מוקי:"לשבור למתנחלים החראות את הידיים" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוקי:"לשבור למתנחלים החראות את הידיים"

Rule The Pc

Recommended Posts

רק ששדרות, אשקלון ופתח תקוה הן ערים שאינן מוקפות אוכלוסיה עוינת ביחס של 1 ל-12 (10,000 יהודים לעומת 1.2 מיליון פלשתינים ברצועת עזה), ולכן לא צריך להגן עליהן. אה, כן, הן גם נמצאות בתוך תחומי .

אמממ, so?

קודם כל, בטח שצריך להגן עליהן. או שלדעתך קסאמים, מרגמות, קטיושות ופיגועי התאבדות זה דברים שאפשר לחיות איתם? וזה כשהן "אינן מוקפות אוכלוסיה עוינת" ונמצאות בתוך שטח . תאר לעצמך מה יהיה כשהן כן יהיו מוקפות אוכלוסיה עוינת (כאילו שעכשיו לא, אבל נגיד).

ודבר שני, אם תזיז את הגבול ותהפוך אותן לערי ספר כשהגדר עוברת ליד העיר, אז הכל יתקדם אליהן. ומה השגת בזה? תפנה גם את שדרות? הרי הם באמת לא צריכים להיות שם, זה לא איזה מקום מיוחד - אפשר לתת אותו לפלסטינים... אפשר להמשיך ככה עוד ועוד. ובסוף נגיע לחיפה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בורג - אתה פשוט לא מבין. השטחים האלו לא של . הם לא שלך!

ובולשיט, המתנחלים לא "בד"כ מתקבלים ליחידות המובחרות". אולי יש להם רצון כזה, אזל יש להם סיכויים בדיוק כמוני וכמוך.

ועוד דבר - אתה מכיר את ההיסטוריה של ישראל? על הלח"י והאצ"ל שמעת?

טופגאן - אתה לא תצטרך להגן על ערים גדולות, כי פשוט לא יתקיפו אותן. כפי שאמרו כאן, כרגע מתקיפים אותן כי היחס לטובת הערבים.

וד"א, כל הבולשיט על זה שאנחנו מוקפים במדינות ערב - אל תשלו את עצמכם... מדינות ערב לא יעשו הרבה, במיוחד לא אחרי ההשפלה במלחמת ששת הימים ואחרי השוק שלהם ביום כיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמודי תלמד קצת היסטוריה,יש להם ערך אפסי לחיי אדם,הם ישלחו פלוגות לאש וירו במי שירוץ אחורה.

והם יעשו הכול בשביל שהפלסטינים לא יגיעו אליהם,הם רוצים שהם ישארו איפה שהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובולשיט, המתנחלים לא "בד"כ מתקבלים ליחידות המובחרות". אולי יש להם רצון כזה, אזל יש להם סיכויים בדיוק כמוני וכמוך.

טופגאן - אתה לא תצטרך להגן על ערים גדולות, כי פשוט לא יתקיפו אותן. כפי שאמרו כאן, כרגע מתקיפים אותן כי היחס לטובת הערבים.

וד"א, כל הבולשיט על זה שאנחנו מוקפים במדינות ערב - אל תשלו את עצמכם... מדינות ערב לא יעשו הרבה, במיוחד לא אחרי ההשפלה במלחמת ששת הימים ואחרי השוק שלהם ביום כיפור.

שמעת על איראן?

עוד מעט תגיד שאין לה כוחות ענקיים וכור אטומי שיכול למחוק שטחים שלמים מישראל עד ארה"ב .

וירדן גם בכלל לא משוכללת אין לה כוחות ,השפלה הייתה להם אבל תאמין לי שהם למדו מהטעויות שלהם.......הם יודעים איזה ממשלה יש למדינתנו כיום והממשלה של היום כולה שחיטות אחת גדולה,כל אחד דואג לת** שלו .

אם הממשלה של היום הייתה כמו של פעם בכלל לא היה התנתקות......ערבים בכלל לא היו פה.......מה שבטוח שכל מדינות ערב למדו מהטעויות שלהם ........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, ואם ניסוג אחורה היחד לא יהיה לטובת הערבים? אם אתה כבר אומר משהו, שלפחות יהיה הגיוני... :screwy:

ושאננות טפשית כזאת זה בדיוק מה שהביא לנו את יום כיפור.

לזה שמעלי - דווקא ירדן פחות מדאיגה אותי, לפחות לא כמו סוריה, מצרים, איראן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמממ, so?

קודם כל, בטח שצריך להגן עליהן. או שלדעתך קסאמים, מרגמות, קטיושות ופיגועי התאבדות זה דברים שאפשר לחיות איתם? וזה כשהן "אינן מוקפות אוכלוסיה עוינת" ונמצאות בתוך שטח . תאר לעצמך מה יהיה כשהן כן יהיו מוקפות אוכלוסיה עוינת (כאילו שעכשיו לא, אבל נגיד).

