שאלה קטנה בקשר לספק כוח! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה קטנה בקשר לספק כוח!

JezpeRR

Recommended Posts

שלום לכולם!

אני עומד לקנות מחשב תוך כמה ימים....

המפרט הוא כזה:

AMD 3200+ 64 Venice - מעבד

DFi LanParty Ultra-D - לוח אם

Gygabyte 7800 GTX - כרטיס מסך

Mushkin 1 GB 2x512 XP4000 2-2-2 Redline - זכרונות

WD 120 GB 7200RPM SATA2 - הארד דיסק

NEC ND-3540A Dual Layer DVD+R/W/DL 16x Black Bulk - צורב די וי די

Thermaltake SViking VA4000 Black - מארז

Thermalright XP-120 For Pentium 4 64 - היטסינק למעבד

Thermaltake Thunderblade 120MM LED FAN Blue A1926 אחד למעבד ואחד לזכרונות..(בגלל שהבנתי שהם מתחממים בגלל מהירות העבודה שלהם.)

עכשיו אחרי כל הבילבולי מוח שלי....

השאלה שלי היא זאת האם הספק הזה:

OCZ 450W MODSTREAM

יספיק .... ותחשבו על העתיד....למשל וכו'...

תודה רבה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שה-Big Typhoon של הציג תוצאות טובות יותר מה--120 בהשוואה ביניהם.

הוא זול יותר, וכבר מגיע עם מאוורר (שהוא גם שקט)

לדעתי קצת חבל להשקיע כל כך הרבה בכרטיס מסך, אבל בחירה שלך..

הייתי באמת משקיע עוד קצת בספק כח.

ה-Sviking לא מיוחד, לא אלומיניום, ויש לו עוגן מעצבן על החלון..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שה-Big Typhoon של הציג תוצאות טובות יותר מה--120 בהשוואה ביניהם.

הוא זול יותר, וכבר מגיע עם מאוורר (שהוא גם שקט)

לדעתי קצת חבל להשקיע כל כך הרבה בכרטיס מסך, אבל בחירה שלך..

הייתי באמת משקיע עוד קצת בספק כח.

ה-Sviking לא מיוחד, לא אלומיניום, ויש לו עוגן מעצבן על החלון..

אפשר בבקשה לינק להשוואה הזאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יספיק.

כמה עצות בקשר למפרט :

1)עדיף לך לרדת למעבד 3000 מכיוון שהפרש הביצועים לא שווה את המחיר.

2) גם אתה לא צריך, תעלה בכונן הקשיח ל-160GB מכיוון שהתוספת של הכסף [מקסימום 50 ש"ח] מאוד שווה את התוספת. [תוספת של 40GB (כמעט 1 ש"ח לג'יגה חח) ]

3) בקשר לזכרונות -תוכל למצוא זכרונות טובים מאוד בפחות כסף , כגון: A-DATA , NCP , וכו'.

שיהיה בכיף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יספיק.

כמה עצות בקשר למפרט :

1)עדיף לך לרדת למעבד 3000 מכיוון שהפרש הביצועים לא שווה את המחיר.

2) גם אתה לא צריך, תעלה בכונן הקשיח ל-160GB מכיוון שהתוספת של הכסף [מקסימום 50 ש"ח] מאוד שווה את התוספת. [תוספת של 40GB (כמעט 1 ש"ח לג'יגה חח) ]

3) בקשר לזכרונות -תוכל למצוא זכרונות טובים מאוד בפחות כסף , כגון: A-DATA , NCP , וכו'.

שיהיה בכיף :)

תסתכל על התזמונים שלהם זה רדליין אף לא יהיה יותר זול מזה ולא נראה לי שADATA מייצרת דברים כאלה בכלל :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה העניין עם להחליף ספק כוח ? אני בספק אם המערכת הזאת תדרוש הרבה יותר מ250W במאמץ מלא של המעבד ושל הכרטיס מסך.

רק לשם השוואה - מערכת דומה עם FX55 (מעבד 130 נ"מ אני משער , מה שאומר 30W בערך יותר מ3200 רגיל במאמץ מלא) שאננדטק השתמשו בה לצורך הביקורת 7800GTX שלהם:

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=2451&p=20

285 וואט מהקיר כלומר מעשית אם היעילות בהמרה מהקיר היא מקסימום 90% (נדדמה לי שזה באיזור ה70% אבל אני לא רוצה להסתכן בטעות) מדובר על מעשית פחות מ250W למערכת , אז למה שספק איכותי של OCZ לא יספיק ? כבר שמעתי על מערכות כבדות יותר שרצות יפה מאוד על 300ART של HEC.

ורק כדי להראות שזה לא מקרה בודד : מערכת מאוד דומה בTHG:

http://graphics.tomshardware.com/graphic/20050622/nvidia_7800_gtx-10.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המודסטרים יספיק ללא ספק

אבל זה בכלל לא קשור בכמה וואט מדורג הספק, זה תלוי בחלוקה של הריילים שלו.

כיום רוב המחשב משתמש ברייל של ה 12V (מלבד כוננים אופטיים וזכרונות), ספקים של הק (גם דגמים יותר חזקים מה 300) באים עם רייל 12V חלש מאוד

ב300 הוא 14A ב400 15A, זאת אומרת שהמקסימום שהמערכת תנצל מהספק הוא 180W (ב400W) ו168W (ב300W)

וזה, לא יחזיק מערכת כ"כ חזקה (שלא לדבר על אוברקלוק).

ב מודסטרים יש 28A ברייל של ה 12V

זה בטוח יספיק.

(הדברים בהקשר להק מדברים על הספקים שלהם שנמכרים בארץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

15A ב12V זה 180W (זה מה שיש באתר של HEC על ספק AR-PTF , הART כבר חודשים לא מופיע שם) , לפי חישוב של מעבד ונציה (50W בערך מ12V) עם 7800GT (לפי זה ש6800 לקח בערך 50W מ12V אני אהמר על 45W)

מנוע של דיסק קשיח SATA (בערך 8W) ומנוע של CDROM (למיטב זכרוני בערך 15W אבל יתכן שזה פחות)

הגענו לאיזור ה120W , כלומר ניצלנו רק שני שליש מהתחום הבריא של המסילה , יתכן שהצ'יפסט והבקרים לוקחים גם 12V אבל לא סביר שזה מתקרב ל60W - כי אז כל הלוח אם היה מכוסה בגופי קירור ענקיים , אני משער שהימור בטוח יהיה איזור ה20W לשאר המערכת אם יש אכן עוד רכיבים שלוקחים 12V.

אני לא אומר שהספק הזה יחזיק כל מערכת בעצם כמעט כל מערכת פרסקוט נכנסת להגדרה של מערכת כבדה יותר , אם תחליף את המעבד ל540 של אינטל אני בספק אם הספק יחזיק בקלות.

אבל בכל מקרה דיברנו כאן על ספק אחר ויותר חזק , ובכל מקרה ה20-30 וואט האלו יגבילו במקרה של שדרוג לכפולי ליבה או , אבל ה300ART הוא ספק ישן מאוד וניתן למצוא היום ספקים גדולים יותר באותו איזור המחיר (200+-) כמו הקולרמסטר 380 שנותן מסילה של 15 ומסילה של 10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...