צריך עזרה בהמלצה על קניית רמקולים שמתאימים למגבר HARMAN/KARDON - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה בהמלצה על קניית רמקולים שמתאימים למגבר HARMAN/KARDON

Lioriiii

Recommended Posts

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון, סטאליטים איכותיים קיימים ועוד איך.

למורל יש כמה דגמים כאלו, ולחברת גאלו יש כמה כאלו (שאני אישית מאוד אהבתי) יש גם אחרים, אך אילו רק דוגמאות.

רמקול שרשום עליו 100W לא אומר לך כלום. המגבר שלך יזיז אותו בלי שום בעיה. יש לך מגבר טוב שיוכל להסתדר עם של "100'" W בקלות. מה שיכריע את הכף בנוגע לאיך המגבר יזיז אותם יהיה ההתנגדות שלהם והנצילות שלהם. עם זאת, אני לא רואה בעיה להגיע לעוצמות שמע מספקות ביותר עם המגבר שלך, ללא שום קשר לאיזה יהיו מחוברים.

מה שבטוח, בלי לשמוע אין לך מה לעשות.

קח איתך את המגבר לחנות ותשמע.

ד"א, בנוגע למה שנאמר, שקודם קונים ואז מגבר, אני חושב שזו קביעה פזיזה מדיי. כל עניין לגופו. אני רכשתי מגבר (כי מצאתי מגבר שנשמע מדהים במחיר נמוך יחסית) ורק אחרי זה חיפשתי שיתאימו לו, מרוצה עד הגג מהרכישה שלי. יש גם מקרים הפוכים. זה תלוי מאוד באוזן שלך, ובמוצרים שבהם נתקלת.

חוץ מזה, הרבה יותר קל לקחת מגבר לחנויות ברחבי הארץ בשביל לשמוע עם רמקולים רבים, מאשר לקחת רמקולים לכל רחבי הארץ ולשמוע עם מגברים שונים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה התנגדות אתם ממליצים לקנות???

באופן כללי רוב הרמקולים פועלים ב-8 אוהם למרות שיש מאוד איכותיים שפועלים ב-4 אוהם (שלי למשל).

תבדוק אם במגבר שלך יש מפסק מאחורה שמאפשר לו להפעיל גם של 4 אוהם, אם יש אז כמו שאמרתי, רק שמיעה, אם אין אז תלך רק על 8 אוהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיב, אתה מייחס חשיבות מיותרת לחלוטין לנתונים טכניים שלא צריכים לעניין אותך.

המגבר שלך מצויין, הבדלים בין מגברים הם מינוריים יחסית, במיוחד ברמות האלה. הדבר היחיד שאתה צריך לעשות זה לשמוע רמקולים *מדפיים* בתקציב שלך (אנטולי, אני מאוד מצטער אבל אין דבר כזה סטלייטים איכותיים, פשוט כי בהגדרה מדובר בקופסת שימורים עם - אפילו מיד היא בקושי מייצרת) ולבחור את זה שאתה הכי אוהב.

אין טעם להסתובב עם המגבר שלך, זה מיותר. הרבה יותר מההבדל בין מגברים יש חשיבות לאקוסטיקה של החדר, אין לו רואה אותך לוקח את החדר לחנויות ( :smile1: )...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי, אני מאוד מצטער אבל אין דבר כזה סטלייטים איכותיים

אני נאלץ שלא להסכים.

יש סטאליטים מעולים. לא כל הסטאליטים מגעילים כמו המערכות שעולות 200$ בדיו-טי פרי. יש מערכות סטאליטים שעולות 5000 שקלים ויותר, בלי הגברה. אמת, הבאס שלהם מוגבל. אבל המיד שלהן מעולה, וההיי מדויק להפליא. כשיש בעיה של מקום, ויש תקציב, סטאליטים הם לא מפלט גרוע במיוחד.

הגאלו שציינתי:

http://www.roundsound.com/adiva.html#specs

מרשימים מאוד לשמיעה. הבאס הגבוה שלהם לא רע בכלל, במיוחד לעומת הגודל שלהם. עם זאת, ברור שבעת הפעלת הסאב שהיה שם העניינים נהיו מעניינים הרבה יותר.