ודבר שני, אם תזיז את הגבול ותהפוך אותן לערי ספר כשהגדר עוברת ליד העיר, אז הכל יתקדם אליהן. ומה השגת בזה? תפנה גם את שדרות? הרי הם באמת לא צריכים להיות שם, זה לא איזה מקום מיוחד - אפשר לתת אותו לפלסטינים... אפשר להמשיך ככה עוד ועוד. ובסוף נגיע לחיפה....

אני רוצה להפנות את תשומת לבך אל עבר לבנון, והנסיגה ממנה. הרי החיץ הבטחוני הזה היה *כל כך* חשוב, ועלה לנו בחיי כל כך הרבה חיילים, עד שהוא לא הצליח למנוע אפילו מקטיושה אחת לעוף מעבר לגבול. והנה - אחרי הנסיגה - שקט (כמעט) מופתי. מאז הנסיגה, 99.9% מתקריות האש בצפון הן בין החיזבאללה לצה"ל - הנסיגה הישראלית עשתה דה-לגיטימיזציה מיידית להתקפות חיזבאללה על יישובי גבול הצפון והחיזבאללה אכן הבין את הרמז.

אנשים כמוך טענו אז שאם ניסוג, אז תוך שבוע החיזבאללה יפציץ גם את חיפה - כצפוי, הם טעו, כי מסתבר שלא רק לישראלים יש הגיון (שמשום מה נמוג לאנשהו כשמדובר בוויכוחים מטופשים באינטרנט) אלא גם לאויב, שלא בדיוק שש לקראת "ענבי זעם 2" (היי תום! ;D).

אז אם החיזבאללה לא הפגיז את כל צפון המדינה (למרות שיש לו את היכולת לכך), הפלשתינים בטח ובטח לא יפגיזו את אשקלון. לפעמים צריך פשוט להסתכל קצת מעבר לאופק הצר והחד-צדדי של הסכסוך הישראלי-פלשתיני כפי שאתה רואה אותו, אל עבר התמונה הקצת יותר גדולה.

ומלחמה עם מדינות ערב? פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח. אפילו בצה"ל הבינו כבר מזמן שהמלחמה העתידית תהיה מלחמה מהסוג שאנו מכירים מהאינתיפדה הנוכחית - הרבה לש"ב ובעיקר מה שנקרא עצימות נמוכה (Low Intensity). כל אלפי הטנקים שנמצאים במחסני החירום יישארו שם עד שהם יחלידו, וזה לא אני אומר אלא האלוף (עכשיו כבר במיל') גיל רגב, בראיון שהיה איתו בידיעות אחרונות בשבוע שעבר.

סוריה, לבנון, ירדן ומצרים לא הולכות לתקוף אותנו בעתיד הנראה לעין, ממש ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי ברוג...

כמה חיילים צריכים למות בשביל שלמתנחלים תהיה איזה

פיסת אדמה במרכז עזה שהחשיבות האסטרטגית שלה היא

חשובה בערך כמו ששרון יוריד 2 ק"ג ממשקלו???

כמה אמהות צריכות לקבור את הילדים שלהן בשביל

שהדוסים המופרעים האלה שקוראים לילדים האלה

שמגינים עליהם נאצים, יהיה איפה לישון בשקט?

אם הייתי כשיר מבחינה רפואית כמו בתקופה שרק התגייסתי....

הייתי הולך בעצמי לנתק אותם... >:(

תגיד, איפה אתה חי בכלל?

אתה נשמע כמו האנטישמים באירופה שאמרו שהיהודים הם מקור כל הרע, רק שמבחינתך ה"מתנחלים" הם מקור כל הרע, והם הסיבה לכך שנהרגים חיילים.

באסטרטגיה אתה בכלל לא מבין. לציר פילדלפי יש חשיבות אסטרטגית ממעלה ראשונה במניעת הברחות ואנשי טרור. כמו כן, ליהודה ושומרון יש חשיבות אסטרטגית וטקטית מכרעת בשל החלישה שלהם על מישור החוף, השפלה והשרון.

לידיעתך, ה"מתנחלים" הם לא חרדים, אלא משתייכים למחנה הדתי-לאומי, וחלקם בכלל חילוניים.

נראה לי שאתה כבר מזמן מנותק (מהמציאות).

וכפי ש-TopGun אמר, ה"התנתקות" לא תחסוך בחיי חיילים.

מעבר לכך, בשל ה"התנתקות", מלחמת הטרור הפלשתינית רק תתעצם עקב הרוח הגבית האדירה שה"התנתקות" תעניק לה ותסב לצה"ל ולאזרחי מדינת אבידות מאוד כבדות בנפש וברכוש כמותן עוד לא ידענו מאז תחילת ה"אינתיפאדה המזויינת".

