מוקי:"לשבור למתנחלים החראות את הידיים" - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מוקי:"לשבור למתנחלים החראות את הידיים"

Rule The Pc

Recommended Posts

לא צריך לרחם על המתנחלים !

כל מטרת ההתנחלות היא למנוע הסכם עם הפלסטינאים , בהווה ובעתיד

לכן הם מקימים "יישוב" או מאחז כל חמש קילומטר

בקיצור למנוע כל סיכוי של הנתקות או הסדר

הרבה התנחלויות הוקמו ללא רשות והם ממשיכים להקים מאחזים ללא רשות , או חוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ראשית כל, לשאלה למה לא לעשות משאל יש תשובה פשוטה מאוד.

כל הרעיון של הדמוקרטיה הוא שלטון העם, כלומר הנבחרים מייצגים קבוצות שונות בעם.

אם תעשה משאל עם אז אתה בעצם פוגע בדמוקרטיה ומוריד מיכולתם של נציגנו בכנסת. ישנם מקרים שבהם צריך לפקח על נצגינו בשבע עיניים, אבל במקרים מסויימים אם לא נאפשר "חופש" פעולה מסוים לא תזוז כאן שום החלטה.

מעבר לכך, אני חושב שהבעיה הגדולה במתנחלים היא האמונה העיוורת בדת וסילחו לי על ההשוואה אבל מהבחינה הזאת הם לא שונים מחברי ארגון אלקעידה שהולכים באופן עיוור כביכול אחרי האלוהים שלהם.

אין לי שום בעיה עם אמונה ואני גם לא יוצא נגד זה, אבל עם כל הכבוד צריך להסתכל לצדדים ולהבין באיזה מצב פוליטי אנחנו חיים ולעשות לפעמים גם וויתורים.

בגלל שהמדינה מחוייבת להגן על המתנחלים הללו חיילים מסכנים את חייהם בשמירה של קרוואן וכלב ובעצם כל המדינה משרתת את האינטרסים שלהם.

אני מקווה שיהיה סוף חלקי לבעיה הזאת, כי בתור מישהו שהולך להתגייס אוטוטו ממש לא מעוניין לשמור על "המדינה" כשמדובר על מתנחלים שהולכים שולל אחרי אידיאולוגית עיוורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לרחם על המתנחלים !

כל מטרת ההתנחלות היא למנוע הסכם עם הפלסטינאים , בהווה ובעתיד

לכן הם מקימים "יישוב" או מאחז כל חמש קילומטר

בקיצור למנוע כל סיכוי של הנתקות או הסדר

הרבה התנחלויות הוקמו ללא רשות  והם ממשיכים להקים מאחזים ללא רשות , או חוק

אממממ, לא.

מטרת ההתיישבות היא להאחז בקרקע. בין אם זה צודק או לא, אם הקרקע שלנו או לא, או אם הם צריכים להשאר שם או לא - זה ויכוח אחד. אבל הם לא עושים את זה "דווקא" כדי למנוע שלום. "דווקא" כדי להאחז בקרקע אולי, אבל אני בטוח שאם הפלסטינים יסכימו לזוז איזה 50 ק"מ אחורה, לא תהיה להם בעיה לעשות איתם שלום. האידיאולוגיה היא אולי ארץ השלמה, אבל לא אנטי-שלום. זה אולי הקשר שאפשר להסיק בנפרד - אם הם לא יזוזו, לא יהיה שלום (אני לא אומר שזה נכון, אבל יש כאלה שחושבים כך).

אם תעשה משאל עם אז אתה בעצם פוגע בדמוקרטיה ומוריד מיכולתם של נציגנו בכנסת. ישנם מקרים שבהם צריך לפקח על נצגינו בשבע עיניים, אבל במקרים מסויימים אם לא נאפשר "חופש" פעולה מסוים לא תזוז כאן שום החלטה.

אתה מודע לכמה שטויות אתה מדבר?

העקרון בדמוקרטיה זה מעטים שמייצגים קבוצות שונות?! FFS, אתה בכלל קורא את מה שאתה כותב?!

