PC - CHIPS - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

PC - CHIPS

SN מחשבים

Recommended Posts

אישית לא הייתי קונה לוח מחברה שהשם שלה רומז מה הם יעשו לרכיבים (רמז: Chips)

ECS זה Low-End, ו -Chips המציאו -Low-End

MSi זה Mid-High-End תלוי בדגם

הלוחות של דיי יקרים בגלל השם

והם גם דיי קמצנים בפיצ'רים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית לא הייתי קונה לוח מחברה שהשם שלה רומז מה הם יעשו לרכיבים (רמז: Chips)

ECS זה Low-End, ו -Chips המציאו -Low-End

MSi זה Mid-High-End תלוי בדגם

הלוחות של דיי יקרים בגלל השם

והם גם דיי קמצנים בפיצ'רים

הם אולי לא מפוצצים בפיצ'רים (ש95% מהשוק לא צריכים בכלל...) אבל הם הכי יציבים והכי אמינים שיש בשוק.

אם אינך מחפש לוח לאוברקלוק או איזשהו פיצ'ר מסויים - לוח מתוצרת הוא המועדף. אחוז התקלות בלוחות של הוא בערך 1%.

הלוחות של לא יקרים בגלל השם אלא בעיקר בגלל שימוש בPCB איכותי מאוד ורכיבים אלקטרוניים מהטובים שאפשר להשיג .

לוח אם מחברה טובה שיגיע לרמה שלו מבחינת חלקים יעלה פי שניים מהלוח של אינטל (אבל יהיה מפוצץ בפיצ'רים שיחסרו בלוח של אינטל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לוח אם מחברה טובה שיגיע לרמה שלו מבחינת חלקים יעלה פי שניים מהלוח של אינטל (אבל יהיה מפוצץ בפיצ'רים שיחסרו בלוח של אינטל).

אפשר לדעת מאיפה הבאת את הנתון הזה?

לי הוא נשמע ממש לא הגיוני ולא נכון כי נתקלתי בהמון תקלות עם לוחות אינטל.

ECS זה לא בהכרח Low end, יש להם לוחות Hi end לא רעים בכלל רק שהשם שלהם התלכלך בגלל שהלוחות הישנים שלהם היו גרועים, נכון להיום היא חברה דיי טוב ואמינה. לגבי PC CHIPS, זו חברת בת של אבל אני לא הייתי קונה את זה אלא אם זה במחיר נמוך כי זה בעיקר לlow end.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

LOL אין לך מושג כמה הדבר שאמרת עכשיו טיפשי!!!

קודם כל נתחיל בזה שאין שום הבדל כמעט ביציבות ובאמינות בין לוחות בעלי אותו הצ'יפסט (בסטוק).

נמשיך בזה שהלוחות של מונעים ממך לעשות OC ועוד כל מני אופציות בסיסיות שקיימות בכל לוח מימי הביניים.

נסיים בזה שאני אגיד שלוחות של זה דבר דרעק (ואני אומר מנסיון אישי), לדוגמה: לחבר שלי היה במחשב הישן שלו לוח של שה-AGP שלו נשרף בלי שום סיבה, אח"כ גם ה-IDEים חצי נשרפו וה-HD וה-CD לא היו מוכנים לעבוד ביחד ועוד כל מני תופעות מאוד מפחידות שלא תראה בשום מחשב אחר עם לוח נורמלי. גם לי יש מחשב עם לוח של שלפני כמה ימים שבק חיים (הלוח פשוט מת).

אני מדבר פה מנסיון אישי. היו לי מספיק טראומות מלוחות של אינטל לכל החיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THE TOOL , אם יש לך רקע באלקטרוניקה, תשווה בין הרכיבים על הלוח.

DARTH, האמן לי שאני מדבר מנסיון עשיר פי כמה מנסיונך האישי, שגדול ככל שיהיה, הוא מצומצם לכמה לוחות בודדים. אני מדבר איתך על חתך של אלפי לוחות.

בנוסף, הדבר שאמרתי אינו טיפשי כלל. אם היית מבין אז לא היית רושם "שאין שום הבדל כמעט ביציבות ובאמינות בין לוחות בעלי אותו הצ'יפסט (בסטוק).".

אני הסברתי במפורש שלוחות האם של לא מיועדים לOC ואין שום אפשרות לעשות OC בהם.