רק ששדרות, אשקלון ופתח תקוה הן ערים שאינן מוקפות אוכלוסיה עוינת ביחס של 1 ל-12 (10,000 יהודים לעומת 1.2 מיליון פלשתינים ברצועת עזה), ולכן לא צריך להגן עליהן. אה, כן, הן גם נמצאות בתוך תחומי .

שדרות, אשקלון, פתח תקוה, ולמעשה כל הערים במדינת מוקפות בים של מאות מליוני ערבים ומוסלמים (חלקם מאוד עויינים).

אם לא הייתי יודע אחרת, הייתי חושב שה"התנחלויות" שאתה רוצה לפנות נמצאות בקולוניות מרוחקות ולא בתוך תחומי ארץ .

שוב פעם, אם כ"כ מפריע לך שה"התנחלויות" לא נמצאות בתוך מדינת ישראל (הן נמצאות בתוך ארץ ישראל), אז כפי ש-TopGun אמר לך, אתה יכול פשוט באופן חד-צדדי (כמו כל ה"התנתקות") לשנות את הגבולות ולספח אותן לארץ ישראל.

אמממ, so?

קודם כל, בטח שצריך להגן עליהן. או שלדעתך קסאמים, מרגמות, קטיושות ופיגועי התאבדות זה דברים שאפשר לחיות איתם? וזה כשהן "אינן מוקפות אוכלוסיה עוינת" ונמצאות בתוך שטח ישראל. תאר לעצמך מה יהיה כשהן כן יהיו מוקפות אוכלוסיה עוינת (כאילו שעכשיו לא, אבל נגיד).

MiniMizer בטח היה מוכן להסתפק במדינת ישראל שכוללת את מטרופולין גוש דן והרצליה בלבד. את כל השאר אפשר להקריב בשם ה"שלום".

בורג - אתה פשוט לא מבין. השטחים האלו לא של ישראל. הם לא שלך!

על איזה שטחים אתה מדבר?

ארץ ישראל כולה (אני מדבר על ארץ ישראל ולא רק על מדינת ישראל) שייכת לעם ישראל.

לאף אחד, לא לי, לא לך, ולא לשרון, אין מנדט לויתור על חלקים מארץ ישראל ומסירתם לאוייב.

אתה מכיר בכלל "מתנחלים" שאתה אומר שהם לא מתקבלים ליחידות מובחרות? אני אומר לך שרוב ה"מתנחלים" משרתים ביחידות מובחרות, בסיירות ובתפקידים קרביים אחרים במערך החי"ר. למעשה, כמעט רוב הקצונה הבכירה בצה"ל כיום מורכבת מאנשים המשתייכים למחנה הדתי-לאומי.

אני מכיר היטב את ההיסטוריה של ארץ ישראל (אני מניח שיותר טוב ממך). מה בדיוק רצית להגיד לגבי האצ"ל והלח"י?

אתה פשוט חי באשליות. לא יתקפו את הערים הגדולות?

כבר חודשים שהחמ"ס ברצועת עזה מפתח רקטות חדשות בעלות טווח מוגדל שאמורות להגיע לאשקלון ולתחנת הכוח, ואף ערכו מספר ניסויים. לאחר ה"התנתקות" הם יוכלו לשגר את הרקטות האלה מטווח הרבה יותר קצר, ולכסות בקלות את אשקלון.

מעבר לכך, ביהודה ושומרון קיימת כבר עניפה של מפעלים לייצור רקטות קסאם (צה"ל כבר החרים עשרות רקטות כאלה בגדה). לאחר ה"התנתקות" הרקטות האלה יופנו לעבר כפר-סבא, הוד-השרון, נתניה, חדרה, ירושלים, נמה"ת בן-גוריון, ועוד. בדיוק כפי ששדרות מופצצת כיום ע"י טילי קסאם, רק בעוצמה הרבה יותר מאסיבית.

אני רוצה להפנות את תשומת לבך אל עבר לבנון, והנסיגה ממנה. הרי החיץ הבטחוני הזה היה *כל כך* חשוב, ועלה לנו בחיי כל כך הרבה חיילים, עד שהוא לא הצליח למנוע אפילו מקטיושה אחת לעוף מעבר לגבול. והנה - אחרי הנסיגה - שקט (כמעט) מופתי. מאז הנסיגה, 99.9% מתקריות האש בצפון הן בין החיזבאללה לצה"ל - הנסיגה הישראלית עשתה דה-לגיטימיזציה מיידית להתקפות חיזבאללה על יישובי גבול הצפון והחיזבאללה אכן הבין את הרמז.

אנשים כמוך טענו אז שאם ניסוג, אז תוך שבוע החיזבאללה יפציץ גם את חיפה - כצפוי, הם טעו, כי מסתבר שלא רק לישראלים יש הגיון (שמשום מה נמוג לאנשהו כשמדובר בוויכוחים מטופשים באינטרנט) אלא גם לאויב, שלא בדיוק שש לקראת "ענבי זעם 2" (היי תום! ;D).