כל החוכמולוגים שמנסים ללמד את כולם אזרחות - תפסיקו לבלבל תמוח. משאל עם זו הצורה הטהורה ביותר של דמוקרטיה. שלטון העם מישהו? העם קובע, ישירות ובצורה החלטית. אחלה דמוקרטיה שבעולם. משאל עם נוגד את שיטת הדמוקרטיה העקיפה שנהוגה כעת בכל הדמוקרטיות בעולם (בגלל הסיבה שבמשפט השני בציטוט, ועוד כמה), ובדיוק בגלל זה הוא הכלי הדמקורטי היחידי (!) כמעט שנותר בצורת הממשל הזו. מה שיש לנו כרגע (ומה שהגאון שלמעלה מנסה לתאר) זו אוליגרכיה נבחרת (look it up). אז אני מבקש להפסיק לנסות ללמד את כולם, ופשוט להתייחס לנחיצות (או אי הנחיצות) של הכלי הזה. בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שזה הכלי הדמוקרטי הטהור ביותר שקיים לא הופך אותו לדבר חיובי. דמוקרטיה טהורה בכלל לא יכולה להתקיים בקבוצה גדולה של אנשים, על אחת כמה וכמה במדינה ריבונית.

ומה שיש בישראל זה ממש לא אוליגרכיה נבחרת, אנחנו עדיין לא מדינה ערבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא עוד פעם את מה שכתבתי.

לא אמרתי שהוא כלי טוב או לא, או אם הוא שימושי.

כולה הסברתי מה זה, לכל החבר'ה פה.

ושים לב, אוליגרכיה נבחרת. שלטון של מעטים, שנבחרים. זאת בדיוק דמוקרטיה עקיפה (תזכר בבגרות באזרחות).

במדינות ערב יש אוליגרכיה (או דיקטטורה), אבל היא לא בדיוק נבחרת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשה לי טובה.

בכל מה שהזכרת יש "דמוקרטיה", אבל תסלח לי שאני לא מתייחס יותר מדי ברצינות כשהזוכה מקבל 99.6% מהקולות (הבחירות האחרונות בסוריה או מצרים, לא זוכר כבר).

בכל מקרה - תרגיש חופשי לבדוק בספר אזרחות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי יש לי חור בהשכלה, אבל מי זה המוקי הזה בכלל?

לדעתי, צריך לעצור את הבן-אדם הזה בעוון הסתה לאלימות.

לא צריך לשבור ידיים סתם אבל המתנחלים הם באמת חארות שפוגעים במדינת . הם מתנהגים כמו ילדים קטנים, אם הם לא יקבלו את מה שהם רוצים אז הם ימרדו.

ה"מתנחלים" הם מלח הארץ, פטריוטים ממעלה ראשונה.

:-X תשמור קצת על רמת הדיבור.

והמפגינים עושים הרבה יותר מעבר לזכויות שלהם, לזה אני התכוונתי. כמו חסימת הכבישים הלא חוקית שאפשר לראות לאחרונה.

חסימת הכבישים היא אמנם לא חוקית, אבל בהחלט לגיטימית.

חוק "פינוי-פיצוי" שעבר בכנסת הוא חוקי, אבל בהחלט לא לגיטימי.

כל חסימות הכבישים האחרונות הן משחק ילדים לעומת מה שהולך לקרות בזמן ה"התנתקות" ולאחריה. מדובר בסה"כ בנסיון כלים.

דרך אגב, מי שמתכנן לטוס בקיץ לחו"ל, כדאי שיתעזר בהרבה מאוד סבלנות. השיתוק של הכבישים זה כלום לעומת השיתוקים המתוכננים של נמל התעופה.

לשרון אין כרגע מנדט על העם.

כשהוא נבחר לראשות הממשלה בפעם השני הוא הציג קו פוליטי תקיף (אומנם לא כמו של ביבי) שאומר כל עוד אין טרור אין משא ומתן.

