לכל הטכנאים בפורום... איך אתם עובדים מבחינת החוק ? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכל הטכנאים בפורום... איך אתם עובדים מבחינת החוק ?

Sting

Recommended Posts

שלום לכולם ,

לאחרונה עקב מחסור כספי כבד\ביזבוזים רבים ובעקבות הסתבכות רצינית של חבר שלי (למי שסקרן:עקב תאונה על אופנוע שבא הוא הרכיב עוד רוכב ... מה שאומר שהביטוח לא תפס ועכשיו אחרי שנתיים בערך פתאום הוא מקבל בדואר מכתב שאם הוא לא משלם תוך חצי שנה הוא נכנס לכלא ... :s07: צחוק צחוק אבל זה רציני ,ההורים שלו בכלל לא יודעים על זה ורצוי שישאר כך :-X)

החלטתי להתחיל (בשיתוף עם החבר כשהוא בעצם השוליה\סאנג'ר שלי) בעסקי הטכנאות מחשבים "השכונתית" :silly: בתור סתם עוד אחד בעל ידע רב בתחום בעיקר תודות לפורום הזה ובין השאר גם בעל תעודת של סיוון להשלמת הצד הסמכותי של העיניין , :xyxthumbs:

בעקבות דיונים קודמים על הנושא הבנתי שיכולות לצוץ בעיות עם מס הכנסה ושאר משרדי הממשלה שחפצים בנתח מהשלל :bash:

אך בהכרותי עם מדינתנו הקטנה ובמיוחד עם עסקי המחשבים אין עסק שהוא יותר רבוי קומבינות מזה בלי צורך לפרט :hat:

לכן רציתי לדעת איך אלה שעוסקים פה במקצוע מסתדרים עם זה ? כלומר מבחינת מס הכנסה ... ומבחינת חוקיות תוכנה וכו' u know

חשבתי קודם כל להתחיל לעבוד בקטן ואם אכן זה יתפוס תאוצה ויהיה לי זמן לזה אז אני ימסד את זה

ד"א שנינו בני 18+ אם זה משנה מבחינה חוקית

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה ברירות

או שתלך לפי החוק-תפתח תיק במס הכנסה ומע"מ ותוציא חשבוניות ללקוחות

או שלא תעשה את זה ואז כל לקוח לא מרוצה יכול לפתוח את הפה וזה לא נעים להסתבך עם החברה האלה (רשויות המס)

מבחינת תוכנות, אל תקח עבודות אצל מי שלא מחזיק עותק חוקי של WINDOWS

ותתקין ללקוחות OPEN , פיירוול ואנטי חינמיים (AVG,ZONEALARM...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל זו עבודה נורמלית ואפילו עם שכר מכובד ביותר, יותר מהרבה דברים אחרים שאפשר להשיג בגיל הזה

בנוגע לתאונה , הוא יצא יחסית מאוד בזול בלי שאף אחד נפגע העיניין הוא שהביטוח לא תפס בגלל שהוא הרכיב מישהו בניגוד לחוק

דבר שני

אם אני יעבוד רק עם מי שיש לו מקורי לא נראה לי שתהיה לי הרבה עבודה אם בכלל  :P

מה הפרוצדורה שכוללה בלהוציא תיק במ"ס הכנסה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני יעבוד רק עם מי שיש לו מקורי לא נראה לי שתהיה לי הרבה עבודה אם בכלל :P

מה הפרוצדורה שכוללה בלהוציא תיק במ"ס הכנסה ?