אז אם החיזבאללה לא הפגיז את כל צפון המדינה (למרות שיש לו את היכולת לכך), הפלשתינים בטח ובטח לא יפגיזו את אשקלון. לפעמים צריך פשוט להסתכל קצת מעבר לאופק הצר והחד-צדדי של הסכסוך הישראלי-פלשתיני כפי שאתה רואה אותו, אל עבר התמונה הקצת יותר גדולה.

ומלחמה עם מדינות ערב? פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח. אפילו בצה"ל הבינו כבר מזמן שהמלחמה העתידית תהיה מלחמה מהסוג שאנו מכירים מהאינתיפדה הנוכחית - הרבה לש"ב ובעיקר מה שנקרא עצימות נמוכה (Low Intensity). כל אלפי הטנקים שנמצאים במחסני החירום יישארו שם עד שהם יחלידו, וזה לא אני אומר אלא האלוף (עכשיו כבר במיל') גיל רגב, בראיון שהיה איתו בידיעות אחרונות בשבוע שעבר.

סוריה, לבנון, ירדן ומצרים לא הולכות לתקוף אותנו בעתיד הנראה לעין, ממש ממש לא.

קודם כל, הנסיגה המחפירה מלבנון תחת אש היוותה מנוף חשוב בפתיחת מלחמת הטרור הפלשתינית.

שנית כל, הנסיגה מרצועת הביטחון בדרום לבנון איפשרה לחיזבאללה להתעצם ולאגור למעלה מ-12,000 רקטות וטילים שמכסות את כל צפון הארץ וחלקן מגיעות גם לתל-אביב. אני ממש לא רוצה לחשוב כמה אבידות נספוג כאשר נסראללה או האיראנים יחליטו להשתמש בטילים האלה.

לידיעתך, החמס ניסה בעבר להפציץ את אשקלון, והדבר היחיד שמנע בעדו מלפגוע בתושבים ובתחנת הכוח הוא מגבלה טכנית של טווח שתיפתר לאחר ה"התנתקות".

אשקלון הולכת לספוג קסאמים בדיוק כפי ששדרות סופגת כיום קסאמים, אולי אפילו יותר. צה"ל לא יגיב על הירי הזה כדי לא להסלים את המצב והממשלה תבקש מתושבי אשקלון לעמוד בפרץ בסבלנות.

אשקלון לא הולכת להיות העיר היחידה שתצטרף לטווח הקסאמים. ערים רבות בשרון צפויות להיות מופצצות ע"י קסאמים לאחר ה"התנתקות".

אתה יכול לצחוק כמה שאתה רוצה, אבל המלחמה הבאה הולכת להיות מלחמה כוללת שבה איראן, סוריה והחיזבאללה תוקפים באמצעות אלפי טילים קונבנציונאליים ולא קונבנציונאליים את כל שטח ישראל, והפלשתינים מרתקים כוחות צה"ל גדולים במרכז הארץ, כך שמוטב שהטנקים שלנו לא יחלידו במחסנים כי הולכת להיות להם הרבה מאוד עבודה.

דרך אגב, אני היחיד ששם לב לכך שבחדשות נשיא ארה"ב דיבר על מדינה פלשתינית ולא על רשות פלשתינית ועל נסיגה ישראלית לגבולות 49', בעוד שבתרגום המנחה דיבר על נסיגה לגבולות 67'?

לא מדובר כאן בטעות של המנחה, אלא בהטעייה מכוונת של הציבור ע"י ראש הממשלה והתקשורת השמאלנית בארץ!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר בדיוק את אותו ויכוח שהיה לפני הנסיגה מלבנון.

המתנגדים טענו כי הנסיגה תוביל דווקא לעלייה בהתקפות החיזבאללה בצפון, ותגדיל את הטווח של ההתקפות ליישובים כמו עפולה ואפילו חיפה.

מישהו יכול לטעון שאין לחיזבאללה את היכולת הטכנית לשגר טיל לעפולה או חיפה? יש וגם יש.

מאז הנסיגה משתרר שקט כמעט מוחלט בצפון, לא נהרגים 48 חיילים בשנה כפי שהיה לפני הנסיגה, ולא מופגזים יישובים כמו קריית שמונה על בסיס יומיומי. אז הם אספו 12,000 טילים שם בצפון. אז מה? שייאספו. קודם לכן הם ייצרו את הנשק וירו אותו לעברנו, בהצלחה מרובה אם אפשר לומר, בעוד שהיום הם יושבים שם בשקט ואוספים אותו. תאמרו לי בבקשה, מה עדיף?

בנוסף לכך, מאז הנסיגה מעמדו של החיזבאללה נחלש פלאים בעיני הציבור הלבנוני, והוא נאבק על מנת לקבל לגיטימציה להמשך קיומו. חוצמזה, הסורים גורשו מלבנון עם הזנב בין הרגליים.