פתאום הוא החליט ל"התנתק" מעזה. כשהוא החליט את ההחלטה הזאת, הוא למעשה שינה את ההשקפה הפוליטית שלו - ובכך הוא כבר לא מייצג את המפלגה שלו ואת הבוחרים שלו (להזכירכם כל פעם שהוא הביא את ההתנתקות להצבעה במרכז הליכוד ההצבעה לא עברה - מה שמוכיח שזו החלטה שנוגדת את הדמוקרטיה).

העובדה שהמתנחלים, שעודדו ע"י ממשלות השונות (ממשלות מערך/עבודה לרוב) להתיישב באזורים שמחוץ לקו הירוק, שם הם חיים את חייהם, שם משפחותיהם גדלו, ועכשיו פתאום רוצים להעיף אותם משם בצעד לא דמוקרטי? הם מדגישים שוב ושוב את העובדה שאם במשאל אם ייקבע שהעם רוצה להתנתק מעזה - כך ייעשה. אבל שרון מודע לכך שדבר כזה לא יעבור, ובגלל שהוא כל כך מחוייב למדיניות מפת הדרכים של בוש, הוא יודע שהדבר שיחסל את הממשלה שלו זה כישלון במשאל עם.

עכשיו תארו לעצמכם שפתאום מישהו יקום, ויגיד לכם לעזוב את ביתכם שאותו הקמתם במשך שנים, ואת האדמה שאותה פיתחתם (רוב רובם של המתנחלים הוא חקלאים) ללא שום ביסוס מהעם - לכן הם מממשים את זכותם הדמוקרטית להפגין ולמחות - בדיון כמו שאמיר פרץ משבית את המדינה וגורם נזק של מיליארדים לכל יום שביתה כשמשהו לא נראה לו - כך הם חוסמים את הכבישים - ואם תסתכלו לפי פרופורציה, מצבם של המתנחלים גרוע בהרבה ממצבו של אמיר פרץ והם נוקטים צעדים הרבה פחות נוקשים ממנו.

הנימוק של לא לעשות משאל עם בגלל שאי אפשר על כל נושא לעשות משאל עם הוא אידיוטי. מדובר פה בנושא מאוד מאוד חשוב על סדר היום של מדינת , שממשלת לא הצליחה להגיע להסכמה בנוגע אליו. מדובר בנושא שמפלג את העם כבר קרוב לשנה והגיע הזמן לשים לזה סוף.

בדיוק!

לגבי משאל העם אז אפשר גם להגיד שלא נערך משאל עם כשהקימו את היישובים האלה אז למה פיתאום צריך משאל עם בשביל לפנות אותם?

לא צריך משאל עם בשביל לבנות ישובים יהודים בארץ ישראל. אבל, כאשר רוצים לפנות ישובים יהודים שלמים בארץ ישראל על תושביהם ולמסור אותם לאוייב, אז בהחלט יש מקום למשאל עם.

דרך אגב, חוק "פינוי פיצוי" עבר רק בזכות ההצבעה של טיבי שהצהיר שאם מפנים יהודים ומסייעים בכך לפלשתינים, אז אין לו בעיה לתמוך בממשלה.

מופז אמר לאחרונה ל"מתנחלים" שהם נשלחו לשם ע"י ממשלות ישראל, ועכשיו השליחות שלהם הסתיימה והגיע הזמן שהם יחזרו הבייתה.

הוא מפנה אותם מהבית שלהם כאילו כלום.

למה מה קרה? הכושי עשה את שלו, הכושי יכול ללכת?

בפוליטיקה אין חוקים

מותר לך לפטר את מי שאתה רוצה

מותר לך לעבור מפלגה כמה פעמים שאתה רוצה אבל מה שחשוב זה הכנסת

הכנסת מייצגת(לכאורה) את כל העם

אם הכנסת תאשר לך לבצע את הטרנספר שלך אז כן זה חוקי

זה יגרור מלחמה אבל זה חוקי

אין לך בעיה לעשות טרנספר לערבים ולהסתכן במלחמה עם ארצות ערב.

אני מבין שגם אין לך בעיה לעשות טרנספר ליהודים ולהסתכן במלחמת אזרחים.

