חוק טל עבר בכנסת - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק טל עבר בכנסת

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 61
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

ושלפחות החברה האלה יעשו את השירות בשביל עצמם כדי שירגישו שהם לפחות תורמים למאבק ולמצב במקום פשוט להיות כמו צאן לטבח.

???

פה הם דווקא צודקים, אני בשמחה הייתי יושב לי כל הזמן בבית ומקבל על זה כסף, במקום ללכת לצבא

ומה צאן לטבח קשור? הם לא הולכים לשום טבח, אנחנו כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ושלפחות החברה האלה יעשו את השירות בשביל עצמם כדי שירגישו שהם לפחות תורמים למאבק ולמצב במקום פשוט להיות כמו צאן לטבח.

???

פה הם דווקא צודקים, אני בשמחה הייתי יושב לי כל הזמן בבית ומקבל על זה כסף, במקום ללכת לצבא

ומה צאן לטבח קשור? הם לא הולכים לשום טבח, אנחנו כן.

תדייק , הם לא יושבים בבית ! הם יושבים בישיבה ולומדים תורה . ואני לא בשמחה הייתי עושה זאת .

ואני חושב שהוא התכוון לזה שכמו שהם נפגעים בפיגועים ,אז עדיף להם לעזור בהתמודדות מול הטרור מאשר למות בלי התמודדות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, יושבים בישיבה.

הם נהנים ללמוד תורה, בשבילם זה עולם ומלואו.

הבעיה היא שבשביל העולם ומלואו התורה לא משנה בגרוש, זה שאברך ישב איפשהו ויקרא תהלים, זה לא מה שיציל אותי מכדור בחזה או ממסמר בעין.

זה לא הציל את עשרות אלפי הרוגי מערכות ונפגעי פעולות האיבה.

השאלה הנשאלת היא למה כשאני הולך לאוניברסיטה לקבל השכלה גבוהה אני צריך לשלם סכומי עתק, והם שלומדים בישיבה לא רק שלא משלמים גרוש, הם אף מקבלים כסף על זה!

באף מדינה נאורה בעולם דבר כזה לא נראה, שמיעוט יחיה כמו טפיל על חשבונו של הרוב!

איפה הדמוקרטיה בה כולנו כל כך נהנים להתגאות?

זאת לא דמוקרטיה, זאת דיקטטורה מושחתת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף, תפסיקו כבר לבכות. אין מה לעשות, ככה זה. לחרידים יש המון מנדטים בכנסת, אז הממשלה חייבת לעשות מה שהם רוצים. הדרך היחידה לשנות את זה היא לשכנע את כל המצביעים החילוניים להצביע למפלגה אחת. חבל, זה לא יקרה בזמן הקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחו"ל החרדים עובדים ודואגים בעצמם לקהילה. רק אצלנו כל החרדים לא עושים כלום ודורשים שנשלם להם על זה.

ואגב אם מסתכלים על החוק מבחינה צבאית טוב שאותם חרדים קיצוניים לא ישרתו בצבא. אני לא היתי סומל על זה שאדם שלא רוצה לשרת ולא רוצה לעשות כלום חוץ מללמוד תורה יגן עלי. ומה אם הוא יחליט שבשבת ואחרי תפילת שחרית לא נלחמים? ומה אם הוא יחליט שלא יאה לו לשבת בטנק עם חילונים? אלו החרדים שרוצים לשרת שישרתו בצה"ל, ותאמינו לי שהם יקבלו את כל הכבוד המגיע להם.

אלו שמנסים להשתמט בתירוץ דתי כלשהוא שיתביישו בעצמם.

אגב, מהבחינה הזו אני תומך בהצעה לתת להם לשרת בשירות לאומי

רק חבל שדין לחילוני שונה מדין לחרדי. חילוני שישתמט יחשב לעריק, חרדי שישתמט יחשב לללומד תורה הסור למדינתו, ואשר מגיעים לו כל זכויות האזרח ועוד זכויות נוספות בגלל שהוא חרדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שעכשיו החילוניים הפכו לאזרחים סוג ב'.

בפני כל חרדי עומדת בחירה בהגיעו לגיל 22 - להמשיך ללמוד או להתגייס.

בפני החילוני לא עומדת שום בחירה, או שהוא מתגייס בגיל 18 או שהוא מתגייס אחרי התואר הראשון, בכל מקרה הוא חייב להתגייס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...