהמשחק "טס" אצלו והיה לו כרטיס מסך GF2 MX400 . היה לי אז R9800PRO שסחטתי ממנו את טיפות האחרונות בOC כדי לשחק בהכל HIGH . רזוליוציה 1152X864 . כשראיתי על איזה הגדרות זה עובד אצלו (אין DX9) ... זה היה נורא ...נראה כמו "מגסון" ... אבל באמת "טס" 32-33FPS .

- גם אז היה הבדל בין 512MB ל1GB . לא , בתוך משחק עצמו עוד לא היה SWAP , אבל המשחק היה עולה הרבה יותר מהר .

- תשאל את השכן שלך איך לדוגמה III רץ אצלו ובאיזה הגדרות כמובן . וכמה פעמים הוא שותה קפה עד שהמשחק עולה .

*אם רואים הבדל כלשהו בהוספת ... אז יש הבדל .

בדיוק באותה מידה שבכרטיסי מסך אנחנו לא רואים את המעבר ל 512 שווה משהו מבחינת ביצועים .

בהגדרות גרפיקה כבדות AAx6 , AFx16 ורזוליוציה 1600X1200 ומעל יש הבדל לא קטן בין 512 ו256 מגה כרטיס מסך .

ותראה לי משחק אחד שיושב על ה WIN שצורך מעל 300 מגה מהזיכרון ( למעט אולי באטלפילד - וגם זה לא בטוח )

אם הזכרת את BF2 , אז תשים TEXTURES על HIGH ותנסה לשחק ON-LINE . אני בטוח שלא תהיה שמח מזה .

אני מעדיף לשחק בBF2 עם 1.5GB בתדר יותר נמוך של זיכרונות ולא עם 1GB @DDR500 2-2-2 .

HL2 בHIGH DETAILS מחייב 1GB למשחק חלק בלי SWAP באמצע . דום 3 כבר הזכרתי .

BOILING POINT צריך 1.5-2GB כדי שהמשחק ילך חלק .

xenus136ig.jpg

יש עוד ותהיו בטוחים שהתאבון לresources של מחשב רק גודל וכמו כל דבר בIT זה קורה מהר מאוד .

מעטים מאוד המשחקים שצריכים כמות מעל 512 ושלא נדבר על זה שיש לך ג'יגה

אתה לא שוכח שיש גם , אנטיוירוס , פיירוול וכל מיני דברים אחרים שרצים ברקע יחד עם המשחק ?

P.S. בטעות נתקלתי בדבר כזה ... Caliber Gaming Pro Machine - מכונת המשחקים המושלמת ...

בכסף של GeIL 2GB 2*1GB Value הם יכלו לשים ג'יגה של VX ועוד היה נשאר עודף .

תאמינו משירכיב את המחשב בכלל לא פרייר , זה אני אומר מהכירות אישית .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמעט כל חיסרונות ויתרונות נאמרו כאן .

מה שאני רוצה להוסיף , זה על הגבלות בקר זיכרון מובנה של מעבדי AMD .

S754 - שני סטיקים של 512MB (ברוב המקרים double-side) ירידת ביצועים ו(או) פחות OC .

למה שימוש של 2 סטיקים מוריד ביצועים ו OC על 754 ?

אני יודע על סטיק שלישי גורם לבעיה (מוריד אותך ל333MHZ ) אבל לא שנים ..

איך אני יכול לדעת אם סטיק זיכרון הוא DS או לא ליפני קניה ?

עריכה:

http://www.fastlanehw.com/reviews.php?i=141&page=2

2X512 PQI 4000

HTT של 281 על DFI עם NF3 כמובן על 754 (3 חריצים של ..)

מטח 3.1

אני חושב שאתה מיתבלבל וזה סטיק 3 ולא 2..

עריכה2:

מאיזה משחק התמונה הזו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלוי איזה הגדרות של גרפיקה הוא משתמש . בטוח שלא הכי גבוהות עם 6600GT .

-לפני הרבה זמן מישהו סיפר לי שהמשחק Far Cry "טס" אצלו והיה לו כרטיס מסך GF2 MX400 . היה לי אז R9800PRO שסחטתי ממנו את טיפות האחרונות בOC כדי לשחק בהכל HIGH . רזוליוציה 1152X864 . כשראיתי על איזה הגדרות זה עובד אצלו (אין DX9) ... זה היה נורא ...נראה כמו "מגסון" ... אבל באמת "טס" 32-33FPS .

- גם אז היה הבדל בין 512MB ל1GB זיכרון . לא , בתוך משחק עצמו עוד לא היה SWAP , אבל המשחק היה עולה הרבה יותר מהר .

- תשאל את השכן שלך איך לדוגמה III רץ אצלו ובאיזה הגדרות כמובן . וכמה פעמים הוא שותה קפה עד שהמשחק עולה .

הוא משחק בכל המשחקים ברזולוציה של 1024*768 בהגדרות גבוהות.

ובמקרה היה לי 6*512MB (כן 3 GB) של TCCD וכמובן ניסיתי להשוות זמני טעינות של משחקים במחשב שלי , בלוח שלי נכנסים עד 3 סטיקים אז עשיתי בדיקה של 512MB VS 1536MB VS 1024MBהDoom3 ב512MB עלה תוך 17 שניות ,ב1.5GB עלה תוך 13 שניות וב1024MB המשחק עלה תוך 14 שניות.

ההרגשה המשחקית נשארה אותו הדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובמקרה היה לי 6*512MB (כן 3 GB) של זכרונות TCCD וכמובן ניסיתי להשוות זמני טעינות של משחקים במחשב שלי , במחק שלי נכנסים עד 3 סטיקים אז עשיתי בדיקה של 512MB VS 1536MB VS 1024MBהDoom3 ב512MB עלה תוך 17 שניות ,ב1.5GB עלה תוך 13 שניות וב1024MB המשחק עלה תוך 14 שניות.

ההרגשה המשחקית נשארה אותו הדבר.

יחי הבדל השניה שעולה הרבה כסף

אתה לא שוכח שיש גם מערכת הפעלה , אנטיוירוס , פיירוול וכל מיני דברים אחרים שרצים ברקע יחד עם המשחק ?

ואגב כול משאבי המערכת שלך מלבד המשחק שאתה מריץ לא צריך לקחת יותר מ 150 ~200 מגה

ותוסיף את ל 300 מגה שצריך משחק רציני  זה עדיין לא אומר שצריך 2 גיגה .

אלה עם כן חשוב לך זמני הטעינה שיהיו שניה או שתיים פחות

בהגדרות גרפיקה כבדות AAx6 , AFx16 ורזוליוציה 1600X1200 ומעל יש הבדל לא קטן בין 512 ו256 מגה כרטיס מסך

איפה בדיוק ראית את זה ואם כן למה הכרטיס הטוב בעולם משתמש ב 256 זכרות שזהו 7800 שראו בהשווה של הכרטיס הזה מול ה 6800U וגרסת ה 512 ותנחש מה ראו שה 512 נופל מבין השלושה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...