שאלה על מהירות של כפולי ליבה - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על מהירות של כפולי ליבה

nehmia

Recommended Posts

איזו תקשורת קיימת בין המעבדים? לא ידוע לי על כזה דבר, מעבד לעולם לא ניגש אל מעבד אחר שלא דרך הזכרון\cache...

אפרופו (קאש) מטמון , מעניין איך זה מסתדר בכפולי ?

הגיוני שחייב להיות איזה תקשורת דרך "צד שלישי" לא ?

הגיוני שהזכרון מטמון של שני הליבות לא יהיה זהה

בקיצור , האם הזכרון מטמון אפקטיבי באותה מידה כמו בחד- ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הcache הוא משותף, נכון להיום.

נתחיל מכך מהקטע המעניין, והוא שמערכת Dual Core של הינה מערכת SMP. זה אומר למעשה, Symmetrical Multi Processing - כל מעבד מקבל גישה לבנק משותף של זכרון. לעומת זאת, מערכת Opteron אינה מערכת SMP, וזאת בגלל שהיא מממשת NUMA (Non Unified Memory Architecture), מה שאומר שלכל מעבד ישנו בנק זכרון משלו (זה בערך מערכת וקטורית כמו CRAY למשל - מורכבת מיחידות עיבוד אוטונומיות).

הXeon-ים, למשל, הם מערכות SMP (כי אצל בנק הזכרון תמיד משותף לכל המעבדים, כמו גם הBus, ולכן ארבעה Xeons סובלים מבעיות bandwidth קשות מול הזכרון).

במערכות SMP, מערכות הפעלה נוטות לזרוק Process-ים ממעבד למעבד. זה לפעמים עוזר לביצועים, לפעמים לא (כן, חשבתם שProcess שהתחיל על מעבד אחד גם ימשיך שם? אז לא.. חפשו Process Affinity).

מה שזה אומר בהכרח הוא שהמידע הcached יכול בהחלט להיות משותף לשני המעבדים, כי בשניהם ישנה סבירות שתורץ אותה תוכנית, פעם במעבד א' ופעם במעבד ב'. אם הCache נפרד, המידע צריך להגיע אליו מחדש בכל פעם. אם הCache משותף, המידע יהיה זמין גם כשהתוכנה תעבור למעבד השני.

במצב כזה, Cache משותף מביא כמעט רק יתרונות - יותר גמישות בהקצאות (כל רואה יותר Cache - במצב שאחת הליבות לא משתמשת בכולו, הליבה השניה יכולה להשתמש), ואפשרות למעבר על ידי התוכנית. באמת לא מזיק, לפחות כל עוד שתי הליבות יכולות לגשת אליו ללא arbitration (כלומר גישה מקבילית באמת לcache בלי לשלם על כך בlatency).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית, בקר זכרון אחד על שתי ליבות מהווה צוואר בקבוק.

מעשית, לא ממש - רוחב הפס של המעבדים האלו לזכרון הוא אדיר, ויש להם cache נכבד.

אני לא אתפלא אם הsocket הבא של כבר יכלול פינים נוספים בשביל בקר שני.

מעבר לזה, אין צוואר בקבוק אחר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

and why i wont to do so?if someone not happy its they problem

and nice post about operationg system-is it new medical term- i should realy check it out

OK mate. You got me there. In my defense though I'd like to say that I was typing that at work and had to Alt+Tab constantly to keep my boss from catching me :)

BTW, no improvement what so ever... a turn for the worse even... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיאורטית, בקר זכרון אחד על שתי ליבות מהווה צוואר בקבוק.

מעשית, לא ממש - רוחב הפס של המעבדים האלו לזכרון הוא אדיר, ויש להם cache נכבד.

אני לא אתפלא אם הsocket הבא של כבר יכלול פינים נוספים בשביל בקר שני.

מעבר לזה, אין צוואר בקבוק אחר...

התושבת הבאה כוללת עוד פינים

ואני דיברתי על צוואר בקבוק בכלליות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...