אה כן, מתי שהמתנגדים ראו שהטרור לא התגבר בגבול הצפון - להפך הוא נחלש, התחילו לומר לאחר מעשה שהנסיגה גרמה להתגברות הטרור הפלסטיני, טענה שלא נשמעה כלל בזמנו.

רק מוכיח כמה שאנשים יכולים להיות עקשנים.

המלחמה הזו היא מלחמה על לגיטימציה. כל הנסיגה הזו היא לטעמי מונעת משתי סיבות חשובות:

1. השגת לגיטימציה בינלאומית לעמדה הישראלית, ושחרור הלחצים הכלכליים והפוליטיים שמופעלים על המדינה

2. רה-אירגון של הכח הצבאי לאורך קו הגנה אחד במקום להיות פזור בעשרות יישובים פלסטיניים וישראלים על מנת לשמור על קומץ קטן של אנשים תוך כדי השקעה אדירה של כספים והון אנושי. לא חסרים אפיקים אחרים שבהם הכסף הזה נחוץ כמו מים לנשימה, מערכת החינוך הכושלת לדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר בדיוק את אותו ויכוח שהיה לפני הנסיגה מלבנון.

המתנגדים טענו כי הנסיגה תוביל דווקא לעלייה בהתקפות החיזבאללה בצפון, ותגדיל את הטווח של ההתקפות ליישובים כמו עפולה ואפילו חיפה.

מישהו יכול לטעון שאין לחיזבאללה את היכולת הטכנית לשגר טיל לעפולה או חיפה? יש וגם יש.

הנסיגה מדרום לבנון אמנם לא הובילה לעלייה בהתקפות החיבאללה בצפון (עדיין), אבל היא כן הובילה לפתיחת מתקפת הטרור הפלשתינית.

כאן, לא מדובר על נסיגה מאיזור ביטחון בארץ זרה, אלא לנסיגה משטחי ארץ .

מעבר לכך, לחיזבאללה אין ממש עילה לתקוף את , והוא מחפש עילות בכל חור אפשרי, ומבצע התקפות על כרצונו בזמן ובמקום המתאימים לו, ובד"כ ללא כל תגובה מצד צה"ל גם כאשר אנחנו סופגים אבידות בנפש.

לעומת זאת, ארגוני הטרור הפלשתיניים (מדובר לא רק בחמס אלא גם בפתח) טוענים לבעלות על כל ארץ . עקב כך, הנסיגה הנוכחית לא תספק אותם, נסיגה לקווי 67' לא תספק אותם, וגם נסיגה לקווי 49' לא תספק אותם. המסקנה המתבקשת היא שהתקפות הטרור שכוללות פיגועי התאבדות, פיגועי ירי, ירי מרגמות ושיגור רקטות לעבר ישובים ישראליים לא רק שלא תיפסק, אלא בעקבות הנסיגה הן רק יתעצמו למימדים שעוד לא הכרנו.

מאז הנסיגה משתרר שקט כמעט מוחלט בצפון, לא נהרגים 48 חיילים בשנה כפי שהיה לפני הנסיגה, ולא מופגזים יישובים כמו קריית שמונה על בסיס יומיומי. אז הם אספו 12,000 טילים שם בצפון. אז מה? שייאספו. קודם לכן הם ייצרו את הנשק וירו אותו לעברנו, בהצלחה מרובה אם אפשר לומר, בעוד שהיום הם יושבים שם בשקט ואוספים אותו. תאמרו לי בבקשה, מה עדיף?

לישראל יש כרגע שלושה אוייבים עיקריים: החיבאללה וסוריה בצפון, הפלשתינים במרכז ובדרום, ואיראן הרחק במזרח.

אחרי הנסיגה מלבנון, ירי הטילים עבר מהחיזבאללה לפלשתינים. מה לדעתך יקרה לאחר הנסיגה הנוכחית? אתה שם לב לתבנית מסויימת כאן (איראן)?

לחיזבאללה מספיקים 2,000 טילים כדי לאיים על צפון הארץ ומרכזה. מצבור של 12,000 טילים שמכסים את כל צפון הארץ ומרכזה לא נועד לאיום, אלא למתקפה מאסיבית שתגיע במוקדם או במאוחר. אקדח שמוצג במערכה הראשונה, סופו שיירה לפני תום המערכה האחרונה.

עדיף להתעמת עם האיום ולעקור אותו מהשורש מאשר לחיות יום-יום בצל איום שבסופו של דבר יתפוצץ לך בפרצוף.

בנוסף לכך, מאז הנסיגה מעמדו של החיזבאללה נחלש פלאים בעיני הציבור הלבנוני, והוא נאבק על מנת לקבל לגיטימציה להמשך קיומו. חוצמזה, הסורים גורשו מלבנון עם הזנב בין הרגליים.