דרך אגב, אחד מבכירי מפלגת העבודה (אני לא זוכר מי) אמר בתגובה לשאלה האם הוא יסכים לעקירה של ערבים מביתם, שזה לא חוקי.

הכיצד זה שטרנספר ליהודים זה חוקי וטרנספר לערבים זה לא חוקי?

ורק כבד"א - אף אחד מכם לא הזכיר שהמתנחלים לא נמצאים במדינת ישראל בכלל... הם נמצאים מחוצה לה...

ה"התנחלויות" אמנם לא נמצאות באופן רשמי בתוך שטחי מדינת ישראל כפי שהם מוכרים באו"ם כקווי 67'. מדובר בסמנטיקה בלבד. כל ה"התנחלויות" נמצאות תחת שלטון אזרחי וכפופות למדינת ישראל, ולא נמצאות בשטח צבאי.

כל ה"התנחלויות" נמצאות בתוך שטחי ארץ ישראל, ולדידי אין הבדל בין ארץ ישראל למדינת ישראל.

דרך אגב, שתי ההתנחלויות בצפון רצועת עזה שמיועדות לפינוי בכלל מנותקות באופן פיסי מרצועת עזה ונמצאות בשטח שהיה שטח הפקר בשליטת האו"ם לפני שנכבש ע"י ישראל.

מלא דברים לא נכונים אנשים מביאים לפה.

בכל הסקרים שנעשו לפני כמה חודשים בזמן שדיברו על משאל עם ההתנתקות זכתה לתמיכה מרובה. אני זוכר סקר אחד של ידיעות אחרונות שלהתנתקות היו 70 אחוזי תמיכה.

מרכז הליכוד זה לא כל העם זה רק הגרעין הקשה של הליכוד אתה אומר שזה לא דמוקרטי בגלל שזה לא עבר שם וכך גם אמרת שטויות אחרות ורבות...

מביאים למתנחלים פיצויים מאד גדולים ובכל זאת רבים מהם מתחמשים לקראת מלחמת אחים... טפילים בגב האומה זה מה שהם

מוקי דיבר שטויות אך הוא רק מבטא את האנטגוניזם מזה שהמתנחלים מתנהגים כמו ילדים קטנים ופונים נגד המדינה שלהם

גם כל הסקרים שנערכו לפני המשאל בקרב מתפקדי הליכוד ניבאו ניצחון סוחף לשרון שהתחייב לכבד את התוצאות שלו. כידוע, במשאל מתפקדי הליכוד תוכנית ה"התנתקות" נפלה, ושרון כצפוי הפר את התחייבותו והצהיר שתוצאות המשאל לא מחייבות אותו.

כשם שתוכנית ה"התנתקות" לא עברה במשאל מתפקדי הליכוד למרות הסקרים, שרון יודע שהיא לא תעבור גם במשאל עם למרות הסקרים.

הפיצויים שמציעים ל"מתנחלים" ממש מגוחכים ולא משקפים את הותק הרב שלהם. אותם אנשים הגיעו ליישובים האלה לא כדי לקבל כסף, אלא כדי ליישב מקומות בארץ ישראל שאף אחד אחר לא היה מוכן לגור בהם.

מי שמתחמש לקראת מלחמת אחים זה השמאל והממשלה.

הנשק בידי ה"מתנחלים" משמש אותם כנגד הטרור הפלשתיני שתוקף אותם מדי יום.

ה"מתנחלים" הם ממש לא טפילים. נהפוך הוא, מדובר באנשים משכמם ומעלה שמשרתים בצה"ל (בדר"כ ביחידות מובחרות), עובדים לפרנסתם ומשלמים מסים.

ה"מתנחלים" לא פונים כנגד המדינה שלהם, אלא המדינה היא זו שמפנה עורף ל"מתנחלים" ושולחת את הצבא להתעמת עם ה"מתנחלים" בצעד בלתי דמוקרטי מובהק.

וד"א, המדינה שלנו בנוייה על בחירות דמוקרטיות. העם בוחר את השליט, ולאחר מכן השליט עושה מה שבראש שלו - וזה מייצג תעם, כי העם בחר בו. בין אם תרצה או לא - ככה זה, זו ממשלה דמוקרטית.

