עיוות תקשורתי 2 - "לא החזרת ספר? תן לי את התעודה" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עיוות תקשורתי 2 - "לא החזרת ספר? תן לי את התעודה"

Guy King

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3107530,00.html

אני מוכן להתערב ש-YNET ניפחו את הסיפור הזה ככל שיכלו בשביל שיהיה להם סיבה לעשות מזה כתבה. אז מה אם אמא שלו חרשת? מה הרלוונטיות של זה למקרה? זה ניצול של YNET במגבלות האישה בשביל הכתבה, חרשותה לא רלוונטית לעניין. גם סיפור "ההשפלה" בכיתה לא כזה מזעזע. המורה לא ידעה בוודאות אם הוא החזיר או לא אז היא השאירה אצלה את התעודה. לדברי האמא: "מה שווים שני ספרים לעומת שמחה ואושר של ילד קטן בכיתה א'?" ::):P. דמגוגיה זולה ביותר ושקופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק מה שחשבתי כשקראתי את הכתבה הזאת... לאחרונה בYNET יש יותר מידי כתבות כאלה מפגרות...

בדיוק שאלתי את עצמי... אז? מה קשור שאמא שלו עוורת לכל הרוחות? אולי שהילד יחזיר את הספרים ויפסיקו לעשות מכל שטות עניין כזה גדול? גם בטיבה אמרו לנו שמי שלא מחזיר את הספרים לא יקבל תעודה... אף אחד לא עשה מזה עניין גדול... (למרות שהיו כמה שחשבו לא להחזיר ספרים כדי לא לקבל תעודה... אבל כמובן שהחזירו...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמאות לשימוש בשפה בשביל להעצים את המסר ש-YNET מנסה להעביר -

- "אם חד הורית וחרשת" (באמת חבל, אבל מה הרלוונטיות של זה לעניין? עדיף היה מפאת כבודה של המשפחה לא לפרסם זאת, בטח כאשר זה לא חיוני להבנת המקרה).

-"לאם ההמומה אמרה המורה" (המומה, איזה שוק. חוץ מזה, חשבתי שהיא חרשת ::)).

- .."בטענה שלא החזיר שני ספרים משומשים לספרייה" (אז מה אם הם משומשים? זה משנה? זה לא רכושו הפרטי, אלא רכוש ביה"ס, ואובדנם יכריח את הביה"ס לקנות ספרים חדשים במחיר מלא).

- "פנתה לאנשי המועצה לשלום הילד" (ממש ילד מוכה :P).

רק עצוב שרוב התגובות מראות שאנשים באמת מזדעזעים מהכתבה וכותבים ססמאות כנגד מערכת החינוך וקוראים לפטר את המורה. מילא היו תמימים, אבל הם טיפשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה עניין פרוצדורלי, כדי שלא כל הילדים יקחו ספרים מהספרייה ולא יחזירו.

אני לא ממש מבין מה הבעיה... חוץ מהעיתוי

היו צריכים פשוט לא לתת את התעודה (אני גם לא יודע אם היו התרעות קודם), ולא לקחת אותה אחרי שנתנו,

יש בזה טעם לפגם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המורה צודקת וטועה

היא צדקה בזה שהיא לקחה לו תתעודה

אבל היא טעתה שהיא עשתה את זה מול כל הכיתה

חוץ מזה התקשורת אוהבת לנפח כל דבר

כדי שכמה שיותר אנשים יכנסו ויקראו

זה אינטרס כלכלי מובהק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה של האמא הזאת?

מסבירים שבוע\יים לפני סיום הלימודים שצריך להחזיר את הספרים ואם לא אז אין תעודה, בעיה של הילד הסתום שהיא גידלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי המחנכת יכלה לטפל במקרה הזה ביותר טאקט...

כמו למשל לדבר עם התלמיד בפרטיות ובכיתה פשוט

לא לתת לו את התעודה.

הרלוונטיות של חרשות האם למקרה הוא חוסר האמצעים של המשפחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל לא כתוב מאידך שהאם, למורות חרשותה, מובטלת. מכאן אני מסיק שיש לה עבודה, שאלמלא כן YNET היו טורחים לציין שהיא מובטלת (בכלל, זה היה נשמע פיצוץ - גם אם חד-הורית, גם חירשת וגם מובטלת. איך יכול להיות שהיא לא צודקת? ::)). אבל הם לא כתבו את זה, סימן שיש לה עבודה. ובכל מקרה, אי החזרת הספרים משולה לגניבה. זה לא שלו, זה של בית-הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...