אבל, מה שכן משתמע מהשפט שלך הוא שלוח אם של PCPARTNER עם מערך שבבים 865PE של זהה בביצועים , באורך חיים ובאמינות לROCKLAKE של , מה שרחוק מאוד מהמציאות.

לגבי בפיצ'רים, כבר אמרתי והדגשתי את הנושא אז אין טעם לחזור (ובימי הביניים לא היו מחשבים  :silly:).

לגבי הנסיון האישי שלך עם 2-3 לוחות, קרא את הפסקה הראשונה שוב.

רק לתשומת ליבכם, אני לא גרופי של וגם אין לי לוח של אינטל (אבל מעבד כן... :smile1:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THE TOOL , אם יש לך רקע באלקטרוניקה, תשווה בין הרכיבים על הלוח.

אין לי ידע כ"כ באלקטרוניקה אבל אני ראיתי הרבה לוחות של בחיים שלי ואני יכול להגיד לך שהם דיי אמינים, אני עובד במחשבים אז יוצא לי לראות הרבה לוחות מסוגים שונים.

חוץ מזה שאני ממש לא מאמין לך לגבי הנתון ש1% מלוחות אינטל חוזרים, זה פשוט לא היגיוני (עוד לא אמרת מאיפה הבאת את הנתון הזה), אולי זה צירוף מקרים אבל גם לי היו המון בעיות עם לוחות אינטל בין אם ישנים (בישנים זה בכלל סיוט) ובין עם חדשים יותר לP4, לפני שנתיים וחצי+- חבר שלי קנה בהתחלה לוח אינטל והיו לנו המון בעיות איתו עד שהוא החליף לECS ואיתו לא היו בעיות, (וזה רק דוגמא אחת..) הלוח שהוא קנה כבר מכרנו אותו למישהי שאני מכיר והוא עובד טוב עד היום הלוח הוא P4XVASD2.

חוץ מהחסרונות הלא קטנים שלוחות אינטל לא מאפשרים OC ועוד כל מיני בעיות מוזרות מהסוג שנתקלים בהם רק באינטל וכלה בכך שהם בכלל לא זולים, מהסיבות האלו אני נמנע מלהסתכל בכלל על לוחות אינטל, בכלל לא שווה לקנות אותם, לדעתי עדיף כבר על פני לפחות יש להם מגווון רחב של לוחות שמתאים לכל כיס והמחירים זולים ומשתלמים יותר ומי שאומר שהם לא אמינים.. תעבדו עם הלוחות החדשים שלהם ותראו שהם אמינים מאוד ותנסו גם בצ'יפסט 875/865.

למרות מה שכתבתי למעלה ידוע לי שכיום לאינטל יש לוחות טובים יותר וכאלו שמלאים בפיצ'רים וגם לפי מה שהבנתי כבר יש אפשרות לעשות OC עליהם, אבל בכל זאת אני מעדיף ABIT/ASUS/MSI ע"פ לוח .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיף כבר על פני אינטל

Say no more...

אני לא הקרצתי לך דברים מהאויר... מה נראה לך שאני עושה בחיים בדיוק? משחק מטקות? אלו דברים שאני אומר מנסיון של שנים ואלפי לוחות.

אומנם משתפרת לה אט אט ומנסה להתנער מהתדמית שיש לה (ובצדק) אבל יש עוד זמן עד שייחשבו לוחות HIGH END.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי אתמול לוח של אינטל לה קורס דואל 800 עם ציפסט 865PE ולוח של דואל עם ציפסט 865 PE שמתי אותו זיכרון 512 TWIMOS

אותו מעבד 2800/800/512 והמחשב עם הלוח של היה חזק ומהיר יותר ללא ספק מה שכן הוא טיפה באגיסט לפעמים יש כל מיני תקלות משונות איתו

בהתקנה למשל דברים קטנים מעצבנים אבל מבחינה של מהירות כוח וכו' האינטל חזק מאוד.

וזה לה קורס לא בייפילד שהוא הרבה יותר חזק.

דרך אגב שאלתי מהנדס מחשבים שעוסק בפיתוח הוא אמר לי שבגדול הבדל איכות בלוחות זה : שבבים , ציפוי סיליקון , בקרים , איכות ההתקנים AGP PCI וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...