רסיבר ורמקולים בתקציב של כ2500 ש"ח - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רסיבר ורמקולים בתקציב של כ2500 ש"ח

TOMMYB1

Recommended Posts

בתקציב הזה הצלחתי לקנות בקושי זוג קידמיים Wharfedale Diamond 9.5  :o

עכשיו אני רק צריך לגרד עוד סכום בשביל רסיבר טוב.

בכל מקרה בשום מצב לא תרכיב מערכת חדשה שתעמוד בציפיות שלך בתקציב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה הגזמתם... אני יודע שהתקציב נמוך.. אבל כמה אני כבר צריך...

אני מתכוון להביא מגבר טוב ורמקולים קצת פחות שבעתיד אולי אני אחליף... אבל לא את המגבר

איך המגברים הבאים:

HTR5630וYamahaו

RXV350וYamah

AVR1705וDenon

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שקודמיי ציינו כאן הסכום הוא אכן מאד נמוך יחיסת לדרישות שאתה מציב......אבל זה לא בלתי אפשרי לבנות מערכת נחמדה בסכום הנ"ל

אך לפני כן מספר שאלות ברשותך שייתכן ויעזרו לך להתמקד באופן השימוש העתידי במערכת ולנו לעזור לך לייעץ בנושא

1.יש דבר לא כל כך ברור בבקשתך אתה ציינת כי המערכת מיועדת להיות "בעיקר למוזיקה" אם הדבר אכן כך

למה לך סט 5.1 ? עדיף להשקיע את הכסף בזוג איכותיים (עד כמה שניתן) -לפי דעתי

2. דבר נוסף שלא כל כך ברור (לפחות לי) כתבת "שתיהיה חזקה" מה זאת אומרת "חזקה" ? כי לפי המידות של החדר שסיפקת ברגע שהמערכת

תעבוד בהספקים מאד גבוהים בתנאים של החדר שציינת הצליל יהיה מאד מעוות

3. האם המגבר יכול להיות סטריאו (כי ציינת שהמטרה היא בעיקר מוזיקה) או שאתה מעדיף שהמגבר יהיה מרובה ערוצים לשימוש גם בקולנוע ביתי?

בקשר למגברים שציינת כאן :

שתי מגברי הYAMAHA : שמעתי רסיברים של החברה כמעט מכל סידרה שלהם ואני מוכרח לומר שהסאונד שהמגברים האלה מייצרים הוא מאד מעוות

(לטעמי) הצליל נשמע מעומם ו"דחוס" (לטעמי האישי) בדרך כלל מגברים שלהם עדיפים לקולנוע ביתי "זול" כי שם ה"פגמים" הנ"ל לא מורגשים

היות ובקולנוע ביתי המטרה היא להקצין את את הצליל על מנת שתרגיש "כמו בסרט" ואין צורך בכך שהצליל יהיה זהה למקור כמו במוזיקה

המגברים היותר טובים של החברה מתחילים בסכומים די גבוהים ובאותו כסף בדרך כלל ניתן לרכוש מגבר הרבה יותר איכותי של חברה אחרת

אבל כאן הכל עניין של טעם ייתכן כי כשתבוא לשמוע את המגבר והוא ישמע לך מושלם למוזיקה

מגבר DENON : מגבר לא רע . לא כל כך מתאים למוזיקה אבל בהחלט עדיף על הימהה שציינת (לפי דעתי) יש לו צליל יחסית "נקי" אבל

לטעמי הוא לא מצליח להעביר את אמינות הצליל (בעיקר במוזיקה) בצורה משכנעת מספיק וכמו כן הבאס שלו לטעמי יותר מדי "התקפי" ולא רך

אך יחסית למחיר שלו זה מגבר טוב.

אני אישית הייתי אוסף עוד טיפה כסף וקונה את ה HARMAN KARDON AVR 130 מגבר בליגה אחרת לגמרי מכל מה שציינת כאן בהבדל של בערך 200 עד 250 שקל הוא לא עוצמתי (או "חזק") כפי שציינת אך יש לו צליל מאד אמין ורך.

