הכנת דיסק Bootable של Ghost - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הכנת דיסק Bootable של Ghost

moo2004

Recommended Posts

שלום לכולם,

הצלחתי ליצור קובץ ghost של מחשב (לאחר שימוש ב sysprep) שאותו אני ארצה לשכפל על עמדות נוספות. (יצרתי את הקובץ בעזרת תוכנת Ghost גירסא 7.0).

אני רוצה לצרוב את הקובץ לדיסק ואת הדיסק להפוף ל Bootable כך שאם אני אכניס את הדיסק למחשב, הוא (המחשב) יאתחל ממנו (מהדיסק) ויעלה את תוכנת ה ghost.

האם מישהו יכול לעזור לי בנושא הצריבה? ???

נ.ב.

משה, אולי אתה יודע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני די בטוח שעניתי על זה בעבר... ובכל מקרה זה שייך לפורום תוכנה ולא ל-.

מה שאתה צריך זה ליצור דיסקט של דוס שתומך בקריאה מ-CD (אתה יכול להוריד את הדיסקט של 98 מ-www.bootdisk.com), להוסיף לו את הקובץ exe של ghost (לדעתי גרסה 9 גדולה מדי לדיסקט, אבל 8 מספיק טובה), להוסיף ל-autoexec.bat שורה שתעלה את ghost.exe אוטומטית ויש לך דיסקט שאפשר לעשות ממנו boot ישירות לתוך ghost.

אתה פותח את nero, בוחר ב- CD-Rom (boot), תהיה לך שם אפשרות ליצור boot sector מדיסקט ולעשות אמולציה של דיסקט (זה משתנה מגרסה לגרסה והאמת שעל המחשב שלי לא מותקנת אף גרסה כרגע, ואני לא זוכר בע"פ. אולי מישהו שמותקן אצלו nero יכול להביא screenshot של המסך הזה..?)

וזה הכל. הוא יצור לך מהדיסקט boot sector (קובץ שאתה לא אמור לראות בדרך כלל), ועכשיו מה שנשאר לך זה להוסיף את האימג' של ghost.

אם משהו לא ברור או שצריך הסברים נוספים, אתה מוזמן לשאול פה.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי, חשבתי שהתמיכה בקריאה מה CD-Rom נקבעת לפי הגירסא של תוכנת ה- Ghost ולא לפי דיסק האיתחול - אז כבר תודה.

לגבי הדיסקט איתחול, הורדתי את כל האשפים שיוצרים דיסקט איתחול מהאתר שהבאת www.bootdisk.com . אבל אף אחד מהם לא יצר קובץ בשם autoexec.bat .כך זה אמור להיות? או שאני עושה משהו שגוי?

לגבי הקובץ Ghost.exe גירסא 8, איפה אני יכול להשיג אותו ברשת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שמוגדר אצלך לא להציג קבצי מערכת ולכן אתה לא רואה את הקובץ,

כלים -> אפשרויות תיקיה-> הצג-> הצג את כל הקבצים (או משהו כזה, פשוט יש לי את הגירסה האנגלית ואני לא זוכר איך זה בעיברית)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהקובץ מוסתר או מסומן כ- system, תבדוק את זה.

לדעתי הדיסקט הזה יהיה טוב בשבילך, רק תמחק ממנו את הקבצים המיותרים כדי שיהיה לך מקום להוסיף את ghost.exe. אתה יכול להפטר מ- attrib, chkdsk, deltree, diskcopy, edit, fdisk, format, label, mem, move, scandisk, scanreg, sys, xcopy, xcopy32, xcopy32.mod.

שכחתי לגמרי, אבל גם בתוכנה Ghost עצמה יש לך אפשרות ליצור דיסק או דיסקט Bootable.

את Ghost.exe יש בכל התקנה סטנדרטית של Ghost. פשוט תתקין את התוכנה ותראה את זה בתיקיה שלה.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי,

אתה בעצם אומר שאני אצטרך רק את הקבצים האלה:

AUTOEXEC.BAT

CD1.SYS

CONFIG.SYS

MOUSE.COM (את הקובץ הזה אפשר למצוא בדיסקט נ bootable שיוצרת תוכנת ה Ghost)

MOUSE.INI (את הקובץ הזה אפשר למצוא בדיסקט נ bootable שיוצרת תוכנת ה Ghost)

MSCDEX.EXE

IO.SYS

MSDOS.SYS

COMMAND.COM

אם כל הידע שאין לי בתיכנות אני חושב שצריך לשנות את הקוד של AUTOEXEC.BAT כך שיראה:

@echo off

MSCDEX.EXE  /D:banana /L:R

set tz=gho+02:00

prompt $p$g

mouse.com

for %%i in (r:\*.gho) do set image=%%i

echo loading...

\ghost\ghost.exe

עד פה אני צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אמור להיות יותר מקובץ אחד של דרייבר ל-CD, כדי לכסות את כל האפשרויות הקיימות.

הייתי מוותר על הלולאה ב-autoexec ופשוט מפעיל את ghost, אבל אם ככה זה הגיע עם ה-ghost, כנראה שאיפשהו הוא גם משתמש ב- %image%, אז אולי שווה להשאיר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין בעייה, אני אנסה את זה כשאחזור לבסיס ביום ראשון :-[

בקשר לשימוש ב Vmware?

אני לא מכיר את התוכנה, אבל האם יש בה אפשרות להתקין מ"ה מהקובץ ISO?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצלחתי!!!! :xyxthumbs:

יצרתי דיסקט Bootable (מהלינק שMoooshe) פירסם בהתכתבות. שמרתי את כל הקבצים שMoooshe אמר שצריך לשמור.

הוספתי עוד שלושה קבצים מדיסקט Bootable של Ghost. השתמשתי בגירסא 7.0 של Ghost

שלושת הקבצים הם:

Ghsot.exe

mouse.sys

mouse.ini

שיניתי את הקוד של הקובץ Autoexec כפי שכבר כתבתי בת'רד הזה.

בעזרת התוכנה Winimage יצרתי Image של הדיסקט.

פתחתי את תוכנת ה Nero ובחרתי באפשרות של CD-Rom Bootable.

אח"כ פשוט הוספתי את הקובץ GHO שיצרתי מבעוד מועד וצרבתי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...