שאלה בקשר לציון פסיכומטרי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר לציון פסיכומטרי

B0necrack3R

Recommended Posts

לא.

הציון הסופי שקיבלת בפסיכומטרי נמדד על סולם של התפלגות נורמאלית (פעמון) ככה שם קיבלת 500 ואח"כ 650 לא אומר בהכרח שההפרש האוביקטיבי בין 2 הציונים הוא 150 (לצורך העניין) ולכן אין כל משמעות בין הפרשי ציונים ציונים בין 2 מחזורים שונים.

וחוצמזה אי-אפשר להעתיק בפסיכומטרי מכיוון שכל נבחן מקבל בחינה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק מרכז הבחינות והערכה כול כך דוגל ומאמין בבחינת הפסיכומטרי שהם אומרים שהציון שקיבלת בפעם הראשונה יהיה גם זהה לפעם השנייה והשלישית אולי בסטייה של 10 15 נק' לכאן או לכאן.

ולכן אם ישנה חריגה של 150 נק' הוא כן עלול לזמן אותך לבחינה חוזרת . קראו דברים מעולם . תתפלאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא מדוייק מרכז הבחינות והערכה כול כך דוגל ומאמין בבחינת הפסיכומטרי שהם אומרים שהציון שקיבלת בפעם הראשונה יהיה גם זהה לפעם השנייה והשלישית אולי בסטייה של 10 15 נק' לכאן או לכאן.

ולכן אם ישנה חריגה של 150 נק' הוא כן עלול לזמן אותך לבחינה חוזרת . קראו דברים מעולם . תתפלאו

ממי שמעת את זה?

מעבר לזה שאני אישית לא שמעתי על דבר כזה (ואני עשיתי את הבחינה פעמיים) זה ממש לא הגיוני, בבחינות הבגרות יש מדד של הפרש הדלתא בין 2 מחזורים שונים (ודבר כזה אכן הגיוני כי הציון הוא אובייקטיבי) אבל אין כל הגיון בלהפעיל על בחינה שהציון הסופי נקבע ע"י התפלגות נורמאלית מדד הפרשי דלתא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממי שמעת את זה?

מעבר לזה שאני אישית לא שמעתי על דבר כזה (ואני עשיתי את הבחינה פעמיים) זה ממש לא הגיוני, בבחינות הבגרות יש מדד של הפרש הדלתא בין 2 מחזורים שונים (ודבר כזה אכן הגיוני כי הציון הוא אובייקטיבי) אבל אין כל הגיון בלהפעיל על בחינה שהציון הסופי נקבע ע"י התפלגות נורמאלית מדד הפרשי דלתא.

אבל אין בבחינה כול הגיון כי כן נקבעת לפי התפלגות

ולכן גם נאמר שציון הבחינה לא אמור להשתנות בהפרשים גדולים של נבחן ממעוד למועד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולכן גם נאמר שציון הבחינה לא אמור להשתנות בהפרשים גדולים של נבחן ממעוד למועד

זה נכון במקרה שהנבחן לא למד ממועד למועד.

אבל, אם בין שני המועדים הנבחן לקח קורס וחרש לחלוטין, שינן מילים בע"פ, זה בהחלט יכול לאפשר לו להעלות ציון בצורה משמעותית.

(אחרת למה לעזאזל אנחנו צריכים קורסים?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...