יכול להיות שלא תהיה לך הרבה עבודה אבל להתקין תוכנה לא חוקית אצל אנשים זה סיכון

סיכון שיעלה לך עשרות אלפי שקלים אם תיתפס

בקשר לפרוצדורה, תרים טלפון ותברר, לא אמור להיות משהו מסובך במיוחד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תתקין תוכנות לא חוקיות לאנשים שאתה גובה מהם כסף אתה לוקח סיכון גדול ומיותר. מי שמחפש קומבינות זה בדיוק הלקוחות שאינך רוצה כי בד"כ לקוחות כאלה הם אלה שישלמו לך פעם אחת 100 שקל ואחרי זה יהיו בטוחים שמעכשיו אתה חייב להם 24 שעות ביממה 365 יום בשנה עד המחשב הבא שלהם. בד"כ כשמסבירים לאנשים ש לא חוקי אומר שהם בסכנה אז הם מבינים. נכון שיש הרבה טכנאים שמרמים ומסתכנים אבל זה לא אומר שאתה צריך להיות אחד מהם. אנשים מחפשים אמינות כי הם יודעים שבסופו של דבר זה יוצא להם יותר טוב ובד"כ גם יותר זול, ומי שלא מבין שיחפש אותך.

אם אתה חושב לעבוד שחור אתה מסתכן עוד יותר. מספיק בן אדם אחד שידווח למס הכנסה (ויקבל אחוזים או סתם ירצה להתנקם בך) ואתה בצרות שאינך יכול לחלום עליהן. לא אומר שתוציא לאמא שלך חשבונית, אבל קח בחשבון שזה מאוד מאוד מסוכן.

לפתוח תיק במס הכנסה זה שטויות. כל רואה חשבון\מנהל חשבונות יעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי גם יש מן עסק קטן כזה של תיקון מחשבים עם חבר שלי שאנחנו מתקנים לאנשים מחשבים (אנחנו בני 16+).

בעיקרון עוד לא יצא לי להתקין למישהו XP או כל אחר שלא היה לו את אותו לפני זה.

ברגע שאני אגיד להם שבגלל שהם קנו את המחשב מטכנאי שלא נתן להם את הדיסק של ה- הם יצטרכו לשלם 400עוד ש"ח רק בשביל דיסק של- Windows חוקי הם יגידו לי ביי ביי. בכל מקרה, אבא שלי אמר לי שאם הרווחים שלך לא עולים על 20,000 ש"ח בשנה, אין לך על מה לשלם מס הכנסה.

אז בטוח שאין לי רווחים כאלה אז אני לא משלם מס הכנסה ולא שום דבר (אפילו תעודת זהות אין לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד כטכנאי כבר 5 חודשים וחצי ומקבל שכר קבוע

אני בן 17 וחצי ומקבל משכורת עם תלוש משכורת והכל

פתיחת תיק במס הכנסה אתה יכול לעשות לבד

אבל אם זה יהיה עסק בע"מ אתה חייב להחזיק תיק אצל רואה חשבון מוסמך שיגיש בשבילך את כל הדיווחים

יכול להיות שלא ייצא לך שווה בכלל לעבוד פרילנסר או להקים חברה בע"מ

תתחשב בעובדה שאתה צריך השקעה להתחלה עבור הזמנת קבלות ופתיחת תיק והכל

ובהתחלה העסקים יזרמו דיי לאט וכנראה שתהיה לך תחרות

זה לא עסק שקל לעבוד בו כפרילנסר (וזה מפרילנסר לשעבר)

X_Dror קצת פחות מ 20,000 שקל לחודש, קצת יותר מ 1,500 ש"ח

אם עוד לא עברת את גיל 16 אתה לא צריך לדווח על כלום ואתה לא יכול לדווח על כלום כי אתה לא יכול לפתוח תיק במס הכנסה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רגע , אז מה הסכום שאסור לי לעבור אותו ? ???

אני רוצה לראות איך העסק יזרום קודם ולא להכנס להפסדים בלי שהרווחתי בכלל משהו אם בכלל :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר שלי כבר סידר דיל לפלאירים ... 500 ב 100 שקל ויכול להיות שאפילו בפחות , כניראה מחר נלך להדפיס

יש למישהו איזה רעיון מקורי לכתוב בו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...