כלומר - כל הטיעונים שלך על ממשלות לא דמוקרטיות, חסרות שחר, שכן אתה אפילו לא יודע מזה משטר דמוקרטי-מודרני.

האם צריך להזכיר לך איזה דיקטטור עלה לשלטון במדינה דמוקרטית (מלחה"ע השנייה)?

לא בדיוק. מנהיג לא עושה מה שבא לו.

במדינה מתוקנת, ראש ממשלה נבחר ופועל על פי העקרונות שבגללם נבחר, או שהאנשים ממפלגתו ידאגו להפילו.

רק במציאות הפוליטית המעוותת שלנו, ראש ממשלה יכול לעבור מהצד הימני לצד השמאלי של המפה הפוליטית, לבנות קואליציה ממפלגות שאמורות לשמש אנטיתזה למפלגה שלו, יוצא נגד כל העקרונות שתמך בהם ונגד כל ההבטחות שבגינן נבחר, ולהשאר ראש ממשלה.

הוצאת לי את המלים מהפה.

שרון בוגד בעקרונות של המפלגה שלו בראשה הוא עומד, ופועל בניגוד להחלטות חברי מרכז הליכוד, בניגוד לקווי היסוד של מפלגת הליכוד, ובניגוד להבטחות שלו מלפני ואחרי הבחירות.

אחרי כל זה, התקשורת השמאלנית בארץ מכנה את חברי הכנסת מסיעת הליכוד שנשארים נאמנים לרוח הליכוד ומתנגדים לראש הממשלה - מורדים.

אחרי כל ההבטחות שהוא הפר, שרון מצפה שמישהו יאמין לו עכשיו שלא יהיו נסיגות נוספות אחרי ה"התנתקות"? הרי כבר עכשיו, האמריקאים לוחצים על שרון לנצל את הכוחות שירוכזו לצורך ה"התנתקות" לפינוי כל המאחזים הלא חוקיים וביצוע נסיגות נוספות ומשעותיות ביהודה ושומרון, כדי לא לאבד את התנופה.

הסיבה ששרון מסרב להעלות את סכום הפיצוי ל"מתנחלים" היא שהוא הרי יודע שיהיו בעתיד פינויים נוספים הרבה יותר גדולים ביהודה ושומרון, והוא לא רוצה ליצור תקדימים בנושא הפיצויים.

בלי שום קשר, הגיע הזמן באמת שקם מנהיג אמיץ שמוכן להודות בכך שנסיבות משתנות ולשנות את השקפתו בהתאם במקום לדבוק בעמדה מיליטריסטית חסרת כל תכלית וחסרת כל עתיד.

המושג שלך לגבי אומץ די מעוות.

אם ראש הממשלה מחליט לשנות את דעתו מהקצה אל הקצה, אז הוא צריך לפרוש ממפלגת הליכוד, להקים מפלגה חדשה ולרוץ לבחירות חדשות, או לכל הפחות לקיים משאל עם.

אחח,איפה BORG מעוז הימין האחרון,כשצריך אותו? :lol: :lol:

היו כבר 2 דיונים פה (יכול להיות שיותר אבל אני זוכר רק את 2 אלו),המדברים על ההתנתקות.תקראו אותם ותחכימו,לא משנה אם אתם שמאלנים או ימינים,יש שם נימוקים סבירים/טובים ל2 הצדדים(למרות שלדעתי כמובן הנימוקים הימניים היו הרבה יותר טובים ורבים,אבל אני משוחד :)) .

במיוחד אני זוכר את BORG,תגובות ארוכות מלומדות ולעניין.

נדמה לי שכבר ענו שם על כל השאלות.

אני כאן.

רק עכשיו ראיתי את הת'רד הזה ב"נושאים החמים של היום".

מה אתה רוצה מראש הממשלה? אם כבר אז תסתכל על הליכוד, מפלגה עם 40 מנדטים (!!) שבלעדיה ההתנתקות לעולם לא הייתה עוברת בכנסת - והמפלגה (חוץ מאותם מורדים) הצביעה בעד ההתנתקות, למרות כל ה-Hard Liners שבתוכה (ע"ע ביבי).