אה כן, מתי שהמתנגדים ראו שהטרור לא התגבר בגבול הצפון - להפך הוא נחלש, התחילו לומר לאחר מעשה שהנסיגה גרמה להתגברות הטרור הפלסטיני, טענה שלא נשמעה כלל בזמנו.

רק מוכיח כמה שאנשים יכולים להיות עקשנים.

קודם כל, המודיעין הסורי עדיין קיים בלבנון ובוחש בקדירה הלבנונית. שנית כל, זה ברור כשמש שהפלשתינים פתחו במלחמת הטרור שלהם מכיוון שהם לקחו דוגמה מהחיזבאללה וראו שהטרור משתלם.

המלחמה הזו היא מלחמה על לגיטימציה. כל הנסיגה הזו היא לטעמי מונעת משתי סיבות חשובות:

1. השגת לגיטימציה בינלאומית לעמדה הישראלית, ושחרור הלחצים הכלכליים והפוליטיים שמופעלים על המדינה

2. רה-אירגון של הכח הצבאי לאורך קו הגנה אחד במקום להיות פזור בעשרות יישובים פלסטיניים וישראלים על מנת לשמור על קומץ קטן של אנשים תוך כדי השקעה אדירה של כספים והון אנושי. לא חסרים אפיקים אחרים שבהם הכסף הזה נחוץ כמו מים לנשימה, מערכת החינוך הכושלת לדוגמה.

הנסיגה הנוכחית לא תשיג לגיטימציה לעמדה הישראלית. כבר כיום, נשיא ארה"ב מצהיר שעל ישראל לבצע נסיגות עמוקות נוספות מיד לאחר השלמת הנסיגה הנוכחית, וכי על ישראל לסגת לגבולות 49' ולא רק לגבולות 67', כפי שאנחנו שומעים כל הזמן בארץ.

מעבר לכך, היום, נשיא ארה"ב נפגש עם אבו-מאזן ושיבח אותו כאילו שהוא נלחם בטרור, ואף העניק לו צ'ק ע"ס 50 מליון דולר לשיקום הרשות הפלשתינית, למרות שמי שבעצם שולט בשטח זה ארגוני הטרור והחמס בראשם שלא פורקו מנשקם, ואבו-מאזן אף הצהיר בהזדמנויות שונות קבל עם ועדה שאין לו שום כוונה להתעמת עם ארגוני הטרור ולאסוף את הנשק שלהם.

בזמן מלחמה נסיגות טקטיות של הצבא מקובלות ואף הכרחיות מול כוח אוייב עדיף. אולם, מול איום הטרור הפלשתיני זה פשוט איוולת להסיג את כוחות הצבא ואף לעקור ישובים יהודים. נהפוך הוא, אם לא ניתן להגן על הישובים היהודיים, אז צריך לטהר את הישובים הפלשתיניים מסביבם מגורמים עויינים.

כמו-כן, אם אתה חושב שהכסף שיתפנה יופנו לחינוך, אז אתה חי באשליות, מה גם שההוצאות הבטחוניות עקב הנסיגה המתוכננת רק יגדלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה, ואם ניסוג אחורה היחד לא יהיה לטובת הערבים? אם אתה כבר אומר משהו, שלפחות יהיה הגיוני... :screwy:

ושאננות טפשית כזאת זה בדיוק מה שהביא לנו את יום כיפור.

לזה שמעלי - דווקא ירדן פחות מדאיגה אותי, לפחות לא כמו סוריה, מצרים, איראן...

לא, היחס לא יהיה לטובת הערבים, שכן הם יהיו מוקפים ב-7 מליון יהודים.

ונכון, אמנם זו הייתה השאננות שגרמה ליום כיפור, אבל לא כשארה"ב תוקפת בחזיתות הטאליבן ועיראק, וכאשר החיזבאללה יוצאת מלבנון.

דברים השתנו.

האירגונים המוסלמיים מתחילים לפחד. האירגון היחיד שעוד מגיע לו "צלש" הוא החיזבאללה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה באמת בורג? ציר פילדלפי הוא חלק משמעותי? באמת?

ממתי אתה אלוף פיקוד מרכז?!?!

במקום להסתכל על שטחים כשטחים תתחיל

להסתכל על החיילים שנהרגים בשביל לשמור על הפאקינג דוסים האלה!

שאני יודע שהם "דתיים לאומיים" גם אני עשיתי בגרות באזרחות לפני 7 שנים...

אבל לא איכפת לי...הם הרחיקו לכת ואם לפני זה הייתה לי סימפטיה כלפיהם, כרגע

אפילו זה לא קיים....פשוט להתנתק וכמה שיותר מהר...

ואגב הוויכוח הזה ממש לא רלוונטי כי:

א) זה לא נושא הדיון.

ב) ההתנתקות יוצאת לפועל weather you like it or not....

