שאלה בקשר למס הכנסה, כנסו בבקשה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בקשר למס הכנסה, כנסו בבקשה

moses_23

Recommended Posts

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://www.hilan.co.il/Moked_Yeda_Lesachar/table_tax_data.asp?TaarichA=06/2005&TaarichB=&hishtype=on&Maskoret=&ovedtype=1&ShanatypeA=&ShanatypeB=&logo=

זה משתנה לפי הסכום שאתה מקבל , לכל סכום יש מדרגה וכשאתה עובר אותה , אז מעבר לסכום זה ירד מס לפי המדרגה הבאה וכו'...

3000 ש"ח נחשב במדרגה הראשונה , שזה 10 אחוזים אם אני לא טועה.

יש גם נקודות זיכוי שיכולות לזכות אותך.

בכל מקרה מס הכנסה מחושב שנתי - ז"א שאם שנתית לא הגעת לסכום מינימלי שמחייב תשלום מס הכנסה (שאם אני לא טועה זה שכר מינימום לחודש כפול 12 חודש) אז תקבל את כל מה ששילמת בחזרה ממס הכנסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שכיר אז זה לא רלוונטי בדרך כלל אבל יש כל מיני הוצאות מוכרות ממס כמו למשל אם נתת תרומה וקיבלת עליה קבלה, אתה יכול לשלוח את הקבלה הזאת למס הכנסה ולקבל על ה-20 שקל שתרמת זיכוי ממס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במס הכנסה עובדים בשיטה של הבריון. כלומר, אם הרווחת במשך חודש אחד 10 אלפים שקלים, אתה תשלם עליהם מס כאילו שזו המשכורת הרגילה שלך (30 אחוז אם אני לא טועה), למרות שהחישוב שנתי.

בסוף השנה יערך חישוב (על ידך - זה לא נעשה על ידי מס הכנסה למיטב ידיעתי והרבה רואי חשבון מתפרנסים מהבדיקות האלו). המס בו תהיה חייב

יקבע למעשה לפי המשכורת השנתית המצטברת חלקי 12 חודשים. כלומר, הרווחת 10 אלפים שקלים, במשך 12 חודשים - כלומר פחות מ1000 שקל לחודש.

זהו כמובן לא סכום שבגינו אתה תידרש לשלם מס, ולכן מס הכנסה יצטרך להחזיר לך (בתוספת ריבית והצמדה, אם אני לא טועה) את כל מה שגבה ממך במהלך השנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה אמנם יחשבו - אבל רק לפי מה שהגשת ז"א מה שאתה יודע שמגיע לך. בכל מיקרה אתה צריך לגשת למס הכנסה בסוף שנת מס (כמו שאמרנו החישוב הוא שנתי) , עם כל המסמכים שדרושים לבקשה (למשל טופס 106) למלא את הטפסים המתאימים ולחכות כמה חודשים לתשובה בחשבון הבנק. את הכסף מקבלים כמו שאמרו עם ריבית והצמדה - רק שתביעות תקפות למשהו כמו 6 שנים אם אני לא טועה , מאוחר מיזה הלך הכסף.

אם אני עובד שחור?

איפה אני עומד מבחינת מס הכנסה וביטוח לאומי?

שאלה יפה מאוד. מבחינתם אתה עומד יפה בכלא בין הסורגים (מן משפט ציני לזה שאתה עובר על החוק). מה שכן אם אתה לא עובד בחודש מסויים בכלל בצורה "ישרה" ואתה מעל גיל 18 (או אחרי צבא) אתה מחוייב לשלם ביטוח לאומי כל חודש. על כסף שחור בכל מיקרה אתה לא מקבל זכויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Evman007

עבודה בשחור למי שלא עושה 8,000 שקל בחודש לא משתלמת

אתה יכול לקבל החזרי מס על המון דברים מזה בלי סיכונים ובלי נעליים

ואם חס וחלילה תפגע בזמן העבודה אתה מקבל פיצוי מלא

אם אתה עובד בשחור אתה מקבל :hi:

ice2k

זה 7 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה לא יחזיר מיוזמתו סכומים ששולמו לפי חישוב חודשי לאחר מכן בחישוב שנתי.

צריך לגשת לשם עם כל המסמכים לאחר תום השנה ולבקש החזר.

כמובן שיש אנשים (כמוני) שהם עצלנים מדי, והם בטח הרוויחו עלי יותר מאלף שח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מס הכנסה אמנם יחשבו - אבל רק לפי מה שהגשת ז"א מה שאתה יודע שמגיע לך.

ומה קורה אם הם לא מאמינים לך? אתה חושב שהם לא בודקים

?

בגדול לאנשים שכירים אין מה לדאוג, הם בדרך כלל מחפשים חברות או עסקים פרטיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...