ולעשות משאל עם זה רעיון מטופש, וכבר הסבירו למה. גם על הסכם השלום עם מצרים היה צריך לעשות משאל עם? ועל הסכם השלום עם ירדן? ועל הססטוס קוו בין החילונים-דתיים? ועל כל חוק חדש שעובר בקריאה ראשונה בכנסת?

ההתנתקות *לא חשובה מספיק* כדי לעשות משאל עם, כי משאל עם אחד בהכרח יוביל בעתיד למשאל עם נוסף, על נושא אחר, וכך זה ימשיך להתגלגל. מה שרון בסך הכל רוצה לעשות? להוציא את צה"ל משטח שנכבש בשנת 67', שמלא (עד כדי פיצוץ אוכלוסין ממש) באוכלוסיה עוינת שכבר הפגינה לא פעם ולא פעמיים לא רק רצון אלא גם יכולת לפגוע בכל ישראלי הנמצא באותו שטח ושלא תורם למדינה שום דבר, פשוט כלום - אין שם נפט, אין שם פחם, אין שם מכרות זהב. רק מתנחלים שהחליטו שהמקום המושלם לבנות בו בית ולגדל ילדים זה בין מפקדת האוגדה לפרדס שממנו יורים עליהם מרגמות. כן, זה הבית שלהם - ועל כך הם מקבלים פיצוי הולם לדעתי - אבל הם יכולים להאשים רק את עצמם ואת כל ממשלות ישראל עד האחרונה שהתירו להם להשאר שם, לא ממשלה שהחליטה סוף סוף להוציא אותם משם.

ממשלות מוסמכות לחתום על הסכמי שלום, ואין צורך במשאל עם לשם כך. אולם, לממשלה אין מנדט לקרוע שטחים מארץ ישראל (שגם ככה היא מאוד קטנה) ולהעביר אותם לאוייב בשעת מלחמה, ותוך כדי כך לבצע טרנספר בכוח לאזרחיה הנאמנים.

נושא כ"כ חשוב שגורם לקרע עמוק בעם ועשוי לגרום למלחמת אזרחים מחייב משאל עם. אם נושא כזה לא מספיק חשוב למשאל עם, אז מה כן?

שרון באמת מסכן. מה בסה"כ הוא רוצה לעשות? הוא לא רוצה להילחם באוכלוסייה עויינת שגדושה בטרוריסטים ומרצחים שפועלים יום-יום כנגד מדינת ישראל. בסה"כ, הוא רוצה להחזיר לערבים שטחים מארץ ישראל ששוחררו ב-67', על-מנת שהם יקימו מדינת טרור עויינת בלב מדינת ישראל שבה לא תהיה ליהודים דריסת רגל. מדינת "פלשתין" תהיה מדינה ערבית נוספת (למרות של"פלשתינים" כבר יש מדינה משלהם בירדן). האם מדינת ישראל תהיה מדינה יהודית? ממש לא! מדינת ישראל תישאר מדינה דו-לאומית עם רוב יהודי הולך וקטן. הרי אף אחד לא חושב להעביר את אזרחי ישראל הערבים למדינה ה"פלשתינית" בתמורה לפינוי ה"מתנחלים" ל"שטחי מדינת ישראל".

לגבי היישובים והערים שהולכים לפנות - לדעתי עדיף דווקא להזיז את הגבול קדימה וכן לכלול אותם בישראל, מאשר לזרוק אותם לפלסטינים.

הרי מבחינתך הכל זה ענין של הגדרות, נכון? כבשנו אבל לא סיפחנו וכל הבלה בלה. אז הנה, אנחנו מספחים.

אבל לסגת סתם ככה, באופן גורף, בלי לחשוב יותר מדי - לדעתי זה מיותר, שלא להגיד דבילי.

אתה מתנסח בעדינות יתרה.

לא מדובר במהלך מיותר ודבילי, אלא בהפקרות נפשעת, ופשע חמור ביותר כנגד מדינת ישראל והעם היהודי.