נ.ב -

רק להתייחס לכותרת, אני לא חושב שההתבטאות של מוקי הייתה במקום

כי יש דרך להגיד דברים. אני גם תומך בהתנתקות, אבל אני אישית לא רוצה

שתהיה אלימות לא נחוצה ומיותרת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, היחס לא יהיה לטובת הערבים, שכן הם יהיו מוקפים ב-7 מליון יהודים.

תגיד, אתה לא רציני נכון?

אחרי הנסיגה, הערבים יהיו מוקפים ב-7 מליון יהודים?

אמנם, אוכלוסיית נכון לעכשיו מונה 6.9 מליון נפש, אבל רק 76% מהם (5.2 מליון) יהודים.

אתה אולי מתכוון לזה שהפלשתינים יהיו מוקפים ביהודים. ובכן, זה המצב כרגע. אולם, לאחר הנסיגה יהיה לרשות הפלשתינית (שתהפוך להיות מדינה דה פקטו) גבול ימי פתוח ברצועת עזה וגבול פתוח עם מצרים לאורך ציר פילדלפי. בנוסף לכך, יש כוונה לחבר את רצועת עזה ליהודה ושומרון במעבר בטוח, ואת יהודה ושומרון לירדן.

בכל מקרה, מדינת תשאר מוקפת במאות מליוני ערבים ומוסלמים שחלקם הגדול מאוד עויין את מדינת (גם במדינות עימן יש לנו הסכם שלום).

ונכון, אמנם זו הייתה השאננות שגרמה ליום כיפור, אבל לא כשארה"ב תוקפת בחזיתות הטאליבן ועיראק, וכאשר החיזבאללה יוצאת מלבנון.

דברים השתנו.

האירגונים המוסלמיים מתחילים לפחד. האירגון היחיד שעוד מגיע לו "צלש" הוא החיזבאללה...

אני מניח שהתכוונת לכך שסוריה יצאה מלבנון, אז זהו שזה לא ממש נכון. אנשי המודיעין של הצבא הסורי עדיין נמצאים בלבנון בלבוש אזרחי.

לגבי השאננות שגרמה לאבידות הקשות במלחמת יום כיפור, אותה שאננות קיימת גם עכשיו ביחס לאיראן. בעוד חודשים ספורים לכל היותר, לפי ההערכה הכי אופטימית, לאיראן יהיה נשק גרעיני מבצעי שיאיים על כל שטחה של מדינת , ובעוד מספר שנים האיום הגרעיני האיראני יכסה גם את כל אירופה וארה"ב, וזאת מבלי להחשיב טילי שיוט מדוייקים בעלי ראשי קרב גרעיניים שכבר קיימים בידי האיראנים (מבלי ראשי הקרב הגרעיניים בינתיים) שיוצבו על הצוללות האיראניות.

בהנחה שהאיראנים לא מתכוונים להשמיד את מדינת ישראל (כפי שהם מצהירים) מיד כאשר הם ישיגו יכולת גרעינית, הנשק הגרעיני האיראני ישמש את איראן כתעודת ביטוח שתאפשר לה להמשיך בתמיכתה בארגוני טרור, ואף להסלים פעולות טרור מבלי לחשוש מתגמול שיאיים על מנהיגיה.

אה באמת בורג? ציר פילדלפי הוא חלק משמעותי? באמת?

ממתי אתה אלוף פיקוד מרכז?!?!

במקום להסתכל על שטחים כשטחים תתחיל

להסתכל על החיילים שנהרגים בשביל לשמור על הפאקינג דוסים האלה!

שאני יודע שהם "דתיים לאומיים" גם אני עשיתי בגרות באזרחות לפני 7 שנים...

אבל לא איכפת לי...הם הרחיקו לכת ואם לפני זה הייתה לי סימפטיה כלפיהם, כרגע

אפילו זה לא קיים....פשוט להתנתק וכמה שיותר מהר...

ואגב הוויכוח הזה ממש לא רלוונטי כי:

א) זה לא נושא הדיון.

ב) ההתנתקות יוצאת לפועל weather you like it or not....

אני לא יודע אם אתה יודע איפה זה ציר פילדלפי. לידיעתך, ציר פילדלפי מפריד בין רצועת עזה לחצי האי סיני, ומהווה רצועת ביטחון חשובה ביותר וחיונית להגנתה של מדינת ישראל, לדברי הרמטכ"ל היוצא.

נוכחות צה"ל בציר פילדלפי ממזערת את הברחות הנשק לרצועת עזה. במידה וצה"ל לא יהיה נוכח בציר פילדלפי ובטריטוריה הימית של רצועת עזה, הפלשתינים יכניסו לרצועת עזה כמויות גדולות (שהם לא יצטרכו להבריח) כולל כלי כבדים, טילים בעלי טווח ארוך וטילי נ"מ ונ"ט חדישים, בין אם דרך ציר פילדלפי ובין דרך נמל עזה.