אבל שוב, עד שלא שומעים סטאליטים איכותיים קשה להאמין. סטאליטים לא יגיעו לרמה של פול-סייז במחיר שלהם, אבל בהחלט יכולים להישמע מפתיעים מאוד לעומת מה שאנשים מסוימים (כמוך?! ;D) חושבים.

המלצה אישית שלי היא למצוא מערכת שתהייה מורכבת ממדפיים. הרסיבר שלך טוב מאוד, הדינאמיות שלו מעולה, חבל לבזבז אותה על סטאליטים שיפספסו את כל התחום הזה. ומומלץ מאוד להשלים עם סאב סביר. לא משהו יקר (כי אין לך תקציב לזה) אבל משהו שיעזור בתחום הבאס העליון 45-50Hz ומעלה כדי לתגבר קצת את המדפיים, ולהדק את הבאס.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום מפסק מאחורה של ההתנגדות,.

השאלה היא על איזו פירמה עליי להסתכל כשאני הולך לקנות רמקולים?איזו חברה אתם ממליצים ואיזו חנות אתם ממליצים לקנות שהיא זולה יחסית?

אני גר ברעננה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באיזור שלך אני לא יודע איזה חנויות יש.

אבל בתל-אביב תוכל למצוא את סינמה פרדיסו, מיוזיק אנג'לס. עוד כמה דומים, אני מציע גם להיכנס לפיוז סטריאו. יש להם יחסית הרבה בחנות.

בנוגע למיתוג מאחורה, זה כמעט ולא קיים בימינו. המתג הזה היה קיים במגברים ישנים יותר. כיום הרוב המוחלט של המגבר יודע לעבוד עם של 8 עד 4 אוהם ללא כל התערבות מצידך. המידע הנ"ל אמור להימצא בחוברת שהגיעה עם המכשיר.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נאלץ שלא להסכים.

יש סטאליטים מעולים. לא כל הסטאליטים מגעילים כמו המערכות שעולות 200$ בדיו-טי פרי. יש מערכות סטאליטים שעולות 5000 שקלים ויותר, בלי הגברה. אמת, הבאס שלהם מוגבל. אבל המיד שלהן מעולה, וההיי מדויק להפליא. כשיש בעיה של מקום, ויש תקציב, סטאליטים הם לא מפלט גרוע במיוחד.

כמובן שהם יכולים להישמע טוב במה שהם מצליחים להשמיע, אבל הם פשוט.. לא מצליחים להשמיע..

אין מה לעשות, יש פה מגבלה פיזית ושום דבר לא יכול לשנות את חוקי הפיזיקה.. דרייבר בגודל כזה שאפשר בכלל למצוא באוזניות - פשוט לא מסוגל לרדת נמוך, ואפילו לא קרוב לזה.. הם מוכרחים להגיע בשילוב של סאב, לא יעזור כלום. וסאב שיורד מספיק נמוך אבל גם ישאר מהיר ומוזיקלי זה דבר לא זול.

למעשה, הסאב שרמקולים סטליטים בד"כ מגיעים איתו הוא לא יותר מאשר פשוט וופר בקופסה נפרדת, שדואג לתת את המיד שהסטליטים לא מסוגלים לתת, ואפילו איתו כל הסט לא מסוגל לרדת נמוך.

לא יעזור כלום, ולא משנה כמה כסף תשקיע, אתה לא יכול לשנות את חוקי הפיזיקה - סטליטים הם פשרה כואבת לפתרון בעיות מקום פיזי. פשרה שיכולה להיות סבירה מינוס בסרטים, ונוראית במוזיקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בהחלט מוגזם לומר שהם לא מצליחים להשמיע מיד. הם יכולים בקלות ליצור תדר סביר של 200Hz, ואת השאר משלימים תמיד בסאב. כמובן שאני לא מדבר על מערכות זולות שבהן הסאב הוא זוועתי, אלא על מערכת נורמאלית שיש בה סאב איכותי.

פשרה כואבת זה בטוח, אבל אפשר בהחלט לרכך את המכה עם סט טוב.

כנראה שפשוט לא שמעת סט איכותי בשביל להסכים איתי. במיקום נכון, הגברה נכונה, ואקוסטיקה סבירה סטאליטים יפתיעו כל אחד, מובטח.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...