למה יש לך בעיה לפנות את היישובים "הגדולים" (ממש מטרופולין.. כל רצועת עזה 10,000 תושבים יהודים)? בכל פרמטר, הם מהווים נטל מיותר על המדינה.

אבל בלי קשר, ישנה הסכמה (בין אם תרצה ובין אם לאו) שישראל תצא מרצועת עזה ותיסוג, ברצועה, לגבול של 67. זה מה שהחליטה הממשלה, זה מה שרוצה הבית הלבן וזה מה שרוצים הפלשתינים. להזיז את הגבול (עד לאן בדיוק? עד גוש קטיף? זה הרי גוש הישובים הכי גדול ברצועת עזה, והוא נמצא משהו כמו 60 קילומטר מגבול מצרים) זה לא ריאלי.

ריאלי וחצי!

במידה ואתה לא רוצה לפנות את היישובים ה"פלשתיניים" שמאיימים על ארץ ישראל, אז המינימום שאתה יכול לעשות זה לשרטט את הגבול החדש מסביב לישובים ה"פלשתיניים" הקיימים, ולספח את כל שאר השטח. הרי לא מדובר בהסכם שלום, אלא בצעד חד-צדדי. ה"פלשתינים" הרי לא שוחרי שלום, אלא הם אוייבים מרים שמנהלים מלחמת טרור איומה ונפשעת כנגד מדינת ישראל.

הממשלה כבר מזמן לא מייצגת את רצון העם כפי שהוא השתקף בבחירות האחרונות. לגבי, הבית הלבן וה"פלשתינים" ממש לא ידעתי שהם מייצגים את מדינת ישראל ואת עם ישראל. מה לעשות, כל יום לומדים משהו חדש.

אני חושב שצריך לפנות גם את חברון

למה לא? מה יש לנו לחפש בחברון?

אולי באותה הזדמנות ניפטר גם מיפו וחיפה?

במה אני כן תומך? בלשבור את הידיים בכל מתנחל שמעז להרים יד על חייל ישראלי, שבסך הכל את מה שהממשלה (שנבחרה ע"י רובם של אותם מתנחלים, ולא משנה מה תגידו, זו בעיתם אם זה שהם בחרו לא מקיים את מה שאמר, ולרקורד- כל ממשלה לא ממש פועלת עם המצע עליה נבחרה, לא תקין אומנם, אבל אשמתם של אלו שבחרו, זו מהותה של דמוקרטיה). משאל עם- מוציא את כל האוויר מהבלון שנקרא דמוקרטיה, אח"כ כל חוק שני יצא למשאל עם.

אני תומך בשימוש בנשק קר (אם לא חם אפילו) על אלו שירימו יד על חיילי צה"ל (לרקורד, אני לא מדבר על אנשים שישבו בבתיהם ויסרבו לזוז, אני מדבר על האנשים שיפגעו בחיילים). אני לא חושב שדינם של אנשים הפוגעים בחיילי צה"ל צריך להיות שונה מדינם של כל אוייב מדינה אחר.

למדינה דמוקרטית אסור להפנות את הצבא כנגד אזרחיה. מדובר בצעד שנוגד את ערכי הדמוקרטיה, ומהווה פתח למלחמת אזרחים.

ראשית כל, לשאלה למה לא לעשות משאל יש תשובה פשוטה מאוד.

אין לי שום בעיה עם אמונה ואני גם לא יוצא נגד זה, אבל עם כל הכבוד צריך להסתכל לצדדים ולהבין באיזה מצב פוליטי אנחנו חיים ולעשות לפעמים גם וויתורים.

משאל עם לא נוגד את הדמוקרטיה. ישנן מדינות דמוקרטיות שמקיימות משאלי עם בנושאים שונים מבלי שהדמוקרטיה שלהן תפגע.

המקרה הנדון מחייב משאל עם, בייחוד לאור העובדה שהכנסת כבר לא מייצגת את העם, וראש הממשלה פועל בניגוד גמור להצהרות שלו מלפני הבחירות שבזכותן הוא נבחר לתפקידו.

