WD 80GB 8MB in RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WD 80GB 8MB in RAID

Haflo

Recommended Posts

בשעה טובה ומוצלחת קניתי שני דיסקים 80GB 8MB וחיברתי אותם לשרת שלי....

שני הם עובדים ב RAID 0 ע"ג 2000 Server -SBS2000 - עובדים דיי נחמד יחסית לצורה שבה הם עובדים.

אבל ה RAID 0 מאיט אותם בצורה דיי רצינית...... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח PrototypE.rev.3

ובמקרה שאתה משתמש בבקר "חומרתי" - תגדיר גודל CLUSTER גדול יותר , לך לכיוון של 256 kb .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שכן השרת שלי עדיין עובד עם my old P3 733Mhz!

אני משתמש ב RAID של ה Disk Management (נכון פחות יעיל הרבה פחות מהיר - הרבה יותר זול!!!)

כן גם הלוג וגם ה database של ה Exchange server יושבים אצלי על אותו הדיסק למה?

דרך אגב אני מוכרח לציין שהדיסקים עובדים לאט רק שכותבים אליהם ולא שקוראים מהם! (וזה ברור למה!)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אמר שכותב זה איטי וקורא זה מהר... כך זה צריך להיות, בעיקר עם רייד בתוכנה, ברייד חומרה יהיה שיפור קל בביצועים. תשפר את המעבד.

עשיתי בבית רייד על שני דיסקים SCSI בנפח 4 גיגה, במהירות 7200 סל"ד וזמן גישה 4.17ms יחד עם הרייד של וינדוס...

:AR15: :AR15: :AR15: :AR15: :AR15:

צריך להוסיף מילים.. ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לא לשים LOG וDATABASE על אותו דיסק?

פשוט מאוד.

שניהם נכתבים בו זמנית!!

מה שהולך אצלך זה פשוט מלחמת I\O אחת גדולה.

הDATABASE הוא גדול ומבולגן לכן הוא גם איטי ואינו מסוגל לספק מהירות סבירה של כתיבה וקריאה של נתונים, לכן כל המידע על פעולות הדואר (כולל הכל טקסט וכו') נשמר בזכרון המחשב והDATABASE נכתב בזמנו החופשי. עכשיו, על מנת שהמידע לא יאבד בכל הפסקת חשמל או נפילה של הסרביס (God forbid :)) עם כל פעולה נכתבים הלוגים (שגם הם מכילים את כ-ל המידע) כל לוג אינו גדול מ 5 מגה. במקרה שהשרת נפל הדבר הראשון שהוא עושה בעת עליה הוא לשחזר את הDATABASE לפי הלוגים.

אז - איך שאתה מפעיל את השרת מסכל את כל המטרה של דרך העבודה הזו של הExchange, הלוגים והDATABASE מתחרים על הדיסק הקשיח...

מומלץ ביותר שאת הDATABASE תמשיך לשמור על הרייד0 (המצויין אגב) ואת הלוגים תשמור על כונן נפרד שמהירותו פחות משמעותית.

(Mirroring עדיף).

בנוסף ומה שגם יכול להשתמע מהכתוב למעלה הExchange הוא יותר Memory Intensive מאשר CPU Intensive

בעצם צורת התיכנות שלו קובעת שהוא לוקח לעצמו את כל הזיכרון של המערכת ומשחרר לתוכנות אחרות לפי שיקול דעתו.

(ולא לא ברצון רב ;))

לכן כמה שיותר יותר טוב וכך גם כמה שפחות תוכנות וסרביסים על אותו מחשב...

(הוא נועד להיות עצמאי)

מקום מומלץ לקבלת מידע (והרבה) על הנושא הוא הפורום של המומחים ב

www.msforum.co.il

האתר הוא כמובן מקבוצת הTechNet של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני הם עובדים ב RAID 0 ע"ג 2000 Server -SBS2000 - עובדים דיי נחמד יחסית לצורה שבה הם עובדים.

מה זאת אומרת עובדים על RAID 0? מה זה RAID ?

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת עובדים על RAID 0? מה זה RAID ?

תודה מראש!

תעשה חיפוש בפורום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, מתוך תקווה שהלוח הבא של השרת שלי יהיה עם Built in Raid ואני מקווה עוד יותר עם SCSI and Dual CPU... ::)

אבל יחסית ל PIII 733 עם 512MB SDRAM ושלושה דיסקים של WD - 15 80 80 ביחס לפעולות שהוא , שרת פקסים,

ISA and Exchange Server and NAV Server וראוטר לאינטרנט (2 כרטיסי עם חיבור כבלים), הוא עובד לא רע....

ואני מתכוון לזה....

נ.ב.

הכרטיס מסך שלו זה משהו חייתי......Ciruss Logic PCI 2MB! ! !

שלאחר החלפות רבות (Radeon, Voodoo 3 and GeForce2 MX400) נמצא ככרטיס עם הכי פחות בעיות וצרות....!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...