בסופו של דבר הדבר הכי חשוב שתבין שהכל כאן עניין של טעם אישי (זה למה אני כותב כל כך הרבה "לטעמי") ודברים שלי נשמעים טוב לך יכולים להשמע

ממש "זבל" ולהפך בייחוד בתחום הזה. אל תקנה רמקולים או מגבר לפני ששמעת אותם עם שאתה מכיר היטב

בכל אופן אם תוכל לענות על מספר שאלות שרשמתי כאן אני יוכל להציע לך כמה שילובים של רסיבר ורמקולים :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה הארוכה...

אני מעדיף 5.1 כי אני גם אראה סרטי די וי די במערכת ככה שסטריאו לא בא בחשבון למרות שהוא טוב למוזיקה...

תראה החדר שלי יחסית חדר נורמלי (כלומר לא גדול) ולא נראה לי שתיהיה בעיה של עוצמה..

אני גם לא מהאלה שמבדילים בדברים קטנים בסאונד..

חשוב לי שלי זה ישמע טוב..

ואני מבין שהתקציב קטן.. אבל אין מה לעשות...

ואני עכשיו שוקל אם לקנות מערכת פשוטה יחחסית ואחרי זה לקנות אחת ברמה..

וחברה אין מה לעשות זה התקציב.. ואני יודע שהוא לא ממש גדול.. (אחי קנה במחיר הזה חצי מהרמקולים שלו)

והמערכת היא בסך הכ חדר שלי ככה שהיא לא צריכה להיות יקרה בטירוף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי

אז הנה ההצעות שלי:

תצורה של 5.1

1. 5רמקולים : Storm AV706 - בערך 700 שקל או כל מערכת של Peerless

מגבר : Denon AVR 1603 - בערך 1600 שקל

סה"כ 2300 מגבר נחמד לא בשיא (בלשון המעטה)

עצה שלי קנה מגבר 5.1 טוב (עד כמה שניתן) וזוג נחמדים ועם הזמן תשלים את הרמקולים או תחליף אותם ל5.1 ובמקרה הזה זה השילוב :

2. מגבר: Harman Kardon AVR130 - בערך 2100 שקל

2רמקולים : ADC - 139S - מדף חביב - בסביבות 350 - 400

סה"כ 2500 מגבר טוב מאד לא משהו אבל נחדים

זה השילוב הכי טובה לפי דעתי כי כאן זה המקסימום פשרה בין הרמקולים למגבר :

3. מגבר : Pioneer VSXD512 - בערך 1500 שקל

2רמקולים : רצפתיים : Fisher FX19 בערך 1000 שקל או מדפיים יותר איכותיים : Boston CR55 בערך 900 שקל

סה"כ בין 2400 ל 2500 מגבר נחמד וזוג רמקולים נחמדים מאד

עצה שלי כמו שאמרתי כבר קודם אל תקנה לפני שאתה שומע היות והכל עניין של טעם

מקווה שעזרתי :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי הולך על רצפתיים בתקציב הזה.. איך אייל פור אמר פעם, "רמקול רצפתי זול הוא המקור לבעיות קשות..."

זוג מדפיים בתקציב הזה יהיו סבירים, אבל כמובן שאני ממליץ לך לא לקנות כלום לפני האזנה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

azalin תודה רבה

תשובה כזאת חיפשתי...

אני עכשיו מתלבת בין מגבר ימאה למגבר דנון אולי אפילו פיוניר..

הרמקולים חשבתי ללכת על סט 5 שלkoda

כמ שאמרתי חשוב לי שהמגבר יהיה טוב כי אני לא מתכנן להחליף אותו..

רק את הרמקולים אולי בעתיד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מכיר מקומות בראשון אבל תנסה לחפש באינטרנט וברשתות חשמל גדולות בסגנון BEST BUY או שקם אלקטריק

להן בדרך כלל יש חדר סטריאו שם תוכל לשמוע את המגבר והרמקולים

את הרמקולים שציינת לא שמעתי אבל אני מתאר לעצמי שהם רחוק מאד מלהיות טובים אבל שוב הכל עניין של טעם

אם אתה נעול על המערכת וקונה אותה אז תתחדש ובהצלחה עם הקנייה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...