אני לא מבין למי בדיוק אתה מציע לעשות וויתורים, לאבו-מאזן? הרי ה"פלשתינים" לא פועלים כנגד הטרור ורק מייצרים עוד ועוד טרור.

לפי מפת הדרכים, ה"פלשתינים" מחוייבים לפרק את ארגוני הטרור ולאסוף את הנשק שבידיהם, לפני שישראל תבצע נסיגות כלשהן. אני לא שמתי לב שמשהו מזה התרחש, או אולי החמצתי משהו וכבר אין טרור?

אני מצטער על התגובה המאוד ארוכה, אבל הגעתי לת'רד הזה די מאוחר, והיה לי הרבה מאוד מה להגיד לאור כל מה שנאמר כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap: מסכים עם כל מילה של BORG...

כל מילה נוספת מיותרת...

(והאמת היא שאני עייף ובקושי פותח את העיניים, אז מילה נוספת סתם תפדח אותי כנראה... :nixweiss:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד לי ברוג...

כמה חיילים צריכים למות בשביל שלמתנחלים תהיה איזה

פיסת אדמה במרכז עזה שהחשיבות האסטרטגית שלה היא

חשובה בערך כמו ששרון יוריד 2 ק"ג ממשקלו???

כמה אמהות צריכות לקבור את הילדים שלהן בשביל

שהדוסים המופרעים האלה שקוראים לילדים האלה

שמגינים עליהם נאצים, יהיה איפה לישון בשקט?

אם הייתי כשיר מבחינה רפואית כמו בתקופה שרק התגייסתי....

הייתי הולך בעצמי לנתק אותם... >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם תפנה, אז אותם חיילים, במקום לשמור איפה שהם שומרים עכשיו, ישמרו על שדרות, ואשקלון, ופתח תקוה.

מה השגת בזה?

אם תזיז את הקו אחורה, אתה תשאר במגננה - רק שהפעם זה יהיה על ערים שכנראה יותר איכפת לך מהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם תפנה, אז אותם חיילים, במקום לשמור איפה שהם שומרים עכשיו, ישמרו על שדרות, ואשקלון, ופתח תקוה.

מה השגת בזה?

אם תזיז את הקו אחורה, אתה תשאר במגננה - רק שהפעם זה יהיה על ערים שכנראה יותר איכפת לך מהן.

בדיוק.........הוצאת לי את המילים מהפה.......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק ששדרות, אשקלון ופתח תקוה הן ערים שאינן מוקפות אוכלוסיה עוינת ביחס של 1 ל-12 (10,000 יהודים לעומת 1.2 מיליון פלשתינים ברצועת עזה), ולכן לא צריך להגן עליהן. אה, כן, הן גם נמצאות בתוך תחומי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולהזכירך מוקפת בהשד יודע כמה מוסלמים שיותר מחצי מהם מחכים לרגע שבו הם יוכלו לחסל אותנו

אתה מוכן בבקשה לחשב לי את היחס הזה? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שמלאני,וגם לא ימני,אחרי כול מה שקורה אין לי כבר מושג מי אני.

מצד אחד אני לא מבין למה חברים שלי צריכים למות בשביל קבוצה של פסיכופטיים שזורקים את הילדים שלהם לכבישים בהפגנות(זה כבר נושא אחר).

אבל מצד שני אם ניסוג אחורה פשוט נצטרך להגן על מקומות אחרים.

אנשים ימשיכו למות לא משנה מה יקרה,הרי אנחנו מוקפים בארץ ערביות עוינות משלושת צידי המדינה(אני לא מחשיב את השלום במצרים כי זה בולשיט אחד גדול).

צריכים להתקיף ולא ליסוג,עד שהערבים לא יפחדו מאיתנו וידעו שעל כול פעולת טירור תהיה פעולת נקמה,לדעתי במקום להרוס את הבתים של המחבלים צריך להרוס את כול הכפר שלהם.

כול מדינות ערב תומכות בפלסטינים רק בשביל שהם לא יבאו אליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...