קיימת הסכמה מסויימת שהמעבר הקיים בין רצועת עזה לחצי האי סיני יועבר, לאחר ההתנתקות, לאחריות בטחונית מצרית. אבל, לא קיימת שום מניעה שהפלשתינים יפתחו לאורך ציר פילדלפי מעברי גבול חדשים משלהם.

לכל מי שמדבר על "התנתקות",

לא קיימת שום תוכנית להתנתק מרצועת עזה!

התוכנית של שרון היא לבצע טרנספר ליהודים, להסיג את כוחות צה"ל ולטהר את רצועת עזה וצפון השומרון (בתור התחלה) מנוכחות יהודית.

בשום אופן לא מדובר כאן בהתנתקות. מדינת ישראל עדיין תהיה אחראית על שטחי הרשות הפלשתינית ועל אספקת מים, חשמל ושירותים אחרים לרשות הפלשתינית ברצועת עזה וביהודה ושומרון.

הטרנספר אולי חו"ח יצא לפועל במחיר של עשרות או אף מאות הרוגים, אבל התנתקות לא תהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לנו זכות היסטורית על השטחים האלו,עם לא כבש את השטחים האלו אלא גאל אותם.

רצוי מאוד שתקרא על היישוב היהודי והערבי לפני קום המדינה,יש סילוף עובדות כמעט מוחלט. עם בכל שנות גלותו רצה לשוב לארץ ובעצם כמיהתו לכך שמר את זכותו על ארץ ישראל. אם אתה סובר שזכות זאת לא קיימת אתה יכול להתחיל לארוז ציוד ולסוע לחו"ל מכיון שגם הבית שלך עומד על זכות זו (אם הייתי חושב כמוך אני חושב שזה מה שהייתי עושה). תחשוב על הדברים, תקרא היסטוריה ותווכח ב?אמת.

המתנחלים אכן מתקבלים ליחידות מובחרות באחוזים גבוהים ביותר ביחס למספרם בעם. הסיכויים שלהם להגיע ליחידות האלה הוא הרבה יותר מהסיכויים שלך מכיון שהם חדורי אידאליזם בעלי רגש אחריות לכלל ורצון רב לשרת את המדינה והמולדת(בניגוד לחלקים אחרים בעם).

אני מכיר המון דתיים שמשרתים ביחידות מובחרות(שייטת 13, סיירת מטכל,מגלן שלדג .....) שני חברים קרובים שלי(מאותה כיתה) התקבלו לשייטת 13 והרשימה ארוכה. המתנחלים הם חוד חודו של הציבור הדתי ואצלם האחוזים גדולים עוד הרבה יותר ..וזה עוד שלא הזכרנו את מספר הקצינים הדתיים בצבא היום.

במלחמת יום כיפור אנחנו שקיבלנו את השוק ורק בנס הצלנו לנצח את המלחמה הזאת. דמה בנפשך מה היה קורה אם מתחילת המלחמה ירדן הייתה נכנסת לפעולה ואם המצרים היו מצליחים להתקדם עוד מעט...

הסיבה להפצצות היא לא בגלל שום יחס ערבים ישראלים ,הערבים מעוניינים שנהיה מחוץ לגבולות הקו הכחול(קו החוף) וכל עוד זה לא יקרה הם לא יחסכו באמצעים בשביל זה אלא אם כן נעבוד לפי השיטה שלהם שהוכחה פעמים רבות.

במידה ויהיה פינוי התוצאות שלו יהיו הרות אסון המדינה שלנו תהפך למדינת טרור ונצטרך לשלם במחיר רב של חיילנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחחחחחחחחחחחח די לזיין תשכל.

"יש למתנחלים יותר סיכויים"?

בולשיט. יש להם את אותם הסיכויים כמוני וכמוך. פשוט שלמתנחלים יש את הדעות הימניות שלהם, מה שגורם לכך שכ99% ממי שמתקבל ליחידות האלו, גם ילך אליהן. יש הרבה אחרים שלא מנסים, מאידאולוגיות שונות.

שטח היסטורי?

אז אתה בעצם טוען שהארץ הזו היא של המצרים.

כיוון שהמצרים שלטו בארץ הזו הרבה לפני שיהושיע המציא את אברהם. -וגם אם אברהם היה קיים- המצרים שלטו בישראל במילא כ-1000 שנים לפני הזמן שבו מוזכר כי הוא חי.

היחס ישראלי-ערבי לא משפיע? לא יכולת להוציא מילים יותר טיפשיות מהפה.

השיטה שהוכיחה את עצמה? נכון, בזמן האחרון רמת הפיגועים ירדה. אך במשך עשרות השנים האחרות שישראל נקטה באותם אמצעים, איפה הרמה ירדה?!

לפני שנה-שנתיים, היו מלא פיגועים, כשיראל בכל זאת הייתה בעזה.

לעומת זאת, ברגע שיצאנו מלבנון, הפסיקו ההפצצות. אלא רק מדי פעם כאשר מתבצע רצח עם בעזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...